Автор Тема: Какви други хобита имате ? :)  (Прочетена 104683 пъти)

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Какви други хобита имате ? :)
« Отговор #45 -: 20 Юни 2008, 16:30:30 »
Ти как си мислиш, че се запознах с Ели - с двойно "счетоводство" - едно официално и едно скрито.  :D Вярно, че после ме изловиха за счетоводните измами, но пък се отървах от тежкото официално счетоводство и узаконих скритото такова .... и сега ми е добре. Даже черното счетоводство роди хубав плод.

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Какви други хобита имате ? :)
« Отговор #46 -: 20 Юни 2008, 16:39:04 »
Демек внесе си данъците с лихвите ти  ;D ;D ;D :D

fpk1999

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 507
  • Рейтинг: 21
  • Перфектният мащаб е 1:1 !!!
Re:Какви други хобита имате ? :)
« Отговор #47 -: 16 Юни 2011, 15:52:46 »
Другите хобита(по-точно другите занимания) ми са:

 1 Електротехника или по точно електромагнетизъм :) (Това доста ми помага да си изработвам светофорите).

 2 Часовници.Знам перфектно как работи часовникът с кукувица(все пак аз имам такъв "кукувичи" часовник :dance1: :).

3 И още куп други занимания но жп моделизма ми е главното хоби :(
.............................. :haha: :haha: :haha:

Знам че са малко странни интересите ми но какво :pardon: :pardon: :pardon:.

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Какви други хобита имате ? :)
« Отговор #48 -: 16 Юни 2011, 16:53:28 »
Я, доколкото видях не съм сам и аз като muncho, се занимавам с аквариуми и риби :dance1:

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Какви други хобита имате ? :)
« Отговор #49 -: 16 Юни 2011, 17:11:50 »
В тая тема никой не беше писал от 2008 г.

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Какви други хобита имате ? :)
« Отговор #50 -: 16 Юни 2011, 17:28:21 »
Първо бяха рибите/още си живеят/,после влаковете,след това двора с райграс и дръвчета ,накрая фотографията/ама съм много бос още/.Ако деня беше 36 часа и работех на едно место ...кой знае какво бих правил още. :hi: :)

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Какви други хобита имате ? :)
« Отговор #51 -: 16 Юни 2011, 17:30:02 »
Другата ми страст е военната история на българската армия. Събирам емблемите на войската ни от как ги има та до днес. Сещате се, онези дето се пришиват към ръкавите на униформите.
Ако някой има да се обажда  ::)

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Какви други хобита имате ? :)
« Отговор #52 -: 16 Юни 2011, 17:35:36 »
)))) Имам си  и аз още, като колоездени, музика/но по така, да се чува, демек малко HI FI :dance1:

evrokoma

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Какви други хобита имате ? :)
« Отговор #53 -: 16 Юни 2011, 19:36:47 »
Хайде и аз да се запиша тогава - Електроника,програмиране(сега го уча от разни книжлета)и естествено влаковете :yahoo:

hristo_t

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 534
  • Рейтинг: 1
  • H0 - IV DR/DB Бургас
Re:Какви други хобита имате ? :)
« Отговор #54 -: 16 Юни 2011, 20:35:46 »
Реших и аз да разкажа за моите хобита. Наред със железопътният моделизъм се увличам и от автомобилни модели.Бях ви писъл за тях още при представянето ми тук



Продължавам с акваристиката. Имам 60 литров аквариум с 15-16 обикновенни и непреденциозни рибки (скаларии, неонки и зебрички).Използвам продуктите на Сера. Сложил съм естествени и изкуствени тревички и един замък да го обикалят и да се крият в него. Иска ми се да им обръщам повече внимание в чистенето и добавките за водата но все това време нещо недостига.



Музиката - .Свиря на китара и синтезатор. Имам 6 китари (3 акустични и 3 електрически) и синтезатор Ямаха. Понякога се събираме с приятелите в един апартамент и си спомняме тийнейджърските години. Имаме електронни барабани, бас китари и микрофони. Но вече трудно се организираме ( и четиримата се семейни) и срещите ни са по редки.



И процесорът ми Korg AX300G



Енциклопедии за автомобили
Много харесвам луксозните книги за класически автомобили.Никак не харесвам цената им обаче, но понякота и това хоби се увеличава.



Колекционирам и стари футболни мачове на DVD от световни и европейски първенства. Много харесвам мачовете от двата мексикански мундиала - Мексико 1970 и Мексико 1986. Имам и всичките мачове от  Фрг 1974, Аржентина 1978, Испания 1982 и Мексико 1986. От Мексико 1970 имам само по интересните и тези с по доброто качество на картината. Търсих на много места 2 мача (европейска квалификация за Евро 1988) на България от 1987 година с Ейре и Белгия. Без успех. Писах и до Канал 1. Отговорът беше - не ги пазим. Възмутен съм но какво да се прави. Жалко че не си пазим историята.





Книги на футболна тема - Хоби наследено от баща ми. Много ми са интересни книгите от спортният журналист Румен Пайташев.
И тук съм наблегнал на любимото ми световно първенство  Мексико 1986.




Футболни програми на българският национален отбор. Книжки издавани преди или в деня на мача със представянето на двата отбора. Цените на по редките програми  (по принцип това са винаги гостуванията на България) достигат и до 5 паунда без транспорта до нас. Но ако нещо ми хареса и го нямам - не се замислям.




tritehiksa83

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Какви други хобита имате ? :)
« Отговор #55 -: 16 Юни 2011, 21:58:27 »
А ето и нещото с което се занимавам от седем години,създадох този град савсем сам от картон затова смея да твърдя,че това е другото ми най-важно хоби!
http://www.youtube.com/watch?v=jr2UPrQtYE0

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Какви други хобита имате ? :)
« Отговор #56 -: 16 Юни 2011, 23:04:24 »
Цитат на: niki link=topic=47.msg61770#msg61770 date=1308234936
)))) Имам си  и аз още, като колоездени, музика/но по така, да се чува, демек малко HI FI :dance1:

Дай да видим това хай-фи де.
Щото аз правя/ех еднотактови лампови усилватели и рупорни системи с фул рейндж говорители.
Напоследък нямам нужното време:








Другото са радиоуправляеми аероплани (имам 2 модела, точа се за още един),
фотография, астрономия (имам 8 инчов рефлектор на екваториална монтировка),
риболов (него го поддържам заради гумената лодка, т.е. купих лодката, а покрай нея въдиците,
макар, че преди 10-на години разпродадох всичко и се бях зарекъл да не ходя за риба).
Преди години имах около 1 тон вода у нас във вид на аквариуми.
В момента, в който ще имам собствено жилище, рибите веднага ще влязат отново в обращение...
:)
« Последна редакция: 16 Юни 2011, 23:07:44 от widowmaker »

topalov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Какви други хобита имате ? :)
« Отговор #57 -: 16 Юни 2011, 23:33:32 »
Браво, колеги!

Аз пък имам колекция от над 2500 фонокарти от около 40 държави. Колекцията ми включва:
- карти за улични телефони (тук ще вметна за Дани, че гърците имаха една страхотна поредица на тема астрономия;
- СИМ карти от различни оператори, вкл. и чуждоземски;
- карти за предплатени услуги (ваучери);
- невалидни и бракувани (повечето перфорирани) банкови карти.
Най-големи "трампи" имах с една французойка и с един грък - винаги в пакети по 100 броя.

За съжаление не ми е под ръка колекцията и не мога да Ви предоставя снимки.  :hi:

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Какви други хобита имате ? :)
« Отговор #58 -: 17 Юни 2011, 06:58:26 »
Да приложа и аз няколко снимки- специално този аквариум/ има и други, и аз като дани имам към 1 тон вода))) :hi:/е с Африкански цихлиди, от езерото Танганика .http://nikyyy.snimka.bg/other/maket.584748.23921475 Няколко са аквариумите, защото рибите от различни региони живеят в различна по твърдост и киселенност вода, така че се налага да са няколко яквариумите , ако някой ще гледа различни по географски показател риби. П.П. - за инфо- този е към 220 литра.
« Последна редакция: 17 Юни 2011, 07:05:02 от niki »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Какви други хобита имате ? :)
« Отговор #59 -: 17 Юни 2011, 09:12:38 »

ежьшс ! -салфетки никой ли не събира ??

« Последна редакция: 17 Юни 2011, 09:15:44 от Adrian »