Добавени събития

  • Модулна ТТ среща: 13 Юни 2014 - 15 Юни 2014

Автор Тема: Национална Модулна ТТ среща на жп моделистите, София, юни 2014  (Прочетена 75402 пъти)

Bodwen

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (7)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 65
  • Рейтинг: 16
  • HO | III, IV | DB/DR Варна
Брой ни двамата с Ани за 13.06 вечерта в ресторанта  :)

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
За участие в общата вечеря на 13.06.2014 са поканени всички, като имаме молба до 15.05.2014 всеки желаещ да посети ресторанта да заяви участието си на email: club@railwaymodellingclub.com , за да се направи адекватна резервация. 


Остават 3 дена до крайния срок!!!


За да избегнем конфузни ситуации, заведението ще бъде съобщено само на всички записали се. Надявам се засегнати и неразбрали няма да има, защото залите са фиксиран брой хора и няма смисъл да наказваме заявилите да се тъпчат по масите, за да "приютим" поредния неразбрал, незнаещ, забравил и т.н, с което да развалим атмосферата.

Освен това организаторите ще имат достатъчно ангажименти в дните преди срещата за да се разправяме за ресторанти и вечери. Дето се вика всяко нещо с времето си... Кажете си за вечерята сега, защото след 3 дни ще е късно .

Наистина умолявам всички, които не са се записали да не упорстват да разберат къде ще е вечерята.

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
От името на организаторите искам лично да благодаря на Борис Чакъров, че единствен се сети да попита дали имаме нужда от помощ при релизирането на срещата. Благодарности към Рипъра, за отзива му за помощ с материали. Благодарности за фирма Тилком, която дари и осигури захранващи и релефонни кабели. Благодарности на Иво от Бургас за предоставения локомотив.

Лесно е когато имаме подкрепа...

Ако някой не е разбал за вечерята тя не е тайна. В предните няколко поста има условията за участие и е отворена за всеки, който спазва правилата, наложени от организаторите. Предлагам да се запознаете с тях, като прочетете внимателно темата, както го изисква устава на форума, преди да налагате квалификации и мнения. Пожелавам на тези персони скоро да видим и техните организационни умения и принос не към домашния, ресторантския и форумния, но и към реалния жп моделизъм.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Тук постоянно се говори за адекватна реакции, ама такава всъщност липсва.(от хората, не организаторите)
Но защо?
Момчета не мислете, че се заяждам но нека погледнем отстрани ...по възможност безпристрастно.

И така.
Международната модулна среща в София е в голяма степен ясна благодарение на своевремменно подаваната
тук информация за модули, влакове, разсписания и участници...и въобще всичко което изясни параметрите и.
Като част от тази среща с национален статут, се организира обща вечеря в ресторант още първата вечер.
Това е чудесно макар и преди събитието - ясно е че след събитието организаторите ще са не по-малко заети
от преди него, както и по време на самото времетраене и ...каране дори. Обаче....

Поканени са всички без въобще да са ясни каквито и да е параметри на тази вечеря.
- хората които ще присъстват.
    Не всеки би желал да е на една маса със всеки друг - просто може дори да не се познават.
    А може просто и някои хора да не са си приятни събеседници или дори сътрапезници.

- менюто.
    Не всеки се доверява сляпо какво точно ще слага в устата си. Качеството на първо четене,
    преминем през количеството (то винаги не стига) и стигнаме не на последно място до цената му.

- цената.
    не всеки разполагас "безотчетни" пари от семейния или личен фонд
    за да сложи 100 лв в джоба си е да не пита за цените.

- мястото.
   Не всеки може да го устройва - има хора и извън София, които ако мястото е на Витоша (измислям си)
   не биха виждали смисъл да дойдат, например защото им е неудобно с транспортните връзки и т.н.

Практически все едно се опитвате да ни "продадете" един продукт (неуточнен дори),
 който представен с вашите критерии би звучал така:

"Предлагаме ви да закупите нещо което много ще ви хареса, защото ще е единствено доставено,
на цена каквато още не е уточнена, но ще се получи при набирането на достатъчно купувачи
 и ние ще преценим къде да ви повикаме за да си го получите, заедно с евентуалните други ангажирали се.
 Не се напъвайте да разберете мястото на получаване, нито са опитвайте да прецените каква е
 стоката която ще  получите, но побързайте да се запишете, щото срока изтича!!!!

Е кажете , кой от вас ще си поръча от тази стока!?!?!?!?!

Разбирам, че това са т.н. бели кахъри на организаторите. Те си имат достатъчно много
ангажименти и проблеми (надявам се не сериозни) за да обърнат внимание на детайлите!
Ясно е, че и времето става все по-малко, а въпросите за разрешаване все повече,
особено с наближаването на датите, още повече без почти никаква чужда помощ.
Но ако не можехте да отделите човек който да се занимава конкретно с тази задача (в случая вечерята)
то поне от време на време спирайте в надпреварата и поглеждайте какво правите и как изглежда от страни.

