Автор Тема: Мнения за brasstrains.com  (Прочетена 7948 пъти)

Bogdan

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Мнения за brasstrains.com
« -: 10 Декември 2015, 21:22:26 »
Здравейте на всички. Ако някой е чувал и знае нещо за този сайт http://www.brasstrains.com/ ще се радвам да сподели. Аз съм нов в това хоби и лично на мен най-голямо впечатление ми правят парните локомотиви от американската железница.    Не мога да разбера защо моделите в този сайт цените им са толкова високи ? Да не би да притежават някаква антична стойност или в Америка жп-модернизма е издигнат в някакъв култ  ? Виждам и за резервации на нови производства са от порядъка на 2000$- 3000$ ?!
Предварително благодаря.

spas_tf

  • Trade Count: (5)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 303
  • Рейтинг: 42
  • HO Епоха V -VI София
    • www.smilenov.eu
Re: Мнения за brasstrains.com
« Отговор #1 -: 10 Декември 2015, 21:35:01 »
Здравей!
Това са модели от месинг , които са едни от най-скъпите , особено ако са парни машини. Това е най-простичкото обяснение :-)

Bogdan

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Мнения за brasstrains.com
« Отговор #2 -: 10 Декември 2015, 23:41:36 »
Благодаря за отговора . Даже и от сайта бяха така любезни да ми отговорят на въпрос по e-mail и  ми казаха че в Америка има тъй наречените  imports (вносители) които поръчват даден модел на маисторите в Кореа и те на ръка правят 20-30 бройки за версия. Но защо в Европа нямаме такива вносители от които може да поръчваме тези рядки и изключително детайлно направени модели? Или имаме , но аз не знам за тях ?  :)

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re: Мнения за brasstrains.com
« Отговор #3 -: 11 Декември 2015, 13:57:14 »
Цитат на: Bogdan link=topic=4795.msg102222#msg102222 date=1449783696
Благодаря за отговора . Даже и от сайта бяха така любезни да ми отговорят на въпрос по e-mail и  ми казаха че в Америка има тъй наречените  imports (вносители) които поръчват даден модел на маисторите в Кореа и те на ръка правят 20-30 бройки за версия. Но защо в Европа нямаме такива вносители от които може да поръчваме тези рядки и изключително детайлно направени модели? Или имаме , но аз не знам за тях ?  :)
Имаме доста такива фирми в Европа. Най-известните са Micro Metakit, Micro Fine Mechanik, Weinert, Westmodel Lemako. Имаме и българска фирма- Стефан Деянов, която изработва модели с изключително високо качество.

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Мнения за brasstrains.com
« Отговор #4 -: 11 Декември 2015, 14:12:16 »
Цитат на: Сaprycorn link=topic=4795.msg102237#msg102237 date=1449835034
Имаме доста такива фирми в Европа. Най-известните са Micro Metakit, Micro Fine Mechanik, Weinert, Westmodel Lemako. Имаме и българска фирма- Стефан Деянов, която изработва модели с изключително високо качество.
На теб,ще оставя да обесниш за впечатленията си от последният ,от изброените  производител,като много по-вещ в парата и хобито  :hi:

Bogdan

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Мнения за brasstrains.com
« Отговор #5 -: 11 Декември 2015, 23:33:34 »
Няколко хиляди пъти се опитах да пиша на пощата на Стефан Деянов за поръчка на модели ,но ми изписва че няма такава поща.