Автор Тема: Проблем с поръчка към BULTRAINS  (Прочетена 10431 пъти)

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4775
  • Рейтинг: 625
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Проблем с поръчка към BULTRAINS
« Отговор #15 -: 08 Февруари 2014, 20:28:39 »
Цитат на: Adrian link=topic=4442.msg93499#msg93499 date=1391878717
абе , Тонка - душичка си ти - видял е в тебе 'мекото' - не китката бе- безплатното !!
Не е безплатно но не е и на баснословни цени!Сякаш заплатите са ни по 1000-2000лв че да си позволяваме...

martochkata

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
  • Рейтинг: 45
Re: Проблем с поръчка към BULTRAINS
« Отговор #16 -: 08 Февруари 2014, 20:54:35 »
Здравейте колеги!Бих искал да ви разясня и аз за какво става навъпрос.Преди време се регистрирах в този сайт и потърсих помощ за изработка на лакомотив серия 04 БДЖ.Бях в сайта само от два дни и ми препоръчаха съответно лицето Слав.Аз съм благодарен затова,че се нае да направи машината.Свързах се с него по телефона и си оговорихме среща.Той дойде и ми каза,че тази машина ще ми струва в N 600лв.Разбрахме се да му дам 100лв.,за да закупи талиги и шаси и се разбрахме да завърши модела за два месеца.Тои каза,че ще е готов дотогава.След три седмици му звъннах и го попитах докаде е стигнал той каза ,че още нищо не е нпристигнало и трябва да почакам още.Добре,че нещо ме спря да нему дам още 250лв.Казах си той нищо не е свършил<защо да ги давам ще изчакам да се обади,че е дошла поръчката.Но нищо.Когато говорихме за парите ми каза ,че може на вноски но НИЩО НЕКАЗЕ,ЧЕ НЕВРЪЩА ПАРИ.Той дойде омаяме за около половин час взе парите и замина.Междодругото ме свързаха с друг човек ,който живее във Варна и режел такива неща и ги подарявал.Човека обеща да ми подари два броя и си казах,че ще имам три машини една от Слав за мен и две мой,който мога да продам за малка сума,ако станат добре.За съжаление се случиха много лоши неща вкъщи и малкият ми син на 50-се дни влезе поспешност в болница.Наложи се да откажа поръчката и се свързах със Слав.Той ме попита дали ще искам парите,а аз му казах,че понеже нищата патуват насам от Япония вече е късно и се разбрахме да ми даде шасито с талигите.Казах си,че така или иначе ще го имам то с подаръците от момчето от Варна ще сглобя сам нещо.Водехме с него известно време кореспонденция.То се оказа,че му бил сътрудник и ме обвини веднага,че действам задгърба му когато разбра,че няма да вземе пари и ме оклевети като истински Българин.Евала бай Ганьо.Дано това което се случи с моето семейство нете сполети.Моля всички колеги ненамесвайте Тони.Той е истински ПРИЯТЕЛ и ЧОВЕК.Той ми помогна за моята 46-та серия и ми предложи страшно ниска сума сравнение на тези на Слав.А аз му казах,че ми е неудобно и ще му дам повече.Това го пиша за тези зли езици,който говорят ,че работи за мен за безпари.Ти дори като разбра какво ми се е случило предложи да нему плащам ако нямам пари. Но аз въпреки трудният момент ще му платя малката сума която поиска.Тези който го познават  са щастливци.Ние се познаваме от две седмици само и той е готав ваднага да помогне.Тони ти си истински приятел и човек,затова си благословен с много добри приятели,а не си безсърдечен мушенник като други.За да покажа на тези който незнаят как да направят евтин модел засебеси и да неплащат на тези хора луди пари за неща,койко струват стотинки ще направя тема със заглавие:КАК ДА НАПРАВЯ ЕВТИН ЛОКОМОТИВ В: HO,TT,N=Там ще ви покажа всички сайтове,от където Слав пазарува евтино и ви продава машина в HO за около 700лв.,а тя струва неповече от около 300лв.Ще ви трябва само малко свободно време,боя и съответните чаркалаци.За да нестане така,че бращолевя врели некипели сами си направете сметката от тях.Искрено се надявам,че аз ще съм последният охапан от този човек.Той май няма представа в каква страна живеем.Предлага цени като за заводски машини а те са с доста косури доколкото четох по другите теми в сайта.Плюс това едвали много от нас получават заплати по 1000 евго чисто,за да иска такива цени за моделите си.Те междодругото се обедих,че има какво още доста да се желае за тях.За 04 в N са необходими доста под 600лв. но за всеки влак си има пътници.засъжаление аз неоспях да слезна на спирката и ме прецакаха.Надявам се,че ще съм последния.На Слав му пожелавам успех и дасе старае още,защото има какво да се желае и да не лъже хората така както мен :nono:.Можеше да ми каже за тези условия преди да вземе парите.

daddy_g

  • Trade Count: (9)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1023
  • Рейтинг: 332
  • HO (БДЖ) & N (БДЖ & USA)
Re: Проблем с поръчка към BULTRAINS
« Отговор #17 -: 08 Февруари 2014, 21:21:11 »
Марто,
първо се научи какво означава думата капаро.
Където и да поръчаш нещо в Европа с капаро,и се откажеш след поръчката, капарото се губи.
И ако мислиш да цитираш дати ще ти извадя 5 страници хронология от скайп и къде и какво сме разговаряли.
Капарото ми го даде на 15.01.2014г.
Същата вечер поръчах шасито. Твоя коментар във форума е от 02.02.2014г. и могат да го видят всички.
Този период е точно 2 седмици. Още в самото начало ти разясних че с колегата във Варна сме партньори. Ако ти не си разбрал проблема си е твой.
Но на мене да ми отказваш поръчката, при положение че аз съм задействал нещата, и в същото време да караш колегата да ти реже корпус е малко долно от твоя страна. Да разбрахме да ти дам шасито, но не знаех че играеш зад гърба ми.
Колкото до цените ще изкоментирам само че чаркалаците хич не са толкова евтини колкото ги споменаваш. Има доста хора в този форум изработвали модели, дали от нулата, или на базата върху даден модел които могат да кажат как вървят цените. Комплект пантографи Sommerfeldt за пример са си 30 евро.
Докато ти даваш зор докъде съм стигнал аз седя и правя чертежите на талигите, а колегата във Варна модифицира чертежите за съответния мащаб . Ако ти си мислиш че сме те "омаяли" за да ти вземеме парите си в голяма грешка. Що не седнеш ти за без пари да преправяш шасита и кардани дебели под 1мм а?
Като не ти изнасят цените западни фирми бол, поръчай си при тях.
Но ако си мислиш че ще произведат един локомотив за 300лв значи жестоко си се объркал.
Ръчното сглобяване на един локомотив отнема часове , дни и месеци работа. Цялото ми свободно време е заето с изработката на локомотиви и вагони. Само не знам как не те е срам да ни обиждаш по този начин.

BoRoco

  • Trade Count: (2)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 159
  • Рейтинг: 57
Re: Проблем с поръчка към BULTRAINS
« Отговор #18 -: 09 Февруари 2014, 03:37:43 »
Какви са фактите по сделката:
Мартин си поръчва локомотив, знае каква е цената, знае какъв е срока, трябва да остави 50% депозит, но продавача му взима значително по малко, срокът за изпълнение е 70 дни от 15 януари, което значи че моделът трябва да се достави на купувача на 25 март.
Това са фактите, по неприятни за Мартин стечения на обстоятелствата в неговото семейство той трябва да се откаже от поръчката, на всеки може да се случи, сега аз не мога да разбера къде е проблема Марто, нали ти ще получиш тези талиги за които говорите, при положение че си се отказал  не виждам какви претенции имаш или просто си решил че можеш да да си го направиш по евтино и сега Слави е виновен за всичко. Като знаеш че неговите модели имат кусури и може да си го направиш за 300 лева, моя въпрос е защо си поръчваш локомотив от него?
Обясни тук за да стане ясно на всички какво от вашата договорка е нарушил той и в какво го обвиняваш след като до 25 март има още доста време, излиза че ти си човека който е нарушил договорката и звучи доста смешно да искаш каквото и да е да ти се върне.
Очаквам да внесеш яснота по въпроса, защото в момента излиза, че Слави е един голям мошенник който ти е взел парите, също както и българските дилъри които са прибирали комисионните и са те мотали с месеци.

Накрая братле, един приятелски съвет, преди да пишеш тук отново вземи малко уроци по граматика, че като ти чета писанията се чудя до кой клас си го докарал с образованието

martochkata

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
  • Рейтинг: 45
Re: Проблем с поръчка към BULTRAINS
« Отговор #19 -: 09 Февруари 2014, 18:14:35 »
Уважаеми колеги искам да кажа,че имахме огуворка с него но той неми каза всички условия нито къде мога даги прочета.Дойде показами изработен отнего модел разбрахмесе набързо  взе парите и замина.Впоследствие се свързах с друг човек когто помолих дами прати 04 само на купе тъйкато е пращал такива подарък надруги колеги.Човекът беше доста любезен и ми каза,че има малко работа ислед  това щеми прати подарък 2-ва бр.Впоследствие научих,че това ебил колега на Слав.Помислих си Слав ще направи една машина за мен пък аз щеси сглобя още две понататък.Стечение на времето възникнаха проблеми в семействотоми и бях принуден даоткажа поръчката.Следкоето Слав сеядоса затова,че няма да получи още 500лв. и ме набеди,чесъм здействал задгърба му.Да верное, че каторазбрах кой е неговият колега го помолих данему казва чесъм се свързал с него вече,за да не откаже вече поетия ангажимент.Убеденсъм,че е знаел можеби преди даоткажа поръчката нонищо не каза,защото акобеше получил 5-тте стотака щеше даси трае ушким незнае.Поръчката я отказах поради финансови и здравусловни затруднения,а не защото искам дасглобя евтина машина.На тези който питат,защо съм поръчал модел то Слав ще им кажа,защато бях новопостъпил в сайта и се доверих напълно.Следвреме обаче разбрах от други колеги че работи нетолкова добре ноаз непрекратих поръчката въпреки това.Сега се оказва, че този МУШЕННИК с чужди пари ще триумфира е ще остана без талигите и шасито,което съм платил.Въпреки,че каза по-рано дали искам парите или шасито,а аз му предложех да взема шесито понеже е късно и е пристигнало.Въпреки това разбрах,че то струва под 100лв. в японския сайт:http://www.1999.co.jp/search_e.asp?Typ1_c=104&SC=93&Typ=0&sortID=0&scope=1&urikire=1&andor=&scope2=0&ItKey=power+bogie&SPage=1 моля проверете сами шасито е около 50лв.,а доставката е 20-тина лв.Аз незнам накакво основание си присвоява чужди пари или части,катотой недава никакви документи,касов бон или друго скоето до докаже,че взема пари ичовека сие платил.Работи абсолютно начерно,както се казва и утре небихсе очудил ,ако прецака и някой друг.Защо трябва дасе толерират такива хора отвас аз незнам.Мисля че трябва даси получа шасито тъй като съмго платил.Слав на мой гръб сега ще натрупа пари и щеси живее живота.Аако му бях дал повече пари и неги беше върнал,щеше да връща подруг начин,защото 300лв. в тази страна са поне половин заплата данекажа повече.Неискам да излиза,че заплашвам нотова небива дасе случва на никого,нокогато си закъсал здраво всеки лев е ценен,а недайсибоже дае животоспасяващ.Надявамсе с тези мои части да искара пари,който да вложи в нещо смислено,а недаги дава по болници.Желаяму успех и здраве,а ако има малко съвест би било добре давърне поне шасито.Желая навсички здраве,което примен засъжаление отсъства замомента но щесе поравим вкъщи и много успехи.
« Последна редакция: 09 Февруари 2014, 18:29:55 от martochkata »

daddy_g

  • Trade Count: (9)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1023
  • Рейтинг: 332
  • HO (БДЖ) & N (БДЖ & USA)
Re: Проблем с поръчка към BULTRAINS
« Отговор #20 -: 09 Февруари 2014, 18:25:04 »
Абе Марто изобщо не съм за кирливите ти 500лв.
И за твое огромно сведение не пазарувам от японския сайт а където намеря защото въпросното шаси се появявява на моменти и не винаги го има налично.
А тва че ти искаш да си спретнеш евтин модел стана ясно на всички. И айде да те помоля като си толкова добър в изработката на модели, следващия път в темата ти да не ползваш мой снимки.
А сега като си се надул толкова като пуяк, въпреки че ти си в грешка в случая, дай един офис на Еконт и да ти пратя шасито още утре. Че нещо много почна да се надуваш и да не вземеш да се наакаш че ще ни протече на всички през мониторите ;D ;D ;D ;D
« Последна редакция: 09 Февруари 2014, 18:33:21 от daddy_g »

martochkata

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
  • Рейтинг: 45
Re: Проблем с поръчка към BULTRAINS
« Отговор #21 -: 09 Февруари 2014, 18:35:23 »
Щом искаш офис пратиго в офиса на  Еконт на Орловмост.Пък давидим дали щедойде.Много се съмнявам имашми номера,за да ми пратят SMS като дойде там,ако дойде въобще.

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re: Проблем с поръчка към BULTRAINS
« Отговор #22 -: 09 Февруари 2014, 18:38:12 »
Цитат на: martochkata link=topic=4442.msg93526#msg93526 date=1391963723
Щом искаш офис пратиго в офиса на  Еконт на Орловмост.Пък давидим дали щедойде.Много се съмнявам имашми номера,за да ми пратят SMS като дойде там,ако дойде въобще.
Колега,
какъв толкова е проблема, че вече не мога да схвана. Поръчал си нещо, каза ли са ти условията. След време намираш нещо друго по-евтино. Кой ти е виновен, че не си проучил нещата предварително?
И вече те предупредих в другата тема и си под модераторско наблюдение. Дръж се като голям човек.

martochkata

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
  • Рейтинг: 45
Re: Проблем с поръчка към BULTRAINS
« Отговор #23 -: 09 Февруари 2014, 18:52:15 »
Моля за извинение за твойта снимка ноясложих като пример, а не като моя изработка.Аз несъм писал,че е моя а само визуална мостра за шаси.Така че моля за извинение, ако си се засегнал.

martochkata

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
  • Рейтинг: 45
Re: Проблем с поръчка към BULTRAINS
« Отговор #24 -: 09 Февруари 2014, 18:56:50 »
Ще чакам SMS,ако дойде шасито пък давидим.Приятна вечер.

desertfox

  • Trade Count: (0)
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
  • Рейтинг: 4
Re: Проблем с поръчка към BULTRAINS
« Отговор #25 -: 09 Февруари 2014, 20:37:14 »
 Всяко начало е трудно - някои хора искат перфектни  фабрични модели ..... изработени на ръка..... които пък като артикули не се предлагат от големи или по малки производители .Все пак се намират ентусиасти които се заемат с тази не лека задача. Хубаво  е,че  Слав и Митко са се заели с тази идея по изработка на БГ подвижен състав и инфраструктура .Резултатите от с 46 та и 86 та серия  са известни , последните даже бяха върнати в Италия до колкото съм запознат .В ръчната изработка винаги се намират недостатъци .Преди време направих запитване към един приятел - да уговори Пико да пуснат Дезиро на БДЖ - отговори ми ,че няма как да им поръча 500 - 700 бр ....  няма кои да ги купи и е прав - така ,че които иска .....
Които е запознат с капарирането си знае - щом си дал капаро знаеш какво получаваш , ако по някаква причина се откажеш го губиш ... смешно ще прозвучи но ... все едно да си капарираш кола ... да се откажеш и за капарото  като компенсация да искаш само гумите .... и т.н. ......
Лично на мен Слав ми е изработил 2 локомотива 55 серия и гара Елхово  , има дребни неща за доработване - но все пак 1ви образец и е нормално- само по няколко снимки да се изработи модел  си е постижение -   .Перфектна ръчна изработка от първия път ..... който може да го направи ... но със със сигурност пак ще се намери недостатък  .Все пак хора които искат перфектни модели /макети .... ще трябва да заделят перфектни суми .За единични бройки и несигурен пазар ... които е запознат с производство знае .Всеки иска хубаво , уникално и по възможност без пари , но действителноста е друга.

   Характерно за нас българите ... да се плюем и да си пречим , да завиждаме .... за това и нещата не вървят ....

Моите поръчки съм ги правил преди да се познавам със Слав лично, и не съм бил омайван - видях ,че прави каквото ме интересува и то по снимки ,потърсих го , разбрахме се ,че може ги направи   и човека си почна - запознахме се лично едва като ми предаде готовите локомотиви а по късно и гарата  .Доста време отне  , но локомотивите и гарата станаха  .През това време  не съм оплаквал ,че закъснява- нещата по поръчка стават бавно - които е запознат с поръчките по ръчна изработка/ лимитирани бройки  знае ,че понякога се чака доста време .Които е нетърпелив и иска фабрични перфектни  модели произвеждани в хиляди бройки - магазини колкото щеш - въпрос на избор ... Едва ли в близко време , че и далечно ще видим масово производство БГ брандирани артикули  най - вече на локомотиви и инфраструктура ....За вагони може - все пак Тилинг в последните години уважиха БГ феновете  ... но и с това има опит в БГ.
Редно е да се уважава труда на хората и в насока в която проправят път .... и да се въртят разни номера ,не коректно .... Ясно има проблем ....но след това да се правят номера от детската градина от зрели хора ....не сериозно ... Щом си решил да правиш поръчка - и си дал  капаро - значи цената и условията те удовлетворяват .....Че след това разбрал ,че безплатно може да си вземе даже 2 платки за корпуса на локомотива , че едната да продаде .... звучи като дебелоочие .....Друго - никои не са карали насила да им купува това което предлагат .... така ,че споровете са безсмислени ......Не взимам страна но всички ахакат като видят модел на БДЖ или инфра ... а само хората които са ги правили знаят какво им коства ......  нека уважаваме труда на Слави , Влади , Тони ,Иво  и други  .С прилагането на тарикатски номера и оплюването изобщо не спомагаме за  развитието на ж.п . моделизма в БГ

  Кои от където иска да си пазарува....ако на някои му е по изгодно даже някои Австралиец да му изработи нещо по поръчка - да си го поръча от там .....на които не му допада пък да си го направи сам ...възможности много - но избора е един - личния ...

Тук може да се види гарата и един локомотивите
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=395604633909725&set=a.395604477243074.1073741832.100003805761944&type=1&theater

BoRoco

  • Trade Count: (2)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 159
  • Рейтинг: 57
Re: Проблем с поръчка към BULTRAINS
« Отговор #26 -: 09 Февруари 2014, 21:52:05 »
Марто, оказва се че ти си едно много ПРОСТО момче, не стига, че си се отказал сам ами набеждаваш другите, че са МУШЕННИЦИ /повтарям ти пак оправи си граматиката дразниш всички, пише се мошенник а не мушенник/ та ако има някой да е МУШЕННИК това си ти защото правиш поръчка а се отказваш.
Отскоро си тук и не е редно да плюеш другите след като ти ги въртиш циганските номера, разбрахме всички, че си намерил начин по евтино да си го направиш и затова си се отказал и сега се оправдаваш като обран евреин.
Дай да видиме като си толкова отворен какво можеш ти, направи един модел и тогава говори.

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Проблем с поръчка към BULTRAINS
« Отговор #27 -: 09 Февруари 2014, 22:31:42 »
Аз вече лично започвам с жив и огромен интерес да чакам ЛИЧНАТА изработка на martochkata на НЕГОВ модел по желание. Колеги, да не подценяваме човека, току виж се е появил поредният мастър ъф дъ ЖП бластър! Той след толкова плювки явно човекът крие феноменални възможности... И вземе да врътне един реален, а не виртуален модел на локомотив на завидно ниска цена, пред който ще онемеят всички производители /с многодесетилетен опит и стаж/, всички моделисти по света и най-вече Слави и Стефанофф...  :drinks:

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re: Проблем с поръчка към BULTRAINS
« Отговор #28 -: 09 Февруари 2014, 22:48:38 »
Тази тема е като "Тема за гюлета". Редно е да се затрие и нека на който това хоби му е скъпо и жена му го хванала, че нарушава семейният бюджет да поства в Мама БГ! :drinks:

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: Проблем с поръчка към BULTRAINS
« Отговор #29 -: 10 Февруари 2014, 04:31:10 »
не гонападайте за грамати къта, винатае научителките де то са сивзели зъплатите катоза свършена рабутъ, прублемае вобразувателнъта система която учевидно неработи, ня ма нищу фатално, хората вишшисти ставът с такъв правупис  &bgflag