Електроника и Електротехника | Electronics and Electrical Engineering > Аналогово управление | Analog Control

Помощ за PIKO 6853

(1/4) > >>

seganiama:
Здравейте, имам трудности с принципа на работа на светофар PIKO 6853, ако някой може да помогне нека сподели.
Проблема е че липсват кабелите от светофара. Изтеглих схемата за свързване но на нея не е показано къде се свързват трите проводника от светофара. Пробвах по метода на проба/ грешка да ги свързвам, но все нещо не се получава. Въпросите ми са следните:
 - зелената светлина постоянно ли трябва да свети (при мен не светва)? Светофара е с три светлини а на схемата са дадени само две (фиг.14).
 - пластина №1 от фиг.13 за какво е?
 - къде се запояват кабелите от светофара?
Линк към схемата: http://picbg.net/img.php?file=b13d547998ab1454.jpg
Предварително благодаря.

pach:
Нещо си размазал нещата, защото PIKO 6853 си е за две светлини :


Зелена


Червена


Това е старо производство на Пико.
Ти показваш схама за новото производство - PIKO 6866


А имаше и едни мнооого стари сфетофори на Пико които имаха три светлини, но ще трябва да потърся схамата им (вътрешната и външната)...

pach:


Пунктира не  е ли третат светлина...Ще видя довечера в къщи схемите ми!

ПП. Това е на по-старите модели (от мрежата)

ПРедполагам, че сам ще си преведеш изводите от лявата част на листа...
Дано да ти свърши по-полезна работа!?

Best Ripper:
На старите пиковски светофари светеха едновременно жълтата и зелената светлина при отворен сигнал... И червена при затворен... Просто поради наличието само на две положения на вграденото реле...

mitko0888:

--- Цитат на: seganiama link=topic=4521.msg94569#msg94569 date=1397049607 ---...
. Въпросите ми са следните:
 - зелената светлина постоянно ли трябва да свети (при мен не светва)? Светофара е с три светлини а на схемата са дадени само две (фиг.14).
 - пластина №1 от фиг.13 за какво е?
 - къде се запояват кабелите от светофара?
...

--- Край на цитат ---

Това горното е вярно - жълтата свети заедно със зелената. За това жиците се  три - един общ, един за червено и един проводник за зелено+жълто.
Ако искаш можеш да си изкараш още една жичка и зеленото и жълтото да са отделно.
Пластина 1 от фигурата включва червеното и прекъсва тока от контакт 4 до прекъснатото парче 23, което трябва да е преди светофора.
Пластина 24 връща обратно на зелено/жълто и включва тока. Може вместо нея да използваш следващ светофор и т.н.
Ако изкараш още една жица за жълтото, можеш да направиш трите състояния: червено, зелено, зелено+жълто. Ще ти трябва още едно реле (черно или сиво).
Ако нещо не е ясно - пиши да издиря схемите.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия