Автор Тема: Колекция на Миро в N  (Прочетена 8962 пъти)

bazitov

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 295
  • Рейтинг: 93
Колекция на Миро в N
« -: 27 Април 2015, 16:34:58 »
Привет,

Събра се критична маса подвижен състав и ще започна постепенно да го показвам тук.
Засега всичко е в N 1:160.


Втора употреба аналогово и чупено, но запали искрата:

Piko BR 118, DB

Заедно с няколко хладилни вагона, от в периода докато още не се интересувах от администрация:

Minitrix DB (до колкото разчитам)

После се сдобих със старт сет от gts.best :hi: , който тогава ми разказваше някакви неща, които добиват смисъл 3 години по-късно :)
Доста приятен локомотив - успях да му зачупя половината буфери, но пък сложих декодер (cT electronik, благодаря на Любо от форума) и, засега, е Маневреният:

Minitrix 12627 V 36 208 за номерът отново не съм напълно сигурен.


Minitrix DR, част от сета с горния локомотив

Следват още два вагона избирани на око, първи опити в eBay:

Minitrix 51-3529-00 13606 DB & Riv (ако това на кутиите има нещо общо с реалността)

После ми се случи едно пътуване и една импулсивна покупка, извън всякакъв контекст, но ми харесва, много!:

Minitrix 12024 c1 Class 47 47378 и на него му сложих декодер.

После поръчах едни релси от eBay и вътре имаше бонус - два изпожулени вагона:

Мисля, че са Minitrix едният е спален, DR ако някой нещо му харесва много - да сподели на лични. Не ми се вързват съвсем никъде в ерата и концепцията.

И за да завърша "началото" още един случаен вагон - загубени в превода:

Hobbytrain H23903 Heizwagen 4-achs

Засега толкова - следващото качване ще е с фокус Швейцария и SBB

 :hi:

bazitov

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 295
  • Рейтинг: 93
Re: Колекция на Миро в N
« Отговор #1 -: 15 Февруари 2016, 13:12:38 »
На събуждане имаше приятна светлина.
Fleischmann Re4/4 11208 + Hobbytrain/Kato Re6/6 11688 Linthal = Re 10/10


bazitov

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 295
  • Рейтинг: 93
Re: Колекция на Миро в N
« Отговор #2 -: 18 Февруари 2016, 12:43:58 »
14270 Ce 6/8 II от Arnold:


Странно е това хоби, като му видиш веднъж щангите и забравяш за опериране, сигнали и т.н. Отделно, че за опериране по-благата епоха се оказва IV, вместо безкрайните блок влакове обикалящи м/у големи терминали... един вагон не може да остави на Wassen човек  :sorry:
Сега осъзнавам колко е кофти да се пазарува само online, този модел, както и Re 6/6 от предния пост винаги са ми изглеждали недостатъчно атрактивни, но на живо много ми харесват.

stivi1504

  • Trade Count: (4)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 199
  • Рейтинг: 83
  • "Най-висшата ценност е любовта"- 1 Коринтяни 13
Re: Колекция на Миро в N
« Отговор #3 -: 18 Февруари 2016, 17:37:24 »
Браво! Страхотни са! А и са толкова сладички.
И аз имам няколко на N, от едни списания "Локомотивите по света", и си купих още 3 вагона и линии. Честно казано не бих събирал влакчета в този мащаб, защото първо трябва много да се вглеждаш в тях, за да видиш детайлите, и второ, че са много мънички, но пък което ги прави страшни сладури, а и не заемат много място, ако искаш да си правиш макет. Което, донякъде, е доста голям плюс. ;D ;D
Чакаме още снимки! Гледам на едната картинка, в заден план, че има още какво още да се показва.  :) :) :)
Успех в хобито и ти пожелавам да прибавяш още мъници към колекцията! ;)

bazitov

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 295
  • Рейтинг: 93
Re: Колекция на Миро в N
« Отговор #4 -: 18 Февруари 2016, 19:28:36 »
:) мястото никога няма да е достатъчно, парите също.

Ако не си минавал през клуба - мини, ще видиш, че на едно и също място можеш да моделираш различни неща в HO и N, всичко е въпрос на преспектива и, ако искаш го наречи, Zoom на реалността.

Разбързал си се да купуваш, а вкусовете се менят и докато си се усетил, ще се напълниш с неща, които нямат никаква връзка едно с друго, но пък определено имаш повече години пред теб, какво ли ти обяснявам  ;D



bazitov

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 295
  • Рейтинг: 93
Re: Колекция на Миро в N
« Отговор #5 -: 15 Януари 2017, 19:28:43 »
Lima MiniTrain 163916 RBDe 4/4 "NPZ" RBDe 560 "NPZ Domino" 4 parts





Предвид, че все още няма трасе, което лесно мога да сглобя и да карам, се опитвам да свеждам всякакви покупки до минимум.
Този пътнически влак го заглеждам от известно време - не е свръх модерен, хем не е твърде стар, та когато се появи цифровизиран в eBay,
положих малко усилия да спечеля оказиона.

Като детайли ми допада особено много. Както със всеки модел след определена възраст особено идващ от eBay шансът да се движи гладко е почти никакъв...
този не е много далеч от това състояние. При първата проба дори не помръдна, но до голяма степен проблемът се оправи с почистване на колелата. Малко грес предполагам ще помогне допълнително, но все пак Lima не са известни с най-добрите задвижвания (но пък има решение на този проблем).

Въпреки, че има декодер, токоснемането е странно, за двигателя се взима ток само от едната талига, другата захранва само светодиода. Който пък е свързан така, че жужи с честота свързана по някакъв начин с DCC сигнала, но пък това оставя доста възможност за доработки - светодиоди със мяна на бяла/червена светлина спрямо посоката и слагане на функционален декодер в другата кабина, че сега тези светодиоди повече шумят от колкото светят :D

Един експеримент - видео как се поставят буферите:
https://youtu.be/rsz6BRKVFM8
« Последна редакция: 15 Януари 2017, 20:03:41 от bazitov »

bazitov

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 295
  • Рейтинг: 93
Re: Колекция на Миро в N
« Отговор #6 -: 31 Май 2018, 16:31:11 »

Дори и името му ми изскочи сега от главата, но полека събирам всичките маневрени швейцарски локомотиви със щанги.