Автор Тема: Войната шесто поколение  (Прочетена 133629 пъти)

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
Re: Войната шесто поколение
« Отговор #210 -: 17 Февруари 2019, 11:58:29 »
Ако САЩ можеха да направят нещо против Русия във военно отношение, те отдавна биха го направили. Технологиите с които те разполагат във военната област не могат да им осигурят внезапна и окончателна победа и то не само над Русия, но дори и над  КНДР. Затова те  водят хибридна война - война за мозъците на населението, което живее в подвасалните им територии. Русия е агресор, там умират от глад, абе най добре е тя да се разпадне и ние да завземем несметните и богатства, така е най справедливо. А тази велика държава няма ли право на самостоятелна политика, няма ли право на просперитет? Ние знаем ли всъщност как живеят руснаците наистина и дали искат именно това да се случи с държавата им?  Много пъти вече го играха този сценарии и резултатът е все един и същ. Може би е прав Путин като казва " Защо ни е планетата Земя, ако на нея няма да има Русия." И това го казва човек, който НАИСТИНА може да изтрие живота на земята само за час. Кому е нужна тази конфронтация? На нас ли ни е нужна, на руснаците ли или на шепа хора, които са забравили, че накрая те чакат 2 на 2 на 1.

pavlinbg

  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 735
  • Рейтинг: 265
Re: Войната шесто поколение
« Отговор #211 -: 17 Февруари 2019, 14:02:21 »
Цитат на: Krasi Tankista link=topic=4549.msg114621#msg114621 date=1550397509
...Затова те  водят хибридна война - война за мозъците на населението, което живее в подвасалните им територии...
Всъщност такава война се води откакто свят светува, можеш да се досетиш между кого.

Цитат на: Krasi Tankista link=topic=4549.msg114621#msg114621 date=1550397509
Много пъти вече го играха този сценарии и резултатът е все един и същ.
Да, типичен пример е ВСВ - такива битки ( Сталинград, Ленинград, Курск и пр.) и нито една грешка. Това не е по силите на никой човек, военачалник, маршал, генералисимус и пр...., неслучайно на прословутата снимка от Ялта (Рузвелт, Чърчил и Сталин), Сталин е застанал от дясно.

Цитат на: Krasi Tankista link=topic=4549.msg114621#msg114621 date=1550397509
Кому е нужна тази конфронтация? На нас ли ни е нужна, на руснаците ли или на шепа хора, които са забравили, че накрая те чакат 2 на 2 на 1.
С уточнението, че най-накрая всеки се изправя пред Бога, независимо дали вярва или не, и отговаря за делата си!
« Последна редакция: 17 Февруари 2019, 14:13:27 от pavlinbg »

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1343
  • Рейтинг: 208
Re: Войната шесто поколение
« Отговор #212 -: 17 Февруари 2019, 14:28:11 »
Цитат на: Krasi Tankista link=topic=4549.msg114621#msg114621 date=1550397509
Може би е прав Путин като казва " Защо ни е планетата Земя, ако на нея няма да има Русия." И това го казва човек, който НАИСТИНА може да изтрие живота на земята само за час. Кому е нужна тази конфронтация?
      Това звучи, много мъдро и е риторика на голям пацифист, любител на живота и планетата!  :good:  Извинете ме, но явно съм прекалено *** да го схвана, прощавайте !  :pleasantry:

Ще помоля личните усещания за умственото ви състояние да не ги споделяте с нас или поне не толкова пряко.

Dispatcher
« Последна редакция: 17 Февруари 2019, 17:30:26 от Dispatcher »

pavlinbg

  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 735
  • Рейтинг: 265
Re: Войната шесто поколение
« Отговор #213 -: 17 Февруари 2019, 14:50:10 »
Цитат на: jopeto link=topic=4549.msg114627#msg114627 date=1550406491
      Това звучи, много мъдро и е риторика на голям пацифист, любител на живота и планетата!  :good:  Извинете ме, но явно съм прекалено *** да го схвана, прощавайте !  :pleasantry:

Както се казва si vis pacem, para bellum (ако искаш мир, готви се за война)!
« Последна редакция: 17 Февруари 2019, 17:30:53 от Dispatcher »

