Автор Тема: Имам скромна колекция от ЖП макети в ТТ мащаб - колко би струвала?  (Прочетена 7155 пъти)

dimitar

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Здравейте! Намерих колекцията в мазето на старата къща. Нов съм във форума и като цяло не съм запознат с този вид хоби  :blush2: . Ще се радвам ако някой може да помогне с малко повече информация. "Находката" се състои от един пътнически вагон, 4 цистерни, 3 товарни вагончета, 3 машини, всичко до тук с електрическо задвижване, релси, гара и др. Имам и снимки, но не намерих от къде се прикачва файл  :( Всичко, което може да кажете е полезно за мен - колко долу-горе би струвала, какво липсва за да се допълни, къде има пазар за такива неща или друго, което се сетите по темата? Комплекта е придобит от семейството ми в края на 70-те години от бившата ГДР, но за съжаление не са запазени оригиналните опаковки. Благодаря предварително!  :)

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Цитат на: dimitar link=topic=4497.msg93961#msg93961 date=1394023709
Здравейте! Намерих колекцията в мазето на старата къща. Нов съм във форума и като цяло не съм запознат с този вид хоби  :blush2: . Ще се радвам ако някой може да помогне с малко повече информация. "Находката" се състои от един пътнически вагон, 4 цистерни, 3 товарни вагончета, 3 машини, всичко до тук с електрическо задвижване, релси, гара и др. Имам и снимки, но не намерих от къде се прикачва файл  :( Всичко, което може да кажете е полезно за мен - колко долу-горе би струвала, какво липсва за да се допълни, къде има пазар за такива неща или друго, което се сетите по темата? Комплекта е придобит от семейството ми в края на 70-те години от бившата ГДР, но за съжаление не са запазени оригиналните опаковки. Благодаря предварително!  :)

http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,3966.0.html

dimitar

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Благодаря за обяснителния линк, много ми помогна. Вече мога да си кача и снимките, ако някой от вас може да помогне с повече инфо за тях, понеже още не съм сигурен, какво точно имам  :blush2:














pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12276
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Цитат на: dimitar link=topic=4497.msg94049#msg94049 date=1394530346
Благодаря за обяснителния линк, много ми помогна. Вече мога да си кача и снимките, ако някой от вас може да помогне с повече инфо за тях, понеже още не съм сигурен, какво точно имам  :blush2:

Това са стари неща производство на "ВТТВ", но може и да има от "ZЕUKE".
Ще ти напиша приблизителни цени на които някои неща биха се продали може би ...тук или в продавалник.
Не очаквай нещо много обаче, защото не представляват рядкост и все още се продават в европейските търгове.


Прави линии П-профил - 228 мм........ 0,50 лв макс. при добро състояние (не са почернели или ръждасяли)


Релси в крива  - 15 градусови от неизвестен радиус,
най-вероятно R=330 мм .......0,25/0,30 лв при добро състояние (не са почернели или ръждасяли)


Мост комплект с релса П-профил - 114 мм - ако не е счупен и
при добро състояни на релсата .....2,00 до 5,00 лв (по споразумение с купувача)
Релсичката до него - права П-профил - 114 ммв ..........0,15 лв при добро състояние (виж по-горе)




2 комплекта прелези в ТТ на VERO - цена според комплектацията (на снимката не е пълна) .......3,00 до 5,00 лв комп.


2 броя семафори, ако са разглобени (вадят се) а не счупени и работят ..... по 10,00-15,00лв за брой.


Локомотив, дизелов BR-110 на ВТТВ в недобро състояние (без колоос),
 но ако му работи двигателя и кожуха не е ожулен и т.н -- до 50,00 лв максимално обаче.



Локомотив, електрически BR-43 на ВТТВ, (или BR-11) ако е работещ и без външни белези от експлоатация,
50,00 до 60,00 лв, обаче максимум.


Локомитив парен на ВТТВ BR-81 ако е работещ и в добро състояние 30,00 до 40,00лв максимум (по споразумение)


Вагони двуосни, дълга база - вървят по 12-25 лв според вида и състоянието им.


Вагони двуосни товарни, закрит и открити - вървят по 10-12 лв максимум според състоянието им.


Четириосна цистерна - до 25,00 лв ако е перфектна, двуосните - по  10,00 до 12,00 лв,
а циментовозчето 12-15 лв максимум.
 

Четириосен вагон-ресторант от старото производство - след пускането на новите не би могъл да му вземеш
повече от 20,00 до 25,00 лв и то при много желаещ го...

Цените не са крайни, тъй като автосцепките ("кукичките") са от най-стария тип на някои от возилата,
а колосите на всички вагони са пластмасови. Локомотивите са старо производство с шумни
зъбни предавки и старите модели двигатели. Имат повече сантиментална стойност отколкото колекционерска.

Това  е моето виждане за цените, но е хубаво да се консултираш поне с още един ...съветник.

Хонорара ми за този "консултански" пост е двата открити товарни вагона, щото нищо не е безплатно вече на този свят!!!
 ;) :hi:
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:  :pleasantry: шегувам се разбира се, но не се чуди ако никой не ти отговори повече,
защото напускаш хобито, разпродаваш и ...въобще не ни интересуваш....  :spiteful: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :pleasantry: пак шега

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1343
  • Рейтинг: 208
Off-Topic:
Виж си личните съобщения!
« Последна редакция: 12 Март 2014, 14:09:01 от pavel75 »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Off-Topic:
Знаех си аз ,че Жопето ше я отнесе !!!
« Последна редакция: 12 Март 2014, 14:08:47 от pavel75 »

JORDAN

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Off-Topic:
какво остана за продажба ?
« Последна редакция: 12 Март 2014, 14:08:33 от pavel75 »

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5540
  • Рейтинг: 634
  • Красотата е в детайла!
Off-Topic:
Момчета, дали тук е мястото да се задават въпроси за цени на модели, да се пита какво е останало и тям подобни "продавалчески" теми? Има си "Продавалник" за тази цел - гледайте там, сравнявайте, определяйте, продавайте, купувайте и т.н.! Но, моля, оставете форума чист от такива неща!
Мисля, че е време и модераторите да се намесят...  :hi:
« Последна редакция: 12 Март 2014, 14:08:20 от pavel75 »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12276
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Off-Topic:
Не знаех, че оказиона ни  е част от "продавалник"-а.
При съществуването на раздел "Магазини"
с теми в него:
- Оказион и
- Зона на търговеца
не виждам какъв е проблема да се пита и отговаря за цени.
Защо само търговците ни могат да бъдат питани (както става в техните теми)?
Нали форума е и за взаимопомощ!? Човека не знае - попита и получи отговори?
Защо да не му услужим? Какво лошо е станало?!?
Или трябва само оказиона да се пълни с неадекватни продажби дето само преливат от "обявата е приключила" в "нови продажби"?
« Последна редакция: 12 Март 2014, 14:07:58 от pavel75 »

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5540
  • Рейтинг: 634
  • Красотата е в детайла!
Off-Topic:
Изразявам мнение! А за грешката с "Продавалник" - беше неволно.
« Последна редакция: 12 Март 2014, 14:07:35 от pavel75 »

JORDAN

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Off-Topic:
И къде е противоречието с правилата на форума ?

Владо, може да си модератор, но мнението ти прозвуча много грубо.

Също изказвам мнение.
« Последна редакция: 12 Март 2014, 14:07:20 от pavel75 »

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5540
  • Рейтинг: 634
  • Красотата е в детайла!
Off-Topic:
Първо не съм модератор, второ - не съм казал, че темата противоречи на правилата, а че не и е мястото във форума. И това го казвам на база на дългите обсъждания, които се проведоха преди време по този въпрос и преместването на всички обяви за продажби в отделна секция, наречена "Оказион", именно с цел форумът да не се пълни с теми за продажби. Нека припомня, че тогава имаше почти пълен консенсус по проблема.
И не съм съгласен с довода, че понеже имало тема за търговците, та защо да не коментираме цени. В раздела за търговците не коментираме цени, а се осведомяваме за тях, приемаме оферти за продукти, но не ние в купом определяме цените.

п.п. А ако съм засегнал някого с изказа си, моля да бъда извинен - не това е била целта ми, а по-скоро да алармирам за проблема. Ще преправя въпросното мнение и по-точно обръщението към адресатите му, така че да не предизвиква негативни реакции.
« Последна редакция: 12 Март 2014, 14:07:04 от pavel75 »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12276
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Off-Topic:
Темата не е за продажби, а с молба за консултация и мнения по цени.
Никаде не е казано да се продава в нея или да се купува в нея.
ПРедполага се да се продават тук в оказиона все пак нали?
« Последна редакция: 12 Март 2014, 14:06:15 от pavel75 »

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
По технически причини малко се забавихме. След обсъждане между членовете на екипа заявяваме следното:

1. Темата не е за продажби, а е запитване с цел получаване на информация - което е една от идеите на форума. Съобразно това няма нарушаване на правилата. Ако се стигне до продажби, тя ще бъде в нарушение и екипа ще действа съобразно нормативите.
2. Най-настойчиво молим всички потребители, когато забележат нещо, което според тях не отговаря на правилата или добрия тон във форума да използват функцията "Информирай модератор". В противен случай нещата се обръщат на диспут далеч от зададената тема и тя се разводнява.

Екипът на форума

П.П. Мненията не отговарящи на темата ще бъдат маркирани като offtoppic. Ако има такива след това съобщение ще бъдат изтривани.

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Има "глад" на прави релси П-профил - нещо изчезнаха от пазара втора ръка.. Така че на дългите прави 228 мм може да се търси и левче на бройка при добро състояние...  :yes: