Автор Тема: помощ за Людмила  (Прочетена 7807 пъти)

lebed

  • Trade Count: (3)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 11
  • Рейтинг: 1
помощ за Людмила
« -: 21 Декември 2015, 19:12:19 »
Някой може ли да ми помогне с части за моторна талига за обновяването на Людмила в НО мащаб.
Фабрично е с една задвижваща талига, но искам малко да я подобря в тяга. Людмилата е доста старичка от бай Тошово време. Стария двигател си отиде от игра, и сега е с нов двигател. На корубата отпред и отстрани пише 130 005-2. Идея си нямам какво значи но предполагам че знаещите са наясно с товал Все пак съм си все още новобранец така да се кажи. И понеже в средата между двете талиги е единствената тежест в лока, няма как да преправям с кардан а и двигателя ми е с една ос. И остава варианта да направя две еднакви моторни талиги. Но за втората талига май ще ми трябва всичко редуктор, червяци и другите части без двигателя.
Ако някой може да помогне ще сам му много благодарен.
Е разбира се всичко се плаща. Безплатния обяд все още не е открит от учените.

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: помощ за Людмила
« Отговор #1 -: 21 Декември 2015, 20:27:18 »
Здравей!
За да направиш лока по-добър в теглене,първо провери на двигателната талига дали имаш гумените пръстенчета!
Една от осите е с каналчета в които лежат гумени пръстенчета!Ако ги няма,купуват се!Купи си силиконови,по-добри са!
Ако са там,свали ги и ги измий!
Ако искаш да е с по-голяма теглителна сила,купи си втори локомотив!Или си купи втора двигателна талига,слагаш я,но трябва да обърнеш захранването на второто моторче!
Това са вариатните!
Локомотива и с една двигателна талига тегли добре!
Успех!

lebed

  • Trade Count: (3)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 11
  • Рейтинг: 1
Re: помощ за Людмила
« Отговор #2 -: 21 Декември 2015, 22:04:38 »
бандажите са си там колелата и токоснемащите са лъснати двигателя е перфектен при 16 волта излита  на първия завой. в момента се преустройва на DCC като се махат крушките и се слагат бели и червени диоди пълна профилактика и така и така е разглобен ми се прииска да му моторизирам и втората талига

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: помощ за Людмила
« Отговор #3 -: 22 Декември 2015, 07:49:40 »
Цитат на: lebed link=topic=4802.msg102444#msg102444 date=1450728278
... в момента се преустройва на DCC ...

Какъв декодер ще монтираш?

lebed

  • Trade Count: (3)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 11
  • Рейтинг: 1
Re: помощ за Людмила
« Отговор #4 -: 22 Декември 2015, 11:20:44 »
доставени от Adrian Train O matic вече използвам два от тях и сам напълно доволен. Даже не им ползвам всичките функции.