Автор Тема: Макета на muncho  (Прочетена 63208 пъти)

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макета на muncho
« Отговор #180 -: 12 Юли 2011, 23:40:46 »
Гледам снимката с лока и за пореден път ми прави впечатление, как по стълбовете на доста завършени модели липсват проводниците. Защо ли колегите не ги слагат ? При мен съм намислил дори да пусна напрежение и да захранвам уличното и част от бараките, вместо да окабелявам под плота.

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макета на muncho
« Отговор #181 -: 13 Юли 2011, 10:27:20 »
Цитат на: gzo link=topic=482.msg63263#msg63263 date=1310503246
Гледам снимката с лока и за пореден път ми прави впечатление, как по стълбовете на доста завършени модели липсват проводниците.
Защото се надявам да дойдат по свободни времена....Спокойно да потърся проводници,да ги слагам внимателно,нека да има какво да се прави за в бъдеще :)

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макета на muncho
« Отговор #182 -: 14 Ноември 2011, 16:13:13 »
Един много приятен начин за разглеждане на макет :) :hi:
 
http://www.youtube.com/watch?v=9g6x1SyNteU
« Последна редакция: 04 Декември 2011, 21:57:55 от muncho »

prognosis

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макета на muncho
« Отговор #183 -: 14 Ноември 2011, 16:14:12 »
 :drinks: super!

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макета на muncho
« Отговор #184 -: 10 Февруари 2012, 21:48:52 »
http://www.youtube.com/watch?v=-DSDClQarxw&feature=youtu.be

Много специален поздрав за lubomir! Звука и светлините на подвижния състав са изцяло негово дело :hi: :hi: :hi: :hi:

j.k.kolev

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 510
  • Рейтинг: 219
  • H0, H0m, H0e IV-VI, SBB,Zb, DB София
Re:Макета на muncho
« Отговор #185 -: 10 Февруари 2012, 22:07:21 »
Добре дошъл отново! Страхотен екип сте с Майстор Любо :hi:

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
Re:Макета на muncho
« Отговор #186 -: 10 Февруари 2012, 22:10:56 »
 :hi: :good: :good: :good: :hi:

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макета на muncho
« Отговор #187 -: 10 Февруари 2012, 22:21:27 »
 :)
Към всички които се притесняват от изкривяване на релси,прах и др.,релсовия път скоро ще стане на 4 год. и малко.Положен е върху  OSB плоскости 6-7мм.Не са изкривени въобще,засега.Когато снимах последния клип в стаята беше не повече от 5градуса,а навън минус 10.Никакъв проблем да си вървят влаковете.Само първата година го завивах с найлон,против прах.Ама като видях,че няма прах се отказах,щото само бутах сградите с него.Остана единствено почистването на самите шини на релсите с контактен спрей,защото се образува нагар от колелата на подв.състав.Ръжда няма нито точка :yes: Така ,че смело дерзайте и не се притеснявайте.Всичко се постига с много желание,спокойствие и удоволетворение от всеки см.положен релсов път :good:

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макета на muncho
« Отговор #188 -: 10 Февруари 2012, 23:12:22 »
Бая се позачудих дали да пиша тук (с риск да ти охлепам темата за макета) или да отворя нова тема, но засягаш точно това с което се сблъсках тази зима.
Моя макет е в неотопляемо помещение при температута около 0 и това явно ми прави големи проблеми. Налага се след 10-15 кръгчета да почиствам колоосите от нагар. Много се натрупва и все по-трудно се чисти особено от надрасканите ивици. Върви си уж нормално и видимо се усеща как с всяка обиколка се бави все повече и така докато спре напълно. Какъв е този спрей който ползваш, на какъв принцип е за да знам кое му е алтернатива ако не го намеря.
И така след редовно чистене на нагар, награя намерих време да почистя целия релсов път. Белия парцал стана целия на черни ивици от ралсите по които го прокарвам, а уж релсата лъщи и не се вижда колко е мръсна. Ефекта от цялостното почистване бе че композицията отлепяше вече и от половин волт.
Някой ще ме обясни ли каква е зависимостта на ниската температура с трупането на повече нагар ?

П.С. А така. Очукай туите от снега че се подвиват чак до земята. При мен върховете им докоснаха земята, но така и не можах да ги очукам, че вече снега се беше стегнал и падаше направо с клонките  :resent:
« Последна редакция: 10 Февруари 2012, 23:15:00 от gzo »

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макета на muncho
« Отговор #189 -: 10 Февруари 2012, 23:37:38 »
Точно това правя,бутам им снега,а отделно наесен ги привързвам със сезал...ама такава зима...каквото оцелее ще откара още 30-40 г. За спрея -отиваш в конрад и искаш контактен спрей ,около9,90лв.С клечки за уши,навлажнявам клечката и търкам.Не пръскам директно върху релсите,защото един път пробвах така и 03 взе да буксува.Като го минеш целия път,изчакай 15-20 мин. и карай с кеф.Ама за тоя нагар,погледни си бандажите,да не са те причината.Аз почиствам основно около стрелките и завоите и то един до два пъти в месеца.
Нямам си отговор на въпроса -защо по моя  релсов път/пико Тпрофил/ не може да се движи състав,старо производство,пико,роко ,старо ли е ,клати се като бивш  70 годишен футболист.А новите се се вижда-никакъв проблем ::)

anubis

  • Trade Count: (5)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 327
  • Рейтинг: 28
  • HO
Re:Макета на muncho
« Отговор #190 -: 11 Февруари 2012, 00:41:13 »
Ребордите са им големички и докосват траверсната скара.

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re:Макета на muncho
« Отговор #191 -: 11 Февруари 2012, 00:54:25 »
Браво! :hi:

D2

  • Trade Count: (36)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 296
  • Рейтинг: 21
  • II, III, IV, V и VI епоха в Н0 София
Re:Макета на muncho
« Отговор #192 -: 11 Февруари 2012, 11:10:49 »
Здрасти адаш.Това за ребордите е така,удрят в скрепителните болтове на релсите и съответно локомотива или вагона подскача,защото релсите са код 83 (високи 2,1мм).Проблема с вагоните е лесен,но финансово обвързан-сменяш колоосите с нови,с по-малък реборд.При локомотивите особено при парните е бая сложно,трябва да се  изпилят ребордите(един колега го е правил и няма проблем).Другия начин е да смениш релсите с код 100,(високи 2,5мм)съответно и стрелките,кофти положение,но все пак има някакво спасение! 

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Макета на muncho
« Отговор #193 -: 11 Февруари 2012, 20:35:03 »
E-e-e, Мите, пак траеш, траеш, пък току избухнеш!
Страхотна работа си свършил, няма две мнения по въпроса.  :hi: :hi: :hi:
Продължавай в същия дух! :good:
Апропо, 118 - ката пиковска ли е?  :blind:

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макета на muncho
« Отговор #194 -: 11 Февруари 2012, 21:06:46 »
Цитат на: XRISTO link=topic=482.msg72953#msg72953 date=1328985303
Апропо, 118 - ката пиковска ли е?  :blind:
100%   ROCO-вска.Следващият диги лок мисля да е пиковския херкулес-OBB