Автор Тема: Фото ецване  (Прочетена 20136 пъти)

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re: Фото ецване
« Отговор #15 -: 20 Януари 2015, 01:32:47 »
А какво лепило ползвате за ецваните компоненти? На мен ще ми трябва може би гел, защото повърхностите са изключително малки И течно лепило няма как да се задържи. Има едно, което се продава по немските сайтове за 7.99€ за ецвани компоненти, но не казват нищо за текстурата му.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Фото ецване
« Отговор #16 -: 20 Януари 2015, 08:54:25 »
Цитат на: Soldat link=topic=4660.msg98173#msg98173 date=1421699223
Звучи прекрасно, само дето не е вярно... всички "настройки и иширети", смятането на пасерите, както и отпечатването на филма НЕ СА безплатни !
Много съм ецвал при Ицо Т., но не желая повече въобще да ходя там и да контактувам с тях.

Имам къде да ецвам, качествено и на хубава цена, но там нямат дизайнер /тоя, дето прави "настройките и иширетите", полага маркерите и вади филма/, и дават на някакъв безобразен селски лакомник, от рекламна агенция, да дооправя нещата и да вади филма. Цените дето ги пее са убийствени...
Защото моите работи не са врязани, те са изпъкнали, и всичко трябва да е негатив.

Но живот и здраве, ще взема няколко индивидуални урока, и ще си реша проблема...

И кое по-точно НЕ Е ВЯРНО??????
Или както каза наскоро един колега тук - "Някой пак си точи ноктите по форума!"

Къде точно видя да съм казал, че "екстрите" от фирмите са безплатни?????
Цитат на: pach link=topic=4660.msg98156#msg98156 date=1421652105
... Те си го изкарват на филм (позитивен или негативен)
като си правят всички "настройки и иширети" по които ще получат точно копие на детайла ти и на койтофайл си слагат вече
нужните им пасери (маркери за съвпадане на двете страни при детайла). Останалото е опит при ецването какъвто всяка
 уважаваща себе си фирма правеща фотоец има. За това клиента си плаща в крайна сметка.
...


Какви уроци ще взимаш, си е твоя работа.
Но първите седем урока ти липсват, щом като питаш за помощ и след това се нахвърляш на отговорилите ти...
Още повече към хора които не присъстват в този форум....Ето че пак стигнахме до първите седем урока. Оправяй се както можеш!
Считам въпросите ти тук да получиха нужните отговори вече. Не ни интесуват коментарите на  кое и как ще/си направил.

Soldat

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Фото ецване
« Отговор #17 -: 20 Януари 2015, 12:43:30 »
Цитат на: pach link=topic=4660.msg98180#msg98180 date=1421736865
И кое по-точно НЕ Е ВЯРНО??????
Или както каза наскоро един колега тук - "Някой пак си точи ноктите по форума!"

Къде точно видя да съм казал, че "екстрите" от фирмите са безплатни?????
Какви уроци ще взимаш, си е твоя работа.
Но първите седем урока ти липсват, щом като питаш за помощ и след това се нахвърляш на отговорилите ти...
Още повече към хора които не присъстват в този форум....Ето че пак стигнахме до първите седем урока. Оправяй се както можеш!
Считам въпросите ти тук да получиха нужните отговори вече. Не ни интесуват коментарите на  кое и как ще/си направил.

Кой на кого се нахвърля е повече от очевидно от горния ти пост... :)

Или смяташ, че по някакъв начин трябва да се съобразявам с тебе, само щото си изтропал цели 8909 мнения (Ужас!!!) ? Или щото си некъв измислен герой в собствените си очи ли... "Hero Member", ха ха... ?  Аре у джаза !

Нямам нито време, нито желание да ти отговарям повече на дървено-философските излияния.

Благодаря на всички, взели отношение на ЛС !

ЩЕ ПОМОЛЯ ДА СЕ ВЪЗДЪРЖАТЕ ОТ ЛИЧНИ НАПАДКИ И ДА ПАЗИТЕ ДОБРИЯ ТОН!!!
« Последна редакция: 20 Януари 2015, 13:01:42 от pavel75 »

ARTU

  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 51
  • Рейтинг: 27
Re: Фото ецване
« Отговор #18 -: 20 Януари 2015, 22:20:41 »
Цитат на: eurostar link=topic=4660.msg98175#msg98175 date=1421710367
А какво лепило ползвате за ецваните компоненти?

Зависи от конкретния детайл. Ползвам течно цианоакрилатно, гел или Gator Glue.

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re: Фото ецване
« Отговор #19 -: 28 Януари 2015, 06:03:09 »
От фирмата ми казаха, че разполагат с месинг И неръждавейка. Кой от тези два метала търпи запояване? Или нито един?
 :fool:

ARTU

  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 51
  • Рейтинг: 27
Re: Фото ецване
« Отговор #20 -: 28 Януари 2015, 07:54:12 »
Месингът търпи запояване, но си иска майсторлък. Неръждавейката не само е трудна за обработка и отделяне, но и не се запоява. Лично моето мнение е, че ако не е необходимо и нямате нужния опит и хубав поялник - не се захващайте със запояване. Има подходящи лепила за фотоецвани елементи, с които се постига добра здравина. говоря за локтайт гел или Gator Glue примерно.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Фото ецване
« Отговор #21 -: 28 Януари 2015, 08:06:35 »
Уточни какво точно разбират под "неръждавейка"?
Ако маожеш да си осигуриш малко парченце от материала (отпадъчно) ще си провериш сам свойствата му.
Ако се правят сита за печат например от "неръждавейка", значи не е такава, а друг вид сребриста ламарина,
която жаргонно (заради сложния състав) и казват  "сребрянка" защото има качествата на неръждавейката,
 но се споява перфектно. Проблема при спояването и с двата вида ламаринки е липсата на опит в спояването
 и липсата на течен флюс (примерно) който подобрява в пъти процеса на спояване.
В резултат на тези две условия, обикновенно спояващата паста (тинол), се "разлива" далеч от "шева",
 който макар и вътрешен (прави се винаги отвътре на детайла ако можем), не бихме искали да се оформят така.
За хората без опит в спояването, къде по-приемлив и сравнително лесен начин е ползването на гелообразните
лепила. Единственият недостатък е, че ако трябва да се почисти или свали боя, лепилата не издържат на агресивността
на материала за сваляне на боя и ...всичко се разпада.

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Фото ецване
« Отговор #22 -: 28 Януари 2015, 10:03:55 »
Цитат на: eurostar link=topic=4660.msg98348#msg98348 date=1422417789
От фирмата ми казаха, че разполагат с месинг И неръждавейка. Кой от тези два метала търпи запояване? Или нито един?
 :fool:

Препоръчвам ти това филмче, ама цялото, има доста полезни неща.

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re: Фото ецване
« Отговор #23 -: 28 Януари 2015, 11:45:04 »
Филмът е действително страхотен - право в целта. Изводът е, че освен опит и търпение, са нужни свестни инструменти и консумативи. Ще се ражодя пак до единствения останал в Монреал хоби магазин, за да видя дали има нещо различно от Поп Богомил. Мерси за съветите и за филма.
 :hi: