Автор Тема: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare  (Прочетена 101486 пъти)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #30 -: 17 Февруари 2014, 08:30:56 »
Що ми се струва че "партията" се задейства!? :scratch_ones_head:
 Да се направела една поръчка, групово (звучи като групов секс  :haha:)
да се направи заявка и т.н. и т.н. бла..бла...бла...

Не го приемайте като критика, но нека Иво каже колко добре се чувстваше,
когато той беше човека организирал набирането на поръчката за първите БДЖ локомотив.
Колко нерви и свободно време потроши за...едното благорадя май някои не се сетиха да кажат.
Да не говорим за финансовата страна на въпроса. Не напразно gzo малко по-горе иронизира,
защото и той си спомня какво точно стана. Не знам всичко в подробностти, но знам че
накрая Иво "изрева" НИКОГА ПОВЕЧЕ!!!

Та отстрани е лесно да се дава предложение за единна поръчка, но кой ще се наеме да го направи?
Или ако перефразирам Емчо от по-горе - КОЙ ще поеме отговорността да го направи?

Струва ми се, че вместо да гоните питомното, пак се хвърляте към дивото.
Румънеца си е  търговец. Той си събира заявките. Той си получава плащанията. Той ще поръча локомотивите.
Той ще си разпрати пратките на платилите ги. Какво по-хубава организация от тази ви се иска?
Той всъщност е лицето което се е наело да организира "груповата" поръчка! Какъв ви е проблема?
 :hi:

anubis

  • Trade Count: (5)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 327
  • Рейтинг: 28
  • HO
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #31 -: 28 Февруари 2014, 20:32:37 »
За тези които биха искали да заявят интерес за покупка на 46 124 от г-н Дан Хотико, но срещат трудности с комуникацията, прилагам едно примерно писмо:

Dear Sir,
I would like to anounce my intention to buy 1(one) BDZ 46 124 from AF. If is possible I will pay by PayPal or Visa.
Please, let me known when the item is available.
Best regards

Готов съм да съдействам доколкото мога при нужда от превод. Пишете на лични.


l-donovan

  • Trade Count: (3)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
  • Рейтинг: 22
  • DB,BDZ 4-5-6 epoha HO
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #32 -: 28 Февруари 2014, 23:40:33 »
Чудех се дали има някакъв шанс да ни произведат локомотив 43 или 44 серия ако се съберем повече хора желаещи?Това за мен а може би и за вас е най-разпространеният и емблематичен Български локомотив!  &bgflag

spas_tf

  • Trade Count: (5)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 303
  • Рейтинг: 42
  • HO Епоха V -VI София
    • www.smilenov.eu
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #33 -: 03 Март 2014, 14:03:58 »
За 43 или 44 серия много силно се съмнявам - лично Алесандро (шефа на ACME) ми е казвал , че ще глътне около 100 000 EUR, когато разработвахме ЕАОС вагоните. Това беше по цени преди 2 години когато нещата бяха по евтини. Просто трябва много сериозен интерес - фирмите в крайна сметка работят за печалби, а не от патриотизъм - до тогава Self made modeli :-)

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #34 -: 03 Март 2014, 22:39:26 »
Че какво са 100 000 Е за проекти като 43 или 44  :blink:
При (да речем) крайна цена от около 190 Е за моделче , ще са на печалба само след около 520 продадени бройки. Само чехите биха лапнали много над тея бройки....

l-donovan

  • Trade Count: (3)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
  • Рейтинг: 22
  • DB,BDZ 4-5-6 epoha HO
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #35 -: 03 Март 2014, 22:51:35 »
Аз си мисля и друго!При положение,че ще има време за събиране на пари ще има доста от нас,които биха купили повече от 1 бройка(надявам се).А и постоянно се регистрират нови запалени моделисти,които също биха проявили интерес според мен.Както каза и колегата,като прибавиш и чехите трябва да има голям интерес за този модел,но остава надеждата! :hi: &bgflag

spas_tf

  • Trade Count: (5)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 303
  • Рейтинг: 42
  • HO Епоха V -VI София
    • www.smilenov.eu
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #36 -: 03 Март 2014, 22:51:59 »
Аз само предавам думите на Алесандро. Само ще кажа ,че локомотивите в БГ се различават малко от тези в Чехия - това значи не една, а няколко матрици и другото важно нещо е ,че китайците искат авансово плащане, тоест някой трябва да извади на куп тези пари, но кой и как знаят само в ACME. Дай-боже да видим скоро тези локомотиви, но за сега силно се съмнявам.  :hi:

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #37 -: 04 Март 2014, 12:19:41 »
До всички скептици !
Всичко добре извстно и масово за големите и старите администрации, вървежно и както там искате го наричайте е вече произведено от различните големи фирми през годините. Единствено непроизведени са моделите на все още несъществуващи локомотиви и вагони и тези като нашата и купищата др. дребни администрации. Който иска да оцелее на пазара ще или неще, ще трябва да се ориентира и към екзотики, като БДЖ. Моделистите у нас може и да не увеличат рязко броя си в бъдеще, но фирмите трябва всеки ден да се чудят какво ново да пуснат на пазара и да произвеждат постоянно за да могат да оцелеят. Алернативите са тези- администрации като БДЖ, иначе яко фалити или сливания. Това в бизнеса се нарича - гъвкавост и е от определящо значение за бъдещето съществване на тези фирми. Фирмите го знаят и е въпрос на време. Така, че споко !
Просто бъдете живи и здрави за да доживеете  :drinks:
« Последна редакция: 04 Март 2014, 12:29:07 от gzo »

cosio

  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 17
  • Рейтинг: 8
  • Търся 86 001 (под дърво и камък)
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #38 -: 08 Май 2014, 11:07:48 »
Здравейте!

Днес получих писмо от Дан, в което ми споделя, че към момента предварителните заявки са едва 12. Припомням, че за да направи поръчката за изработка на локомотива са необходими минимум 25, така че ако има хора, които искат моделчето, но още не са изпратили заявка, моля да го направят. Заслужаваме да видим 46 124 в HO!

Поздрави!

brun4ev

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #39 -: 15 Май 2014, 11:58:58 »
и аз искам една бройка от този локомотив -0896889544  :drinks:

cosio

  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 17
  • Рейтинг: 8
  • Търся 86 001 (под дърво и камък)
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #40 -: 28 Май 2014, 16:29:04 »
Прясна информация от днес. Бройката на заявките е..................13. С тези темпове на ангажираност и интерес рискуваме да не видим 46 124 в НО формат.  :(

Цитат на: brun4ev link=topic=4480.msg95071#msg95071 date=1400144338
и аз искам една бройка от този локомотив -0896889544  :drinks:

За да заявиш своята бройка, трябва направиш поръчка по реда, посочен в началото на темата:)

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #41 -: 28 Май 2014, 17:47:38 »


Драмата е точно като с акциите на ЦСКА  :angry:

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #42 -: 28 Май 2014, 18:07:27 »
Тука някой хора ревяха като сарански мечки, че няма български модели, а сега едва 13 броя..  :(

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #43 -: 29 Май 2014, 10:31:22 »
cosio явно не познаваш явлението "български жп моделист" , което витае в нашия социум. Няколко поста преди това дадах съвет, но беше приет като партийно включване.

Сега за да бъда по- ясен ще ти обясня как действа българския жп моделист. Говоря от опит, а не заради самото писане. Той е едно странно същество, което в повечето случай желае някой да му сваля шапка. Ако искаш нещо да се случи е необходимо да имаш личен контакт. Да му звъннеш 3-4 пъти, та той евентуално да се навие, да му се помолиш, да му обясниш за какво точно става въпрос, защото писаното във форума често му е неясно или сложно за изпълнение. С две думи трябва да му погалиш най- нежните струни на душата, за да приеме твоята кауза, а ако може и ти да свършиш всичко вместо него (не забравяй, че на него му е сложно), а той само да ти даде парите и да си получи стоката.

И за да не съм голословен ще дам за пример националните срещи. От миналата година спряхме да звъним на всеки и бройката на посещаемост падна на половина. Същото стана и с ресторанта за таз годишната национална среща. За мен това е добра тактика, защото остават наистина хората, на които им пука за това, което се прави, които споделят каузите от сърце, които са се отдали на моделизма. В твоя случай обаче тази тактика трябва да е точно обратната.

Та ако искаш нещо да се случи само с писане във форума няма да се разминеш... Едва ли Иво е събрал бройката за предната поръчка само от форума. Нашего брата моделиста е тежка гемия. Трябва човек да се потруди за да изтика каузата и тя да се случи. Забрави таз песен любовна, че хората ги интересува... По- скоро като (или ако) почнеш да действаш тогава Моделистът гледа първо себе си, келепира, щото представи си пък ти се "нагушиш" за негова сметка. Да не се мине и да не настине са изконни български черти, вкл. и на моделиста.

Дето се вика рекламната стратегия трябва да смениш за да се случи тази машина! А нещата в българския жп моделизъм се случват само и единствено, ако някой се жертва. Накрая, ако има резултат, може и да чуеш някоя и друга приказка зад гърба си, че или си излъгал хората или си събрал парички на техен гръб. Да работи за кауза за бг жп моделиста е почти изгубено време. Единици са тези, които го могат, разбират и подкрепят.

Та направи си равносметка ще се впуснеш ли за каузата или не, дали си заслужава или не. И преди го казах и сега ще го напиша- на Дан му е през буфера за нашите локомотиви, той е търговец. За сега се търси Майка Тереза, която да издундурка такава поръчка, щото обикновено се събират доста негативи покрай такива мероприятия, а и не се учудвай, ако някой заяви пък после размисли и се откаже- винаги има такива! Не очаквай и "колективния дух" да проговори, защото рядко се среща по нашите ширини.

Пожелавам успех от сърце на всеки, който се жертва за тази идея.

stefanbaikov

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 40
  • Рейтинг: 13
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #44 -: 29 Май 2014, 11:39:07 »
когато бяха налични по 295 лв (задвижените) Иво едвам ги продаде, сега се сетиха всички , че искат.