Главен форум | Main forum > Фремо | Fremo

Fremo N-RE в КЖМБ

<< < (11/11)

mgirginov:
Приключих петия модул "Градът" от ФРЕМО проекта ми "Гара Кресна" в типоразмер N, мащаб 1:160. За разлика от останалите модули, този е изцяло в Епоха І, като в него съм вложил всички фигури и превозни средства от Епоха І, които съм събирал. Заради ограничения асортимент ми беше ясно, че за макет не стигат, но за един модул бяха достатъчно. След участието ни в Рииза, продължавам и с последния, шести модул, който ще бъде предимно индустриален.








Всички снимки можете да видите на:
http://mgirginov.snimka.bg/hobby/fremo-moduls-in-h0-tt-and-n-scale.616152.37382790

emilchaushev:
Започна изграждането на шести гаров модул- като индустриално разширение. Релси и електрическа част завършени. Предстои слагане на "джагите", с които ще се контролират стрелките.

Оставям на Марио презентацията на модула, идейното обяснение, ландшафта.


mgirginov:
Завърших и шестия – последен модул „Леярната“ от ФРЕМО проекта ми "Гара Кресна" в типоразмер N, мащаб 1:160. Това е индустриален клон, обслужващ леярна за вагонни колооси. Идеята за специфичното производство дойде след вътрешен размисъл каква „промишленост“ да ситуирам върху модула, съобразявайки се и с времевия сегмент, който съм заложил за „Гара Кресна“ - между 1945 и 1950 г. Първоначално си мислех за фабрика за производство на агрегати и машини за текстилната промишленост, но ме отблъсна вида на суровините и на готовата продукция – пристигат едни сандъци и се изпращат други сандъци. Наличието, обаче, на достатъчно много пластмасови колооси, които съм сменил през годините и невъзможността да се „отърва“ от тях разумно, ми даде идеята да ги използвам като готова продукция. Суровината за производството им са чугунени и стоманени заготовки, които достатъчно фирми предлагат за „товар“, а и сам си направих от сърцевините на няколко тънки електрода. И така, сега пристигат тежкотоварни платформи със заготовки, а се изпращат нискобордови платформи, натоварени с колооси /боядисани подходящо/. Участниците в Русенската среща видяха трафика. Избрах коловозно развитие, предлагащо много приятна маневрена дейност, която се осъществява с БДЖ локомотив 47.05 – него ще покажа по-нататък.















Повече снимки на:
https://www.flickr.com/photos/149432065@N07/albums/72157684491219260

pach:
Както винаги при теб - интересно+ страхотно насищане с
живот и реализъм!!! Браво Марио!!! ...трябваше да спретнеш макет, ама... :drinks:
А БДЖ-47 в N си е истинско предизвикателство!
Очаквам с трепет и интерес!
 :hi:

ПП. На този индустриален клон можеш да "задаваш и решаваш"
маневрени пъзели с вагони . Подобни на английските миниатюри, по които си падат на острова за загадки и брой маневри до решаването им. Страшно занимателно ще е дори да имаш само този модел под ръка. Много ме кефи всичко и даже спирката на площадчето до единия вход и  въобще цялостното решение във всеки микродетайл!!! Майстор!!! :hi:

mgirginov:
Приключих работата по поредния ми ФРЕМО модул „Автоморгата“ в типоразмер N, мащаб 1:160. Този път модулът е проходен, със стандартни размери. Не можах да се откъсна от любимия ми като моделна тема годишен сезон/ а и разполагах с подходящи треви и храсти/ и резултатът е пак „златна есен“. Опитах да пресъздам чиста 3-та епоха – шестдесетте години на миналия век до към 1972-73 година. Не минавайте наблизо с колата си – монтьорите в движение ще ви свалят я странично стъкло, я десния стоп...











Повече снимки на:
https://www.flickr.com/photos/149432065@N07/albums/72157684491219260

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия