Автор Тема: Фото ецване  (Прочетена 20128 пъти)

dent

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Фото ецване
« -: 15 Декември 2014, 18:40:42 »
 Здравейте,
Не съм обвързан по никакъв начин с хобито ви, но мога да изкажа възхищението си от моделите които правите.
Естесвено не съм разглеждал всичко във форума, но определено имам какво да се види.
Регистрирах се във форума ви, защото бе единственото място, където открих някаква информация за прецизно фотоецване в България.
Ще съм много благодарен, ако споделите контакти на хора и фирми, които могат ми свършат работа.
Задачата ми е да направя едни детайли, като за целта ми трябват двустранно ецвани (месинг или неръждавейка) листи (0,2 до 0,4мм).
Точноста трябва да е голяма, като знам че това зависи от дебелината на материала, но да речем че на 0,3мм дебелина искам да постигна 0,1мм линия (едностранно),
като едновременно с това се ецват и проходни контури.
Надявам се да съм бил изчерпателен с въпроса си.

Благодаря ви предварително!

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Re: Фото ецване
« Отговор #1 -: 16 Декември 2014, 08:56:26 »
Добре дошъл!

Фирмата, за която аз се сещам е тази: http://www.astra-t.com/bg/

Успех с начинанията!

dent

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Фото ецване
« Отговор #2 -: 16 Декември 2014, 11:54:08 »
 Благодаря ти Vlado,
Ще се свържа с горепосочената фирма. Ще ми се да пусна на повече от едно място запитване, за да проверя къде ще ми свършат най-качествено работа.
Затова ако има още фирми или хора, които се занимават с подобна дейност, ще съм благодарен да споделите контакти.


mgirginov

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (34)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1930
  • Рейтинг: 192
  • N Länderbahnen I еп. София
Re: Фото ецване
« Отговор #3 -: 16 Декември 2014, 13:51:17 »
тези са най-добрите в България

dent

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Фото ецване
« Отговор #4 -: 16 Декември 2014, 17:01:46 »
Благодаря за мнението! Очевидно, тези хора са професионалисти. Все пак, ако може да дадете и контакти на други ще е полезно за мен.

ARTU

  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 51
  • Рейтинг: 27
Re: Фото ецване
« Отговор #5 -: 13 Януари 2015, 22:33:23 »

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re: Фото ецване
« Отговор #6 -: 14 Януари 2015, 05:26:39 »
Цитат на: Vlado link=topic=4660.msg97656#msg97656 date=1418712986

Фирмата, за която аз се сещам е тази: http://www.astra-t.com/bg/


Влади, на моя таблет няма активни бутони върху тази страница, освен на уебдизайнера. Можеш ли да дадеш някаква вътрешна страница на сайта - услуги или контакти?

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
« Последна редакция: 14 Януари 2015, 11:18:29 от Vlado »

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Фото ецване
« Отговор #8 -: 14 Януари 2015, 10:55:59 »
Цитат на: eurostar link=topic=4660.msg98064#msg98064 date=1421205999
Влади, на моя таблет няма активни бутони върху тази страница, освен на уебдизайнера. Можеш ли да дадеш някаква вътрешна страница на сайта - услуги или контакти?

В ляво има три бутончета, но не само на твоя таблет не се виждат.

Soldat

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Фото ецване
« Отговор #9 -: 18 Януари 2015, 10:15:55 »
Здравейте !
И аз имам подобен проблем, свързан с ецването. Търся човек, който да е в час с Корел, с векторните файлове, и с обработката и подреждането им на филм, готов за ецване.
Най-вероятно това ще е специалист по предпечат, но такъв, който е работил с фотоецване, защото има някои специфични неща... Или пък на прилична фирма, където да ми извадят филма.

И, моля, ако някой знае някакви координати на novobranec - Илиян, нека ги сподели, ще съм му много благодарен.
Разбира се, ако Илиян все още работи в тая област...

ARTU

  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 51
  • Рейтинг: 27
Re: Фото ецване
« Отговор #10 -: 18 Януари 2015, 14:13:58 »
След като имате готов проекта с детайлите, не виждам какъв е проблема да го довършите към експонационен файл. Изгответе двете лица на фотоецваната платка, добавете пасери, след което отпечатайте в коя да е печатница. Проблема е след това къде точно ще се ецва и върху какъв материал.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Фото ецване
« Отговор #11 -: 19 Януари 2015, 09:21:45 »
Не е нужно да  се разбира от предпечатна подготовка. С корел работя (както и с други програми за проектиране - чертане)
и до сега просто ми е трябвало само да знам точно какви изисквания има фирмата към филма по който ще прави фотоеца.
Не ти трябва никаква печатница за разпечатване. ПРобите на хартия можеш и сам да си отпечаташ на принтера. Имай
предвид, че всеки принтер при отпечатване "изтегля" малко хартията и чертежа (обикновенно по-дължина), но това има
значение само ако разпечатваш чертеж в 1 към 1 по който ще налагаш и работиш. Иначе си прави файлът точен по размер,
,който файл предаваш на фирмата която ще ти изработва фотоеца. Те си го изкарват на филм (позитивен или негативен)
като си правят всички "настройки и иширети" по които ще получат точно копие на детайла ти и на койтофайл си слагат вече
нужните им пасери (маркери за съвпадане на двете страни при детайла). Останалото е опит при ецването какъвто всяка
 уважаваща себе си фирма правеща фотоец има. За това клиента си плаща в крайна сметка.
Илиян не се "мяркал" от много отдавна тук (или поне аз не съм чул) и даже хора които го познават,
май трудно осъществяват контакт с него.

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re: Фото ецване
« Отговор #12 -: 19 Януари 2015, 09:49:21 »
Цитат на: Soldat link=topic=4660.msg98149#msg98149 date=1421568955
Здравейте !
И аз имам подобен проблем, свързан с ецването. Търся човек, който да е в час с Корел, с векторните файлове, и с обработката и подреждането им на филм, готов за ецване.
Най-вероятно това ще е специалист по предпечат, но такъв, който е работил с фотоецване, защото има някои специфични неща... Или пък на прилична фирма, където да ми извадят филма.

И, моля, ако някой знае някакви координати на novobranec - Илиян, нека ги сподели, ще съм му много благодарен.
Разбира се, ако Илиян все още работи в тая област...

Ако си от София се разходи до фирма Астра Т и те ще ти кажат как искат файловете. Аз съм носил готови файлове и се оказа, че не са направени по начин, който ще им свърши работа.

Soldat

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Фото ецване
« Отговор #13 -: 19 Януари 2015, 22:27:03 »
Цитат на: pach link=topic=4660.msg98156#msg98156 date=1421652105
Не е нужно да  се разбира от предпечатна подготовка. С корел работя (както и с други програми за проектиране - чертане)
и до сега просто ми е трябвало само да знам точно какви изисквания има фирмата към филма по който ще прави фотоеца.
Не ти трябва никаква печатница за разпечатване. ПРобите на хартия можеш и сам да си отпечаташ на принтера. Имай
предвид, че всеки принтер при отпечатване "изтегля" малко хартията и чертежа (обикновенно по-дължина), но това има
значение само ако разпечатваш чертеж в 1 към 1 по който ще налагаш и работиш. Иначе си прави файлът точен по размер,
,който файл предаваш на фирмата която ще ти изработва фотоеца. Те си го изкарват на филм (позитивен или негативен)
като си правят всички "настройки и иширети" по които ще получат точно копие на детайла ти и на койтофайл си слагат вече
нужните им пасери (маркери за съвпадане на двете страни при детайла). Останалото е опит при ецването какъвто всяка
 уважаваща себе си фирма правеща фотоец има. За това клиента си плаща в крайна сметка.
Илиян не се "мяркал" от много отдавна тук (или поне аз не съм чул) и даже хора които го познават,
май трудно осъществяват контакт с него.

Звучи прекрасно, само дето не е вярно... всички "настройки и иширети", смятането на пасерите, както и отпечатването на филма НЕ СА безплатни !
Много съм ецвал при Ицо Т., но не желая повече въобще да ходя там и да контактувам с тях.

Имам къде да ецвам, качествено и на хубава цена, но там нямат дизайнер /тоя, дето прави "настройките и иширетите", полага маркерите и вади филма/, и дават на някакъв безобразен селски лакомник, от рекламна агенция, да дооправя нещата и да вади филма. Цените дето ги пее са убийствени...
Защото моите работи не са врязани, те са изпъкнали, и всичко трябва да е негатив.

Но живот и здраве, ще взема няколко индивидуални урока, и ще си реша проблема...

ARTU

  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 51
  • Рейтинг: 27
Re: Фото ецване
« Отговор #14 -: 19 Януари 2015, 22:34:12 »
Няма никакво значение дали са позитив или негатив нещата. Ако при първоначалното изчертаване на детайлите е подходено както трябва, преминаването от позитив към негатив става само с команда Invert.