Автор Тема: Здравейте и от малкия хобист!  (Прочетена 8364 пъти)

stivi1504

  • Trade Count: (4)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 199
  • Рейтинг: 83
  • "Най-висшата ценност е любовта"- 1 Коринтяни 13
Здравейте и от малкия хобист!
« -: 30 Декември 2015, 20:32:51 »
Здравейте драги хобисти! Вече и аз съм част от този прекрасен форум! Казвам се Станислав и съм на 15 години (вероятно най-малкият член на сайта :pleasantry:). Ще е огромно удоволствие за мен да се запозная и да си пиша с вас- професионалистите в сферата на железопътния моделизъм.  :dance1:. Живея в София.  От малък си имах тръпка по влаковете. Пред блока ни в Надежда, където живеех преди, беше депото на Бдж. И непрекъснато гледах маневриращите локомотиви как сменяха вагоните и как се движеха напред-назад. Също така оттам минаваха и влаковете за Банкя . Чуех ли сирена, веднага бях пред прозореца. Майка ми ми каза, че съм искал влакчета още когато съм бил на 6 месеца. Дядо ми непрекъснато ме е водил на Централна гара, защото когато съм ходил при него, винаги съм искал да отидем при любимите влакове. Той ми е казвал как съм бил още в  бебешка количка и съм искал да вляза във някой от вагоните. И за да ми угоди, питал машинистите дали влакът ще тръгва, и ако няма- той ме вкарвал с количката в някой вагон. А аз пък съм се радвал толкова много, че чак съм рипал с ръце. За жалост тези моменти не си ги спомням, но определено съм си бил запален по влакчетата. странното е, че помня всяко мое влакче-играчка. Всъщност, като се замисля, аз нямах нищо по-различно нещо за забавление. И така от китайските играчки стигахме до нещо по-грандиозно -първото ми електрическо влакче. Спомням си, че когато бях на 7 и бях болен, тате ми каза в поликлиниката, че в къщи ме очаква изненада. И когато пристигнахме, той ми даде неговото първо влакче PIKO, когато бил на 14години. Комплектът беше от серия Junior и беше изключително запазен. Само локомотивът вървеше само на една страна, но миналата година поправих този проблем. И покрай лелите ми разбрах, че вуйчо ми има голяма колекция от електрическите влакчета, и той ми подари всичките. Те не бяха в особено добро състояние, но повечето съм ги поправил и пребоядисал. Та така 8, почти 9 години, се занимавам с това хоби. Доста е скъпичко,но пък ми доставя удоволствие- занимавам се почти само с него. Миналата година, с дядо ми, направихме двамата масата, която е всъщност моят макет. В момента го правя и смятам в края на 2016 да го завърша. По-нататък ще покажа и снимки- от депото в Надежда, първото ми влакче, макетът и колекцията ми. ::)

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Здравейте и от малкия хобист!
« Отговор #1 -: 30 Декември 2015, 20:52:17 »
Браво!Страхотно!И аз като теб съм болен от дете по влаковете!Радвай се и бъди щастлив с хобито,то е нещо много повече от таблети,смартфони и всякакви съвременни еднодневки!Това хоби е за цял живот!
Чети форума,разглеждай макети,черпи идеи всякакви,имаме и клуб с наредени трасета в четири мащаба!Има какво да видиш и научиш!
 http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/board,33.0.html

Успех!

stivi1504

  • Trade Count: (4)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 199
  • Рейтинг: 83
  • "Най-висшата ценност е любовта"- 1 Коринтяни 13
Re: Здравейте и от малкия хобист!
« Отговор #2 -: 30 Декември 2015, 21:09:31 »
Много ти благодаря! Аз следя форума от доста време(може би 2-3 години), но все не можех да се регистрирам. И преди 1 седмица се запознах за първи път с човек от форума-Адриан. И благодарение на него успях да се регистрирам, за което съм му много благодарен! Надявам се да срещна и други членове от форума. Ще съм изключително щастлив да разговарям с хора, разбиращи от хобито и изобщо за влаковете. Защото аз наистина нямам с кого да се консултирам и да науча нови неща за лю :)бимото нещо-влаковете

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Здравейте и от малкия хобист!
« Отговор #3 -: 31 Декември 2015, 10:22:47 »


Добредошъл , Стиви , вече си в свои води  :hi: Прегледай всичко внимателно  - така ще знаеш дали вече има отговор  на въпроса , който ще зададеш :)

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re: Здравейте и от малкия хобист!
« Отговор #4 -: 31 Декември 2015, 12:01:00 »
 Добре дошъл и от мен, попаднал си на правилното място, това е форум точно за теб!

Впечатлен съм, че пишеш съвсем правилно, а това май все по-рядко се среща тъдява, но и навсякъде в мрежата. Ние сме малко общество, някои казват "затворено", но форумът се чете много, чете се и от чужденци, една сбъркана буквичка и преводачките са до там.

Не се притеснявай да задаваш всякакви въпроси, дори и глупави, ще ти се отговори веднага, често само с линкове. Хората с редките хобита се чувстват най-щастливи когато намерят себеподобни, е, ти вече си намерил.

Поздрави!

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2029
  • Рейтинг: 1418
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Re: Здравейте и от малкия хобист!
« Отговор #5 -: 31 Декември 2015, 12:38:39 »
Добре дошъл и от мен, Стиви!
Приятни моменти във форума!

Ivo Nedkov

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1163
  • Рейтинг: 177
  • HO, София
Re: Здравейте и от малкия хобист!
« Отговор #6 -: 31 Декември 2015, 19:28:14 »
Добре дошъл в форума.
Хубаво е когато има и млади хобисти сред нас.
Надявам се да намериш интересни неща за четене и разглеждане.
Ще очакваме да покажеш снимки на колекцията и макета си.
Всичко хубаво от мен.

stivi1504

  • Trade Count: (4)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 199
  • Рейтинг: 83
  • "Най-висшата ценност е любовта"- 1 Коринтяни 13
Re: Здравейте и от малкия хобист!
« Отговор #7 -: 03 Януари 2016, 12:38:45 »
Благодаря ви на всички! Много съм щастлив, че вече има с кого да науча нещо повече за влаковете, за хобито и изобщо за железниците. Радвам се, че ще си пиша с хора, които разбират оттова. Това, в което са най-добри. Благодаря ви за топлото посрещане!

Ivo Nedkov

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1163
  • Рейтинг: 177
  • HO, София
Re: Здравейте и от малкия хобист!
« Отговор #8 -: 20 Февруари 2016, 11:16:22 »
Предполагам вече си разбрал как се качват снимите в фороума.
Ще очакваме да покажеш и твоя макет в: Похвалете се с вашия макет


stivi1504

  • Trade Count: (4)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 199
  • Рейтинг: 83
  • "Най-висшата ценност е любовта"- 1 Коринтяни 13
Re: Здравейте и от малкия хобист!
« Отговор #9 -: 21 Февруари 2016, 18:32:22 »
Здравей Иво!
За съжаление макетът скоро няма да го покажа, защото не съм го снимал, а искам да довърша някой части от него, защото ако сега го снимам, ще изглеждат много груби и не толкова хубави.  :good:
Всъщност макетът не е много голям,  не е като на повечето тук във форума, първо заради мястото, и второ - на мен не ми трябва по-голям. Скоро ще гледам да привършвам това, което съм започнал, и ще го снимам, но той не е довършен изцяло, и има още доста да се прави по него. Но както казват: Бавно, но славно. Всичко ще стане с времето. Надявам се до края на 2016 да свърша.
А и съвсем скоро ще пусна моята колекция, но трябва само да нащракам още малко вагони :lol: :lol: