Автор Тема: Обръщатели за стрелки  (Прочетена 12118 пъти)

petevsk

  • Trade Count: (2)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 45
  • Рейтинг: 1
Обръщатели за стрелки
« -: 12 Януари 2014, 22:35:02 »
Здравейте, предстои ми слагане на стрелките на макета и намерих ето тези два вида обръщатели:
http://www.conrad-electronic.co.uk/ce/en/product/219998/Universal-Point-Control-Mechanism/?ref=detview1&rt=detview1&rb=1

http://www.conrad-electronic.co.uk/ce/en/product/219999/Universal-Point-Control-Mechanism-with-Limit-Switch/?ref=detview1&rt=detview1&rb=1

и искам да ви питам кой е по-добрият вариант?

Благодаря предварително.

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Re: Обръщатели за стрелки
« Отговор #1 -: 12 Януари 2014, 22:56:30 »
Според мен по евтината е по добра, защото е с 6 проводника и имаш възможност да захранваш сърцето. По скъпия вариант е само с три проводника и трябва да пипаш по стрелката или да въвеждаш допълнително окабаляване заради захранването на сърцето, ако то не е изолирано.

Изчакай и още някой да сподели мнение.

G_GROZ

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Обръщатели за стрелки
« Отговор #2 -: 13 Януари 2014, 09:27:21 »
Освен за захранване на сърцето, втората тройка кабели могат да дават сигнал за позицията на стрелката. Не знам защо в английския сайт има такава разлика в цената между двата модела. В conrad.de цените са еднакви, а има и вариант за три броя по-евтино, но от обикновенния модел. Защо ползваш британския Конрад, а не магазините в по-големите градове на БГ? 

petevsk

  • Trade Count: (2)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 45
  • Рейтинг: 1
Re: Обръщатели за стрелки
« Отговор #3 -: 13 Януари 2014, 16:29:22 »
Тези обръщатели ги намерих в този сайт защото не знам дали ги има някъде в България. А иначе съм се спрял на тях защото се монтират под макета и отгоре не се вижда нищо.

G_GROZ

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Обръщатели за стрелки
« Отговор #4 -: 14 Януари 2014, 01:27:28 »
Тези механизми са много популярни сред хората във форума. Купуваме ги от магазините на Конрад в БГ. В София са два и има във Варна, Пловдив, Русе, Бургас, Търново и т. н. Всичко което виждаш в conrad.de можеш да поръчаш, като към цената от каталога, слагаш 10% за доставка. Търси адресите в Гугъл по градове. Обикновено има и хартиен годишен каталог с влакове. Има неща за макета техни разработки, най-вече електроника, които не се предлагат от други фирми. Щом се занимаваш с моделизъм, задължително следи какво се предлага там.

petevsk

  • Trade Count: (2)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 45
  • Рейтинг: 1
Re: Обръщатели за стрелки
« Отговор #5 -: 14 Януари 2014, 14:23:57 »
Благодаря за информацията. Намерих адреса на магазина в Пловдив и ще си ги купя оттам.

bouzanis

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Обръщатели за стрелки
« Отговор #6 -: 23 Януари 2014, 09:25:15 »
(дел)
« Последна редакция: 07 Февруари 2014, 14:55:29 от bouzanis »

bouzanis

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Обръщатели за стрелки
« Отговор #7 -: 07 Февруари 2014, 14:55:11 »
Някой може ли да ми каже точните размери на това нещо, като особено важно ми е да знам на колко милиметра от края му е самият обръщател (телчето), тоест може ли да се сложи стрелка в ТТ да започва от самото начало на модула (21 мм)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Обръщатели за стрелки
« Отговор #8 -: 07 Февруари 2014, 16:48:29 »
Тук някои веднага ще скочат ....но знай че съм абсолютно добронамерен към теб.
1. Питаш по начин който е неясен на мнозина...примерно "обръщател" казваме на деповската машина която се върти в кръг
и обръща посоката на локомотивите, но не и на машинката за разклоненията.

2. Щом си тръгнал да правиш нещо, вземи прочети тук...там, намери си сам инхформацията в мрежата,
 защото и ние си имаме свой задачи и не сме справочник - пести времето на съфорумците, като задаваш адекватни въпроси. ПРочети тук темите свързани със стрелки, модули и всичко което те интересува.
Само не питай сега къде са - тук във форума от 5 години има почти всичко по въпросте на моделзима ни.

3. Няма значение къде ти е стрелката, машинката и телчето - не си ли помислил (!?!), че телчето може да се огъне, изкриви или дори смени с по-дълго и в съответната форма - машинка може да се сложи и на 300 мм от езика на стрелката - всичко е въпрос на желание и изпълнение.

Хайде остани със здраве :hi: и дерзай напред.
 Може би трябва да прочетеш и ръководството на Юр. Ботев - нищо,
 че е стара книга - все още е актуална и дава 75 % отговори на напиращите те въпроси!

bouzanis

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Обръщатели за стрелки
« Отговор #9 -: 08 Февруари 2014, 10:07:42 »
Разбирам напълно какво казваш  :good:
В темата моторите се наричат обръщатели, затова съм използвал същата дума, така че който чете темата от начало да не се обърка.
 Информацията съм я търсил достатъно, но никъде не пише за това разстояние - по снимки го изчислявам на около 25 мм, но мислех че все на някой няма да му е проблем да хване линийката и да измери за пет секунди... А дали телчето може да се сложи по друг начин няма как да знам само по снимка

urko

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Обръщатели за стрелки
« Отговор #10 -: 08 Февруари 2014, 11:19:35 »
Човече, нищо ли не разбра?Каква снимка си гледал незнам, но навсякъде е пълно с различни начини на монтиране за конрадския превключвател.Никъде не пише това разстояние защото то няма значение.Слагаш какъвто искаш дълъг тел и готово.Машинката ти е там където е удобно на теб. Ето един вариант на таковъ отдалечение.Ако е по-дълъг телта швабите препоръчват телта да се сложи в някаква тръбичка за да я държи и пази.
късо на място
дълго на растояние
с тръбичка за удължението с още тел закачена чрез електроклема-например 4квадрата.Телта се закачва на машината с винчето  което я притиска към пластмасовата рейка.дано сега разбереш наистина! Приятна работа със стрелките.

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2029
  • Рейтинг: 1418
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Re: Обръщатели за стрелки
« Отговор #11 -: 28 Септември 2018, 09:39:35 »



https://www.modellbahn-voigt.de/MTB-MP1-V2-Motorischer-Weichenantrieb

Някой има ли впечатление от тая машинка?