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
Re: Войната шесто поколение
« Отговор #214 -: 17 Февруари 2019, 16:25:27 »
 :good:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Войната шесто поколение
« Отговор #215 -: 17 Февруари 2019, 20:42:12 »
Интересно, но никой не коментира по същество клипа, от по- горния ми пост!?
А той е на 100% верен и за нас ( без идеологията).
Кой има интерес днес да нямаме подрастващи които
да са моделисти?
Или ако оставим моделизма настрани - защо позволихме родители и учители, система и политици, да прецакат живота
на наследниците ни за поне две поколения напред.
По статистика в България едва 2.9% от децата до 16 год. се
интересуват от книги, наука, професии и училището което може
да им даде всичко това. Останалите са просто
едни "разносвачи на смарт устройства" като често и с тях всъщност
не могат да боравят.

Или след поредната реклама за лаптоп, в която го предлагат
като устройство за сваляне на музика, филми и посещение на
социалните мрежи, искам да попитам на свой ред...
а някой спомня ли си че компютрите ги създадохме за работа,
а забавлението с тях беше само етап от развитието им!???

ПП. И по горе редактора за кирилица упорито три пъти ми сменяше думата "наследници" с "наемници" сякаш не знам какво искам да напиша"!!! :diablo:

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1343
  • Рейтинг: 208
Re: Войната шесто поколение
« Отговор #216 -: 17 Февруари 2019, 22:05:44 »
Цитат на: pavlinbg link=topic=4549.msg114628#msg114628 date=1550407810
Както се казва si vis pacem, para bellum (ако искаш мир, готви се за война)!
Човекът има предвид  "След мен и потоп!", това е риториката. За война, са си били винаги готови. Тук става въпрос за глобален рекет, не си играе на дребно. Ако, искате да има Земя, да внимавате в картинката. Сега вече, колонизацията на Марс може да се оправдае. 

       И сега, един технически въпрос към многоуважаемият господин Dispatcher. Това си е сериозен казус за правилникът на форума, който трябва да се уточни. Вероятно е редно да се прехвърли и в друг раздел, но понеже казусът е пресен в тази тема пиша тук.  Ако, реша да се самообидя в този форум, трябва ли предварително да информирам модератор? Колко сигнала срещу мене си, са нужни да направя, за да получа бан?  Не е ли редно, да има някъде "речник на обидните думи", за да се знае, какво може да използваме и какво не.  Драскането в темите с червено не изглежда много добре.  Самоиронията, забранена ли е в правилникът на форума?

Благодаря ви предварително!

Самоиронизирайте се колкото си искате, но без да използвате обидни думи, дори и към себе си. А какво е обидна дума и трябва ли списък с такива - не го възприемам като сериозно предложение - поинтересувайте се, попрочетете, ще разберете. И изобщо практиката тук показа, спокойни ли сте, възпитани и толерантни, излушвате ли се, уважавате ли се, моето присъствие почти не се забелязва, както и трябва да бъде.
Дай боже по-често!

Dispatcher
« Последна редакция: 17 Февруари 2019, 22:36:19 от Dispatcher »

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: Войната шесто поколение
« Отговор #217 -: 19 Февруари 2019, 16:59:16 »
...

За нарушение на т. 1.11 от правилата на форума цялото мнение и съпътстващите го отрицателни оценки, дадени от потребителя, са изтрити.

Dispatcher
« Последна редакция: 20 Февруари 2019, 07:41:49 от Dispatcher »

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1343
  • Рейтинг: 208
Re: Войната шесто поколение
« Отговор #218 -: 20 Февруари 2019, 09:49:51 »
           Вчера, 19.2.2019 г. чествахте 145 г. от обесването на Васил Иванов Кунчев-Левски. Единственият, достоен и смел Българин приел съдбата си, който е прозрял истинското значение на думата свобода. Той беше предаден от свои, обесен сам и оставен без гроб до ден-днешен. Де, да можеше да се чества така рождението, а не обесването му? Дали, той умря за вас или заради вас ???? 
Народе ???? 
https://www.youtube.com/watch?v=X7bDaV24JRA

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: Войната шесто поколение
« Отговор #219 -: 20 Февруари 2019, 19:50:31 »
...

А аз само ви уведомявам, че при следващ подобен пост ще получите постоянна модерация!

Dispatcher
« Последна редакция: 20 Февруари 2019, 20:45:36 от Dispatcher »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Войната шесто поколение
« Отговор #220 -: 21 Февруари 2019, 22:29:56 »
Тук са настъпили трансформации, които вече нямат значение.
Почувстнах се длъжен да изясня нещо, което смятах че е
ясно, но може да съм заблудил някой с последните си постове (вече в небитието). Който ги е прочел ще ме разбере.
Дред, Грегори и и останалите, обръщам се към вас .
(последен безкраен пост - за в бъдеще ще се постарая да не са така дълги!)

И ето какво искам да ви кажа.

Чакайте малко момчета (и момичета).
Май пак погледнахте едностранно на въпросите поставяни тук.

Не става въпрос кой се чувства обиден от тия или ония ни освободители, а става въпрос  за това да спрем, да се превъзнасяме по другите нации, народи и държави,
също и страни, ами да се погледнем себе си, народа си, нацията си и съответно нашата
държава, страна и Родината като цяло. Да спрем да се кланяме и надупваме на
всеки който по един или друг начин, се чувстваме задължени и благодарни.

О`кей, съгласен съм, че ако нямаше Русия (като руски народ и неговите управляващи) вероятно щяхме да носим фесове!!! Но дали наистина го вярвате това?

Ами дали щяхме още дълго да ги носим!? Нима искате да повярвам на това
 което политици и неандерталци, се опитват да го втълпят на нас и народа ни!?!?

То за малко през годините да носим, будьоновки, каскети, ушанки, тюбитейки, цилиндри, бомбета, свински мехури,
ония китайските широки шапки (или виетнамски бяха) и какво ли не още...ама нищо такова не сме носили
по задължение все пак !!!! Нали така? (модни тенденции не коментирам)

Защо трябва да се повтаря като мантра, това че османското иго, ни е направило робски души? Защо трябва да вярваме на хора, които последните 100 и кусур години, обясняват
неуспехите ни, единствено с това, че видите ли „ние сме били 500 години под османско робство и за това сме изостанали, приели лошото от поробителите ни, останало е
мерзкото в душите ни и т.н. и т.н.!?!?!?!?!?!

В първите свободни българи може и да е останало нещо от робското в душите им,
то и Мойсей е водил робите 40 години из пустинята, за да направи новата си
 държава със следващото поколение,  ама ни е не сме си възпитавали следващото поколение да се кланя на бившият си поробител или който и да е друг извън страната ни!!! Нека всаки родител тук вдигне ръка и каже - да аз уча своето поколение на гореизброените "лошотии"!!!

Така си и мислех - никой не би го направил активно. Мързела, незнанието и заетостта не са оправдание - та това са нашите деца и бъдещето на страната ни.

А защо стовате други да насаждат в ума и душите на нашите деца тези лошотии???? Няма оправдание на света което да ни оправдае за това!!!

Помислете си когато искате по този "обикновен" въпрос. За личния пример например ...оправдание от типа "такива времена настанаха"
не вървят още след Хитлер и Сталин. Времената и света с атакива каквито ние ги правим, а не каквито "настанат"

" Ние сме във времето и времето е в нас!" - Левски.

Но съм сигурен че още в първото свободно поколение у нас е имало, не мерзкото в душите им, лошотията на поробителите ни и алчонстта на чуждите „съветници“ в нова България, ами сме си възпитавали именно вече свободните деца и новите българи, пък и от тогава (освобождението ни) са минали 140 години!!! Дали всичко това е „внедрено“ от поколение в поколение, та до ден днешен, от нашите поробители??? Дали те са насаждали
тези лъжи (за робската душа и т.н.) във всяко следващо наше поколение, та до днес 21,02,2019??? Или сега политиците които се оправдават за своята некадърност, щеславие, арогантност, печелбарство и алчност, се явяват от потеклото на поробителите ни???
Или май всичко вече сами си го правим, или това са съвременните ни поробители,
без род, отечество , капка срам и морал.

Две неща ме дразнят последните години и си мисля дали вече някои не отварят нов „прозорец на Овертон“ на регионално ниво – в България?
 
Повтарянето като мантра онова оправдание за нашите неуспехи с 500-те години
 робство е особено дразнещо. Практически то е дори неточно, защото не 500 години ,
а 477 сме били без своя държава. Това обаче не може да ни бъде никакво
оправдание за неудачите и некадърността на хора сред нас!!!

Това може да бъда само хленчене на слабите и вечно недоволните.Ние дали сме така възпитани?!

Да сте чули, някой испанец или испанка да се оправдават за неуспехите си с това,
 че са преживяли робство!?!?!? Впрочем те с били и още повече от нас – цели 617
 години (+/- по памет)!!! Няма и да чуете такова оправдание или като аргумент за него.

 Ама точно за това,защото не хленчат и въпреки тяхната прословута „маняна“
(или „наследеният“ по нашите земи „яваш-яваш“), са си направили страната и държавата (може би) това което е днес!!! И ние дето сме с около сто години по-малко робували,
масово се преселваме там – в бившата също робска страна Испания,
защото там явно ни по-харесва как са го направили хората!!!!

Второто дразнещо нещо е ...портретите на Левски. ПРеди и напоследък ( от 3-4 години).

Имам възможност да видя годишно доста кабинети – частни и държавни, и навсякъде забелязвам, масова подмяна на „старите“ изтъркани портрети с нов (мисля че  е един дори...) !!! Разликата е в очите на Апостола. ПРеди той ни гледаше прямо от стената като
доста от художниците дори го рисуваха с оня техника, дето така прави, че очите му те виждат (или следят) във всеки един ъгъл от стаята в която виси съответния портрет.

Новия портрет започнал да добива масовост, е този (така и не съм се интересувал един ли   е, и кой му е художника) от който портрет дякон Левски вече не ни гледа в очите, а е погледнал някакси в негово дясно!!! За мен това е срам от нас и често като видя такъв окачен портрет в кабинет на ....нечист българин е най мекото и необидно определение,
обикновенно не си стърпявам и питам защо Апостола е отвърнал очи от нас. Винаги настава смут и много рядко чувам смислен отговор (ако има въобще такъв)!!!

Та така....

Да спрем с нападките по братски народи, и да се взрем в техните ръководители от които
за съжаление зависим и ние – обикновенните българи. Тук визирам братски не само руснаци, но и от новите ни братя – например американците!

Вчера се заслушах в новини по някоя от телевизиите ни. Професията ми е такава, че
без преувеличение мога да ви уверя, щото телевизията при мен (в работа и дом) е включена практически денонощно от 1990г. Обикновенно в стайте и залите където
работя има поне десетина работещи монитора/телевизора, настроени на различни канали, та може да се каже, че заради професионално изкривяване (но не  е нужда по задължение) щА не щА имам доста информация в ежедневието си. Както се казва „толкова много съм изръжкал“ всякакви предавания, документални и игрални филми, а също и новинарски емисии, че от доста години практически ако не съм седнал специално да гледам нещо което ме интересува, аз обикновенно слушам ...телевизор-а/-ите. Ама той бил за гледане, а радиото за слушане. Въпрос на навик и рутина.

Та при слушането ми 99% минава и заминава в „кошчето“ на „автоматичен“ режим доста плява. Откровенни лъжи, псевдо събития и т.н.(Някой ден може да ви разкажа кой и защо е създал Холивуд респективно Мосфильм, Боливуд и т.н., тоест какви са истинските цели на „фабрикити за сънища“ – дали само за лошо или има и доста добро в тези сънища, дали пък не са някаква своеобразна школа за нас?...но това друг път)

Останалият 1 % обикновенно ме кара да се спра, вслушам и вгледам, за да науча нещо ново...или да вникна в тънкият начин по който се опитват да ме излъжат за нещо което знам лично, че не е така както те ми го поднасят и смятат че им минава номера.

Та вчера в късните новини н анякоя си тV, чувам че Тръмп подписал (егати измисления „герой“ на нациите там – подписва с черен дърводелски(буквално) маркер) заповед за създаване не Американски Космически Сили!!!!! В отговор „изтича“ и ответната новина от Москва, че в годишната реч на Путин, се заявява за адекватен отговор (не само за ракетите СОД – Среден Обсег на Действие и онези „свръхзвуковите“) на заповедта от Тръмп – тоест Русия също пристъпва към създаване на Космически сили!!!

За непосветение само ще уточня – 75% от всички полети на някогашната програма  от НАСА, ползваща соваките, бяха по техни официални статистически данни – военни!!!

А пък още от времето на Рейгън, и неговите „звездни войни“ руснаците имат тъй наречените „ Военно-космически сили на Русия“, с цялата им субординация и дори хералдика по ръкавите на униформите и скафандрите им.

Сега ще кажа така – или ни имат за големи белъци, или американци и руснаци много добре си партнират в подаването на топката...или и двете!!! А ние обаче ще плащаме всичко това – от масрафа , през „непредвидените разходи“, до недай си Боже, една нова война и/или „надпревара“ в космоса между военните!!!

Не напразно в стар постове тук ви попитах каква е разликата в показани четири безпилотни
самолета на основни страни меко противостоящи една срещу друга!?!?!

Никой не пожела или не можА да отговори...може би защото ...разлика няма!!!
И четирите са за да се „похарчат едни пари, за едни *наши“ хора и военни фирми“!!!
Не че въпросните самолети не работят или да не се наложи употребата им!

Те и просто дори на външен вид показват, че практически са с изравнени възможностти и разликите в тях са въпрос на реклама и маркетинг, повече от колкото н технически данни и възможности.(Не ви ли напомня нещо за „модерния“ български спор –„Ф-16 или Грипен!?!?!)

Никой обаче вече не се сеща дали въобще трябва да се похарчат тези пари за такива самолети!!!??? Нас просто ни убедиха как те страшно ни трябват!!! И ние ще платим техните желания за нови тлъсти банкови сметки!!! ...ъъъъ за безпилотните говоря...вие за какво си помислихте J.

Русия ни освободила от Османската империя.
Русия ни отряза, не без помощта на нашите дупедавци и западните ни „братя“,
от тръбата на Южен поток.
Русия построи с Турция нова тръба,  която ни заобиколи.

Западните „братя“ строят втора газова тръба от „лошата“ Русия.
Западните братя искаха д ане слагаме ограда по границата, но те самите сложиха истинска такава.
Западните „братя“ нямат нищо против „обирането на мозъците“ от тук, но искат сами да се оправяме с малцинствата у нас.

Американците ни пратиха да им пазим задниците далече от Кербала и Афганистан.

Американците ни вкараха в НАТО, и Тръмп се сърди, че не плащаме за това.

Американци построиха най-голямата си база извън своя територия – „Бондейл“ в съседите.

Списъка може (за съжаление) да се продължи доста дълго за почти всяка страна (червена, синя и т.н.) или за почти всяка световна корпорация, които имат някакви „братски“ чувства към нас и всячески се стремят да ни „помогнат“ да останем бедни, слаби и харчещи по тяхната свирка, всички средства които все пак успяваме чрез нашите мозъци и „начини на оцеляване по балкански“  да искараме въпреки тяхната намеса!!!!!

Мисля, че е ясно кое би било „от раз“ и единственото общо във привидно различните точки от този дълъг списък!!!

ПАРИТЕ разбира се!!!

Иначе има и други „незначителни нещица“ които биха отново свързали в една цялостна ясно видима картина същите тези точки!! Например архивите ни!!! Или смяната на дупедавците ни с хора които наистина биха решили България да поеме най-после по своя правилен път!!!

Обаче, с ръка на сърцето и тъга в душата трябва д апризнаем, че с дразгите, скандалите и краденето един от друг, ние не само че не им пречем, но и всъщност с явяваме най-големият им помощник!!!!

... и сме „седнали“ тук да спорим, че тези били русофили, онези американски мекерера,

Трети турски фесове, четвърти....списъка който ни разделя също ще стане много дълъг, и всеки един от нас го знае в сърцето си. Но и всеки един от нас знае какво можем единодушно да противопоставим на този разделящни списък.

