Автор Тема: 21.11:2015  (Прочетена 14828 пъти)

stoiko

  • Trade Count: (2)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 131
  • Рейтинг: 27
Re: 21.11:2015
« Отговор #15 -: 22 Ноември 2015, 23:19:28 »
Ето, че и поредната среща е в историята! Благодаря на всички които дойдоха и допринесоха за невероятната атмосфера. Всеки бе донесъл локомотив, вагон, гара, кантон или казано с други думи всеки показа с какво ново се е сдобил или с кое най много се гордее   в колекцията която е събрал до момента! Искрено съжалявам за Борис Чакъров, който имаше голямо желание да присъства но заради здравословни причини не можа да дойде до гарата в която са правили маневри създадените в депо Иван Радев маневрени локомотиви с първоначална серия 70 а по късно 60 на  базата на право токови локомотиви L-2 - 100t експлоатирани в "Мини Марица-изток" ЕАД.
Разрухата царяща в депото е изображение на картината  България, но да не забравя ме, че благодарение на такива като нас част от историята на железниците ще продължава да живее в умалени размери на нашите макети и няма да бъдат забравени.
В депото благодарение на майстор Лиро успяхме да сравним да ли дигиталната синя машина в размер Н0 издава същите звуци като действителните оригинални блейкове.
 Много се радвам, че след всяка среща интереса към хобито не намалява а се увеличава и възрастовата граница на хобистите намалява!  Това намаляване на мен ще ми коства цифров модел в ТТ, но какво да се прави важното е делото да бъде продължено и усъвършенствано.
За съжаление поради здравословни причини в семейството ми не можах да остана до края на сбирката и да се присъединя към сладките приказки в депото, в което израснах.
 Но чух за идея за още една сбирка до края на годината на гара Тракия - дано да се осъществи!

ARTU

  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 51
  • Рейтинг: 27
Re: 21.11:2015
« Отговор #16 -: 23 Ноември 2015, 22:09:53 »
Много се радвам, че присъствах! Благодаря на Миро за всичко! Времето мина неусетно, а в депото, освен стария парен кран, попаднах и на друга реликва:



Вероятно локомотивчето е фотографирано доста, затова няма да качвам снимки тук. Малко история и снимки съм качил ТУК.

Десетки други неща разпалиха любопитството ми, като например това обръщало:



Следващата среща не трябва да е толкова кратка...