Главен форум | Main forum > Моята колекция | My collection

Колекцията на мите

(1/24) > >>

mite:
Малко за мен и за тази тема


Аз съм хобист. Заклет хобист. През годините съм минал през 1/10 коли, 1/24 коли, 600+ размер скални хеликоптери и вън и вътре от влаковете. Имал(имам) страшно много проблеми в живота и хобитата винаги са ми били терапия и начин да се отделя от всекидневните глупости. Те са моя психиатър.

От дете имах фасинация с всичко което се движи и зглобява. По време на соца имах малко защото бедни и без право на западен внос. Изрaснах с един руски автобус с кабелен контрол който търкалях по пода с години.  После имах едо влакче, май на пико, още го търся y кутийте в стария апартамент (бомба паднала вътре). След това минах на лего. Няколко сета на лего city които безкрайно ги бърниках в разни неща.

После ходихме до "братска" югославия и си спомням как зяпах по витрините на специалните им магазини пълни с играчки с цени в марки.... ама греда.


Пораснах и открих че имам капацитета да правя всичко което като дете не съм могъл за което съм безкрайно щастлив защото гледам как хора около мен нямат тази възможност; а хобито е нещо което всеки трябва да преживее.

В тази тема ще показвам влаковия състав който имам заедно с личния си коментар за моделите. Старая се да не пропускам артикулни номера за да може евентуално хора които влезат в хобито след мен да могат лесно да намерят моделите които им харесат. Както и аз направих четейки колекциите на другите.

Не правя таблица.. Само ако нещо е с различен артикулен номер ще бъде описано, дубликатите не ги споменавам освен ако са супер интересни или работят като сет.

Моя фокус е късни 80 до средни 90, или епоха 5 с добавки от 4 и 6 база на модели които просто ми харесват!

Администрацията ми на фокус е OBB следвано от DB. Останалото отива за амтрак, bdz, разни товарни и японски в N размер. реално съм любител на повече но е нереалистично и непосилно да се моделират твърде много, поне за мен, поне на този етап.



Bachmann hhp8

Вероятно най добрия модел на лок от бахман. Тежи един тон, целото отдолу е метал, детайлите са 1:1, 4 врати се отварят, работещи панто, etc. Излезе в 2005 и този е от 2007. Взех го настаро с много часове.  За разлика от исниския, този ще ме надживее. Който не следи тази агенция (тоест всички :) ), прототипите вече са извадени от употреба поради непрестанни проблеми.









mite:
Bachmann E60CP

Модела излиза през 1977. Горе долу мой набор животно. Модела е много дълъг но доста лек. Само едната талига е моторизиарана, и общо взето не обича да се движи. Мотора е боклук.. Типично 1970s качество...

Пантос са пластмаса и фалшиви.

през 2007 Bachmann направи нова версия със същото тяло (!!!!), но метални пантографи и ходова част и рама от един от товарните  локос. За цената, стария седи еднакво на рафта докато евентуално нормален качествен модел е изработен.
 







mite:
true line trains mp36ph (UTAH frontrunner)

добавка: пропуснал съм да кажa че и двете врати се отварят! отливката е толкова точнa че изобщо не можеш и да си помислиш.

теглото е 425г но с тежести го направих на 525. може да набутам поне до 550г но не смятам че е нужно. за размера, 425 фабрично е смешно малко



Изторията за модела е интересна и си струва да се прочете; отне на хората много години да го докарат до пазара.

Маркировката е супер прецизна, цветовете вибранти, детайлите са навсякъде. От метални релси/дръжки до отделно поставени пластмасови тръби по дъното.

Цената е ниска поради изполсването на много пластмаса, но прецизната изработка го прави приемливо. Има място за тежести ако има нужда. 

Идва в две версии.. DC и DCC SOUND. DC не е DCC READY затова е желателнo да изберете от началото коя версия искате. 












mite:
roco br 211


Много забавен лок. Всеки е длъжен да има един от тези. Много добра изработка но с един голям минус. Детайлните части не всички пасват добре и е супер яд да ги монтираш. Отказах се със стълбите след като нито едната от 4 не пасна в долния им луфт.

Това е работа за китайците с малки ръце, не за дебели мъже кат мен.....










mite:
Roco 44783 DB restaurant

Един от старите, напревени в австрия. Набор 1996, седя в кутията у склада до сега.

За съжаление качеството е много зле. Боята не е добре дефинирана, цветовете са измити, талигите са меки, изглеждат като Thomas the train и са монтирани много несолидно (играят доста)

Интериора е посен и той. Просто изглежда зле. Линии от молда по стълбите и задните ъгли

Много се радвам че roco отиде в китай и подобри качеството защото това е кочина. Толкова е зле че едвам и го фокусирах...








Ще продължим по късно.  :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия