Автор Тема: Новости от Bultrains  (Прочетена 35456 пъти)

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Новости от Bultrains
« Отговор #75 -: 30 Март 2017, 19:09:21 »
Цитат на: Adrian link=topic=4701.msg107222#msg107222 date=1490866326


           Защо не подарихте по една Пеперуда на всички - нали сме моделисти до един , а ?
Защото не си си казал процента комисион за подаръците, ма френти...  :spiteful:

МАШИНИСТ

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 367
  • Рейтинг: 41
Re: Новости от Bultrains
« Отговор #76 -: 30 Март 2017, 21:55:22 »
Я какви сърдити проектанти - моделисти - технокултуристи / технически културни / .
Произхождам от бедно инженерно-проектантско-архитектурно семейство.Всички стари хотели , които сте ползвали или ползвате на СЛЪНЧЕВ БРЯГ , ЗЛАТНИ ПЯСЪЦИ , РЕЗИДЕНЦИЯ СТОМОПЛО , - бивш къмпинг ПЕРЛА , хотел ВЕЛИКО ТЪРНОВО и други подобни са дела на семейството.Както и някои имоти и билдинги на наши оперни прими , актьори и други.
Като човек технически не културен , разбрах , че наистина " всяка коза за свой крак "
Всеки трябва да си конструира и произведе бойлер за да се изкъпе с топла вода.
Млади сте , неопитни още в живота , далеч от академичното най-висше житейско образование в новото ни общество,с липси в познанията по железницата в мащаб 1 : 1. / изключвам железничарите - професионалисти - колеги /
Трудна , тежка , военна и сложна за разбиране структура.
Много от тук присъстващите са далеч от железниците , а МАШИНИСТИТЕ - КОЛЕГИ , вероятно на пръсти се броят.
Само 1 пример : Всеки МАШИНИСТ , за да се качи на локомотива , освен годините учение и подготовка / 3 - 6 год. /  , полага изпити по 4 - ри правилника , които професионастите познават.
Тези изпити са 4-ри пъти , преди документа.Поне мен по онова социалистическо време ме изпитваха така.
Интересно как технически неграмотен и без култура човек е станал 1 : ПОМОЩНИК - МАШИНИСТ и 2 : МАШИНИСТ?
По отношение на проектите и проектантите - всички , всеки ден сте ползвали или ползвате директно или индиректно проекти и стандарти създадени от моето семейство и от мен.
Това е тема на друг форум.
Хайде  заяждайте се и пишете глупости , че иначе няма да е по български.

daddy_g

  • Trade Count: (9)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1023
  • Рейтинг: 332
  • HO (БДЖ) & N (БДЖ & USA)
Re: Новости от Bultrains
« Отговор #77 -: 30 Март 2017, 22:22:56 »
Само за твое сведение с железниците в 1:1 съм доста наясно, поради факта че проходих в ЖП завода.
А колкото до нашите разработки, модели и проекти си представи следната ситуация:
Пико решават да спрат производството на BR131,Людмилата, и ти или някой друг, по същия начин им поискаш матрицата за да си правиш серия 07 на БДЖ. Познай какво ще ти отговорят?
Разработки, проекти, файлове и т.н. не споделям, поне не и с всеки. След като на няколко пъти имаше „Страхотни модели правиш, ала бала тем подобни хвалби” и в същото време зад гърба ми „Тия са гола вода, от картон и мацани като с четка”. Ами да, понякога се налага и четката да играе. Обаче не се научиха че от картон правя само проби на сглобки и т.н. Не за друго, ама фотоеца не е безплатен. Кой,кога,къде и какво е казал няма да коментирам. Ама е факт че ако моделите ни не струваха, нямаше да напишат репортажи за тях...и то в списания където гледат моделите под лупа и за най малките забележки. Само да попитам - хотелите и всичко останало за без пари ли сте го проектирали? Малко се съмнявам да е така. Никого не карам да си поръчва насила и нямам такова намерение. Тука в България пазар за модели като нашите няма. Ама да ми се обаждат с поръчки от типа „Искам 04, за след 3,4 дни да е готов, давам 100лв.” ....Айде няма нужда.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Новости от Bultrains
« Отговор #78 -: 30 Март 2017, 23:33:04 »
Момчетаааа, докато аз отсъствам, тъй като ще издирвам списанията, чийто редактори са с лупа в ръката...Май не само ние и европейски ИЗВЕСТНИТЕ списания го правим...Вие да се организирате сериозно, да направите една подписка и немедлено да издигнете  президент с член 1, от новата конституция която ще приемете, за президентска република,
че да не изпуснем светлейшия, чиято рода е построила не половин, ами цяла България!!!!
Само той е най-достойният сред нас ( и след Левски)
за Президент!!!! Особено след като е създал нашето Б.Д.Ж.
Нека не спъваве поривите му към неговият идеал!!!

ПП. Приликата с някои лица е съвсем случайна,
тъй като те не могат да бъдат затъмнени от някакви
новорегистрирани хейтърчета тук!
 :hi:

Пп.2. Благодаря и за новите сведения ...Че железниците у нас отново са военнизирана структура...Ама това май беше в друга тема...

МАШИНИСТ

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 367
  • Рейтинг: 41
Re: Новости от Bultrains
« Отговор #79 -: 30 Март 2017, 23:38:48 »
Извинявай , младеж,когато ти си проходил в ЖП завода , аз вероятно не съм бил вече в БДЖ.
И да всеки проект за каквото и да е , струва пари - най-вече МОЗЪК , идея , труд и време --- човекочасове , машиносмени и прочее.
Никъде не съм казал , даром. Всеки труд се ПЛАЩА.
Относно КАРТОНА - нещо грешиш.
Не зная кой ти е напълнил главата с глупости по мой адрес и се опитва ДА ЗАВЪРТИ ИНТРИГА , но ще ти кажа от моя опит. Само с картон се работи.Перфектния материал за заготовки и модели.Качествата и удобствата ги знаеш.Лично аз, само с картон работя,особено за заготовките,или полистирол.
Фотоец никога не е бил евтин.А ПРЕДИ 30 години,даже не знаехме какво е това.Хиляди модели са ми минали през ръцете.На 53 год. съм почти и няма тема в моделизма,която да не съм обхванал.Всичко що е модел ми е хоби.Единствено ракетомоделизма ми куца.
А за 04 КОМЕНТАР НЯМА. Как за 4 дни и 100 лева.ами то , само ходовата част е 100 евро. Даже и най-модерния 3Д принтер едва ли би го моделирал за това време?В случая , щом се прави от пластика , фотоец или други подобни материали на ръка , всеки модел е уникален сам за себе си , когато няма заводски детайли.С изключение на рамата с талигите и машината. Ясно е че за 100 лева няма да хванеш отвертката от към дръжката.
ПИСАХ - Поздравления за международното признание , а защо не и патент за модели на 04 , 06 , 55 , 52 , 75 и други ваши разработки.Държавите-производителки , щом не са си направили модели,които ще са и реклама,макар стари машини,защо българския гений да не ги направи? Ние сме дали на света 1 бомбардировач , 1 торпедо , 1 автоматична скоростна кутия , компютъра,електронния часовник и много други.Тук са мозъците.Другите ги купуват,щото нашите управници са тъпи , та вдлъбнати.
ЛЮБИМАТА МИ МАШИНА 04 .На нея станах помощник-машинист.А после поради икономически причини - по-дълги тягови рамена , по-висока заплата отидох на 43-р.Там и напуснах БДЖ.Редовен студент в ПИС АВРАМ СТОЯНОВ - 3 ГОДИНИ И ПОСЛЕ ОЩЕ 3 - ВМЕИ В.ЛЕНИН---РАДИО И ТВ ТЕХНИКА.
Е , след като почти написах биографията си , мисля въпроса за приключен , както и измерванията по отношение знания и анатомия.
Успех в работата и международното признание.
Дай боже и на някое изложение да ВИ видим с ваш щанд до ПИКО , РОКО и други.

МАШИНИСТ

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 367
  • Рейтинг: 41
Re: Новости от Bultrains
« Отговор #80 -: 30 Март 2017, 23:45:26 »
Цитат на: pach link=topic=4701.msg107231#msg107231 date=1490905984
Момчетаааа, докато аз отсъствам, тъй като ще издирвам списанията, чийто редактори са с лупа в ръката...Май не само ние и европейски ИЗВЕСТНИТЕ списания го правим...Вие да се организирате сериозно, да направите една подписка и немедлено да издигнете  президент с член 1, от новата конституция която ще приемете, за президентска република,
че да не изпуснем светлейшия, чиято рода е построила не половин, ами цяла България!!!!
Само той е най-достойният сред нас ( и след Левски)
за Президент!!!! Особено след като е създал нашето Б.Д.Ж.
Нека не спъваве поривите му към неговият идеал!!!

ПП. Приликата с някои лица е съвсем случайна,
тъй като те не могат да бъдат затъмнени от някакви
новорегистрирани хейтърчета тук!
 :hi:

Пп.2. Благодаря и за новите сведения ...Че железниците у нас отново са военнизирана структура...Ама това май беше в друга тема...


Не се бъзикай с БАЙ БРАДЪР. Ако някога си бил железничар,би трябвало да знаеш,че БДЖ е била военна структура от създаването си до към 90-те години.Случайно бях 60 випуск в ПЖИ. И малко бях курсант.
А родата е проектирала и това , което не си виждал,щото никога не си ходил там.Няма и да отидеш.

daddy_g

  • Trade Count: (9)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1023
  • Рейтинг: 332
  • HO (БДЖ) & N (БДЖ & USA)
Re: Новости от Bultrains
« Отговор #81 -: 31 Март 2017, 00:01:37 »
Машинист малко грешно ме разбра. Никой не ми е пълнил главата с глупости по твой адрес. Само да уточня че коментарите на моделите ни, за които споменах по-горе, не са правени тук във форума, и не от теб. За картона съм напълно съгласен че е идеален за заготовки, моделиране и т.н. 3D принтирането не знам дали има смисъл да го коментирам - за прототипиране и самоделни модели от порядъка на 1,2 броя става, но в никакъв случай за повече като количество. Конвенционалното 3Д принтиране е с прекалено ниско качество, а това с доброто качество е безумно скъпо. Сканирането на модел в 1/87 също...специално за една Шкода е около 400,500лв. (С обработката). Но точно заради разни, цитирам Пач, хейтърчета ( не визирам теб) не качвам инфо и подробности за моделите. Не пестя и не правя компромиси с частите и материалите - внос само от Австрия, Германия и Япония. Дано наистина някой ден опънем и ние щанд до Пико, Роко и останалите. Наш 2020.01 събра доста погледи на Modellbaumesse Wien 2016
https://youtu.be/94rDA1fuwGA

МАШИНИСТ

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 367
  • Рейтинг: 41
Re: Новости от Bultrains
« Отговор #82 -: 31 Март 2017, 00:26:33 »
Добре.Радвам,че има разбирателство.Не мога да кажа на бялото - черно.А от хейтърчета , завистници и злобари , няма отърване.Много ш ......а българска черта.А напоследък е безумно изпъкнала у хората.Ще цитирам 1 мисъл , която четох в наша антикварна книга , написана от наш известен автор , не помня кой беше - " ВСЕКИ МОЖЕ ДА ТИ ПРОСТИ ВСИЧКО , НО НИКОЙ , НИКОГА УСПЕХА " . Запомних я , макар да е казана преди 100 години,но е вечна. А онези , които ви завиждат да си мият краката и да си лягат.
И щом искаш качество , не става с каквото ти попадне като материал под ръка.
Онзи ден видях снимка на човек в мащаб 1 : 18 сканиран и направен като за модел на автомобил в същия мащаб , даже декориран цветово и разбрах,че човека е платил 120 - 130 лева.Човека е колега на мой приятел и двамата са автомоделисти и колекционери.
Като истински беше,аха и да проговори.Ще питам кое е студиото , което е изготвило изделието.Човекът влязъл в скенер-камера и след 3 дни си е получил фигурата.
Борете се конкуренцията.Никой от западняците не е по умен от нас.Те имат пари , машини , материали --- всичко.А ВИЕ от 0 правите нещо , което  австрийците , германците и останалите нямат.И то при условие , че нямате и 1/1000 от техните материални възможности.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Новости от Bultrains
« Отговор #83 -: 31 Март 2017, 06:48:24 »
Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо.
 :hi:

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Новости от Bultrains
« Отговор #84 -: 31 Март 2017, 11:04:19 »
Голем офтопик...

Цитат на: МАШИНИСТ link=topic=4701.msg107232#msg107232 date=1490906328
Фотоец никога не е бил евтин.А ПРЕДИ 30 години,даже не знаехме какво е това.
И ми твърдиш, че си завършил ВМЕИ - Радио и телевизия"???  :swoon:
Имаш ли поне елементарна представа как се произвеждат електронни елементи от ДЕСЕТИЛЕТИЯ насам? Че ако няма евтин и супер качествен фотоец практически няма да има микроелектроника???
Друг е въпросът колко искат по разни фирми за нищожни поръчки и с технология от преди десетилетия...  :dirol:

МАШИНИСТ

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 367
  • Рейтинг: 41
Re: Новости от Bultrains
« Отговор #85 -: 31 Март 2017, 14:06:29 »
Ти правиш ли разлика между фотоецвани елементи за моделизъм и фотоец технология в микроелектрониката ?
Къде преди 30 и повече години си виждал фотоецвани елементи използвани в , който и вид моделизъм да е ?

rumensoft

  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
  • Рейтинг: 37
    • RUMENSOFT
Re: Новости от Bultrains
« Отговор #86 -: 31 Март 2017, 18:52:20 »
Ако ви трябва някои 3D модел (.3ds файл), мога да ви изпратя, имам доста за Trainz Simulator ;)

МАШИНИСТ

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 367
  • Рейтинг: 41
Re: Новости от Bultrains
« Отговор #87 -: 31 Март 2017, 20:57:03 »
Благодаря , колега . Ще се възползвам от предложението.