Автор Тема: ремонт на BR01-Piko  (Прочетена 15978 пъти)

vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: ремонт на BR01-Piko
« Отговор #15 -: 07 Май 2008, 22:54:07 »
 ??? ??? ??? Нямам идея! От някой грънчар, ако познаваш случайно такъв :o
Със сигурност има някъде!?! Едно време в училище работихме с глина, май че я купувахме от книжарниците!
Пробвай с пластелин, но преди това охлади калъпа във фризера ;)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: ремонт на BR01-Piko
« Отговор #16 -: 07 Май 2008, 23:21:28 »
Вие от големите градове верно си нямате представа как се живее при нас...  ;D
Грънчар?! Че то в нашият град не знам да има такива екземпляри.По аптеките като питах за "Дуракрил" ме гледат като индианец - пишеща машина. ;D И тези неща със избора в "Млад техник" през онези години ,дето си ги споделяте са ми непонятни.В нашият-1 на брой, имаше само стартови сетове със двуосни 80-ки,които са меко казано силно нереалистични според мен,от време на време някоя гара и толкова.Нямаше отделни локове,стрелки и изобщо нищо извън стартовите сетове.Пълна скръб!В момента няма абсолютно никакъв начин да закупя каквото и да било от моя град-няма нито един магазин за хобисти.Всичко минава през куриери,чрез интернет или разходка до Плевен (Конрад,друго не знам дали има там)  :P Трудно ни е хобито и изисква много финанси,а при мене и много усилия за да се сдобия с нещо. Извинявайте,че се отклоних от темата,ама на моменти имам нужда да си изплача мъката. :'(
Но виж,това с фризера е добра идея!...само си задавам въпроса дали няма да повлияе на стягането , т.е. на химичния процес по някакъв начин?

vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: ремонт на BR01-Piko
« Отговор #17 -: 07 Май 2008, 23:37:27 »
Цитат на: XRISTO link=topic=447.msg4692#msg4692 date=1210191688
Вие от големите градове верно си нямате представа как се живее при нас...  ;D
Грънчар?! Че то в нашият град не знам да има такива екземпляри.По аптеките като питах за "Дуракрил" ме гледат като индианец - пишеща машина. ;D И тези неща със избора в "Млад техник" през онези години ,дето си ги споделяте са ми непонятни.В нашият-1 на брой, имаше само стартови сетове със двуосни 80-ки,които са меко казано силно нереалистични според мен,от време на време някоя гара и толкова.Нямаше отделни локове,стрелки и изобщо нищо извън стартовите сетове.Пълна скръб!
;D ;D ;D
А представяш ли си примерно в града ти да има всичко, какво ще стане със семейния бюджет!?!
Колкото до фризера- мисля че няма да има проблеми

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: ремонт на BR01-Piko
« Отговор #18 -: 07 Май 2008, 23:51:18 »
Еееее,аз семейния не го пипам,каквото падне от частно само . А то се оказа,че и пластелин не е останал.Утре ще купувам а и ще поразпитам тук-таме за глина.При един бегъл сонаж,едно приятелче ме прати на Троян!  ;D Софиянци си го взимат  от Женския пазар за 50-60ст,а аз ловя Сименса до Троян! Все едно Пловдивчанин да отиде до Пазарджик или Софиянец до Перник за топка глина. ;D

vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: ремонт на BR01-Piko
« Отговор #19 -: 07 Май 2008, 23:55:05 »
 ;D ;D ;D Ако ще ходиш до Троян вземи и малко сливова ;D ;D ;D

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: ремонт на BR01-Piko
« Отговор #20 -: 08 Май 2008, 00:11:50 »
Ами нали затова казвам,че със Сименса... ;D

vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: ремонт на BR01-Piko
« Отговор #21 -: 08 Май 2008, 00:23:33 »
Влязаха ограничения за багажа по БДЖ ;D Колко 10 литрови бутилки ще можеш да качиш ??? Най-добре е с по-голяма колица ;) Да има место за глината и за ракията ;D ;D ;D

