Автор Тема: Макетът на koicho98  (Прочетена 4640 пъти)

Koicho98

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Макетът на koicho98
« -: 17 Юли 2014, 00:03:58 »
Здравейте моделисти.Реших ,че е крайно време да ви представя и своята работа. :)
За съжаление все още съм в процес на събиране на необходимата сума за подвижен състав,а и трупам моделистки опит като гледам видеата за създаване на макет(незнам какво стана с 3та част от видеото за създаване на макет,но след половин година аз все още го чакам с нетърпение). :) :prankster: :) 
Ето това е първият ми опит за създаване на макет.Използвах подръчни материали.Тъй като няма как сам да си направя основа от дърво(ПДЧ или както му се казва) съм използвал 2 големи кашона.Релефа съм го направил по същия начин както е във видеото за създаване на макет,но вместо тел съм нагънал топчета вестник и залепени с тиксо към основата.След това накъсах парчета вестник и ги залепих с разтвор от Ц200 и вода(съотношението на вода:лепило е на око :prankster:).След като изсъхна за един ден реших да се пробвам да направя някаква настилка.Много ми се искаше да е с тревна настилка,но просто нямам възможността да си купя настилка(незнам и откъде).За това реших да използвам пясък(пресят), който да имитира пустинна обстановка.Пясъка съм залепил по същия начин ,по който е показано за полагането на баластра защото незнам как ще стане по друг начин.
Има още работа за да го завърша като още пясък,издирване на камъчета ,които като ги залепя да имитират скала ,за да ги сложа там където има по големи наклони.Също трябва и да измисля как да сложа някакви жълти храсти,за да е малко по-реално.
Приемам всякакви критики,
Поздрави от гр.Шипка,Стара Загора,
koicho98 :) :) :)


















 :prankster: :prankster: :prankster:

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макетът на koicho98
« Отговор #1 -: 17 Юли 2014, 17:40:44 »
Койчо,не забравяй и за мащаб да прочетеш.От снимките става ясно,че правиш макет с подвижен състав в G ,а ландшафта е в Z  :)

Koicho98

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макетът на koicho98
« Отговор #2 -: 17 Юли 2014, 19:45:07 »
Ами то честно казано това е само пробно да вида как ще стане :prankster:.Иначе мисля че ще бъде в 1:87(НО) защото е най разпространено .Само нямам идея за хълмовете спрямо мащаба колко нормално са големи  :) :) :)

Относно макета.Успях да измисля тази схема за разположение на релсите тъй като имам само 2х1 метра разстояние.Мисля че стои малко кръгло   :blush2:.



По средата ще има 2 къщи 2магазина гара и депо за локомотива.Може би в дясната част ще има малко езеро.Много ми се искаше да има и тунел някъде,но явно няма къде. :(
Благодаря за критиката  :hi:

София 70

  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 621
  • Рейтинг: 165
  • София ,ТТ DR & DB ІV ер.
Re: Макетът на koicho98
« Отговор #3 -: 17 Юли 2014, 22:37:22 »
В ТТ ще има повече място  :)

Ivo Nedkov

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1163
  • Рейтинг: 177
  • HO, София
Re: Макетът на koicho98
« Отговор #4 -: 21 Юли 2014, 13:21:48 »
Здравей.  Моя макет е с размери 220х 110 см:


Ето и етапите на работа:
https://www.youtube.com/watch?v=-AKyIjqdObg&list=UUCi3SUy5prfjqkuet34PHBA&index=8

Koicho98

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макетът на koicho98
« Отговор #5 -: 21 Юли 2014, 22:27:21 »
София70 благодаря много за съвета,но не съм сигурен че ще мога да се справя в мащаБ ТТ. Батегойко мерси страшно много за видеото и снимките.Доста са полезни и открих че имоще работи да измисля преди да започна да купувам подвижен състав.Благодаря много на моделиста,който е качил книгата на Юрии Ботев  :hi: :hi: :hi: защото от нея научих, че има много работи,които доскоро не знаех(контактната мрежа ще изисква доста нерви защото токовите са ми малко чужди,но в книгата всичко е описано и се надявам да разбера всичко)  :) :) :)