Автор Тема: Ремонт на BR 211 мащаб ТТ  (Прочетена 2415 пъти)

disrupting

  • Trade Count: (2)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 18
  • Рейтинг: 4
  • TT III, IV епоха
Ремонт на BR 211 мащаб ТТ
« -: 09 Април 2014, 23:54:01 »
Здравейте, все още се оборудвам, тъй като съм начинаещ. Сдобих се с един BR 211 на фирмата "Gutzold" мащаб ТТ. Има нужда от нови талиги и по конкретно прилагам снимка http://www.snimka.bg/?album;aid=813099 Въпросът ми е от къде мога да си поръчам такива и друго - вие от къде си поръчвате - сайтове, магазини. Някой ако може да предложи каталози за резервни части?
Благодаря предварително.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12276
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Ремонт на BR 211 мащаб ТТ
« Отговор #1 -: 10 Април 2014, 09:10:30 »
Довечера ще погледна в склада - мисля, че имам свободни. Колооси и другите части мисля че си си запазил?
Щото на снимката показваш само "рамата" от въпросните талиги де...
Иначе точно за локомотив на Гютзолд, вече резервни части можеш да намериш само в
ибей, или пак там на разпродажбите на цели локомотиви годни единствено за части.

disrupting

  • Trade Count: (2)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 18
  • Рейтинг: 4
  • TT III, IV епоха
Re: Ремонт на BR 211 мащаб ТТ
« Отговор #2 -: 10 Април 2014, 09:19:30 »
Ще съм ти задължен много. Това е което видях на първо четене че е проблем. Локомотива е цял. Друго което видях е липса на едната пръжинка на пантографа. Ще го разглобя и ще доогледам положението и ще пиша по късно. Вчера се сдобих с него и нямах много време да го разпарчетосам.
 Така след обстоен преглед карантията на локомотива е налице - колооси, зъбни колела, рейки, кардани, мотор. Освен двата корпуса на талигите, липсват пружина на пантографа(купувам цял пантограф, става и от Е42 или ЧС1), един буфер(може и два) и превключвателя за захранване от релсите или пантографите. Прилагам снимки http://kkirov.snimka.bg/other/vlak.813099.32962760
« Последна редакция: 10 Април 2014, 11:15:03 от disrupting »