Автор Тема: здравейте и от мен  (Прочетена 4832 пъти)

tiutiu

  • Гост
  • Trade Count: (0)
здравейте и от мен
« -: 28 Февруари 2014, 13:30:06 »
Привет. Преди няколко месеца попаднах попаднах на този форум, докато търсех как хората си правят макети. От тогава научих много неща за моделите и макетите и то именно от вас. Иначе в момента съм 9. клас в МГ-то в Пловдив, а от малък винаги съм харесвал железниците.Даже намерих едно влакче на пико останало от детството на баща ми, а няколко години по късно успях да го убедя да вземе едно ново (един стартов сет на пико „метроном“).По коледа успях да се уредя и с още един лок-пак пиковски (BR231), една малка двуосна цистерна и още малко релси, а също и открих още едно малко влакче останало този път от майка ми . Регистрирах се тук, защото започнах макет в НО, който смятам да направя напълно автоматичен в DCC, управляван от микроконтролер (ако някой го интересува-Arduino) и искам да чуя мнението на хора, които също се занимават с макетиране.

nik

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: здравейте и от мен
« Отговор #1 -: 28 Февруари 2014, 16:03:34 »
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,4485.0.html
Тък ще се видиш с много хора и ще научиш много от това което те интересува.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: здравейте и от мен
« Отговор #2 -: 01 Март 2014, 21:53:15 »
Що се отнася до мащаба - поздравления. Е, мнението ми не е безпристрастно. Идеята с ардуиното, да си кажа честно и мене ме е спохождала предвид цената и почти неограничените възможности, но съм вече стар и прекалено зает за подобни неща.А може би и недостатъчно компетентен...  :blush2:  Вие младите ще сте двигателя на подобен прогрес. Адмирации за идеята, желая ти последователност и упоритост, за да успееш започнатото. Успех с макета, преди всичко. :good:

tiutiu

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: здравейте и от мен
« Отговор #3 -: 02 Март 2014, 18:18:49 »
Ей веднъж да се разболея и ще има сбирка.А иначе за ардуиното ми дойде идеята докато се чудех какво да го правя, пък и тъкмо ще науча още доста неща за програмирането.

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: здравейте и от мен
« Отговор #4 -: 02 Март 2014, 20:27:33 »
Цитат на: tiutiu link=topic=4492.msg93935#msg93935 date=1393777129
Ей веднъж да се разболея и ще има сбирка.
:hi: ,Не бой се има по-голям карък...като има сбирки в Сф,съм зает тук в Плд,тука имаше сбирка,аз трябваше да ида в Сф ;D