Автор Тема: НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА МИ ПОМОГНЕ ?  (Прочетена 13505 пъти)

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА МИ ПОМОГНЕ ?
« Отговор #15 -: 18 Февруари 2018, 20:19:15 »
Цитат на: svetljjjo link=topic=4509.msg110745#msg110745 date=1518967033
Имаме следната ситуация най простата овал релси и парен локомотив с тендер понеже на тях е лесно да се опреели кое е предница и задница коя ще е правилната посока "напред"  ?!?

Когато върви с предницата напред е посока "напред", когато върви със задницата напред е посока "назад".

Цитат на: svetljjjo link=topic=4509.msg110745#msg110745 date=1518967033
Дизелови локщомотиви при тях как се определя коя страна е предна и коя задна.
...
Електровози при тях как е правилно да се определи коя посока е напред
на някой на кабините са написани номера 1 и 2 .

На някои е написано 1 или V. Когато се движи с тази страна напред е посока "напред". Когато се движи със страна 2 или Н напред, е посока "назад". :)

svetljjjo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА МИ ПОМОГНЕ ?
« Отговор #16 -: 18 Февруари 2018, 21:19:41 »
Off-Topic:
Цитат на: svetljjjo link=topic=4509.msg110745#msg110745 date=1518967033
Имаме следната ситуация най простата овал релси и парен локомотив с тендер понеже на тях е лесно да се опреели кое е предница и задница коя ще е правилната посока "напред"  ?!?

Когато върви с предницата напред е посока "напред", когато върви със задницата напред е посока "назад".

да де това е ясно ама това е от гледна точка на самия локомотив
аз по скоро питах за глобално погледнато .
В смисъл че той може да тръгне напред с предницата и по часовниковата и обратно на нея
и според мен правилното напред е когато тръгне с предницата на пред и по часовниковата стрелка
има ли такоива условие някакво или няма.
В смисъл че това има значение някакво само в жп моделизма в реалните железници няма да има такова нещо щото те не се движат по елипси или овали .

Не знам точно как да го нарека има ли посока напред определена за правилна от гледна точка на овала на макета не от гледна точка на локомотива .

Да кажем че имаме два локомотива аналогови парни сложени един срещу друг на овал релси  и врътваме трафа и те тръгват един срещу друг да се удрят как ще определим кой от тях се движи правилно и на кой трябва да му се разменят полюсите на мотора

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА МИ ПОМОГНЕ ?
« Отговор #17 -: 18 Февруари 2018, 21:28:37 »
Ами този, който се движи нанякъде, и на дясната му релса е плюс, той се движи правилно.