Автор Тема: Привет и тук :)  (Прочетена 4842 пъти)

ARTU

  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 51
  • Рейтинг: 27
Привет и тук :)
« -: 12 Януари 2015, 18:51:50 »
Здравейте! Предполагам някои ме знаят или сме се виждали. Казвам се Слави и съм от Стара Загора. Първото ми хоби на практика беше ж.п.моделизма, последван от стендовия моделизъм. Причините да зарежа ж.п.моделите беше едно нещастно стечение на обстоятелствата - първо имах стартови комплекти в НО, после исках да направя железница в N, но говорим за онези времена по Татово време, когато всичко беше дефицит. По едно време се оборудвах с ж.п.релси, сгради и подвижен състав в ТТ - благодарение на това, че баща ми беше международен шофьор и носеше... А и в "Млад техник" имаше. Нещастното стечение на обстоятелствата се изразяваше във факта, че когато строихме къща през 87-ма взех че складирах всичките си влакове и комплекти при братовчеда. А той да вземе да продаде, подари и счупи голяма част от тях. Каквото остана си го пренасям от жилище в жилище, докато преди година децата изявиха желание да разпъна влаковете си и... отново се запалих. Не съм събирал нещо тематично - имам BR 250, BR 130 (отскоро), още един парен локомотив и някакъв дизел.. Вагоните са асорти, като тия дни посъбрах това онова, като най-много се зарадвах на Hopper car Faccs (Sas) of CSD (Ceskoslovesnske Statni Drahy/Czechosovak State Railways), които сглобяеми комплекти закупих случайно в продавалника. Заради тях купих и "людмилата". Както и да е - сега щерката сглобява къщички, а синковеца обикновено е старши на управлението. поради ограничения във физическото пространство няма как да построя и оставя голям макет, но някой ден... Сега-засега ще се нуждая от релсички и евентуално още някой друг локомотив.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Привет и тук :)
« Отговор #1 -: 13 Януари 2015, 09:04:04 »


Здр и добредошъл  :hi: :drinks:

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re: Привет и тук :)
« Отговор #2 -: 13 Януари 2015, 10:10:49 »
Добре дошъл във форума :)

ogiegp

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Привет и тук :)
« Отговор #3 -: 13 Януари 2015, 11:52:41 »
Здравей Слави  :hi: Важното в цялата история,че имаш желание и съмишленици в къщи  :good:
От доста време се умува среща в Ст Загора...ама кога ли ще е  :blink: :blink: :blink: та ще можем да се видим живот и здраве някой надяваме се скорошен ден. :) :) :)