Автор Тема: Нов проект на прословутата шкода 42 и 43/44 серии в ХО  (Прочетена 11816 пъти)

vankata86

  • Trade Count: (11)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Рейтинг: 186
Здравейте, в следващата тема ще ви представя направата на споменатите модели.Ще се използват кошове,взети от чешки сайт,излизащи на по около 21 лв бройката.С огромната помощ на Мartochkata това ще се случи!Като за начало предоставям адреса,от който можете да си поръчате отливките.Той е:http://www.litomysky.cz/odlitky/cizh0es.htm.Надявам се,че ще бъда полезен с предоставената информация и споделени опити за направата на моделите.
« Последна редакция: 06 Декември 2015, 18:41:47 от vankata86 »

martochkata

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
  • Рейтинг: 45
Радвам се да помогна на един от малкото останали истински хобисти в БГ.Нека всички да бъдем колеги хобисти и ХОРА, а не търговци на прекалено скъпи за ниското си качество модели.Бих помогнал на всеки желаещ на драго сърце, ако мога.
 bg&flag
« Последна редакция: 07 Декември 2015, 00:02:25 от martochkata »

vankata86

  • Trade Count: (11)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Рейтинг: 186
Ето я и самата отливка на 42ката ,струва ми се доста добра.Надявам се да успея.Приготвил съм и прозорчетата,но тях ще снимам утре!

martochkata

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
  • Рейтинг: 45
Щом влагаш мерак и сърце ще стане качествен модел.  ;)  :good:
Безкрайно се радвам, че ти помогнах да започнеш този нов шедьовър. :hi: Сега можем да помогнем и на други желаещи да се снабдят спокойно с отливка на най-легендарния локомотив в БДЖ на поносима цена.Цената на отливката е 26,69лв. без доставка и накрая ще видим, колко точно ще излезне и всеки ще си направи сметка дали ще му е изгодно да се захване да си направи такъв модел.

 :sarcastic: &bgflag
« Последна редакция: 09 Декември 2015, 00:44:16 от martochkata »

vankata86

  • Trade Count: (11)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Рейтинг: 186
Чакам коша на 44ката от чеха а между временно ми нарязаха на лазер страниците на локомотива ето ги как изглеждат:

vankata86

  • Trade Count: (11)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Рейтинг: 186
Решетката ще се прави още веднъж и ще се наложи върху вече гравираната с цел да се постигне изпъкналост както е и при истинския локомотив!

martochkata

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
  • Рейтинг: 45
Много добре, че ме послуша за решетките така ще стане по-точен модела.Надявамсе скоро нашия приятел чеха да прати останалите отливки и аз да започна да правя 44-ката ми в НО.Страниците са станали прекрасно и ще се сглобим добри машини.
 :hi:   :drinks:

vankata86

  • Trade Count: (11)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Рейтинг: 186
Частите пристигнаха,но поради не многото свободно време нямаше кога да работя.Сега ще ви покажа до къде съм стигнал с 43-та серия на която се спрях да направя в следващия снимков материал.




vankata86

  • Trade Count: (11)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Рейтинг: 186
Те първа ще се оформя и тавана на локомотива както трябва да е.Има доста работа по него,но няма да се отказвам.За уточнение използвал съм донор бр 219 ново производство на Роко.Рамата не съм я рязал цяла си както е оригинално.След малко изчисления стигнах до решение да я оставя така.Следва оформяне на коша и шприцоване,но преди това малко оформяне на предницата и добавяне на някои детайли.

stivi1504

  • Trade Count: (4)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 199
  • Рейтинг: 83
  • "Най-висшата ценност е любовта"- 1 Коринтяни 13
Здравей!
Как върви работата по локомотива? Много хубав става засега. Ако нещо ново, покажи няколко снимки :yes: :)

vankata86

  • Trade Count: (11)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Рейтинг: 186
Re: Нов проект на прословутата шкода 42 и 43/44 серии в ХО
« Отговор #10 -: 06 Февруари 2016, 17:58:48 »
Здравей,работата върви леко по леко.Направих нови страници рязани на лазер,вече са с точни размери на всичко стана много добре.Имам да правя фаровете отпред и покрива.Него мисля да го пиля да го заравня,после отгоре ще добавя нов покрив рязан на лазер.Ще стане перфект!Ще пусна и снимки на талигите,те са готови само искат пръскане. :)

stivi1504

  • Trade Count: (4)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 199
  • Рейтинг: 83
  • "Най-висшата ценност е любовта"- 1 Коринтяни 13
Re: Нов проект на прословутата шкода 42 и 43/44 серии в ХО
« Отговор #11 -: 06 Февруари 2016, 18:19:13 »
Супер!!!! Чакам с нетърпение снимки. ;D ;D

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re: Нов проект на прословутата шкода 42 и 43/44 серии в ХО
« Отговор #12 -: 06 Февруари 2016, 20:31:37 »
Само да кажа, че на този модел не е сбъркан само покрива, а цялата форма на кабината - както от пред така и от страни.

vankata86

  • Trade Count: (11)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Рейтинг: 186
Re: Нов проект на прословутата шкода 42 и 43/44 серии в ХО
« Отговор #13 -: 06 Февруари 2016, 22:43:32 »
За да уточня ще се постарая да направя серия 43 и се водя по тази снимка!

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re: Нов проект на прословутата шкода 42 и 43/44 серии в ХО
« Отговор #14 -: 07 Февруари 2016, 09:18:31 »
Обърни внимание на разстоянието между страничната врата и предните прозорци от снимката... и виж модела - много е далеч от истината.. като цяло Чехите не са се постарали с него... от там ти идва и разликата в покрива, цялата форма отпред е сбъркана.