Автор Тема: Поръчка за Eaos-ите на Булмаркет  (Прочетена 11204 пъти)

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Здравейте, почитатели на българския подвижен състав!

Във връзка с Н0 сета с Вагони на БУЛМАРКЕТ, който се коментира, фирма БУЛМАРКЕТ възлага на Сдружение "Клуб железопътен моделизъм- България" продажбата на 30 сета от тяхната квота.

Цената очакваме всеки момент да бъде определена, като сигурното е, че ще е под цената на Липпе и под цената на румънските сайтове. Ще я обявим в отделен пост. Очакваме да е под 100 евро.

Процедурата по продажба СЛЕД ОБЯВЯВАНЕ НА ЦЕНАТА ще е следната:
1.  Трябва да изпратите мейл на emilchaushev@yahoo.com, за да провери за налични бройки. Мейлите ще се обработват по реда на пристигането им.
2. Ако има още свободни бройки ще получите мейл с потвърждение, с което тези бройки са запазват за 48 часа.
3. След това трябва да преведе сумата по сметка на Клуб Железопътен моделизъм- България в рамките на един работен ден. Ако сумата не се получи до 48 часа, заявените бройки се освобождават.

Ще се стремим ежедневно ще бъде обявявано свободното количество сетове.

Тъй като КЖМБ не е търговско дружество, издаваме само обикновена фактура. Пари на ръка не се приемат!!!

Платените сетове с вагони ще се раздават в средата на август в клубното помещение или след договорка по телефона (0878200478, 0882203607 Емил Чаушев), както и да бъдат изпращани с Еконт за сметка на получателя ( уговорка на 0888496934 - Павел Трифонов)

Данни за превода:
Клуб Железопътен моделизъм- България
IBAN: BG49FINV91501204167429
Основание: Х бр сета вагони, арт.номер 35003

Отново да обърна внимание: Мейли пращайте след като се обяви цената. Изпратени преди това няма да се взимат предвид!


« Последна редакция: 16 Септември 2015, 11:16:57 от pavel75 »

Величко

  • Trade Count: (17)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 421
  • Рейтинг: 200
  • Само ЦСКА !
Re: Поръчка за Eaos-ите на Булмаркет
« Отговор #1 -: 10 Юли 2015, 22:34:57 »
Чудесно! Браво за инициативата  &bgflag
Бих ви предложил, за да може да достигнат до по-голям кръг от хора, да не давате повече от един сет на човек, за да няма сърдити. Вече, ако няма достатъчно интерес тогава да се пускат на втори тур. Така мисля аз :hi:  макар че сърце юнашко не трае и сигурно ще го поръчам от "вънка", както вече направих с другия сет :blush2:

ogiegp

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Поръчка за Eaos-ите на Булмаркет
« Отговор #2 -: 11 Юли 2015, 23:37:18 »
Всъшност идеята на колегата/по бира/ Велко не е никак лоша  :good: :good: :good:
То е почети ясно че няма да минем с по един сет и да оставим този звяр "86" да си развява байряка  :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry:

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Поръчка за Eaos-ите на Булмаркет
« Отговор #3 -: 12 Юли 2015, 07:46:06 »
Страхотни идеи! Да вземе КЖМ да раздаде купончета - кой колко да купува. Или да направи класиране - колко си писал във форума, на колко срещи имаш участие, кой колко бири е изпил ...


Величко

  • Trade Count: (17)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 421
  • Рейтинг: 200
  • Само ЦСКА !
Re: Поръчка за Eaos-ите на Булмаркет
« Отговор #4 -: 12 Юли 2015, 15:39:24 »
В този ред на "мисли", да вземе КЖМ-то да ти плати една мадама, че само със злобарки не става :spiteful:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Поръчка за Eaos-ите на Булмаркет
« Отговор #5 -: 13 Юли 2015, 08:29:34 »
Аз съм доволен, че не са в ТТ...Но искрено ме изкушават да си поръчам поне един комплект. :scratch_ones_head:

Въпроса е кога точно ще може да се правят поръчки, щото не всеки има пари, готови на трупчета.
Казаното по-горе от Павката е ...твърде общо и неориентиращо. Разбирам, че една такава
организация не сте я искали, но до тук единственото ясно условие е, че ще стане когато научите цената.

Павка предлагам тогава да я обявиш тук и да обявиш една седмица
 по-късно началото на набиране заявки от купувачи.

ПРимер.
Понеделник - се обявява цената, а в
петък или неделя, свободен ден за повечето хора - началото на заявките.
Без да се уточнява точен час.
Може би в неделя в 12,00 на обяд, или 16,33 следобед...както решите!
нещо което да "поизравни" старта на хобистите. И сигурно не е зле да се ограничи евентуално
заявката за не повече от два комплекта (6 вагона) за да няма спекулации и т.н.
А ако няма търсене (което ме съмнява) тогава да се отвори по-широко продажбата и т.н.
Но нека наистина бъдат обективните причини, а не субективните ...фактори.

Разбирам, че от страни е лесно да се дава акъл и въобще не завиждам на Павката  :hi:
 за тази задача (знаем Иво какви ядове бра с БДЖ-46), но това е положението тук и сега в България.
Да не забравяме страхотния жест от Д.Баев и да не опорочим нещата  с нашите дребнави ...глупости, моля!!!
Едно е ясно ...някой ще си купят, други няма...като в живота...по обективни причини.

Щото ако някой научи точно кога ще се обяви цената и заяви (и плати евентуално),
 всичките комплекти пръв, какво ще правят останалите "умни" зяпачи, търговчета и злобни женици???
Вече знам хора които седят пред компа денонощно и рефрешват темата през 5 мин,
да не изпуснат пускането на обявата за набирането на поръчките... :fool: :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry:

Ще си пазаруват от чуждите магазини, когато имат пари и могат да си поръчат.
А тук ще си чешем езиците (включително и аз  :blush2:) защо нямаме родно производство
 но има светлина в тунела от RailTune  :hi: и какви кожодери са чуждите производители и магазини...
 :hi: :hi: :hi:
« Последна редакция: 13 Юли 2015, 08:31:34 от pach »

spas_tf

  • Trade Count: (5)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 303
  • Рейтинг: 42
  • HO Епоха V -VI София
    • www.smilenov.eu
Re: Поръчка за Eaos-ите на Булмаркет
« Отговор #6 -: 13 Юли 2015, 11:51:00 »
Здравейте!
Айде и аз да се намеся като създател на модела , защото вече не се трае това говорене и взаимно хапане по между Ви.
Първо да отбележа относно моделите - Заданието от ACME  е точно и вярно от към размери, цветове и т.н детайли, както за този така и за предния модел с по-дебелите ребра , който пуснахме преди 2 години. Вагоните са реални - снимките в Липето са смачкани и изглежда по-къс и висок.
Колкото до тези на БУЛМАРКЕТ и на КАОЛИН - матриците залежаваха в Китай и тук ще цитирам Алесандро - "По евтино ще ми бъде да ги претопя отколкото да ги довърша и продам". В случая добре ,че беше г-н Баев да ги купи и да ги довършат с негови средства. Така , че сами преценете дали вагоните са ок, заслужават ли си и т.н. За квотите - има резон да се ограничи до някаква бройка на човек , но съгласете се - това не са подаръци, а стока така ,че трябва да се продаде и не може да се чака безкрайно. Същото беше с 46-ците навремето. Аз бях до Иво през цялото време и макар да не се меся от 2009 всичко що е от ACME и е БДЖ е минало през мен. Накрая се намериха сърдити хора 2 години след като вече нямаше модели, да мрънкат и да говорят глупости по наш адрес, че нямало за тях - мога само да се засмея или да се разплача не знам кое е по-правилно в случая, но това е причината когато създадохме RailTune да няма българска версия - вечното недоволство убива всичкото желание за създаване на нещо. BG модели ще има в бъдеще като лично аз го потвърждавам , но ще се произвеждат след показан прототип и заявени предварителни бройки. Става дума като цяло не само за вагоните. Който иска да ги има ще работи повечко и ще си ги позволи, за останалите нямам какво да кажа. Аз също работя денонощно и не съм умрял и въпреки това в момента не мога да купя от собствения си модел , но не съм изревал, че идва края на света!  Моля да спрете с тези заяждания по между Ви! Не ви познавам лично , защото сте вече доста, но някак с нарастването на членовете на форума и е такива разправии стана от приятно - НЕ ПРИЯТНО място (това е мое мнение да не се обижда никой !!!!) Повече няма да приказвам за моделите - който иска и може да ги има - няма да съжалява. И да има коментари на това което пиша няма да им отговарям така , че не си хабете ценното време , а работете, за да няма после - "ама аз не можах да си купя еди кво си". Поздрави на всички с пожелания за успешен ден и приятна работна седмица!

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re: Поръчка за Eaos-ите на Булмаркет
« Отговор #7 -: 16 Септември 2015, 11:05:35 »
Вече имаме нужната информация.

ЦЕНАТА Е 200 лв на сет. Куриерски разходи /ако се налага/ са за сметка на купувача.

Срокът за поръчки и плащания, който ни е определен е 10 октомври 2015 г

Моля прочетете първия пост да няма недоразумения!!!

Процедурата да се смята за открита!

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re: Поръчка за Eaos-ите на Булмаркет
« Отговор #8 -: 16 Септември 2015, 11:17:48 »
Още нещо важно:

В основанието трябва да бъде записано:  Х бр сета вагони, арт.номер 35003

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re: Поръчка за Eaos-ите на Булмаркет
« Отговор #9 -: 23 Септември 2015, 15:22:17 »
остават 16 сета и 16 дни!!!

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Re: Поръчка за Eaos-ите на Булмаркет
« Отговор #10 -: 23 Септември 2015, 15:50:53 »
Апропо, ще се намери ли някой ортак да делим сета? Един вагон за мен, останалите за него. А?
« Последна редакция: 23 Септември 2015, 18:06:44 от TANO »

BoRoco

  • Trade Count: (2)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 159
  • Рейтинг: 57
Re: Поръчка за Eaos-ите на Булмаркет
« Отговор #11 -: 23 Септември 2015, 17:09:25 »
Аз също съм мераклия да взема един вагон, остава да намериме третия човек.

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re: Поръчка за Eaos-ите на Булмаркет
« Отговор #12 -: 23 Септември 2015, 20:15:46 »
Събрахме се.  :lol:

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re: Поръчка за Eaos-ите на Булмаркет
« Отговор #13 -: 06 Октомври 2015, 10:45:13 »
Да напомня - определеният срок е 10 октомври! Не съм наясно кои банки работят в събота, така че ако ще участвате не чакайте последния ден.

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re: Поръчка за Eaos-ите на Булмаркет
« Отговор #14 -: 07 Октомври 2015, 11:46:45 »
Остават 3 дни!!!