Автор Тема: Войната шесто поколение  (Прочетена 133821 пъти)

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1343
  • Рейтинг: 208
Re: Войната шесто поколение
« Отговор #45 -: 20 Септември 2015, 19:07:47 »
       Съветската армия е вече и в Сирия! За тези, които си задават въпроса защо? Трябва да е ясно не кого, а какво зашитава русия там. От 1971 година СССР има ключова за присъствието си в средиземно море военноморскабаза. Самат тя  може да бъде лесно и бързо преоборудвана за всякакви цели за да запазят влиянието си в региона.  Второто по важност е режима на Асад, който е един от основните клиенти на руско оръжие, който може да си плаща. в момнета. Парите от оръжие са единствените, коиот влизат в касичката на РФ. Третото нещо е блокирането на газапровода от Катар към Европа.  Нереализацията му запазва монополното положение на русия, спрямо европа. Четвъртото по важност е наскоро откритите залежи на на нефт и газ в  шелфа на Сирия, които е на плитко и е евтин за добив. Да не забравяме, че рублата е обвързана с цените на петрола. Появата на ннови продавачи е крайно нежелателна.
            Както бях писал по-рано ще бъде включен методическият елемент от съвременната войната. това ще бъде сблъсъкът между "фондаменталното православие" и "фондаменталният ислямизъм" Може да се очаква кампания, подобна на авганистанската война. Очакваме и включване на  медийното цунами от пропагандата на кремъл, как русия ще избави светът от исялмска държава. С нетърпение чакам, коментарите на бабаиките в градинката за да добия представа какво е разпоредено да се коментира в България.

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Войната шесто поколение
« Отговор #46 -: 20 Септември 2015, 20:34:53 »
А моят въпрос е - защо реши, че Съветската армия /хм, то има ли вече такова понятие?/ е влязла там? Щот си видял 3-4 тотално неясни клипове в ютуб на руснаци, пуцащи някъде по незнайните баири или на фона на някакви стени с арабски букви? И как така успяха са влязат там, че никой да не ги разбере? Да прескочат 2-3 държави и да воюват? Последен такава простотия се опита да заформи жабарския юнак Мусолини и резултатите му в Африка будят смях... Да, имат голяма база там, ама за активни бойни действия с големи войски трябва добре осигурено снабдяване. А това къде е? Да не мислиш, че те ще си хвърчат където си искат и ония рязаните няма да ги гърмят навсякъде ли? Не ти ли направи впечатление с какво разполагат ислямистите - нови джипове, сателитни комуникации, интернет, ново оръжие всякакво... Тая далавера да не мислиш, че е заформена и управлявана от някой изтрещял шейх от Хомс???
« Последна редакция: 20 Септември 2015, 20:38:46 от Best Ripper »

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Войната шесто поколение
« Отговор #47 -: 20 Септември 2015, 20:40:57 »

urko

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Войната шесто поколение
« Отговор #48 -: 20 Септември 2015, 21:01:28 »
Руснаци и американци играят комбина още от втората световна война.А руската военноморска база в Сирия прие два батальона спецназовци,които осигуриха охраната и от собствените хора.За 24 часа там кацнаха 70 военотранспортни самолета с оборудване монтирано пред очите на външните наблюдатели за отрицателно време.Освен най-новите радари за авиокрилото (СУ37),което ще прехвърлят там за ударите по идил,те се оказа и че са прихвърлили поне 5 установки за плазменото им оръжие-това всъщност охраняват спецназовците,а не да се бият с чалмите там.Първата нощ на работа с една установка е заснето все пак,в резултата са изпепелени три сгради в покрайнините на града с неясен брой убити, намерени са само части от овъглени трупове.По сведения на предварителното разузнаване са изпарени за секунди около 160 чалми.Преки наблюдатели на операцията са американски и английски експерти.Европейските щабове са били благосклонно само информирани за съвместната операция.
https://www.youtube.com/watch?v=LQOd6J4tB28
Всъщност установките са заради далекобойноста,но се твърди вече,че имат и ръчно преносими с големината на базука която вършела страхотна работа в градски бой.

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Войната шесто поколение
« Отговор #49 -: 21 Септември 2015, 14:09:09 »
А аз превзех Ню Йорк и напредвам към Чикаго през Апалачите.. Искаш ли доказателство? Моля, ето ти:

https://www.youtube.com/watch?v=abYCDit1Cq0

Хайде докажи, че не съм аз и не съм в Щатите. И с тоя танк с това "удебеление" в края на оръдието...  :swoon: /За домашно - проверете кои съветски танкове имат такова нещо.../.


jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1343
  • Рейтинг: 208
Re: Войната шесто поколение
« Отговор #50 -: 21 Септември 2015, 15:21:51 »
Венци, подобно клипче има и с интервю на Кисинджър, в което той иронично иска от журналистите да му посочат, кой е външният секретар на Европа за да обсъдят, някой проблеми. То е в абсолютно същият дух, като това, което си пуснал, но е от доста години преди него.  Според мен за тези неща се досеща всеки разумен човек. Ето едно  добро клипче по темата, какво виждаме всъщност и какво не:  https://www.youtube.com/watch?v=BDAm-E0soTY  И в Крим така, и в Донбас така, сега и в Сирия нама, а може без проблеми да няма и и у нас.    Ето ти пример как обективно се проверява наличието на руски танкове в Украйна Филмчето ще ти е интересно.https://www.youtube.com/watch?v=gupUasybpuw https://www.youtube.com/watch?v=n0MzDo7HbyU Ето ти и за т 90 дето не е в Донбас https://www.youtube.com/watch?v=C4nZeG_Lzbs Относно уръжието използвано в Сирия, нещо подобно е използвано и срещу китайската армия, преди 40 години. Официално за този конфликт не се  споменава никъде. А дори и да има някъква информация твърдят, че са  използвали само "Град". но резултата е съшият като описаното  от urko, но в по-голям мащаб.
« Последна редакция: 21 Септември 2015, 15:52:26 от jopeto »

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re: Войната шесто поколение
« Отговор #51 -: 21 Септември 2015, 18:01:19 »
Плазмени оръжия, изпепелени сгради, 160 овъглени трупа за секунди - коя година сме?

Опааа... долната снимка обяснява всичко  :yes:



Само един човек е способен на това. И то само с една ръка. Не е Чък Норис.  ;D
« Последна редакция: 21 Септември 2015, 20:04:13 от Mixy »

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re: Войната шесто поколение
« Отговор #52 -: 21 Септември 2015, 18:30:55 »
Цитат на: Mixy link=topic=4549.msg100921#msg100921 date=1442847679
...коя година сме?...
Милене, по кой от всичките календари:
Бахайски, Григориански, Еврейски, Египетски, Индийски, Ислямски, Календар съгласно ISO-8601, Календар на маите, Китайски, Ирански, Прабългарски, Римски, Славянски, Фискален, Френски революционен календар, Юлиански, Японски? :buba:

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Войната шесто поколение
« Отговор #53 -: 21 Септември 2015, 19:35:36 »
jopeto, тоз клип на urko нормалните хора биха сложили веднага към графата "Бой на негри в тъмна нощ"... Нищо не се вижда, нищо не се разбира. Аз за него мога да кажа, че идват и марсианците да пърлят прасета в АПК "Горно нанадолнище". Некъв лъч бръмчи в тъмното, почти не се мести - и изведнъж 100 души изпържени, 3 сгради разрушени... ти да виждаш някакви разрушения от тоя лъч? Щот аз не. Явно още смяташ, че се воюва като през ВСВ - некви юруши и живи вълни, особено при боевете в градски условия. Иначе на твоите има ясни снимки, докато непрекъснато се цитират някакви щуротии тип "една жена каза", "Ванга предрече" и се дават тотално неясни и подвеждащи незнайни видео материали... Всякакви митове съм чувал и за съветско-китайския конфликт от 60-те години, но реално нищо никой не е показвал.. И то вече - забележи! - повече от 50 г.!!!

Пак питам: разбра ли на моя клип с какви танкове са "влезли руснаците в Сирия"?

Ето ти малко по-реални материали:
https://www.youtube.com/watch?v=__gUqdQOc78
https://www.youtube.com/watch?v=VHOWPdnsjCw
https://www.youtube.com/watch?v=dXJP87ukNTs

и накрая: едни жалки смешници, дето не се знае какво правят, освен крещене на "Аллах акбар" и пуцане в слънцето...

https://www.youtube.com/watch?v=SmyF0LEx0KQ
И после вземи да ме убедиш, че първите търпят поражение от вторите...  :victory:

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1343
  • Рейтинг: 208
Re: Войната шесто поколение
« Отговор #54 -: 21 Септември 2015, 20:07:23 »
Ето ти нещо интересно  да си гледаш по въпроса за китайците http://www.kolibka.com/download.php?mid=10848  Върху плазмено оръжие е работил още Тесла. И не виждам причина, защо от тогава до днес, никой да не е постигнал нищо в тази област. Аз  не съм очуден, че има такова нещо. В крайна сметка, във всеки трети гараж си режат тенекиите с плазма.

bdz43r

  • Trade Count: (5)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1012
  • Рейтинг: 257
    • bgrail.info
Re: Войната шесто поколение
« Отговор #55 -: 21 Септември 2015, 20:34:12 »
Не бъркайте истинските оръжия с визуалните ефекти по филмите.
Плазма се ползва в бита от древността. Плазмено оръжие също.
Плазмата, ако и да звучи като нещо много научно, всъщност е обикновен йонизиран газ, който оставен свободен, моментално възстановява нормалното си състояние и дори се среща в природата. Не става ясно какво точно се разбира под "плазмено оръжие" и как то може да бъде по-ефективно от конвенционалните такива. Ако си представяте хвърчащи опустошителни светлинни импулси, не сте познали. А нещото, което хвърчи на горния клип с негрите в тъмна нощ се държи като обикновена горяща течност.

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re: Войната шесто поколение
« Отговор #56 -: 21 Септември 2015, 20:41:27 »
Айде стига фантастика. Това на клипчето най-вероятно е скорострелно многоцевно оръдие с трасиращи куршуми, M134 Minigun или руския му аналог ГШГ-7.62. При 6000 изстрела в минута с трасета, ефектът е като на непрекъснат лъч. А и звукът е същия - ако не вярвате, пуснете си Хищника или Терминатор 2.

Но на страха очите са големи. И като се почнат едни лазери, плазми, дематериализиращи лъчи...  ;D

P.S. Тодор ме е изпреварил.

 :drinks:  Наздраве за плазмите. Жалко, че умряха в полза на LCD и OLED матриците, но какво да се прави...
« Последна редакция: 21 Септември 2015, 21:14:35 от Mixy »

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Войната шесто поколение
« Отговор #57 -: 21 Септември 2015, 21:39:59 »
Jopeto, Тесла е постигнал и скок във времето и пространството /експеримент "Филаделфия" - може да намериш туй-онуй за него/. Само си отговори едно - откъде на полето ще осигуриш захранване на такива оръжия /в общ случай електрически/? Ще носиш кофи с ток ли???  :haha:

Mixy, според мен онова в нощта е някаква огнехвъргачка...
« Последна редакция: 21 Септември 2015, 21:43:13 от Best Ripper »

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1343
  • Рейтинг: 208
Re: Войната шесто поколение
« Отговор #58 -: 21 Септември 2015, 22:00:48 »
Ми щом си мислиш за това с кофите, значи не си се запознал достатъчно с работата и постиженията на Тесла и теорията му за свободната енергия. Както и да е! Виждал съм, но няма! ;)

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Войната шесто поколение
« Отговор #59 -: 21 Септември 2015, 22:36:39 »
Доста съм запознат, но не мисля, че е дошло времето на използването им. Дори за военни цели. Защото веднага от военни цели ще се стигне тяхното използване за цивилни, а оттам - пълен погром на сегашната система на енергоресурси... Което пък държащите я няма да позволят... Така че руснаците ще си пукат с калашници още десетилетия...  :hi: