Автор Тема: Гранд Макет Россия  (Прочетена 9536 пъти)

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Гранд Макет Россия
« -: 14 Септември 2015, 00:14:54 »
Мащабно начинание :buba:
https://www.youtube.com/watch?v=3NJw1zMGOWU

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Гранд Макет Россия
« Отговор #1 -: 14 Септември 2015, 08:37:51 »
Мдаааа, както винаги руснаците им дай да направят нещо "най-голямо"(почнали са с 80 кв.м.),
 та накрая онзи инженер казва, че не е само макет на железницата, а тя му придава само повече живот.
И наистина толкова много и разнообразно раздвижени човешки фигури не бях виждал до сега. :yes:
Та дори и затворническо бягство има реализирано...или не, щото и арест на банда е направено!
Сърдечен масаж от парамедици край катастрофата също е впетляващ. :clapping:
При превозните средства, не че е невъзможно, но сега видях заснето задминаване м/у два камиона.
Вярно малко рязко и бързо става, но е раздвижено яко. Харесва ми идеята чрез киностудиата,
да се реализират и сцени от по-стари епохи и времена. И все пак влаковете са водещи щом имат и царския им влак!
А митинга "Пазете макета" и т.н. е едно мноого приятно попадение - със сигурност прави впечатление на мало и голямо!!!
Харесва ми и начина на почистване - още от входа и постоянно по залите. Интересно аналогичните голями макети,
като LOXX и Miniatur Wunderland как се справят с този въпрос!? И тук както при другите проекти, ми се плаши окото
колко пари са похарчени само за хардуерно осигуряване на охраната и управлението - видеостените съперничат
на истинските настоящи центрове за градско наблюдение. И аз бих искал да работя там като главния енергетик.
Прехода за 20 минути от Москва до Владивосток е умопомрачителен. Но за този макет дори и не специалист като нас,
ще трябва да отдели минимум седмица, ако иска да го разгледа и заснеме подробно. Впрочем учудваме, че
нямат течаща вода и плаващи кораби, както е например при Miniatur Wunderland. А вместо голям летище комплекс
имат доста военна техника, полигони и дори една атомна подводница клас "Тайфун" на пристан!!! ...нали са руснаци
без военни и военна техника няма да е истински и правдив макета им !!! :haha:
И служителките си ги бива там - от чистачката "ходеща по водата" до зомбито дето искала да става лекарка...ама
почнала работа в музея! :girl_blum: :girl_hide:
Ще е интересно да се посети и огледа подобно на другите голями проекти в Европа. Подозирам, че ще се роди и нов вид
специализиран туризъм за манияци (като нас) - обиколка на миниатюрните светове (макети) на Европа. :good:
Интересно не съм чул за подобни проекти  по други континенти!?( америките, австралия, китай и т.н.)
 :clapping:
« Последна редакция: 14 Септември 2015, 10:52:11 от pach »

daddy_g

  • Trade Count: (9)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1023
  • Рейтинг: 332
  • HO (БДЖ) & N (БДЖ & USA)
Re: Гранд Макет Россия
« Отговор #2 -: 14 Септември 2015, 08:47:18 »
Кога ли ще имаме  нещо подобно и тук

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Гранд Макет Россия
« Отговор #3 -: 14 Септември 2015, 08:50:59 »
Е как кога!?
Някой ден ...като имаш и ти един закрит завод за азбестови изделия и при това си едноличен
собственик, обиколил света и чудещ се какво да си прави парите (от другите заводи)!!!
...тогава и ти ще можеш да сложиш тениската "Директор на Музея"!!!
С онази твойта зала какво стана? Май и на теб няма да ти стигне квадратурата обаче!!! :lol: :lol: :lol:

ПП. Впрочем следващото филмче от канала е за същия макет, но продуцирано от сп."Моделист-Конструктор".
Също има интересни кадри и коментари! ;)
« Последна редакция: 14 Септември 2015, 08:52:57 от pach »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Гранд Макет Россия
« Отговор #4 -: 14 Септември 2015, 09:24:03 »
Типично за тази страна...
"2012-09-10-Ограбление макета России"
https://www.youtube.com/watch?v=F8nxG4-xUtQ

И неговото построяване от нулата в пет минути!
https://www.youtube.com/watch?v=JxveGQ3Mjko
« Последна редакция: 14 Септември 2015, 09:25:48 от pach »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Гранд Макет Россия
« Отговор #5 -: 14 Септември 2015, 10:45:52 »
Много съм впечатлен - не бях го гледал !  :hi:

Old Boris

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 359
  • Рейтинг: 163
Re: Гранд Макет Россия
« Отговор #6 -: 14 Септември 2015, 23:49:52 »
Да, впечатляващ макет, правен с размах :hi:. Има ли някой техническите данни за влаковете: мащаб, подвижният състав чие производство е, релсите какви са и други такива въпроси? За екипа, работещ в музея е до някъде ясно:ентусиасти, малко объркани души намерили житейски пристан; бивши разработчици от секретните военни конструкторски организации и заводи; собственик с много пари и със силно желание да демонстрира "великая Рус" и да спечели вниманието на ВВП.
ЖП моделирането е хоби, т.е. личен, човешки интерест да правиш нещо приятно за себе си, а не е държавна политика. По света има много такива запалени глави като нас и много са се обединили в клубове (доброволни сдружения с идеална цел - "да си начешат крастата"). Такива клубове има и извън Европа. Някои съм имал възможност да посетя, но най-силно впечатление и спомен са ми останали от този в Сан Диего и то не толкова от макетите, (които бяха интересни и много), а от колегите-хобисти, които бяха си тръгнали, когато по говорителя им казаха, че колега от България е тук и иска да види изложението. се върнаха и си пуснаха секциите.