Както си направете анализ със съответните изводи, защо такова грандиозно събитие,
което все пак е първата междунационална при това модулна среща (макар и в не основен мащаб за клуба ви)
няма нужната и потърсена широка подкрепа тук у нас? Някъде изначално се объркват нещата (лично виждане)
и в резултата вие като единствени организатори се "сгънахте" от работа, търчане и т.н.
Единственото сладко на този къртовски труд ще ви е че ще се справите и без чужда помощ( без всякакво съмнение),
а така ще можете с открити очи и на глас да кажете - "НИЕ го направихме!!!"

Повярвайте, "совите не са това което изглеждат", така че и аз ви казвам тези неща, не за да ви обидя или засегна
(нито да търся някакво внимание), а защото се опитвам да ви помогна (макар и коствено),
да се разберете какво точно става в настоящия момент и как точно става на практика!?!

Дали ако не бяхте направили първата международна среща на наша територия в Н0,
нямаше да е много по атрактивна, търсена и подпомагана от повече хора.(че и фирми)

Все пак 70% от моделистите и колекционерите в България са в мащаб Н0!!!
ТТ-то "държи" едва около 15%, а в Nостаналите около 4.9% (в Z-0,1%)

Ама нямало адекватни модули в Н0 (макар вашите клубни да са си много хубави)!?
А дали първата международна среща трябваше да е точно за каране, при условие че в
България 50% от моделистите по обективни и субективни причини не карат дори у дома влаковете си?

Ясно е, че в момента е късно да се правят каквито и да е анализи, защото до събитието
остават 30 дни, но все още може да се направи нужното в движение и като натрупване на опит
за следващи такива мероприятия и събития, както на местно, така и на международно ниво.

Въпреки неуредиците (за които надявам се няма на нас да се сърдите) пожелавам успех,
както на организаторите (да не ги изреждам поименно) така и на самата среща.

 :hi: :hi: :hi:

ПП. Аз в ресторанта няма да дойда, тъй като имам специална годишнина (да точно на 13 юни  :yes:),
но ще се постарая в деня на отворените врати в музея, да намеря време да дойда,
 щото имам поети ангажименти към доста хора (настоящи и бъдещи железопътни моделисти).
 А може и да поднеса една приятна малка изненада за организаторите в опит да дам моя скромен принос в тяхното дело...
Но за сега няма да уточнявам точно каква ще е изненадата и кой човек ще я поднесе, защото не зависи само от мен.
 Ще е напълно безплатно и без каквито и да е ангажименти от страна на организаторите към човека.
Просто за всеобща радост и удоволствие!
 ;D :hi:

« Последна редакция: 13 Май 2014, 12:45:34 от pach »

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2029
  • Рейтинг: 1418
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
С риск да разводня темата,бих искал да изкажа своята БЛАГОДАРНОСТ и МОРАЛНА ПОДКРЕПА към организатора/организаторите на това събитие.Досега не е имало такова по рода си (тук не визирам "НИЕ го направихме,НИЕ сме първи",защото това няма значение) и за всички нас ще бъде невероятна тръпка да видим ж.п. моделизма от друга страна (по FREMO правилата).
Организацията въобще не е лека,предвид и международното участие,но аз вярвам и зная,че ще се осъществи безпроблемно изминавайки поредният етап на развитие ж.п. моделизма въобще (Емко,СМЕЛО напред - ние сме с теб  :drinks:)

п.п.На вечерята в ресторанта няма да мога да дойда,но силно се надявам на следващият ден да имам възможността да дойда и доведа сина си за да се порадваме &bgflag

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
pach, първо - никъде няма табела или обява "участието и присъствието в ресторант, в музея и пр. е задължително". Кат не ти харесва - не идваш.
Второ, достатъчно е сложно организирането на такова мероприятие с всички съпътстващи дреболии и проблеми, че непрекъснато да чоплиш и да търсиш кусури. Като ти е ясно всичко и смяташ, че можеш да го направиш по-добре и грамотно - НАПРАВИ ГО /но реално!/. В какъвто и мащаб да искаш, където искаш, с когото искаш и т.н.
Трето - всеки клуб си има свои интереси, приоритети и клубни решения, които се стреми да претвори. Неговата основна задача е да реализира идеите на своите членове, а не да е в услуга на всички и да сменя памперсите на всички недоволни /прочети нечий устав, ако не вярваш/.
Четвърто - ако организаторите установят, че нещо не са направили както трябва, могат да си отчетат недостатъците и ако преценят или да търсят подобряване на сегашната организация, или да търсят нови решения. Но и това си остава тяхно право...
« Последна редакция: 13 Май 2014, 10:35:04 от Best Ripper »

taert

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Браво на Емо, на Руми, на Шатов и другите които опъват каиша, за да се покаже България и на тази карта. Срещата е чудесна и ще премине чудесно, защото се прави със сърце и съм сигурен, че ще има успех заради хората и позитивната енергия, която носи. А дървените философи и теоретици и хейтъри винаги ще имат поводи да бръщолевят безсмислия - без тях нямаше да осъзнаваме колко е важно да се радваш на дребните неща от живота. Живи и здрави да сте!

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
За участие в общата вечеря на 13.06.2014 са поканени всички, като имаме молба до 15.05.2014 всеки желаещ да посети ресторанта да заяви участието си на email: club@railwaymodellingclub.com , за да се направи адекватна резервация. 


Остават 2 дена до крайния срок!!!

Благодарности на Томислав Попов за предоставения лаптоп със сериен интерфейс, на който ще се инсталира софтуера за модулния часовник!!

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
За участие в общата вечеря на 13.06.2014 са поканени всички, като имаме молба до 15.05.2014 всеки желаещ да посети ресторанта да заяви участието си на email: club@railwaymodellingclub.com , за да се направи адекватна резервация. 


Остават броени часове до крайния срок!!!

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Здравейте,

Малко или много съм засегнат от меко казано тъпата оценка на urko. Това обаче не ме разколебава да си сменя тона, защото сега е момента да изградим една култура на моделните срещи, въпреки неприязънта на някои елементи (щото хора е пък силно казано).

И тъй като още ми горчи в устата мислех да приложа малко казармени похвати - "Заради един страдат всички", защото така и така темата на срещата е свързана с армията. Въпреки всичко ще дам възможност да си кажете ммненията, а накрая пак аз ще имам последната дума, в зависимост от коментарите. Иде реч за пряко излъчване на срещата по интернет.
Изначално идеята ми беше да излъчваме по обичайния начин, в обичайния канал. След изцепката на urko много силно се разколебавам дали моделистката ни "общност" е такава и дали го заслужава това усилие от моя страна, след като след всичките Ни усилия на всички въвлечени в организацията все още има хора, за които по- важен е не резултата, а  скандала и сеира и в този частен случай личната обида.
Върти ми се в главата да направя нов канал, в който да излъчвам и линка към канала да се даде само в международните интернет групи на ТТ моделистите, в които участвам, защото наблюдението ми е, че за последните срещи в ТТ има такива действия от страна на немските ни колеги, но с много лоши резултати ( например имаше по един кадър на всеки 5 минути). Или да раздавам линка, само на хора,  на които преценя.

Този пост не е за да ми благодарите, за да ми се молите или всякакви такива- не не искам никой да ми четка егото, а да споделите вашите обектични мнения и аргументи "за" и "против" такова излъчване, предвид ситуацията, защото аз имам доста аргументи и за трите посоки на развитие на казуса: 1.Няма излъчване; 2.Излъчваме в обичайния канал; 3. Излъчваме в нов канал предимно за отбрана публика;

Предварително Ви благодаря (дори и за минусите :) )
« Последна редакция: 16 Май 2014, 13:24:19 от emilchaushev »

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Моето мнение - веднъж се опитах да гледам отворените врати по интернет и си мисля, че не можеш да добиеш пълна предства за случващото се. По-добре "на живо".
По този казус може би трябва да дадат мнение хората, които няма да могат да дойдат по някаква причина дали биха се възползвали от евентуално предаване.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък

2.Излъчваме в обичайния канал

Емо , учудвам се как така зрял и стабилен мъж се влияе от глупостите на хейтърите ? Действай си както те познаваме - хейтърите да мрът  :wild:

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)

1.Няма излъчване;

3. Излъчваме в нов канал предимно за отбрана публика;


Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
2.Излъчваме в обичайния канал;

Пък който иска - гледа  :)

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Нямам ни най-малка представа кой, как се е изказал и кой от какво се е засегнал, но аз лично гледам винаги, когато имам възможност предаванията от клубните срещи на живо. И не защото се излъчва кой знае колко интересно предаване, а защото по този начин и аз допринасям за "живеца" около скромно развиващия се БГЖПмоделизъм. Честно казано не мога да гледам повече от 30 мин. заради често насичащите кадри, просто окото се изморява. Обикновенно гледната точка е от рядкослучващо се нещо (ъгъл в който минава по един влак през няколко минути) и след 30 мин. става досадно. Специално при мен дори и да ми писне да гледам, успявам да се надъхам достатъчно, че да ида и да обърна внимание на макета в другата стая. С други думи, дори и в този си вид, предаванията на живо имат някакъв ефект и пряко допринасят за развитието на моделизма.
Ще ми се естествено качеството да е по-добро, гледните точки да са повече и живучестта да е по-голяма, но не мога да изисквам нищо без да съм дал и аз нещо, а за момента мога да дам само вниманието си и уважение към хората с градивни идеи и дела.