Автор Тема: Умира ли хобито?  (Прочетена 7192 пъти)

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5548
  • Рейтинг: 637
  • Красотата е в детайла!
Re: Умира ли хобито?
« Отговор #15 -: 06 Януари 2015, 17:15:38 »
Чак да умира хобито ми се струва твърде крайно като мнение. По-скоро се променя. И на едни това им харесва (на мен, например), на други не толкова. Но пък хобито ни дава своето право на избор - като не ти допадат новите неща, не си длъжен да ги имаш. Караш на старото и толкова. Относно това какъв е възрастовият диапазон, поне според мен, нещата при нас си идват на мястото. Хобито ни е скъпо и изисква много свободно време, а кой го има - хората в горната възрастова граница. Така е, поне по мое виждане, положението в развитите за хобито страни - клубове и в тях членове на средна и по-висока възраст. Младите са по-малко. Вярно, в Унгария видях стотици деца да посещават феста, но това е по-скоро за запознаване с нещо интересно и невиждано, и детска радост по играчките, отколкото сериозен интерес и желание за нещо повече.
И изобщо нищо ново под слънцето, както се казва.
« Последна редакция: 06 Януари 2015, 17:18:04 от Vlado »

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Умира ли хобито?
« Отговор #16 -: 06 Януари 2015, 21:58:53 »
Цитат на: Adrian link=topic=4673.msg97931#msg97931 date=1420553181
недей бе , не ти ли олекна като си го каза !

Хобито умира и това е от няколко години насам . Чувствам го ! То просто вече не е при децата . С излизането на първия декодер всичко стана ясно . А като го озвучиха като джисием вече си е... майката . Хобито отдавна няма нищо общо с усещанията на 80-90-те години .

хобито диша ...на системи .още пишааааа , нещо се бъ
Адрико, отговори си сам на няколко въпроса:
1. Колко фирми /гиганти, средни, дребни/ сега произвеждат влакчета за най-малките деца - от 3 до 7 г.? Аз освен за Мерклин, за друга не се сещам. Всичките фърчат на ултраскъпи модели на +15 г.
2. Нормално ли е според теб при технологичното развитие на света едно хоби да не мърда нито на милиметър напред, просто защото някой го е запомнил от преди 20-30-40 г. и е останал на това ниво в развитието си? Що не си купиш една Жигулка и гассс?
3. Как реши така, че хобито умира? Те и на класическия компакт диск - CD предрекоха умиране още преди 10-12 г., а той, гадината, още е жив!
4. Проверил ли си мнението на германци, американци, французи, холандци, англичани и др.? Колко пари отделя всеки от тях за хобито? Или смяташ, че ние сме критерият и щот ние нищо не правим, та производителите ще фалират поради липса на пазар ли?
5. Защо смяташ, че всички са задължени да електронизират на 100% хобито, след като има техническа възможност /но нямат желание за това/?

Величко

  • Trade Count: (17)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 421
  • Рейтинг: 200
  • Само ЦСКА !
Re: Умира ли хобито?
« Отговор #17 -: 06 Януари 2015, 22:07:51 »
Ще се повторя леко, но само производителите знаят, "на къде пътува хобито"
На базата на това ми виждане, при положение, че "Роко" са закупили "липето", само по себе си говори, че поне "Роко" мислят, че има бъдеще в това хоби.

П.П.Ако са тарикати и налазят чрез чалга средите, поне в Бг ще имат сигурен ръст в продажбите ;D

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6711
  • Рейтинг: 1087
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Умира ли хобито?
« Отговор #18 -: 06 Януари 2015, 22:21:40 »
Ах , сладкият ми Рип - милее той за хобитоо :) абе как ще умре хоби?! -   нахвърлих леки провокации да живне темата  , да тръгнат планове за спасение и т. н !! Засега тайните папки на Пацо водят пред твоето ВМП !!