Автор Тема: Какви други хобита имате ? :)  (Прочетена 103963 пъти)

Величко

  • Trade Count: (17)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 421
  • Рейтинг: 200
  • Само ЦСКА !
Re: Какви други хобита имате ? :)
« Отговор #285 -: 11 Април 2015, 11:18:09 »
Още едно хоби вкъщи от миналата седмица. Засега ще гледам мирни рибоци, докато навлезем в час, пък после ще му мислим  :im_so_happy:  :yahoo:


А с голямата щерка набелязахме и следващата цел-папагал :spiteful:


gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Какви други хобита имате ? :)
« Отговор #286 -: 11 Април 2015, 11:38:50 »
Малко и от моите...




gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
Re: Какви други хобита имате ? :)
« Отговор #287 -: 13 Април 2015, 20:31:10 »
От миналото лято се занимавам с това........... :im_so_happy:

http://media.snimka.bg/s1/3994/034232328.jpg?r=0

http://media.snimka.bg/s1/4485/035213785.jpg?r=0

 :drinks:
« Последна редакция: 13 Април 2015, 20:52:57 от gts.best »

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re: Какви други хобита имате ? :)
« Отговор #288 -: 14 Април 2015, 00:14:19 »

Жори, това на Богров ли е? ... не съм ходил никога ...

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
Re: Какви други хобита имате ? :)
« Отговор #289 -: 14 Април 2015, 08:00:21 »
Не , това е язовира на с. Безден.

Voodoo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Какви други хобита имате ? :)
« Отговор #290 -: 23 Май 2015, 16:29:54 »
Малък аматьорски полет: YouTube ЛИНК

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Какви други хобита имате ? :)
« Отговор #291 -: 16 Декември 2015, 14:34:43 »
https://www.facebook.com/hergunyenicom/videos/912746505444568/
Интересно,макар и малко хоби-серия да изглежда

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2029
  • Рейтинг: 1418
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Re: Какви други хобита имате ? :)
« Отговор #292 -: 02 Март 2018, 18:54:06 »
Wappen von Hamburg I





"Гербът на Хамбург" - ветроход от 1669 год.
От нос до кърма - 103 см.
Майсторът (капитанът) е друг, а аз се задоволявам само с ролята на юнга. Помагам в разбичване на летви и сглобяване на корпуса, но шефът е друг. Демек - както вика народа "крадене на занаят". Материалът е дъбов.
Всичко е на много ранен стадий...

stivi1504

  • Trade Count: (4)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 199
  • Рейтинг: 83
  • "Най-висшата ценност е любовта"- 1 Коринтяни 13
Re: Какви други хобита имате ? :)
« Отговор #293 -: 02 Март 2018, 23:34:36 »
Здравейте!

Понеже не знаех за тази тема, реших и аз да се изявя ;D

Дълго време, дори и сега, съм плод на подигравки от моите съученици, което доста често ме поставяше
пред ситуации, в които трябваше да измисля въображаемия път към някакъв изход... и непредвидено,
успях. Всичко с макета и влаковете беше една детска измислица на цветно детско въображение, което
неочаквано се превърна в това, което най- малко съм очаквал, а и като цяло моето семейство са очаквали.
Именно детската любов към това хоби начерта първите линии на въображаемия свят, който поправи вътрешното ми аз,
което ходеше само по счупени стъкла, но в един момент реши да ги залепи,  като направи в отражението си личността,
която пише в момента към вас.

И как започна граденето на новото ми аз, ами...

Преди макета, към 2011 година, се захванах с едно списание, чието име е "Великите кораби", откъдето всичко се
зароди. Не само, че се запалих по правенето на кораба Свети Йоан Кръстител, но не очаквах, че при липсата на
какъвто и да е било опит, го направих изцяло, без да се откажа, което за тогавашните ми (11) години си беше предизвикателство.
И това колкото и да прозвучи самохвално, наистина си дадох сметка, че в действителност трябва да се бориш и да отстояваш.

Аз винаги съм бил запален по влаковете, но в последните 2 години,
точно покрай направата на макета, нищо коренно се промени в мен. Не само като
характер, но и като личност, която иска да има много призвания,  стремяща се да е добра в не само едно нещо.

И разбира се това започна с една буря, която сам си направих. А имам в предвид буря
като смесица от много хобита, които се появиха в следствие на влаковете. И тук е мястото,
където започна вътрешна борба, изпитанието на характера.:good: :yes:

Преди две години започнах усилено да ходя на рисуване, което поддържа въображението ми будно
за нови идеи, които са плод на шантавото ми въображение, като именно точно то ми помага
най-много в макета и разработката му...
...И така от макета до рисуването, та накрая стигнах до архитeктурата, която ще и следвам.
Тя ми е голямата слабост, много се вълнувам, но предвид, че никой от семейството не е архитект,
ще си бъде сложничко... :)

А вече след архитектурата, се запалих и по фотографията, която също толкова много обичам.
По всяка възможност ходя насам- натам, снимам и отново ставам душевно богат, защото не става дума само
за едната снимката, а за това, което седи пред теб и те вдъхновява да продължиш напред :yahoo:

И всичко това ме изгради като човека, чиито мисли четете в момента... :) :) :)
« Последна редакция: 02 Март 2018, 23:39:58 от stivi1504 »

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: Какви други хобита имате ? :)
« Отговор #294 -: 03 Март 2018, 01:34:36 »
Цитат на: stivi1504 link=topic=47.msg110890#msg110890 date=1520026476



Дълго време, дори и сега, съм плод на подигравки от моите съученици, което доста често ме поставяше
пред ситуации, в които трябваше да измисля въображаемия път към някакъв изход... .





И всичко това ме изгради като човека, чиито мисли четете в момента... :) :) :)

А замислял ли си се да се захванеш с някакво източно бойно изкуство?
Виждам че си интелигентно момче, само заради това се включвам с тази идея.
Сигурно не обичаш насилието и физическата агресия, обаче не слагай веднага знак за равенство между тях и тези занимания.
Не, определено няма да станеш побойник.
Не, няма да се научиш да биеш по 10 човека накуп.
Не, няма да се научиш да биеш мъжаги на годините на баща ти.
Не, няма да ти счупят ръцете, няма да те вдигнат на два метра и да те треснат у земята, няма да те бият за да те пробват "колко бой носиш" и на първата тренировка никой няма да ти се подиграва и да ти се смее че не можеш.
Не, няма да станеш "черен колан" за две или пет години (е, на някои места е възможно, ама...)
Не, черният колан не те прави непобедим, нинджа или нещо подобно, това е само доказателство че си усвоил основните движения, Пътят започва от там нататък (нещо като бебето, което се е научило да ходи и тепърва му предстои да се научи да тича)
Сигурно никога няма да станеш световен шампион, сигурно дори и републикански няма да станеш (въпреки че ако се захванеш ти пожелавам и двете), това не е целта, пък ако станеш - няма да си известен като Кубрат Пулев или Григор Димитров, ще те знаят един силно ограничен кръг от хора. Предполагам едва ли тук някой знае кои са Валери Димитров, Емил Костов или Захари Дамянов, но тези Мъже са покорили най-високите върхове в спортният аспект.
Това което ще получиш е отлична координация на тялото и всичките ти движения, качества които могат да се прилагат и в ежедневния живот.
Ще се научиш на постоянство, самоконтрол и самодисиплина, да знам че сигурно ще кажеш че и сега ги имаш, ОК, значи ще ги доразвиеш.
Ще намериш нови приятели и пред теб ще се отвори един нов свят, за чието съществуване не си и подозирал.

https://www.youtube.com/watch?v=F1UdZ__HajE

При положение че съвременните олимпийски спортове граничат с патологията (цитатът е на покойният спортен травматолог проф. Димитър Шойлев) здравето ти няма да бъде увредено, а напротив - ще укрепне.
Нужно е единствено постоянство и упоритост.

https://www.youtube.com/watch?v=nBpG58ngj0M

щом го може тя - значи трябва да го можеш и ти, само трябва да се научиш ;)

Не правя реклама на никой спортен клуб, школа, федерация или организация. Само ти давам една идея, от там нататък изборът си е само твой. Успех във всяко едно начинание!
« Последна редакция: 03 Март 2018, 01:49:57 от Der Hetzer »

totomoto

  • Trade Count: (1)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 222
  • Рейтинг: 90
Re: Какви други хобита имате ? :)
« Отговор #295 -: 07 Март 2018, 09:59:22 »
Стиви, обади се някой път да поснимаме ако не ти се ходи сам - аз лично мразя. Всички около мен са само "прота" и в свободното си време правят други неща. Аз слава богу не станах фотограф и снимането си ми остана хоби (едно от многото).

daddy_g

  • Trade Count: (9)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1023
  • Рейтинг: 332
  • HO (БДЖ) & N (БДЖ & USA)
Re: Какви други хобита имате ? :)
« Отговор #296 -: 12 Април 2019, 09:41:57 »
Напоследък съм се захванал с доработки по моделчета 1/64 - предимно Hot Wheels и Matchbox.
Децата имат около 200 броя, и след като направих едно моделче за проба, стана страшно.
Оказа се обаче че колекционерите на такива модели ги събират с хиляди.









gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2029
  • Рейтинг: 1418
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Re: Какви други хобита имате ? :)
« Отговор #297 -: 02 Февруари 2020, 15:21:23 »
Излезна още едно хоби и занимавка... Взехме заместник на старото ни българско овчарско куче (каракачанка), който подкара 16 год. и взе да недочува и недовижда  :(
Идеята беше малкия да се занимава с новия семеен член, но нещо влезна в пубертетски период и задачата увисна върху нас...  ;D

9-месечният Харон





И Харон го тресе пубертета - лае по врабчетата, по самолети (най-вече от/за Лондон  :haha:) и всичко прави на трески... :give_heart:

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Какви други хобита имате ? :)
« Отговор #298 -: 02 Февруари 2020, 21:44:11 »
Аз съм фен на по-класически хобита...  :drinks: :spiteful: