Автор Тема: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare  (Прочетена 101455 пъти)

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #210 -: 03 Април 2020, 11:44:03 »
Предишната излезе преди доста повече от 5 години.

Ако някой не е съгласен с нещо от написаното от мен - нямам нищо против да го дискутираме и всеки да си защити тезата.

Да се използват квалификации със звездички и обидни изрази без обосновка показваш само изява на простащина и простотия.
Добре че има позитивисти и лайкисти като теб, jopeto, благодаря за което (сърказъм).

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #211 -: 03 Април 2020, 12:14:52 »
Ако "хейтър" значи човек, който заявява, че не е доволен как го цакат с топла бира, то как се нарича човек дето се кефи да го цакат  :unsure:

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1339
  • Рейтинг: 206
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #212 -: 03 Април 2020, 12:49:48 »
Цитат на: mitko0888 link=topic=4480.msg118186#msg118186 date=1585903443
Ако някой не е съгласен с нещо от написаното от мен - нямам нищо против да го дискутираме и всеки да си защити тезата.
Да се използват квалификации със звездички и обидни изрази без обосновка показваш само изява на простащина и простотия.
Да съм писал, нещо конкретно за теб? Не съм! Който се припознава, като хейтърист и кусурист и се чувства засегнат си е лично негов проблем.
 
Машинката според мен е направена супер! На мен, много ми харесва , но за огромно мое съжаление не е в моят мащаб. Цената и е достъпна (в ТТ цените на моделите са доста, по-високи и никой не може да каже защо е тази разлика с НО. Като не ми отговарят на бюджета не си купувам.) Ако в ТТ можех да си намеря такова БДЖ разнообразие, само ще се радвам!  На края на годината, когато излезе 52-та ще направя всичко по силите ми, за да си я купя, въпреки всички словоизлияния за модела. Радвам се на всеки модел направен от хобист в българия, независимо, дали е от Тониеми, Марточката, Дадиджи, Ненчев, Краси или други! Независимо дали моделите им струват 4лв или 4000 лв.  На тях им казавам и винаги съм казвал, само едно: На пред и нагоре!

Като, претендирате за вежливост и култура си разгледайте всички ревюта на БДЖ модели и може да се види, че всяко едно е буквално заринато с десетки страници, вие се сещате какво ( да не кажете, че не съм пак културен.)  В едно ревю трябва да има снимки, клипчета и информация за моделите, а не хората да четат само изповедите  и лични мелодрами.   Това вече си зависи единствено от модератора. Съжалявам, че  и това ревю се превърна в поредната септична яма. Но дойде  време нещата  да се кажат директно.         

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #213 -: 03 Април 2020, 13:59:03 »
Хора,без да съм го видял на живо,а само на снимки и видео,моделчето е страхотно!
Преди много години си бях правил сам 46 серия...беше за мен много сполучлива!
После си купих от оригинала...незадвижена.....СТРАХОТНА!
Не мога да разбера недоволните от " нещо си "дребничко....от рода на машиниста пръднал наляво , а в оригинала е надясно....

Който е недоволен може да си поръча при мен...
https://toniemi2.snimka.bg/hobby/bdj-46-seriya.463955.all

Ето пример




 

 

« Последна редакция: 03 Април 2020, 14:01:05 от toniemi »

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #214 -: 03 Април 2020, 15:45:56 »
toniemi, не е свързано с теб и с твоя пост, нищо че пиша веднага след него.

Като чета кой какво пише и коментира, си мисля че вместо по 400, по 1400 лв да я пуснат тая 46-ца, пак ще и се радвате. Даже няма смисъл да и правят и 6-те колооси, 3 - 4 колела стигат. Важното е да я чакаме 5 - 10 години.

Nenchev

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (4)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 664
  • Рейтинг: 406
  • Баш Майстора
    • 3D Принтирани модели и макети
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #215 -: 03 Април 2020, 16:36:30 »
Митко е прав!!!  Реалната, благородна, справедлива, поносима, истинска цена е петдесет и два лева и тридесет и три стотинки..

https://youtu.be/DvKf0yk4_xE

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2029
  • Рейтинг: 1418
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #216 -: 03 Април 2020, 20:19:49 »
Гледам и не вярвам на ушите си!  :lol: Смях или ... :blink:  До не'кви гюбеци докарахме 46-та ... :haha: :wacko:
Минахме и през "Развален телефон"...
Един казал нещо, втори перифразирал, трети допълнил, а четвърти вече ... :lol:  Тук, да поясня (ако въпросът по-горе е към мен), че въобще не съм имал предвид "Хобиленд" като търговец-спекулант. Съвсем друга ми беше мисълта, но...

От всичката писаница дотук, човек разбира кой как гледа на хобито, моделите и какво отношение има към тях. Което е негово право! Но, все пак мисля, че трябва да се гледа позитивно на градивната критика и анализ (което е нещо полезно според мен), а не да се оплюва без сериозни доводи. Имаше примери и в двете посоки...

Но, исках да пиша по темата  :haha:
Това са днешни мои снимки
Оправена е буферната греда - плюсче!
АЛС-то не е оправено - минусче!
Назад в темата излезна тоя РЪБ. Има го и на предишния модел. Досега не го бях виждал, но сега като го знам, ме боде. Успокойтелното е, че се вижда само под определен ъгъл и светлина. Това е най-голямото минусче!
Моят модел дойде с някакъв мустак по буфера, което е леко дразнещо, но е бял кахър и скалпелът ще го кръцне - минусче!
Обща визия - голям плюс!

За мен беше дългоочакван модел и с КЕФ ще си го гледам и връткам по релсите!
А минусчетата тук и по-назад в темата, дано станат плюсчета за следващия модел след ... години! &bgflag

За малко да забравя за малко джангър :yahoo:

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #217 -: 03 Април 2020, 21:59:19 »
Малко снимки, не толкова хубави като на gregary, но затова пък са отвътре, ако някой не е виждал какво има там.
Защо трябва да отваряме локомотива - за да му сложим декодер. Слага се вместо тази заглушка отдолу на платката.



На мен ми е най-лесно като разпоя жичките за да стигна до платката отдолу. Вграденият безплатен powerpack:



Друго интересно отдолу на платката не се очаква да има. Използвам случая - специфичният механизъм за окачване на талигите:



Моторът:



От долната му страна - обезшумяване с мека тъкан:



Фаровете отгоре (ужас, два диода паралелно):



Тези два диода светят в ей тези два миниатюрни световода. Вижда се и обезшумяването на кабината, за да се движи тихо и мазно:



И надбуферните светлини - двойни диоди с уплътняващата мека полиуретанова лента:



При затваряне трябва да се внимава, да не се получи това, което ми бяха оставили китйчетата. Оправя се елементарно, като лентата се намества на мястото си.



Толкова за карантията.


Nenchev

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (4)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 664
  • Рейтинг: 406
  • Баш Майстора
    • 3D Принтирани модели и макети
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #218 -: 03 Април 2020, 22:20:43 »
Благодаря много, Митко!

Върна ме детството - когато бях 8-10 годишен.  Сладки спомени нахлуха в моето съзнание - всеки път, когато нашите ми подаряваха някоя играчка, първата ми работа беше да я разглобя, за да видя какво има вътре.  Разбира се, тогава не всеки път успявах да я възстановя в първоначалния й вид, но все пак това беше преди 35 години.

Интересно ми е, ако някой ден (дай Боже - пожелавам го на всеки) си купиш Ламборгини, дали ще извадиш двигателя, за да видиш, аджеба, как тъпите жабари са го куплирали към скоростната кутия?

dred77

  • Trade Count: (2)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
  • Рейтинг: 328
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #219 -: 03 Април 2020, 22:36:04 »
Цитат на: Nenchev link=topic=4480.msg118196#msg118196 date=1585941643
Интересно ми е, ако някой ден (дай Боже - пожелавам го на всеки) си купиш Ламборгини, дали ще извадиш двигателя, за да видиш, аджеба, как тъпите жабари са го куплирали към скоростната кутия?
Ми то Ламборгини и Ферари си ги купуват да седят главно в гаража или на някое изложение. Дали минават и 50к километра през живота си?
Сори за спама.

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #220 -: 03 Април 2020, 22:40:17 »
Понеже даваш пример с автомобили - ако гледаш немския Auto Motor Sport канал ще видиш че има колекционери, които си разглобяват новата придобивка до последния болт и си я сглобяват наново.

Не знам защо тези наши играчки трябва да се гледат само отвън или отдалече. Отвъртре също е интересно. По презумпция всеки трябва да може да си я отвори и да си сложи декодер - написано е изрично в инструкцията на всеки локомотив какво може да отваряш. Даже е написано и кои джъмпери за какво са. Внмание - ако някой му е за пръв път, не го съветвам да отваря АСМЕ БДЖ 46, не е за начинаещи!

В последните години всяко ново влакче, което съм си купувал, е имало нужда да бъде разглобено, нещо дребно вътре да бъде оправено и сглобено отново. Само щвейцарският крокодил беше без забележки отвътре, но и той имаше една развинтена отвън щанга.

В случая - откъм втора кабина корубата стоеше не съвсем точно, както се вижда поради запретната и изместена полиуретанова плънка.  Проблемът беше фиксиран елементарно и вече има едно минусче по-малко.  :diablo: Пък и така се вижда безупречното изпълнение отвътре - платка, спойки, подредба.
« Последна редакция: 03 Април 2020, 22:46:47 от mitko0888 »

pavlinbg

  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 735
  • Рейтинг: 265
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #221 -: 03 Април 2020, 23:42:40 »
Няма нужда от излишни дрязги, свързани с модела. Аз, макар да съм от тези, които си затварят очите пред всякакви кусури, само и само да е БДЖ, все пак приемам градивната критика. А и от нея може да се научи много за конкретния модел, напр. да разбера за някои несъответствия, които първоначално са ми убягнали - справка по-горните публикации, в които се коментират несъответствията. Мисля, че появата на такъв модел в крайна сметка трябва да ни радва.  :hi:
« Последна редакция: 05 Април 2020, 18:56:41 от Dispatcher »

Nenchev

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (4)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 664
  • Рейтинг: 406
  • Баш Майстора
    • 3D Принтирани модели и макети
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #222 -: 04 Април 2020, 09:00:09 »
Цитат на: dred77 link=topic=4480.msg118197#msg118197 date=1585942564
Ми то Ламборгини и Ферари си ги купуват да седят главно в гаража или на някое изложение. Дали минават и 50к километра през живота си?
Сори за спама.

Също като месинговите модели...

Колкото до разглобяването - аз наистина се кефя на Митко.  Не се драча.  Когато той разкости някой модел, наснима го и го опише ми помага да видя няколко технологии, които могат да се използват.

Извинявам се, ако е прозвучало като заяждане.  :hi:

refil

  • Trade Count: (14)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 549
  • Рейтинг: 42
  • Клуб BG TT
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #223 -: 04 Април 2020, 10:33:08 »
Мите.Световодът на фаровете спраскан ли е или така ми се струва ? :pleasantry:
Или това просто е държач на фаровете ?

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: БДЖ 46 124: лимитирана серия от Amintiri Feroviare
« Отговор #224 -: 04 Април 2020, 10:37:38 »
Баба ми по майчина линия(Бог да я прости!) имаше една много хубава приказка, която мисля, че е редно да си припомним - Да е кусурлия, па да е хаирлия!
Честито на тези дето са успяли да си го вземат!
На останалите пожелавам гроздето да не е кисело!
А на всички ви, да сте живи и здрави да се радвате на близките, децата и на кой каквото има, че рано или късно ще  доде момент, дето всичко да ни стане излишно.