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re: ремонт на BR01-Piko
« Отговор #22 -: 08 Май 2008, 08:59:31 »
Относно леенето в един друг форум един пич е дал много добро обясненение как става това.
http://www.airgroup2000.com/forum/viewtopic.php?t=188671&start=60&sid=99c00f6e7fa4280f5079b25afd1fef55

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: ремонт на BR01-Piko
« Отговор #23 -: 08 Май 2008, 23:24:12 »
Малеее,леят,грънчарстват...браво на вас.Ице,Дуракрил-а и всички подобни пасти,пластмаси ,гарнитури -зъбни,гяволите ги продават на повечето место в големи опаковки.Те са за зъботехници майна,не за хобисти ;) 8).От 39лв ,наиш колко ченета ще отлее .Избива си го три пъти с първата беззъба бабка.
Тоя лок дет го пилиш...някой му взел сладкото,ти ся стържи с лъжицата по тавата за остатъци.Де да знам за глух коловоз ли го стягаш или да си го ремонтираш ама ... като гледам кво събираш.... и до грънчарското колело ще стигнеш.Бутни го там до депото ,поръси го с малко прах ,пак ще е готин.
 Към 250  лв.са чисто нови,много кинти са,ама с малко воля и търпение мисля,че ще си го позволиш. ;) :).Иначе ти желая успех с ремонта.
P*S  Има от готиното лепило днес видях ,че е пристигнало с 1,50 увеличено .Сега е на цена 7,50лв.Ако искаш ...към 10кинта ще ти легне с изпращането.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: ремонт на BR01-Piko
« Отговор #24 -: 09 Май 2008, 00:06:39 »
Цитат
Влязаха ограничения за багажа по БДЖ  Колко 10 литрови бутилки ще можеш да качиш  Най-добре е с по-голяма колица  Да има место за глината и за ракията 


Размина ми се ходенето-утре ще ми дадат глина,вече едно приятелче я е взело,ама стана късно да настоявам за днес-сливовата остана за друг път!  ;D

Цитат
Относно леенето в един друг форум един пич е дал много добро обясненение как става това.
http://www.airgroup2000.com/forum/viewtopic.php?t=188671&start=60&sid=99c00f6e7fa4280f5079b25afd1fef55

Благодаря за линка,ама при по-бегло прочитане се оказва , че става дума за смола,а тази пластмаса като я разбъркам прекалено рядка и става много крехка-не знам дали не се вари.(някой май спомена нещо такова май) Детайлчетата са прекалено фини за да ги правя от смола.(просто смолата е много по-крехка от пластмасата)

Цитат
Малеее,леят,грънчарстват...браво на вас.Ице,Дуракрил-а и всички подобни пасти,пластмаси ,гарнитури -зъбни,гяволите ги продават на повечето место в големи опаковки.Те са за зъботехници майна,не за хобисти  .От 39лв ,наиш колко ченета ще отлее .Избива си го три пъти с първата беззъба бабка.
Тоя лок дет го пилиш...някой му взел сладкото,ти ся стържи с лъжицата по тавата за остатъци.Де да знам за глух коловоз ли го стягаш или да си го ремонтираш ама ... като гледам кво събираш.... и до грънчарското колело ще стигнеш.Бутни го там до депото ,поръси го с малко прах ,пак ще е готин.
 Към 250  лв.са чисто нови,много кинти са,ама с малко воля и търпение мисля,че ще си го позволиш.  .Иначе ти желая успех с ремонта.
P*S  Има от готиното лепило днес видях ,че е пристигнало с 1,50 увеличено .Сега е на цена 7,50лв.Ако искаш ...към 10кинта ще ти легне с изпращането.

Ами как да ти обясня,...нима хората ,дето си реставрират  стари коли,примерно,нямат пари за нови?!Просто това им доставя удоволствие.При мен самият процес на възкресяване , да виждаш как нещо на пръв поглед както ти казваш за глух коловоз се превръща в годен и здрав локомотив.А и с толкова дини под мишницата съм се натоварил...Тези 250,дето ги казваш за този лок,по-добре да ги дам за дигитално.Нали знаеш , че парите при хобиста са похарчени още преди да бъдат получени. ;D ;D ;D
А за лепилото-пращай!Надявам се пазиш адреса,а ако не - прати л.с. да ти го пратя.

А иначе първото леене се оказа пълен провал.Тя тази пластмаса стяга мигновено,но до такава степен,че да не може да се работи с нея,но не се и втвърдява напълно , а стои една такава на кристали и със здравина на огнеупорна пръст.Трагедия!Утре пак ще се мъча,че днес явно не е деня.А ако не стане-пак грабвам пилата и си избирам някакво готово парче пластмаса,(гледам от гарите има едни осенъци,дето на тях са ляти детайлите) ,че то това май се оказва най-сполучливо засега.  :)

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: ремонт на BR01-Piko
« Отговор #25 -: 09 Май 2008, 07:15:57 »
Ааа виж ,щом те кефи да реставрираш ,каймака е за теб ;D.За лепилото - днес ще се обадя да запазят и най-късно в понеделник ще ти го пратя .Сори ,ама с времето съм много зян.Ще го пусна може би с Еконт,но от офис до офис,така е най-евтина доставката.Ти само ще трябва да минеш през офиса да си го вземеш.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: ремонт на BR01-Piko
« Отговор #26 -: 15 Май 2008, 21:44:31 »
Нищо не става с тази пластмаса и аз се отказах да се мъча да лея.Направих си останалите липсващи и повредени детайли от осенъците на една гара.Самата пластмаса е със сребрист цвят и няма да има нужда от боядисване.А що се отнася до щангите,които са от бяла и жълта пластмаса,смятам да ги боядисам с лак за нокти.Дали би се получило?Как мислите?УУтре мисля да отида и да си купя червен и сребрист лак , нали са ацетонови-би трябвало да покрият добре и да се захванат здраво за основата,нали?

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: ремонт на BR01-Piko
« Отговор #27 -: 15 Май 2008, 22:39:53 »
не знам дали ацетона няма да разяде пластмасата, първо пробвай на някоя друга пластмаса от същата и после върху самия детайл...

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re: ремонт на BR01-Piko
« Отговор #28 -: 16 Май 2008, 10:56:10 »
Не мисля, че с лак за нокти ще стане добре.
Прегледай в нета сайтовете на ревел и хумброл, които предлагат бои и лепила за модели. Хората ги произвеждат точно с тази цел. Бои на ревел мисля, че можеш да намериш в магазини бонжур. Скоро не съм проверявал, но преди имаше.

Рагледай каталозите и си направи списък с цветовете, които смяташ че ще ти трябват. Някой може да ти ги прати или ти си ги купи, когато ходиш някъде, където могат да се намерят, ако в Ловеч няма. Мисля, че дори би могъл да ги поръчаш от Хобистронг да ти ги пратят с куриер. Цената на ревелските е 2,85, а на хумброл 3 лв. Боядисвай задължително с четка от естествен косъм.

Знам, че като засърбят ръцете е трудно, но по-добре изчакай и направи нещата добре.

Специално за ефект на метал ония ден си взех една сребърна боя на хумброл мисля номер 11, от която съм много доволен. Боядисах покрива на един вагон и резултата е много добър, почти не личи, че е боядисвано с четка.

При положение, че се кефиш на ретаврации, със сигурност има поне няколко цвята, които ще ти бъдат полезни повече от един път.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: ремонт на BR01-Piko
« Отговор #29 -: 16 Май 2008, 12:42:57 »
Май ще поръчам на Жоро и ще изчакам,то се събраха парици и за едно сетче с дигитално-тъкмо ще ги минат с един куриер.