Автор Тема: Колекцията на мите  (Прочетена 67879 пъти)

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Колекцията на мите
« Отговор #75 -: 25 Февруари 2016, 10:36:48 »
Да са ти честити влакчетата и да си ги множиш (и караш)!

Сложи и други неща на кантарчето, че ми е интересно -лс, акме товарните, роко и т.н. вагони, може и някой локомотивче да претеглиш, плс. Или поне напиш ипо колко грама са, ако не ти се качват снимки.

mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на мите
« Отговор #76 -: 24 Октомври 2016, 00:10:44 »
ROCO 67579 SBB Track Cleaning Wagon

Тегло: 175g

Имах бая налепи по релсите (от типа дето трябва с пластмаса да ги буташ) и реших защо не. Да го пробвам това.

Фрикция прави за поне 12 вагона. ROCO  се спъваше, та сложих jaegerndorfer и дърпа добре, даже с 5 вагона отзад (малко да изчистя и техните колела). TRIX 1022 ще а най добре но не искам да го цапам него.

И сега.. работи. Препоръчвам да се намокри гъбата с любимия ви релсов препарат (goo gone, track magic, пр). Сухо става но не и за яките налепи дето имах. Иначе свали всичко с няколко минавания. Има останал невидим слой но това само ръчно може да се махне и не пречи реално.

Лошото е че гъбата е около 12Е и тази вече изглежда наслоена и не ефективна с едно чистене. Но и това е първото му чистенe така че.. една гъба на 12-15 месеца?  :pardon: все пак е на около 1/3 цената на CMX металната.... (http://www.digitrains.co.uk/UserFiles/Images/CMX%20OO-HO.jpg)

работното ми място е хаос но скоро няма да бъде оправено. заринал съм се с проекти... не обръщайте внимание на разните неща наоколо







 
« Последна редакция: 24 Октомври 2016, 00:15:41 от mite »

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Колекцията на мите
« Отговор #77 -: 24 Октомври 2016, 19:37:09 »
Имам го същия вагон. Гъбата я мия с препарат за чинии и стара четка за зъби. Сваля доста от мръсотията по нея. В общи линии вагонът с чистачката върши работа, както казваш - с добавка на препарат. Аз му слагам читав препарат за прозорци. Лошото е, че за мерклинската система не върши работа в стрелките - трябва да се направи надлъжен прорез в средата на гъбата, защото иначе високите езици в стрелките я повдигат и тя губи контакт с релсите в тях. Другата беля, която ми се получи с тоз вагон е, че металната тежест в него /желязна пластина на дъното/, много бързо се отлепи и започна да дрънчи из вагона /лепена е с някакво измислено подобие на "живо лепило" - за тиксо/. Та се наложи да отварям вагона и да я лепя наново. Оправи се, остана само прорезът /не важи за двурелсови системи!/.

mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на мите
« Отговор #78 -: 11 Ноември 2016, 09:47:11 »
на много вагони са ми падали тежестите.  евтино лепило но малко epoxy и готово

mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на мите
« Отговор #79 -: 24 Ноември 2016, 01:40:29 »
ROCO 46461 OBB

тегло: lol

много труден модел за намиране. трябва ми още едно сега и съм готов. много чуплив вагон с доста части за монтиране на колите.. но само за гледане, не работят добре.

още не съм решим какви коли ще сложа, така че само малко мостра за сега.

тези са част от OBB нощни влакове.














mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на мите
« Отговор #80 -: 24 Ноември 2016, 01:53:40 »
LSM 49012 + 49017 DB

тегло: 185G

Тези са еднакви освен че единия няма надписи на DB/спален +  про. Снимам само този с надписите.

Тука си личи грубост от LS и падат на качество. Отливките на интериора са груби и модела не идва с никакви части характерни за техните спални, като седалки, легла, щори. Всичко е премонтирано и това е.

Имайки се прадвид колко е плосък отдолу, не си заслужава цената. Ако ги вземе за 40Е става, ама 75Е цена е майтап за това. Има и неприятни зони на контакт между главните части на вагона. ако се вгледа се вижда как неприлепва добре - може да се оправи с лепило ама стига са.. от LS очаквам по добро!

Тези са първите вагони дето им пише run-east.com на опаковката.. неква нова китайска компания? още пише modern gala на кутията но кой знае.  те нали MG фалираха в 2015












mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на мите
« Отговор #81 -: 24 Ноември 2016, 03:00:19 »
Jouef (Hornby) 2288 BB36000 THELLO (akiem)

тегло: 500G

Евала. С 2 години закъснение (Q4 2014) най после това излезе Q4 2016....

Модела е емблемантичния на jouef от 1999. Всичко е еднакво освен че има нови предавки в колесниците. не знам дали са нов модел или просто нов материал.  Hornby  не казва.

Тялото е интересно с това че е направено от няколко компонента. това дава добра визия на прототипните панелни луфтове.

Боята определено може да бъде подобрена. малко бедни цветове (бледи) и капки на два ъгъла...

модела дойте сух като подметка, което е типично за hornby. така че трябва да се смазва направо от опаковката.

Лампите са доста бледи... жалко.

Вратите са боядисани, но не са очертани със стенсил. жалко.

Иначе мотора прави супер звук на 75% и нагоре.











« Последна редакция: 24 Ноември 2016, 03:14:07 от mite »

stivi1504

  • Trade Count: (4)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 199
  • Рейтинг: 83
  • "Най-висшата ценност е любовта"- 1 Коринтяни 13
Re: Колекцията на мите
« Отговор #82 -: 24 Ноември 2016, 20:09:27 »
Ехаа, локомотивчето е страхотно!!! Браво, прекрасна покупка. Много ми харесват колекциите ти! :good: :) ;D

mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на мите
« Отговор #83 -: 30 Ноември 2016, 02:49:15 »
мерси. аз си купувам по вкус най вече. затова ми е такава каша от железници и епохи и пр(и по зле ще става). с вагоните се концентрирам обаче... там е по лесно. по малко искушение

HJ2052 BB36000 SNCF GREEN

Я кой си мислише че само с едно thello  ще мина.. нема такива! Това е преиздавка от 2010; по добро направено от "новото". Пак е hornby но пореди да сменят фабриките. на телото трябваше да мy препрaвя пантографите, но няма да влизам в детайли. на този са добре или предишния собственик ги е пипал... липсва пластинката за стълбово  захранване. вероятно някой си е играл.

иначе са еднакви. цялата серия 36000 от 1997 - 2016 са идентични.











mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на мите
« Отговор #84 -: 11 Декември 2016, 12:41:07 »
Абсолютно унищожителна седмица.. 17 години от спомени унищожени... мерси руснаци и вашето ебано ransomware (cerberus 4?).... както и да е, напред живота продължава. някак си. бях приготвил много постове с по наредена галерия и технически материал ама всичко се затри... иронично, тази тема ми е резервното копие на жп колекцията. ааааах! 



ROCO 43058 43059 44665


43058 43059 - 183G
44665 - 160G

43058 43059 са част от трансалпинския влак, с локомотив клас 4010. 1992-1996 roco прави този сет в DC и AC. за жалост днес се намират само трите коли мини сет - локомотив, един вагон и контролен вагон. отделните вагони почти ги няма. естествено скочих на възможноста да ги взема тези.

боята е супер и пасва страхотно с eurofima. евентуало ще купя 4010 сет, но за сега, тези имат друго предназначение.

44665 е стандартен еурофима вагон.  в момента имам достатъчно вагони за две композиции на eurofima в тази цветова гамa (15 бройки). както писах по рано, дупликати не ги снимам. 1 или 1000 от едно и също го пускам само веднъж.









Не знам дали има интерес но почнах да събирам книжки и парафанилия на ОББ. Най вече защото и най простите имат снимки на разцветки на вагони дето не съм виждал никъде преди. Тази за 1822 е супер. 110 страници технически каталог и изложение на композиции теглини от 1822 на немски и италиански. жалост не знам ни едното ни другото ама евентуално... още добавям като намеря нещо интересно.



mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на мите
« Отговор #85 -: 17 Декември 2016, 02:28:10 »
ROCO 43820 OBB 1014 14-3

Чисто нов. Купен февруари януари 13 2001 от магазин във виена който е там и до днешен ден. --> http://www.modellbahndiskont.at/

 Дойде с квитанцията даже. Много обичам историята с моделите.

Значи реших да събера всичките възможни номера на 1014. С този съм с един повече. Както обикновено, трябва да си слагаш детайлите сам. Фабричната смазка беше изсъхнала но се очаква след 16 години седене.

Цените на тези варират доста, взависимост от рядкоста на номера (110-190E). 008-5 е най често срещания. този с 4 пантографа, RCA и CAT са най търсените.













Сложих му 14г екстра баласта. Ето тези ползвам. Има ги в ebay (къде другаде). идват в олово и желязо ако сте екологично настроени. Ползвам ги доста. 5кг за живот ще ми служат.


« Последна редакция: 17 Декември 2016, 02:45:36 от mite »

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Колекцията на мите
« Отговор #86 -: 17 Декември 2016, 10:38:17 »
Тия тежести не са ли за баланс на алуминиевите автомобилни джанти? Ако са и имате приятел гумаджия, може да се снабдите лесно с изхвърлени, но напълно годни.

mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на мите
« Отговор #87 -: 24 Декември 2016, 19:48:57 »
И да и не. Лепилото е друго.

най после реших да набутам два N в кутийка за HО. мисля че добре излезе. 


mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на мите
« Отговор #88 -: 30 Декември 2016, 00:39:39 »
ROCO 63768 RH 1014 007-7 OBB

Тегло: 485G c 14G добавени от мен (на всичките 1014 им слагам по 14г в кутията за говорителя)

Почти го бях отписал това.. 5 седмици но дойде.  :angry:

Това е от по новите, сини кутии. Има промени по частите от вътре малко. смениха чупливите кардани топки с метални (доста съм сменял от ранните пластмасови на тези), нови винтове по талигите.. смазката на този не беше изсъхнала даже.  Смениха и материала на ечваните части.. тези (като чистачки например) са още по досадни за поставяне и от предишните. И по черни, и по лъскави.

Модела е един от по новите, издаден през 2006 (най новия е от ноември 2010). Жалост все още няма LEDs. Надявам се идващия през 2017 да има  диоди че тия лампи за нищо не стават....

trix 1012 и jc 1822 имат диоди с модулация и са на пълна светлинност на около 7V DC... но все пак са и 2х цената.














Зеления ми jouef bb36000 размаза зъбците на два колесника.. извадих ги и само 2 колесника са моторизирани сега. никой няма части и само мога да чакам hornby да докара някои евентуално. жалко че модела отново дере и предполагам че има още изядени зъби на вътре, но отново, части няма.... кофти. дойде добре, тествах го добре, после след 5 минути пробег седмици по късно се разпадна. но какво да се прави. мога да купя още един thello и да сменя тялото......   :wacko:

br111 от роко го оставих да тегли 7 вагона цяла седмица за да видя какво ще стане. тове е ~160 часа без да спре. вагоните ми се разкърцаха, но лока нищо. отворих го, преглeдах, ала бала. като ново вътре.  :dance1:

поръчал съм един куфар части от роко за 1014, защото в бъдеще те ще са ми главните. и са много лесни за подмяна.  смърта на jouef-a ми припомни колко е неприятно когато части не се предлагат на потребителите.



Локомотивната колекция до момента. Има много празни места.. трябва да взема и още кутийки. Работя по трасето също. Добавих 2м този месец и съм поставил на жената зaдачата да разчисти още място.  както писах по рано, ползвам като unitrack и цените ми орат в покупките на вагони и локc така че леко по леко напредвам и там. омръзна ми да нося вагони напред назад и реших да направя депо. но 16м коловози + стрелки -  направo ми се замая... евентуално ще го завърша.

локомотивите ги държа горе заради ръжда. вагоните обаче няма какво да им стане и седят доло. то е уж климатизирана избата ама не добре и малко студено/влажно.  в началото си мислех всичко да пазя горе ама местенe ще доведе до повече щети отколкото ако седят долу постоянно.

честита 2017 на всички. 2017 се очертава много интересна с доста нови модели които очаквам да бъдат пуснати за продан.
« Последна редакция: 30 Декември 2016, 00:44:46 от mite »

mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на мите
« Отговор #89 -: 01 Януари 2017, 04:37:43 »
LSM 48034 RZD (siemens modular)

Тегло: 175G

Буферите не са на пружина и единия е залепен на криво.

Боя и отливка са фантастични. Интериора е добре но от пръв поглед леглата са много трудни да се свалят в спално положение. Няма екстра части освен малко маркучи (за статичен модел само)

Идва с пластини за ел захранване, отделно монтирани ако искаш.  трудно се вижда но има прозрачни стъкла за стопови диоди

RZD са ми едни от любимите бои














айде, честита 2017..