Да това е нашата България, тази в сърцата ни, не тази която обичаме на чаша ракия или не тази която ни кара да се тупаме в гърдите (ала Бай Ганьо Балкански) и да крещим „Булгар, Булгар“ след което да се срамуваме да погледнем Апостола в очите и да му подменяме портретите!!!!

Хайде че хем стана пак дълго, хем се ядосах!!!

„Народе???“
(е цитат от последната страница в тефтерчето на Левски)

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2035
  • Рейтинг: 1421
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Re: Войната шесто поколение
« Отговор #221 -: 22 Февруари 2019, 09:11:01 »
Охх, Пачо,Пачо... :( ;D
Къде намираш тия сили да пишеш тия дължини? Измъчих се докато те прочета - къде през ред, къде през абзац.
Но...

Това ми е сигурно първото и последно писане в тая тема, но понеже беше засегнато и моето име по-горе затова, че съм се кланял и надупвал, (дори и в преносен смисъл да си го казал) съм длъжен да отговоря. Слава Богу, засега никога не съм се надупвал ( буквално и преносно ) и с това се гордея, въпреки, че ми донасяло известни негативи от дребни душици. Стремял съм се, винаги да разсъждавам и действам обективно. Грешка (или не?) ми е може би това, че под плод на емоция изказвам мнението си. За кланянето - ти знаеш къде и на Кого се кланям, въпреки това, че сам се определяш като "оглашен" (некръстен православен, иноверен...)

Та...
Умело се изкривиха постовете за дякона Левски в друга посока ( за жалост не за първи път и не в една тема) за да се стигне и до поста на колегата,
Цитат на: dred77 link=topic=1752.msg114705#msg114705 date=1550607445
Какви интереси е имал руският войник да умре по Българските хълмове? Между другото в коя друга потурчена държава, /след това освободена/ знаете да влиза редовна войска за война, и какво е спечелила Русия в крайна сметка?
което подкрепих и надолу стана една каквато стана. Двамата (знаеш кого визирам - за мен сте 2 в 1) започнахте поредното кой е по-по-най. Стигна се дори до 09.09.44., та чак и до наши дни, намесвайки "южен поток" (по телефона) Та, нима ние сме малоумни и не си знаем историята ли? Не сме се домогнали да алтернативни източници  ли? (както казва друг колега).Та, кой оспори това нещо и показа надупване, кланяне или... Но, на това му казвам аз изкривяване на темата и вкарването й в друга посока, само и само да не паднете по гръб.
Всъщност темата беше за Васил Левски и впоследствие за падналите руски воини (ще вкарам и нашите Опълченци), за това България да я има на политическата карта на света и сега да имаме БГ паспорти. Намесваш дори и това как си възпитаваме децата! Повярвай ми, със моите деца почти сме обиколили 100-те туристически обекта и едни от първите са Шипка и Плевенската панорама. Какво да им кажех там - затова, че там са се били за освобождаване или за осеменяване? 
(Една голяма скоба: Между другото, един риторичен въпрос, който си го задавахме цяла вечер. Двамата, на кои потомци на СВ - Симеон Велики, Сюлейман Великолепни или на Серьожа Владимирович се чувствате?!  :()
Явно е въпрос на етика, морал и чест, и може би първите 7 години.
Или може би се издразнихте за това, че показах снимка за Александър II, че обявява война за освобождаването на балканските християни?
Ами, кой да ги поведе - редници (или може би ефрейтори) Челебиев или Гласков?
Но, пак се изкриви темата и се тръгна... та чак до наши дни.
След десетина дни ще честваме друг празник (националният или може би не - обърках се вече  :scratch_ones_head:) и вдигате БГ флага ( не само тук във форума) - ако го имате по терасите и дворовете си, какво всъщност ще чествате?! Освобождаването или ...?!  (празнувайте някой алтернативен празник - някой ще ви посъветва!)

С две думи: от нищо направихте нещо, за кой ли пореден път! И изкривихте мнението ни, само и само да не паднете по гръб!!!

Изморих се да пиша. Това и за мен се оказа дълъг пост...





pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Войната шесто поколение
« Отговор #222 -: 22 Февруари 2019, 10:26:00 »
Грег, най-малко съм имал теб предвид с горния си пост
Още повече за надупването и т.н. слагайки и себе си в този кюп.
И за децата и семейството ти, сте моя пример как трябва да се прави. Както и баща ти как ни показва как се прави , а не какви
причини имаме да не го правим.
Оня господин дето е изкривил темата и идейте на Апостола,
съм го блокирал и не го чета. Вчера видях, че и да искам да видя
какво е ставало тук, вече не мога. Имало някакви отрицателни оценки и т.н. но този път нещо не съм бил въобще в екшъна и се чудя защо така си хванал последният ми пост.
Идеята му беше съвсем друга
Кратко - стига сме гледали другите държави и стига сме им благодарили за това и онова. Крайно време е да погледнем себе си, да спрем да се дърляме по между си (няма предвид този форум пък въобще) а като цяло народа ни и страната ни.

Крайно време е да спрем да се оплакваме, върворим и да вземем
живота и страната си свой ръце. Идеята на поста ми беше
да се а гументирам за това като покажа, че докато се кланяме и
целуваме ( надупването беше алеторично за нас и истинско за политиците ни) с другите държави, те ни разделят по между нас и ни цакат както си искат!!!
 
Поста стана дълъг, защото аргументите трябваше да са ясни на всички да не могат да се опровергаят и да се разпадне темата.
А темата е войната шесто поколение и нищо повече от това.
И аз за последен път пиша в нея, защото до сега смятах
че е хубаво да не си затваряме очите пред съвременните методи
на мунщроване на хората и замяната на свободата им с модерните префинени методи на робство, но виждам че дори
ти не си я разбрал в тази светлина и си видял някакво съревнование между мен и някакъв съфорумник който отдавна
съм отсвирил от мойте мисли и интереси.
Това пък мен малко ме засегна, но вината си е моя.
Въпреки аргументите май нищо не е станало ясно.

ПП. Пък снимки с цар Александър и т.н. никога не биха ме
впечатлили, независимо какво пише на тях. Това също отдавна не ме интересува, защото поне за мен съм си направил съответните изводи. И за да няма грешки ако трябва да посоча кой народ бих
обичал и уважавал най- много на планетаа, то ще са точно руснаците и следващите десет места надолу бих оставил празни, защото никой друг народ не ги заслужава.

Но преди всички обичам БЪЛГАРИЯ!!
толкоз... :hi:


jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1343
  • Рейтинг: 208
Re: Войната шесто поколение
« Отговор #223 -: 22 Февруари 2019, 15:12:50 »
Колко високо е космосът ? https://www.youtube.com/watch?v=3J3h7ThSQSI  :blink:

Изглежда е време отново да заключа темата до успокояване на страстите и с тайната надежда, че цялата тази енергия по напразно убеждаване на другия в собствената теза ще се пренасочи към по-продуктивната и приятна тематика на жп моделизма.

Dispatcher
« Последна редакция: 22 Февруари 2019, 16:04:24 от Dispatcher »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Войната шесто поколение
« Отговор #224 -: 22 Февруари 2019, 22:04:29 »
И на мен се случва да сгреша, и ще е по мъжки доблестно
да ви уведомя, че обидата която се получи към
Грег - един от най-важните и уважавани съфорумци е
изцяло по моя вина. Омешал съм две теми. С Грегори
си писахме на ЛС и смятам, че се изясни моята глупост.
 :blush2: :blush2:  :blush2:
Но аз смятам, че трябва:
Цитат
да поднеса и в темата мойте официални извинения,
защото там неволно те обидих!!!
Пред всички, те накарах да се почувстваш засегнат,
пред всички ще се извиня!!!

 :blush2: :blush2: :blush2: :hi: :hi: :hi:   
 

Официално моля Грегари да ми прости пред него
 и извини пред неговото семейство, с уверението че тази глупост
я сътворих по невнимание и абсолютно неволно.

И тъй като, волно или не, но съм ви накарал и вас,
съфорумците, да се чувствате лошо по този начин,
и вас моля да ме извините за това!
 :blush2: :blush2: :blush2: :hi: :hi: :hi: