Автор Тема: Международна среща на ЖП моделистите Русе 2016  (Прочетена 51809 пъти)

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Международна ТТ модулна среща БУЛМАРКЕТ- Русе, 12-15 Май 2016 г. (H0, ТТ, N, Z)

Отмина и тази среща, която беше обект на интерес от много медии. Ето как видяха те нашето хоби:

http://railwaymodellingclub.com/?cid=7&NewsId=192

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Аз искам да изкажа своите специални благодарности към БУЛМАРКЕТ и лично към Димитър Баев. Изцяло негова е заслугата за идеята за провеждането, както и спонсорирането на тази среща. Без тази подкрепа срещата никога нямаше да се състои в този формат, в този грандиозен мащаб и с толкова чуждестранно участие. Благодаря ви Митко, че подкрепихте хобито, че успяхме заедно да го изведем на показ за всички русенци.

Благодарностите ми няма да свършат до тук. Лични поздрави за Радо и Стоян Димитров от Русе, които от първата минута на разтоварването в четвъртък, до последното затваряне капаците на камиона в неделя бяха до нас и ни помагаха всеотдайно. Изгърбиха се, а Стоян дори ни почерпи за пореден път с неговите изненади.

Надявам се всички, които дойдоха, видяха и усетиха срещата да споделят своите наблюдения.
Със сигурност имаме още да изглаждаме моментите на организация, комуникация, построяването на трасетата, инсталациите и всички дейности свързани с едно такова събитие и продължаваме да се учим и задобряваме.

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Цитат на: emilchaushev link=topic=4818.msg104477#msg104477 date=1463665673
Аз искам да изкажа своите специални благодарности към БУЛМАРКЕТ и лично към Димитър Баев. Изцяло негова е заслугата за идеята за провеждането, както и спонсорирането на тази среща. Без тази подкрепа срещата никога нямаше да се състои в този формат, в този грандиозен мащаб и с толкова чуждестранно участие. Благодаря ви Митко, че подкрепихте хобито, че успяхме заедно да го изведем на показ за всички русенци.

Благодарностите ми няма да свършат до тук. Лични поздрави за Радо и Стоян Димитров от Русе, които от първата минута на разтоварването в четвъртък, до последното затваряне капаците на камиона в неделя бяха до нас и ни помагаха всеотдайно. Изгърбиха се, а Стоян дори ни почерпи за пореден път с неговите изненади.

Надявам се всички, които дойдоха, видяха и усетиха срещата да споделят своите наблюдения.
Със сигурност имаме още да изглаждаме моментите на организация, комуникация, построяването на трасетата, инсталациите и всички дейности свързани с едно такова събитие и продължаваме да се учим и задобряваме.

Според мен се движим в правилна посока - този път бяхме много по-добре организирани и сглобяването и разглобяването мина без нерви. Въпреки притесненията при инсталациите нямаше никакви проблеми. Локонет мрежата не е заби нито за момент. Единствено имаше няколко проблема с телефоните. С Владо Симеонов ги оправихме бързо, но за следващият път най-малкото трябва да имаме резервни букси.

mgirginov

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (34)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1930
  • Рейтинг: 192
  • N Länderbahnen I еп. София
Както знаете трасето в N беше във фоайето. Имах възможност да наблюдавам потока на идващите. По мое мнение срещата беше посетена от 11000 - 12000 човека...Готино беше

stoyan

  • Trade Count: (8)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 19
  • Рейтинг: 5
Здравейте всички съфорумници.
Много се радвам , че срещата в Русе се получи по ваше и мое мнение много добре.
Наистина много хора го посетиха и разбраха, че има такъв моделизъм и се развива с темповете на новото време.
Много посетители останаха силно впечатлени от видяното. Разговарях с голяма част от тях.
Върнаха се в детските спомени- такива най-често бяха коментарите при мене навън във фоайето при макета ми.
На някои помогнах да покарат влакчета по трасето от модулите
Те не са имали от дълги години допир с жпмоделизма.
Почти всеки каза , че е имал такива влакчета у тях.
Лично много благодаря на организаторите на тази среща.
Много съм благодарен на всички присъствали колеги на събитието.
Не остана време да ви покажа града, съжалявам.
С ръка на сърцето си казвам едно голямо БЛАГОДАРЯ

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Цитат на: mgirginov link=topic=4818.msg104480#msg104480 date=1463669157
Както знаете трасето в N беше във фоайето. Имах възможност да наблюдавам потока на идващите. По мое мнение срещата беше посетена от 11000 - 12000 човека...Готино беше
Жалко че не бяхме в китайският Русе - представяте ли си колко щяха да са посетителите.............

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Не може да се разкаже :) ... трябва да се види и преживее ;)

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
« Последна редакция: 19 Май 2016, 22:45:51 от ivo »

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
А сега мисля пък да благодаря на виновниците, които изнесоха срещата на плещите си.

На първо място е Павката, който направи цялото разписание, разкости софтуера за разписания и дори тези, които са го създали бяха помолени за нововъведения, които очакваме. Ряза, кълца и създаде изрядната документация за модулна среща. Що електроника му мина през ръцете, що тинол разтопи... а пък колко вагонни и локо карти направиха с Благо...

Естествено Васята... няма проект без него - било с работа било със съвет, но за тази среща имахме нова гърловина на Н0 трасето, преправена гара Свобода в ТТ с ново релсово развитие, както и безценни съвети за направата на чисто новия пулт на Свобода.

Иво - естетиката винаги при него е на първо място и резултата е 15 озеленени ТТ модула, които иначе щяха да седят като кръпки на трасето. Плаката на срещата и дизайните на тениските... а и не малка част от комуникацията отнесе по организацията с БУЛМАРКЕТ, а и част от медийното отразяване на срещата.

Шатов - този неуморен моделист, сглобил гърловината за Белград, сума крака за модули, осигуряващ ни ресурсно с всякакви необходими материали, завърши един ключов за трасето модул изпратен от един друг островитянин- моделист,  направи кутиите за мишки и разписания за да ни е удобно на всички, абе големия човек, с голямото сърце и душа.

Като казах островитянин - та макар и на 2000 км от тук що модул се проектира, изряза и направи , защото ни уйдисва на акълите - Митаче другия път да си с нас на срещата за да видиш, че когато ти правиш първа крачка за модул, това ни дава възможност да прохождаме след теб и накрая има една красота. А между другото за всички, благодарение на Митака изчистихме стандарта за еднопътно трасе в Н0 и вече имаме налични първи, чела в България и Сърбия....

Тонката - Z..Z..Z, не е Zoro,а човека Мащаб. Раздаде се от влачене, и създаде единствения модел на Булмаркет машината за тази среща в Z. Въртя поялника за да направим кабелите на ТТ модулите с бананщекери.

Руми - за този прекрасен модул "Starwars", защото идеите винаги имат значение, особено когато са реализирани, нестандартни и красиви.

Марио - ей човече, как се оправяш да настаниш 100 човека и да им осигуриш ресторант и развлечение. Аз не бих могъл и се радвам, че те имаме до нас.

Владо1 и Виктор за предоставените композиции и помощта при подготовката на срещата с всякакви джвъчкави , малки  дейности, които като пчелички си правят, без които обаче няма как да продължим.

Чичо Доро... винаги има един човек, който прави неща, които не се забелязват на повърхността, защото не са свързани с потене, рязане и коване, а с една тиха дипломация, но пък ни водят към резултати :)

Малкия Ники.... това дете отнесе два дена на Гавраилово, не мръдна и обслужваше локален и транзитен трафик. Мисля, че може да е пример на доста от нас, какво значи да си моделист и да караш по ФРЕМО. Освен, че се оправя с разписанията, маневрите, управлението, размяната на товари и владее цялата комуникация със съседните гари е отговорен да седи на поста си, защото нямаме достаътчно хора , които да обслужват трасето.

Сърбите... оказаха се скрити лимонки. Февруари сглобихме дървенията на модулите в Белград  и през май ни изпадаха ченетата от перфектен ландшафт.

Румънците изнесаха Н0 трасето, а по ТТ модулите твориха през цялата среща. Дори флаговете на страните участнички се появиха на модула с велосипедния тур. Разтоварването на камион с такава армада от моделисти отне 15 минути.

Захари от Русе - помага момчето и ще трябват поне още няколко срещи за да научи тънките моменти, а с него имаме уговорка да започва с чуждите езици, защото България с това хоби е тясна.

Борето Чакъров - осигурил още един мащаб за срещата, въпреки натоварения си график, винаги гледащ оптимистично и подкрепящ ни в начинанията.

Екипите на Булмаркет и на Канев Център, на които скъсах нервите с хилядите ми въпроси, щения, задачи и хрумки с едничката цел срещата да се получи. Понякога трябва да ми издържат на темпото, колкото и спокоен град да е Русе.

Федерацията по Борба, която ни даде флаговете на държавите участнички и отреагира в 59-тата минута, та да не се изложим пред чужденците и медиите.



... и те така. "Всичко с хора става", казваше баба ми и е много права. Дупе да ви е яко за следващата среща :)

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
изпуснал си най-важният виновник да има тези срещи - Емо Чаушев.

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
В интерес на истината срещата беше много важна за всички. Тя показа че и ние сме способни на сериозни мероприятия а не сме само трапезни моделисти. Заслугата е на всички които ентусиазирано работиха, организираха и оказваха подкрепа на клубовете в региона за да е тази среща факт. КЖМ положи усилия да не е сам на Олимп, което го прави още по-силен в подкрепа на хобито. Нека предстоящият 6 рожден ден на Клуба да донесе повече радост на всички и обедини усилията ни да се радваме на повече нови приятелства, емоции и приятни моменти с хобито. Искам лично а предполагам, че всички ще се присъединят към мен отново да благодаря на тези благодарение на които срещата стана факт а именно всички участници, посетители, спонсори и най-вече на оргонизаторите!!!!!!!! &bgflag
До нови срещи с хобито..........

taehti

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Срещата беше повече от чудесна. Големи фенове сме железопътния транспорт като цяло, но за първи път се докоснахме до ж.п. моделизма. Дойдохме с идеята да поразгледаме, но останахме от 9:30 да чак до 13:00 :D Беше страхотно! Със сигурност ще дойдем на следващата среща.

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Цитат на: pavel75 link=topic=4818.msg104486#msg104486 date=1463771222
изпуснал си най-важният виновник да има тези срещи - Емо Чаушев.

Абе :) добре, че беше Павката ...




ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Панайотис на гара Гавраилово :)

Видео:
https://www.youtube.com/watch?v=nrZdB3fz6fE&feature=youtu.be


Една класика ...

Видео:
https://www.youtube.com/watch?v=zWjdsO__6y8&feature=youtu.be

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Аз искам още и още... на мен ми е кеф да организираме такива срещи и ще продължавам след като имам хора като вас зад гърба си.

Поздрави за всички членове на КЖМ, които пък с вноските си направиха възможно обезпечаването на срещата с материали за модулите, както и с направените дарения пак за тази цел.

И  има двама скъпи за мен човека, които за всяка годишна среща, която организираме пропътуват, прелитат, преплуват едни 3000 км за да присъстват и  участват плътно в обявената програма и ни покриват винаги ключовата гара Бов (а в Прага и Тополидол): Асен и  Ани. Благодаря ви сладурчета и чакам вашата гледна точка, която винаги е интересна и различна. Съжалявам само , че никога не остава време да седнем и да си поприказваме. Ани мерси и за съветите, които получих в залата при нашия разговор. Асенка, Бов ще какавидира и ще стане една красива пеперуда в трасето. Обаче този път ще планираме и реализираме базирайки се на опиа, който нарупахме, за да бъде функционална, различна и прекрасна гара.

Като цяло това за мен беше оптималния вариант за среща, която едва ли ще можем да надскочим, предвид дистанциите до хората с модули, но пък знае ли човек... Отделно от това по-голямо трасе би било едно предизвикателство, което ще изисква още нова електроника (бустери, RSCLD), респективно средства. Отчитайки ресурса за модули и в съседните държави, шансовете за разтеж са минимални- за гърците за ТТ е непознат мащаб; румънците в ТТ са малко и има шанс да построят още няколко модула, които да компенсират например унгарските; сърбите обективно няма смисъл  да правят модули, защото със сегашната митническа политика веднъж изнесени не могат да ги внесат в Сърбия. Шанс има Н0 мащаба от който румънците имат база с модули, сърбите също започват да правят, гърците също имат, но трябва да си надвият мързела да ги донесат от Атина, а и има потенциал да се привлекат турците, с които обаче е трудно предвид няколкогодишните опити за контакт и почти нулевия резултат.

Но каквото и да е бъдещето най- хубавото е, че успяхме да съберем комшийските си балкански нации, които са ни близо и с които такива срещи са възможни, а и приятни.

Сега подготвяме и обобщението на срещата за пред фремо групата и ще чакаме отзивите.