Общ форум | Chit-chat > Общи приказки извън хобито | Chit-chat away from the hobby

Войната шесто поколение

<< < (59/59)

jopeto:
Истинското лице на войната е грозно и е това! Последствията, трябва да бъдат видяни от всеки "романтик", който се прехласва по оръжия и разни хиперболизирани истории за войната. Пламен ви го е написал! Истинското лице на войната, го виждат само мъртвите! Да наричаш убийствата на хора - "просто работа" и неугодните кадри за окупаторската пропаганда - "фейк" си е чиста перверзия. Виждам че, липсата на емпатия и очевидната радост към страданието на обикновенни хора се пробутва за норма и се тълкува, като част от правилникът  в този форум. Иска ми се да обясниш, очи в очи за правилцата си на хората загубили близките си и домовете си докато си седиш на топличко зад клавиатурата и се  изживяваш, като дигитално диктаторче.  Чувстваш ли се над другите, чрез онлайн репресийките си. Нали знаеш, че не ми пука от санкциите ти!
Както, казах - време разделно! Всеки си е избрал какъв да бъде, маските са паднали!

dred77:

--- Цитат на: gregary link=topic=4549.msg123394#msg123394 date=1648239276 ---
Украйна (в случая стоящата зад нея сянка на САЩ), трябваше да даде точни гаранции, че ставайки член на НАТО и докарвайки западните войски до границата с Русия, няма да разположи ракети със среден и дълъг обсег. Но, как се дават такива юридически изпипани гаранции, след като е вече пълноценен член на НАТО...


--- Край на цитат ---
 
 Само че има една уловка..., тези "задкулисните", наняколко пъти поканиха Москва, да прецени дали защитните системи на Литва, Латвия, Естония, са само защитни. Москва отказа да прати такава комисия, с  доводи..... всеки път различни. Пътят на "междуконентиалните" ракети от Харков до Москва, и от Литва до Москва е еднакъв, с какво Украйна е различна в това отношение?
 Нямам нищо срещу Русия, доскоро гледах предимно Руски филми /"Меч"-най великият сериал поне според мен, "Игра"-велик, "Марина рошча"-също е много завладяващ, "Платина", "Бандитский Петербург"/, не приемам обаче нахлуването на Русия със смешни доводи, въртележки, нагласени меко казано простотии.
 Историята помни победите на слабите, тези с "могъщия" ботуш нямат място там: https://youtu.be/z7JHWJbj5gQ. Най ми харесва около 6мин. където "депутата заседналв танка".......
 Едни от любимите ми групи са "Кипелов" и "Ария", но в момента, по-ме "изпълва" това :https://youtu.be/5BcvUeT93mI
 Ако една армия е толкова ВЕЛИКА, защо Путин твърдеше, че е "учение"? Защо прати наборниците? Защо без да напада, не показа сила? От "време оно" никой явно в тая държава не зачита живота, Човека-като Човек.
 Заплашително след атаката Путин говореше за "изкуствен интелект"....първо ме "хвана" лек замисъл. После като видях с какви машини влезе в Украйна, да освобождава...... "мастер оф Дизастер".
 То този "изкуствения интелект" /като такъв по-принцип може да взема решения сам/,  като се събуди до машини от 70s години на миналия век, се "самоизключи безкрайно".


ПП.Без Никакви Лоши помисли към нито един съфорумец, НАЗДРАВЕ!

pach:
Тук гарантирано няма никакво насилие!!! Но пък темата е все по-актуална....."Войната шесто поколение!"..
при това отворена доста по-отдавна от 24 февруари 2022 - позорната дата в последната ( щото не е нова) руска история.
Но пък е идеален пример, как определена пропаганда, така е промила нечии
мозъци, че пленен руски наборник, да се срамува от майка си, когато и позвънява
от украински телефон, да и съобщи, че е жив, в плен...и че за него войната е свършила:
https://www.youtube.com/watch?v=zVn5-4yEWu8
По любопитно ми е  такива като въпросната скабеева (& съпруга и - ко водещ),
или като "мин.оборони росия" - цивилното ла*но, издигнало се от лейтенант от запаса, до
генерал-лейтенант за една нощ и назначен за министър ( притежател на 57 млн. след това),
 без един ден истинска служба в армията, или оная огледалната на скабеееви ...
някаква арменка & съпруга и - ко водещ (тия двойки путлер ги прави по калъп явно в москва)
или пък говорителя песков (и децата му и жените му - известни бохеми на Париж) спят спокойно и с чиста съвест нощем????????
На всичките са им спряни не само милионните сметките в Европа, но и децата им живеещи охолно из цялия западен свят,
са поканени дипломатично да напуснат страните си домакини!!! Май  обаче дори в Сирия не ги искат, макар те за там
да не са си и помисляли.  То сега ще трябва и да мислят вече, че харченето на милионите приключи.
Наближава специалната дата 22 април - последен шанс за тази война да бъде прекратена, независимо от резултатите и...
само жалко за хилядите убити (за 1 месец!!!!!!) и от двете страни, и от двата народа!!!!!
Та и тая руская стерва, тук сега, как ще минава през новия площад на София, с колата си???(утре ще е гласуването в ОС)
Пфу...че се ядосах на безочието и липсата на всякакъв морал и човечност в командващите на орките и техните лизачи на заплата!!!
Още на 24 сутринта в личен разговор, заявих че това е началото на края на путлер!!!
Само дано не се окаже и края на света - лудниците явно не са си свършили работата докрай!!!
А лукашенко да му мисли - последните ракетни удари по Киев, дойдоха от "негова" територия!
И там проглеждат и последните слепци - два батальона, отидоха с оръжието си, на страната на защитниците в Украйна!
какво ли ще стане, като се върнат в Белорусия (рано/късно - ще се приберат обаче)????
Обещаното по-горе в пост, почти е готово - още малко търпение! Но ще е без краен резултат - изводите ще са си ваши...
(дали путлер не е спяща клетка на хамериканците)

pach:
От осем въздушни мисии, организирани през април,
над/за града герой - Мариопул, три са неуспешни...
В една от неуспешните мисии (5 април '22) е свален един от големите
хеликоптери (вероятно МИ-8/17) с осем човека на борда.
Оцелява единствено само един - бесарабски българин,
който е украински гражданин, защото е искал да бъде военен
пилот!!! Сестрите му са български гражданки поне от много години.
Брат им попада в руски плен, с два счупени крака. Успява
са се обади по телефона (Илън Мъск) и да опровергае
началната информация, че е загинал. На 8 април се е обадил на сестрите си, а на Благовещение е върнат на Украйна, в замяна на руски войници - пленени на Украинска територия!
Той има с помощта на Бог, възможността да продължи своя
свободен житейски път, за разлика от много бесарабски българи,
от различни възрастти, някои от тях и български граждани,
които се намират в окупираните градове - Бердянск и Мелитопол.
За тях в момента няма никаква информация.
Да даде Бог, да дочакат живи и здрави, освобождението на градовете си!!!

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия