Макетиране и техники на макетирането | All about layouts > Полезни линкове към сайтове на готови проекти | Useful links to sites for other projects and layouts

Гранд Макет Россия

<< < (2/2)

Adrian:
Много съм впечатлен - не бях го гледал !  :hi:

Old Boris:
Да, впечатляващ макет, правен с размах :hi:. Има ли някой техническите данни за влаковете: мащаб, подвижният състав чие производство е, релсите какви са и други такива въпроси? За екипа, работещ в музея е до някъде ясно:ентусиасти, малко объркани души намерили житейски пристан; бивши разработчици от секретните военни конструкторски организации и заводи; собственик с много пари и със силно желание да демонстрира "великая Рус" и да спечели вниманието на ВВП.
ЖП моделирането е хоби, т.е. личен, човешки интерест да правиш нещо приятно за себе си, а не е държавна политика. По света има много такива запалени глави като нас и много са се обединили в клубове (доброволни сдружения с идеална цел - "да си начешат крастата"). Такива клубове има и извън Европа. Някои съм имал възможност да посетя, но най-силно впечатление и спомен са ми останали от този в Сан Диего и то не толкова от макетите, (които бяха интересни и много), а от колегите-хобисти, които бяха си тръгнали, когато по говорителя им казаха, че колега от България е тук и иска да види изложението. се върнаха и си пуснаха секциите.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия