Автор Тема: Новости от Bultrains  (Прочетена 35450 пъти)

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Новости от Bultrains
« Отговор #60 -: 09 Септември 2016, 10:24:10 »
Цитат на: daddy_g link=topic=4701.msg104991#msg104991 date=1473400352
Направо пожълтях хахахах...снимки има ли?



цък

daddy_g

  • Trade Count: (9)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1023
  • Рейтинг: 332
  • HO (БДЖ) & N (БДЖ & USA)
Re: Новости от Bultrains
« Отговор #61 -: 09 Декември 2016, 13:36:40 »
Сет 75 004 + 3 вагона




« Последна редакция: 09 Декември 2016, 13:41:27 от daddy_g »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Новости от Bultrains
« Отговор #62 -: 09 Декември 2016, 13:55:17 »
инТериор има ли ?

daddy_g

  • Trade Count: (9)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1023
  • Рейтинг: 332
  • HO (БДЖ) & N (БДЖ & USA)
Re: Новости от Bultrains
« Отговор #63 -: 09 Декември 2016, 13:55:55 »
Цитат на: Adrian link=topic=4701.msg105662#msg105662 date=1481284517
инТериор има ли ?
Засега не

daddy_g

  • Trade Count: (9)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1023
  • Рейтинг: 332
  • HO (БДЖ) & N (БДЖ & USA)
Re: Новости от Bultrains
« Отговор #64 -: 19 Януари 2017, 10:27:59 »
Schienenverkehr Aktuell 1/2017



Continental Modeller 2/2017


daddy_g

  • Trade Count: (9)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1023
  • Рейтинг: 332
  • HO (БДЖ) & N (БДЖ & USA)
Re: Новости от Bultrains
« Отговор #65 -: 20 Март 2017, 17:38:43 »
Прекратяваме работа с клиенти от България. Темата е за заключване

МАШИНИСТ

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 367
  • Рейтинг: 41
Re: Новости от Bultrains
« Отговор #66 -: 29 Март 2017, 10:12:20 »
В друга тема сте писали " прекратяваме работа с клиенти от БЪЛГАРИЯ "
Преди да прекратите,няма ли да публикувате чертежи ,3D картини , spl - файлове на локомотивите и вагоните , които сте разработили ?
в НО , ТТ , N .
Платени или безплатни - ваше решение.
Някои колеги могат да решат да се позанимават и творят.Нали все пак е жп.моделизъм?
Едва ли някой ще ви вземе бизнеса и пазара? Или както се казва " всяка коза за свой крак "
Забелязвам напоследък , много колеги представят нещо , и до там.Никой не споделя технологии.Вярно , обществото и хората много се меркантилизираха , всеки търси място и хляб под слънцето , но все пак,нали за това е форума?
Аз ВИ питах и ми дадохте цена 350 евро , до колкото си спомням , като допълнихте , че за година напред не приемате заявки.
И за да не открива всеки топлата вода , която ползва от раждането си , би било добре да споделите разработките си.
В случай , че имате желание - публикувайте.
Хубаво е че имате международно признание , но все пак локомотивите и вагоните са БДЖ.

stefanoff

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
  • Рейтинг: 159
  • Варна, морето, сините вълни........
    • laser-cut cardmodels
Re: Новости от Bultrains
« Отговор #67 -: 30 Март 2017, 10:43:28 »
Напоследък поради липса на свободно време не пиша много много, но отдавна не бях попадал на по-нагъл, безочлив и лишен от техническа култура пост.
“Преди да прекратите,няма ли да публикувате чертежи ,3D картини , spl - файлове на локомотивите и вагоните , които сте разработили ?
в НО , ТТ , N “

Никой не е казал че аз- Stefanoff ili daddy_g прекратяваме работа на тема моделизъм. Просто колегата сподели, че спира работа с клиенти от БГ по една или друга причина.
Чертежите по които се разработват моделите може всеки лаик с поне малко интелект и желание да намери в нета, не са супер секретни все пак не е совалка на “НАСА”. При по-обстойно проучване в чуждестранни сайтове се намират чудеса. И не, няма да публикувам чертежи в публичното пространство, въпрос на личен избор и професионални навици, вадя си хляба основно с проектиране си знам цената.
“3D картини” може да си направиш на скрийншот от някой “трейн симулатор”, може би си имал предвид 3D модел, разликата е от “компот до компютър”. Имам 3D  модели на всичките си модели, но те са адаптирани за технологията, по която работим, а тя е именно с листов материал без значение месинг или пластмаса и са неприложими за средностатистическия консуматорски ориентиран потребител.
   SPL - файлове , предполагам си имал предвид STL формата в който се експортват моделите за 3д принт.
“Платени или безплатни - ваше решение.”  тука си прав не споря, решението е наше, но при условие че чертежи има в нета какво да се публикува????
Някои колеги могат да решат да се позанимават и творят.Нали все пак е жп.моделизъм?
Прекрасно, увеличването на моделистите води само до повишаване на качеството на моделите. Несподелянето на чертежи или 3D модели в публичното пространство никога не съм се замислял че пречи за развитието на хобито и не съм се възприемал за спирачка на тези които искат да творят. Друг е въпроса за нивото на качество на ръчно изработените модели, някой харесват модела само да прилича на определен прототип, друг изпада в умопомрачителни подробности, един оцветява с четка, друг с аерограф, трети с спрей, пулвелизатор или направо олива с пистолет, но важното е всеки да си го хареса, друг е въпроса дали наистина има моделна и музейна стойност други като сувенир за върху  секцията за някой юбилей  или количка от “мачбокс”.
Едва ли някой ще ви вземе бизнеса и пазара? Или както се казва " всяка коза за свой крак " - Тука е интересно, появиха се измамници на пазара които уж предлагат модели на определени машини използвайки снимки на такива изработени от Слав.(една от причните за прекратяване на работа с клиенти от БГ)
Забелязвам напоследък , много колеги представят нещо , и до там.Никой не споделя технологии.Вярно , обществото и хората много се меркантилизираха , всеки търси място и хляб под слънцето , но все пак,нали за това е форума? Да напоследък не се поделя много много, предполагам защото няма нищо ново като технология или техника, но ако човек се порови (ако се сети за това) във форума има доста теми точно със техники за моделиране и макетиране, просто трябва малко желание, в инернет също има безумно много инфо на тема ЖП моделизъм. Вярно е че обществото е вече доста меркантилно, но да се поставят всички хора под общ знаменател е липса на всякаква ясна представа за реалноста.
Аз ВИ питах и ми дадохте цена 350 евро , до колкото си спомням , като допълнихте , че за година напред не приемате заявки. И за да не открива всеки топлата вода , която ползва от раждането си , би било добре да споделите разработките си. В случай , че имате желание - публикувайте. Хубаво е че имате международно признание , но все пак локомотивите и вагоните са БДЖ. - Стойноста на една стока е такава каквато клиента е готов да плати, такава цена  е дал колегата за модел изработен от него, значи толкова струва според него. Много нагло и абсурдно звучи, че “би било добре да споделим разработките си”, никога не съм спестявал нищо на тема техника за проектиране,  изработка , моделиране или макетиране с колеги било то от форума или общо моделисти когато са ме попитали, писал съм по теми в които съм описвал стъпка по стъпка как моделирам ( но кой да чете) . Това че състава е БДЖ не ангажира никой с нищо, все едно “РОКО” да сподели всичките си чертежи на DB модели с немците, звучи несериозно и смешно във всяко отношение, и никой нормален човек не би си го помислил.

Малко от друга тема, но пак от същия “съфорумец”
Предложение,щото писах на колегите дето са направили 04 , 75 ,  други машини и вагони в различните мащаби,но не дават нищо , сакън някой да не им вземе хляба и току виж да им стане конкуренция,за която трябват много средства,време и труд.
Е , всеки иска да е монополист и да държи контролния пакет , И си мислех , че тук обществото е по инакомслещо , колегиално , приятелско , но май не е така.
Все едно.Няма значение.


Тука работата става много “забавна” значи, Те ( Аз и Слав но предполага и всички съфорумци които отделят време за моделизъм но не тръбят навсякъде) са длъжни да дадат всичко което са разработили на тема БДЖ на мен (Машинист) и можеби желаещите да се позанимаят и потворят на тема моделизъм   при поискване или без такова, без каквито и да е условия претенции или възражения тяхна страна, ако може във вид който да се набие директно в главата като инфоормация за да не се мъчат много и да не откриват топлата вода.



Съжалявам за дългия и скучен пост, но това мисля и това пиша.
Поздрави

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Новости от Bultrains
« Отговор #68 -: 30 Март 2017, 11:30:17 »
Много добре казано!
Браво на горния пост!
Добре, че сте публикували снимки на моделите,
нищо, че явно някой вече е злоупотребил с тях!!!

Впрочем нещо мноооого познато от претенции към един сайт със снимки! За втори път се счита, че спазването на законите се отнася към другите, но не и към самите нас!!!
Ашколсун... Машала!!!... както биха казали комшийте...

Стефанов, добре че поне тук знаем за вашите разработки!!!
А тези дето използват ваши снимки за да продават своя " стока"
Трябва много да са паметливи...Какво лъжат ...И кого лъжат!!!

Поздравления за " скучния" пост!
Би било хубаво да ни светнете със Слави,
кои са плагиатите ( па макар и на снимки),
 за да не се натресат други на тях?

daddy_g

  • Trade Count: (9)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1023
  • Рейтинг: 332
  • HO (БДЖ) & N (БДЖ & USA)

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re: Новости от Bultrains
« Отговор #70 -: 30 Март 2017, 11:53:01 »
Прав е колегата stefanoff!
Както е казал Буров:
Българинът не е научен да плаща за своите удоволствия. Той гледа да мине гратис. А така не дават никъде.

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re: Новости от Bultrains
« Отговор #71 -: 30 Март 2017, 12:06:11 »
За мераклиите на тема да се позанимаваме!!!!
http://info8058.wixsite.com/modellbahn-studio-th/turmtriebwagen-der-lnderbahnzeit

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Новости от Bultrains
« Отговор #72 -: 30 Март 2017, 12:32:06 »



           Защо не подарихте по една Пеперуда на всички - нали сме моделисти до един , а ?

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re: Новости от Bultrains
« Отговор #73 -: 30 Март 2017, 13:16:06 »
Цитат на: Adrian link=topic=4701.msg107222#msg107222 date=1490866326


           Защо не подарихте по една Пеперуда на всички - нали сме моделисти до един , а ?
Нямаше кой да им каже!?

МАШИНИСТ

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 367
  • Рейтинг: 41
Re: Новости от Bultrains
« Отговор #74 -: 30 Март 2017, 15:06:54 »
 :thank_you: :clapping: