Автор Тема: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare  (Прочетена 101468 пъти)

Величко

  • Trade Count: (17)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 421
  • Рейтинг: 200
  • Само ЦСКА !
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #180 -: 19 Март 2020, 11:47:50 »
Цитат на: mitko0888 link=topic=4480.msg118080#msg118080 date=1584606545
Май БДЖ-то ще си купи по-бързо локомотив, отколкото моделистите! 5 години чакане за усвоен сериен масов модел.
Е, то бива и БДЖ-то да ни изпревари...

Цитат на: mgirginov link=topic=4480.msg118081#msg118081 date=1584609607
Аз купих заявените от мен бройки

Би ли споделил цената? Аз им писах, че цената не отговаря на цената от резервацията ми и чакам отговор.

mgirginov

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (34)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1930
  • Рейтинг: 192
  • N Länderbahnen I еп. София
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #181 -: 19 Март 2020, 20:30:31 »
Цената за повечето е 219,95 евра. За мен е друга

pavlinbg

  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 735
  • Рейтинг: 265
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #182 -: 19 Март 2020, 23:13:33 »
Цитат на: TheJackal link=topic=4480.msg118077#msg118077 date=1584595196
Интересно! Аз имам от дата 06.11.2016 год. запазени 5 бройки и нямам имейл. Ще чакаме............... :hi:

Моята резервация е за 1 бр. от 15.01.2017 г. и получих мейл едва вчера.
« Последна редакция: 19 Март 2020, 23:16:52 от pavlinbg »

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #183 -: 30 Март 2020, 16:39:51 »
Оправили са опаковката - вече а'ла Флайшман. Въпреки че с Роко кур'ц куплунг май пак няма да се затвори тая кутия - направена е точно по дължината на буферите.
Покривното изглежда доста странно, по мотиви. Добре че у нас вече има няколко варианта, че да не се заглеждам много точно кой кой е. Но пък пустото точно това се вижда най-много - покривът. Иначе телчетата на покрива са прави, за разлика от преди.
Като цяло външно изглежда като предишните - фини детайли от чупеща се пластмаса ... Но пък има добра визия. Тук - там някои надписи са леко мръднати спрамо оригинала, някои са преекспонирани, ама пък иначе няма да се четат.
Като изключим постния покрив и една липсваща дупка на кутията - мисля че другото мога да кажа че според мен е ОК.
Честито на всички!

Nenchev

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (4)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 664
  • Рейтинг: 406
  • Баш Майстора
    • 3D Принтирани модели и макети
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #184 -: 30 Март 2020, 22:50:22 »


Според мен изглеждат гот... :dirol:

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #185 -: 31 Март 2020, 15:38:11 »
Все пак да попитам. Защо датите на ревизиите ми изглеждат толкова странни:



А пък още по странни са на оригинала (снимката е от 2014 г., естествено не е моя):


mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #186 -: 31 Март 2020, 16:17:35 »
Взех че си отговорих сам: по старото ПЛС се е пишело година.месец.ден, сега се пише ден.месец.година. Така че ревизията е вярна (02 - 22 - все тая), годината е 2013.

Nenchev

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (4)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 664
  • Рейтинг: 406
  • Баш Майстора
    • 3D Принтирани модели и макети
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #187 -: 01 Април 2020, 23:00:05 »
Дълго се чудех дали да запазя един лок за себе си или всички да заминават по предназначение, ама като чета коментарите - колко много недостатъци и кусури има, особено на опаковката, та се радвам, че не оставих нито един.  В крайна сметка, ако ми затрябв - ще си направя - нали затова сме моделисти...

За любопитните - от цялата далавера изкарах 300 кинта.  120 дадох за вералит, 160 дадох на 10х да ми изрежат предпазни щитове за лице и с останалите 200 купих 4 ролки пластмаса, та да принтирам щитове.  Сега имам капацитет да принтирам 96 предпазни щита, които да дарявам на лекари и зъболекари.  Та искам да благодаря на всички, които участваха в моята далавера и си взеха 45.124    :hi: :hi: :hi: и ми помогнаха да закърпя бюджета до някъде.
« Последна редакция: 01 Април 2020, 23:15:50 от Nenchev »

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #188 -: 02 Април 2020, 08:21:50 »
Аз мислех че всичките 15 са за теб. Жалко, можеше да направиш макет на едно БДЖ депо пълно с 46-ци. Честито на щастливците! Не видях някой да те е обвинил че си инвестирал и ще продаваш след 5 години по 1000 лв. Колкото повече го правят - толкова повече ще се купува и производителите ще нащракат още бг модели :)

Мисля че съм посочил само един кусур - тукмакът на покрива, който е румънски, а не като на нашите. Все пак е една пластмасичка която можеше да е по-истинска.

Всъщност за толкова години (от предишните два модела) никой никъде не каза че има 1 - 2 детайла на 002 и 125 - въпросните елементарни пластмасички - на покрива, които могат да се напарвят така че да отличават бг локомотивите от останалите и да приличат на истинските. И като резултат - тоя прекъсвач сега пак не е оправен. Ако някой му беше написал на румънеца, сигурен съм че щеше да направи нещо по въпроса. Матрицата преправиха заради малките фарчета, а един елементарен детайл не промениха, просто защото няма кой да каже.

За опаковката - това е нова опаковка за наш 46, съвсем различна от старата, а сигурно и румънските версии са с тази кутия. Старата, дунапренената, трябваше да се резне от едната страна ако си сложиш роко курц куплунг. Това е всеизвестно. Правиш нова прозрачна опаковка. На всички подобни поизводителят пише изрично че трябва да си я резнеш малко след като си купиш локомотива, за да му се събират закачалките. Т.е. и това се знае прекрасно. След като го извадиш от кутията, като го закачиш на влак, вече не можеш да си го прибереш в оригиналната опаковка. Тъпо от всякъде, но всеизвестно.
Толкова ли е трудно, като правиш нова опаковка за този тип локомотиви, да отвориш фабрично една дупка от едната страна? Така че с кеф да си сложиш куплунг, да си караш влакчето, и после да си го прибереш в кутийката без да махаш куплунга?

Затова Иво, въпреки сърказма ти, си мисля че в специализиран жп моделистки форум е нормално и полезно да се посочват кусури, за да не се повтарят след години - което ще е за наша радост. Ако някой покаже със снимки че въпросния прекъсвач и изолатор са ок - съгласен, сбъркал съм, посипвам си главата с пепел и продължавам да си съзерзавам влакчетата. Ама като са грешни - защо да не го напишем че за следващия модел да се оправят?

ПС: Още не съм го отворил да видя дали са му сложили шайбички на червяците, нещо което е без пари, но като го няма унищожава целия локомотив ... Освен ако не си го даржиш в кашона.
« Последна редакция: 02 Април 2020, 08:25:30 от mitko0888 »

Mironista

  • Trade Count: (13)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 131
  • Рейтинг: 49
  • Напред и нагоре
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #189 -: 02 Април 2020, 10:54:38 »
Надписи, покриви, телове, кутии и други.

Абе хора аз лично се радвам че се правят БДЖ модели от фирми, хора и (не) хора. За нашия необятен пазар на БДЖ модели аз мисля че трябва да сме повече от доволни. Стига с тия кусури, стига с този негативизъм. Да сигурно има недостатъци. Само искам някой да ми покаже напълно точен модел без една забележка ама напълно точен. Вадим електронния шублер и мерем къде точно е таблеката дали е на ъгъл 32.4 градуса и дали е с 2 мм по наляво ако успее да ме обеди в това че модела е на 100% с оригинала съм готов да се покая и да призная че аз нищо не разбирам - което е факт - аз нищо не разбирам.

За мен е достатъчно щастие че след 5 години този локомотив дойде при мен и ще му се радвам. За кутията ме боли .......... коронавируса.

Адмирирам и се възхищавам на всички хора и специлиасти които коментират тук със доказателства снимки и материали - така трябва. Ама дайте да се порадваме малко с моделчето според мен е станал доста добре и си заслужава човек да го притежава това е.

Пазете се и се грижете за себе си и за близките си това е важно сега


gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #190 -: 02 Април 2020, 12:56:47 »
 ;D Въпрос на време беше подобен коментар в контекста на поредните изгъзици и банални грешки. Все някой ще се намери да свали гащите.
Колега, разбери 2020 г е вече ! Технологиите не са това което бяха, изхвърчаха много напред, информацията е в нова генерация на оборот, а и ние вече не сме по на 15 г., че да се радваме на джуниърско качество. Почти няма измежду нас дето да не е обикалял по широкия свят и да не е видял какво е качество. Вдигни стандартите малко, не сме секънд хенд люде, че да ядем 2ро качество шоколад и да се перем с 2ро качество прахове цял един живот.
Искаме качество и сме си го заслужили ! Чакахме 30 г преход, х5 години за поява на модел, бачкаме по на 2 места и си плащаме като попове за тея играчки, що пък да не искаме качество ?
Вдигни глава, ний не сме вече рая покорна.  bg&flag

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2029
  • Рейтинг: 1418
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #191 -: 02 Април 2020, 14:21:14 »
В случая ( както и всички останали в които се коментира БДЖ модел или нещо друго) трябва да се прави разлика между градивна критика (един от аспектите на прогрес) и шльокавица, плява, ирония, сърказъм които са характерни за квартална кръчма и "чепатост" на характера (извинявам се за сравнинието).
В случая, не виждам негативизъм и т.н., а градивна критика и я оценявам. :hi:

малко спам:
@gzo, ;D съгласен съм с теб в поста ти с изключение на:
Цитат на: gzo link=topic=4480.msg118156#msg118156 date=1585821407
...си плащаме като попове...
Тоя израз е отживелица от миналия век (вервай ми). Е, все ще се намери някой някъде за цвят от висшите етажи (може би твоя епархийски...), но сега е по-актуално: като мутра, дИпутат (6 мандата), олигарх :haha: или пък дори и търговец-спекулант...
Отживелица от миналия век е също: "попа, даскала и кмета..." Сега е може би "партийния, партийния и пак партийния..."
А с другото което казваш, че трябва да се работи на по 2 места, бих добавил дори и на 3 за да се води приличен стандарт, което е жалко. Или, че трябва да се разчита на роднини до 9-то коляно...

П.П. Извинявам се за спама и разводняването на темата за дългоочаквания модел. Ако някой реши да го продължи, нека е в локумената тема. :hi:

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #192 -: 02 Април 2020, 16:46:31 »
Като изключим професионалните задявки, моделчето вече е в минало време в основните сайтове - focus, eurotrain, lippe, даже и на сайта на производителя го няма.
Спомням си и други модели, които изчезнаха няколко дни след като се бяха появили. Но този изчезна почти навсякъде преди да се появи (изпълниха се само предварителните заявки).

mgirginov

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (34)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1930
  • Рейтинг: 192
  • N Länderbahnen I еп. София
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #193 -: 02 Април 2020, 17:09:26 »
Ами, изчезнало...
Просто се премести при известен пловдивски спекулант...

Mironista

  • Trade Count: (13)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 131
  • Рейтинг: 49
  • Напред и нагоре
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #194 -: 02 Април 2020, 17:29:55 »
gzo не знам с какво съм те засегнал. Важното е да се радваш и това е. Стига с тоя хейт и глупости стига вече. Не знам защо така ме нападаш или не, обикаляйте Ваше право е. Само моля да не се обиждаме и да не кокретиззираме кой какво и как. Който може купува, който не не купува това е. Живи и здрави &bgflag &bgflag &bgflag