Макетиране и техники на макетирането | All about layouts > Имам нужда от помощ при макетирането | Need help with layouts

Обръщатели за стрелки

<< < (2/3) > >>

petevsk:
Благодаря за информацията. Намерих адреса на магазина в Пловдив и ще си ги купя оттам.

bouzanis:
(дел)

bouzanis:
Някой може ли да ми каже точните размери на това нещо, като особено важно ми е да знам на колко милиметра от края му е самият обръщател (телчето), тоест може ли да се сложи стрелка в ТТ да започва от самото начало на модула (21 мм)

pach:
Тук някои веднага ще скочат ....но знай че съм абсолютно добронамерен към теб.
1. Питаш по начин който е неясен на мнозина...примерно "обръщател" казваме на деповската машина която се върти в кръг
и обръща посоката на локомотивите, но не и на машинката за разклоненията.

2. Щом си тръгнал да правиш нещо, вземи прочети тук...там, намери си сам инхформацията в мрежата,
 защото и ние си имаме свой задачи и не сме справочник - пести времето на съфорумците, като задаваш адекватни въпроси. ПРочети тук темите свързани със стрелки, модули и всичко което те интересува.
Само не питай сега къде са - тук във форума от 5 години има почти всичко по въпросте на моделзима ни.

3. Няма значение къде ти е стрелката, машинката и телчето - не си ли помислил (!?!), че телчето може да се огъне, изкриви или дори смени с по-дълго и в съответната форма - машинка може да се сложи и на 300 мм от езика на стрелката - всичко е въпрос на желание и изпълнение.

Хайде остани със здраве :hi: и дерзай напред.
 Може би трябва да прочетеш и ръководството на Юр. Ботев - нищо,
 че е стара книга - все още е актуална и дава 75 % отговори на напиращите те въпроси!

bouzanis:
Разбирам напълно какво казваш  :good:
В темата моторите се наричат обръщатели, затова съм използвал същата дума, така че който чете темата от начало да не се обърка.
 Информацията съм я търсил достатъно, но никъде не пише за това разстояние - по снимки го изчислявам на около 25 мм, но мислех че все на някой няма да му е проблем да хване линийката и да измери за пет секунди... А дали телчето може да се сложи по друг начин няма как да знам само по снимка

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия