Автор Тема: Колекцията на мите  (Прочетена 67877 пъти)

МАШИНИСТ

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 367
  • Рейтинг: 41
Re: Колекцията на мите
« Отговор #105 -: 09 Ноември 2018, 22:19:22 »
Е аз за това си карам на стари бангии.
Нямат тази детайлност / прилична за всеки модел / , но са яки , не скърцат , не се трошат и има къде да ги хванеш.
Имат и метални детайли.
Спретвам си композиции на разни фирми с антикварна стойност произведени 40-те,50-те,60-те,70-те години има и след 80-та.
Прилични са.сложени на макета изглеждат добре.
А отдолу си пише , че са произведени от там където трябва.
Сега си събирам композиция , като най-новия вагон е произведен 1968 година , а локомотива - 1964.

svetljjjo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на мите
« Отговор #106 -: 10 Ноември 2018, 01:44:09 »
аз не можах да видя тоя вагон свети ли ?
гледам на талигите не виждам токоснемане може да е скрито
щото за 80 евро тоя вагон трябва да може да светва и да се гаси купе по купе а в нужника да има течаща вода
за светлини червени от зад няма да споменавам че не се вижда да има ама може и да има
Изобщо освен стълбички и кушетки в тоя вагон някаква електротехника може би електроника евентуално има ли или ?!?

mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на мите
« Отговор #107 -: 17 Ноември 2018, 07:56:13 »
Цитат на: mite link=topic=4652.msg105430#msg105430 date=1479944429
ROCO 46461 OBB

тегло: lol


яяааааа след 2 години почти точно на деня завърших 2 транспортни вагони... имам още един да правя. имам малко коли останали но не искам да ги пълня щото в реалност те са доста празни.

почти е невъзможно да намеря модерни коли в 1/87 които не са bmw audi или merc. така че е бавен процес


mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на мите
« Отговор #108 -: 17 Ноември 2018, 08:02:18 »
ROCO 44487 44488 44489 OBB JAFFA

инфо за jaffa и този цвят като изцяло..
https://bahnbilder.warumdenn.net/17073.htm

те са реално еднакви освен в разликата на стъклата...
















mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на мите
« Отговор #109 -: 19 Ноември 2018, 17:16:48 »
ROCO 43658 OBB 1044

Това е от 1993. Официално най стария ми лок. Някой бе лепил магнитчета от долу, малко дръжки липсват но иначе е в супер форма. Отново, защо да давам 200е за моделите от 2003.. този за 60 върши работата за каквото ми трябва (jaffa вагоните)

от въртре е доста интересен също. евентуално ще взема нов пакет части и сложа липсващите детайли.









mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на мите
« Отговор #110 -: 03 Декември 2018, 23:35:22 »
ACME 52614 OBB bcmzmzmbzxzbpzkzkzkzkzkzkzkzkzmm  ::)

Напредвам и с тази композиция. Това е стар вагон от 70те дето ОББ само пребоядисва. Версията на акме не е лоша. Подобна на един друг но не точно.












ACME 52515 OBB UPDGRADE made in chian praaninted in chinaa speezles in china typed in china baaaaaaaaaaah

Много се радвам че и европа вече е неграмотна стил китай че един етикет не могат да напишат преди да лепнат на продукта. 











Освен това имам странно чувство че са копирали роко с техните модулни вагони от долу.. поне тези са малко по не гладки ама направо.. ооф.

mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на мите
« Отговор #111 -: 06 Декември 2018, 00:22:27 »
https://www.youtube.com/watch?v=rpxeIfNn5YQ



еми композиции има, но както се вижда на бетонен под не е много атрактивно за снимки - то и за това не показвам на релси защото не е нищо. отделно че е невъзможно  добро осветление в мазето.

захранвам линията всеки метър грубо казано.  идеята е да имам няколко сета готови дето ползвам често, а не да слагам всичко на релси наведнъж. в момента имам добра идея какво искам да въртя редовно и то седи там. друготе е на витрините горе.

евентуално може би ще кача релсите над пода но все още отнемам терен. малко по малко.. да не забележи жената. имам  кашон с unitrack на път така че ще мога да променя доста неща този месец. имайки се предвит че нямам място за жици, стрелките са ръчни което е малко досадно но ги местя само като изкарвам влак или паркирам. за сега става. а защо като а не роко или тем подобни? защото ми харесват и ги ползвах в N. защо не е и в HО. пък и вече съм инвестирал толкова в това че няма начин да преработя с друга марка

повечето завои са superelevated което е 730мм с малки части 867мм обаче си мисля да мина към плосък 790мм. като дойде пакета ще пробвам.




взех това кибри за да не се прашат локовете (вагоните не е проблем, една четка и са чисти) и имам още едно да правя. така че евентуално ще имам 6 покрите депа.

макет никога повече няма да правя. обещах си преди години и оставам на това мнение.. ей така. релси на пода или на плоскост ако някога имам време и желание. но първо трябва да завърша краденето на площ :)

mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на мите
« Отговор #112 -: 09 Декември 2018, 02:24:28 »
TRIX 26600 OBB 1012

както 26601 няколко страници назад. този е с друг номер. От трите трих направи 2, и после версията на хектор за която се чудих ама наистина нямах влечение.





и като сме на тема един лок различни версии... армията от 1014 расте! липсват ми още няколко номера и този на  CAT  ама нмаистина не обичам акронима cat така че се мудря...




mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на мите
« Отговор #113 -: 15 Декември 2018, 05:40:28 »
Малка интермисия.. JC 1116 продължава да се разпада. Буквално. "Днес", покривалото на талигата и контактните жици. Забелязах че има проблем с работата и се оказа че жиците са се скъсали от самото движение на талигата.... евтиния до шия! 

И после пластмасата и тя клъцна. Няма страшно, аз съм експерт в тия неща. дугата е добре за сега.




част от проблема е от къде минават жиците. промених и това набързо. може да видиде сплатката ми на карданите..


и готово. за сега.










mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на мите
« Отговор #114 -: 15 Декември 2018, 05:51:36 »
ROCO 63583 OBB 1044 EURO

Как да не го взема този убавец.. пуснат 2002/2003 по случай влизането на австрия в еврозоната през 1999. Не съм сигурен прототипа кога е направен но бих казал 2001 .

1044 са най тихите модели на роко дето съм докосвал. тихи колкото JC 1822. 













на този съм му намислил едни вагони но да видим какво ще остане след празниците, и дали вагоните ще ги има още...

mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на мите
« Отговор #115 -: 26 Декември 2018, 02:21:08 »
ROCO 63612 OBB 1114

както писах преди няма да снимам повече 1014 имайки се предвид колко от тези имам,  и за това искам да използвам момента да пробвам нещо ново с това видео. кажете ако искате видео да придружава по интересните модели или е просто е нещо ненужно

набързо това е процедурата коята минавам с всеки нов лок. Поле на снимане не е перфектно но това беше идея последна минута. Извинете когато не е в кадър или когато ръцете блокират видимoста.

И ми трябва нов бял винил, виждам че този се износва отново.

честита коледа!

https://www.youtube.com/watch?v=WjacTgoQknE


mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Колекцията на мите
« Отговор #116 -: 26 Декември 2018, 10:30:20 »
Класическо произведение на Роко. Да ти е честито.

Не мислиш ли че с тези ръкавичк трябва да пипаш само отвън? След като го отвориш, особено като пипаш колооси и масло, ръкавичките трябва да ги махаш.

mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на мите
« Отговор #117 -: 26 Декември 2018, 11:44:32 »
Цитат на: mitko0888 link=topic=4652.msg113950#msg113950 date=1545813020
Класическо произведение на Роко. Да ти е честито.

Не мислиш ли че с тези ръкавичк трябва да пипаш само отвън? След като го отвориш, особено като пипаш колооси и масло, ръкавичките трябва да ги махаш.

тези за едноkратно ползване и беше абсолютна грешка; сложих ги за елегантност. но само се хлъзгаха или закачаха на всичко.   :angry:

mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на мите
« Отговор #118 -: 16 Април 2019, 16:51:03 »
https://www.youtube.com/watch?v=6S7UuDYgjZg

Бая съм назад но ето една сманя на рама на 1014. Трябва да направя попълвания в HO но в момента се занимавам с N и като unitram.   Не помага че съм болен от януари....