Автор Тема: Макета на muncho  (Прочетена 63222 пъти)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Макета на muncho
« Отговор #30 -: 14 Май 2008, 08:30:55 »
Цитат на: br185 link=topic=482.msg5165#msg5165 date=1210715740

  Когато записваш файловете на WinRail има възможност те да се записват и във формат jpg. Натискаш на контекстното меню Fail и после Save as. В излезлия прозорец си записваш името на фаила и от долу има прозорец в който се указва вида на фаила.
Да това е полезна информация , че от вчера шпрехам програмата на немски , ама много е гадно.Някой да знае английски вариант или поне ръководство за работа с нея на английски (не че знам и този език , ама  по-лесен ми е някак).
Дайте линк или нещо в помощ. ;)
« Последна редакция: 14 Май 2008, 08:35:55 от pach »

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макета на muncho
« Отговор #31 -: 14 Май 2008, 13:59:31 »
Pach, аз чертах с winrail 7.0 ,на немски е има отгоре меню със релси ,стрелки....Начертах го и свалих от тук  и инсталирах http://www.winrail.com/download.html    winrail 9.0  версия.Начертаната схема се отваря , на английски е ,няма проблем да си  save  в jpg  файл и да се принтира.Обаче на 9.0 версия отгоре не мога да открия менюто с различните релси , както седи в 7.0.
Виж поразгледай и ти ,може аз нещо да бъркам.Иначе при инсталацията на 9.0 си избираш език -english ;)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Макета на muncho
« Отговор #32 -: 14 Май 2008, 14:47:21 »
Или си качил триал версията (тя май е за месец) или демо версията на 9-като .И в двата случая "надграждането" с 9-ката води до съмнителен резултат.Гледам че вече е за деветката има софтуерен пач (но не съм аз  ;D) , но пък той става само за регистрирани потребители (мойта версия на 7-цата е крак) тоест само ако си я купил официално , ще можеш да презаредиш.
Толкова с мойте познания за софтуера - ако някой разбира , нека провери и помогне!!!
Аз междувременно продължавам да шпрехам , но имам проблем.
При записа на проекта , после не го разподнава в 3D - програмата .Пробах и презаписах без изменение един от примерите , но щом променя макар и една релса , нещо при записа явно не правя , щото почва и него да него отваря в 3D - вариант (сърди се на тема няква грешка 590!?!? :-[)но не знам какво не правя както трябва.
Пък на мен точно 3D - варианта ми трябва , че да си прехвърля проекта за макета вече с основните планини и сгради , да видя кое как и дали става ...
За това търся помощ или ръководство на Английски !!!
п.п. Менюто с релсите би трябвало да излиза чрез ...момент  да го намеря...
от ето тази настройка - на синия ред трябва да имаш "чавка"

ако свсичко друго ти е наред де...
« Последна редакция: 14 Май 2008, 14:54:29 от pach »

br185

  • Trade Count: (19)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 533
  • Рейтинг: 4
  • HO 1:87/всички епохи без I/DB,OBB Велико Търново
Re: Макета на muncho
« Отговор #33 -: 14 Май 2008, 22:34:36 »
Цитат на: muncho link=topic=482.msg5185#msg5185 date=1210762771
Pach, аз чертах с winrail 7.0 ,на немски е има отгоре меню със релси ,стрелки....Начертах го и свалих от тук  и инсталирах http://www.winrail.com/download.html    winrail 9.0  версия.Начертаната схема се отваря , на английски е ,няма проблем да си  save  в jpg  файл и да се принтира.Обаче на 9.0 версия отгоре не мога да открия менюто с различните релси , както седи в 7.0.
Виж поразгледай и ти ,може аз нещо да бъркам.Иначе при инсталацията на 9.0 си избираш език -english ;)
Преди малко си инсталирах WinRail 9.0 Trial Version . Тръгна си нормално и менюто с релсите се появи. Нямаше проблеми. Пробвай с преинсатлиране. Ако не стане не занам че не съм много вещ в тия работи.
 Иначе си драсках, драсках и виш по-долу какво надрасках. Първия вариант е точно като твоя изчистен от разни неточности и напълно свързан (извинявам се за поучителния тон). Вторият е малко променен. При него имаш по два коловоза на всеки контур от трасето което дава възможност за разминаване на две композиции в противоположни посоки т.е. повече влакове. Магазията съм си я добавил за цвят може да се премахне по принцип.

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макета на muncho
« Отговор #34 -: 14 Май 2008, 22:38:35 »
ще поразгледам,ама аз си начертах  схемата вече с 7-та,и най-важното наистина стана с две трасета релсовия път ;D.Тенкю вери мач  ;D на Тонката ,br185  и на всички други знайни и незнайни моделисти които дадоха съвет за моя нероден макет.На снимката се вижда окончателния вариант на трасето.Мнения и препоръки по същото не приемам ,ама въобще,щото много малко ми трябва ;D ;D ;D ... и ще  се окаже че още релси не стигат.Сега само дет тряя чакам  тая стрелка ...
P*S* eййй br185 ,голям си мушморок да знаеш. ;D ;D .Ама знаиш ли аз нямам против да си чертаеш разни идеи ,нямаш представа колко полезни могат да бъдат тези по прости трасета за някой бъдещ моделист.Като Тони прави локомотиви ,ти трасета... айдеее фирмата готова.
Аз съм много благодарен за всички идеи и въпреки,че не приемам препоръки...ще хвърлям по половин очо ,кво правиш ;) ;D
« Последна редакция: 14 Май 2008, 22:45:57 от muncho »

br185

  • Trade Count: (19)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 533
  • Рейтинг: 4
  • HO 1:87/всички епохи без I/DB,OBB Велико Търново
Re: Макета на muncho
« Отговор #35 -: 14 Май 2008, 23:13:41 »
 
Цитат на: muncho link=topic=482.msg5233#msg5233 date=1210793915
ще поразгледам,ама аз си начертах  схемата вече с 7-та,и най-важното наистина стана с две трасета релсовия път ;D.Тенкю вери мач  ;D на Тонката ,br185  и на всички други знайни и незнайни моделисти които дадоха съвет за моя нероден макет.На снимката се вижда окончателния вариант на трасето.Мнения и препоръки по същото не приемам ,ама въобще,щото много малко ми трябва ;D ;D ;D ... и ще  се окаже че още релси не стигат.Сега само дет тряя чакам  тая стрелка ...
P*S* eййй br185 ,голям си мушморок да знаеш. ;D ;D .Ама знаиш ли аз нямам против да си чертаеш разни идеи ,нямаш представа колко полезни могат да бъдат тези по прости трасета за някой бъдещ моделист.Като Тони прави локомотиви ,ти трасета... айдеее фирмата готова.
Аз съм много благодарен за всички идеи и въпреки,че не приемам препоръки...ще хвърлям по половин очо ,кво правиш ;) ;D
  Аз макети ще продължавам да чертая за всички коити искат някакви идеи. За моя макет съм начертал сигърно над 400 различни варианата на WinRail за последните 2 години докат накрая стигна до нещо смислено. Мога само да се радвам ако съм успял да помогна. Последна препоръка ако позволиш. Когато правиш трасето гледай то да е затворено. Твоето на снимката не е. И си го разчертай на хартия. Направи си чертеж (след като го оправиш разбира се). От опит ти препоръчвам мащаб 1:10, че най-ясно се виждат нещата пък листа не е толкова голям. Там си нанеси всичко онова което искаш да има по макета. Виж по-долу какво съм начертал като вариант за моя макет.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Макета на muncho
« Отговор #36 -: 15 Май 2008, 08:48:06 »
Имам питане!
Гледам някой колеги по на запад , като почват полагането на релси по макетите си , разпечатват на хартия трасетата в 1 към 1 , лепят ги на макета и по тях вече слагат истинските релси.
Тези разпечатки стават от WINRAIL  или  конвертират проектите си през други програми?
Много е удобно,дето се казва последна проверка преди монтаж!

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макета на muncho
« Отговор #37 -: 15 Май 2008, 09:30:31 »
Ми аз ги наредих по схемата дето начертах и трябва да ви кажа ,че каквито релси съм използвал с winrail същите слагам и няма проблем.Няма чупки ,всичко си е ок.Аз използвам основно корк за основи,призми и пирончета от тези стъкларските,най-малките.Корка дава възможност да моделираш както си искаш,а ако го заковеш на неподходящо место,с една малка отверка много лесно излиза пирончето.
Моделирането приятели е страхотен антистрес. ;) :) Един страхотен човек-Жоро ,ако ми осигури стрелката  BWL,  до другата неделя се надявам да съм изработил тунела и призмите.Лято е,работа ни чака ;D
« Последна редакция: 15 Май 2008, 09:33:43 от muncho »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Макета на muncho
« Отговор #38 -: 15 Май 2008, 10:37:52 »
Прав си колега!Чертежите ми трябват именно да наредя трасето с хартия и където сложа наличното , да е готово и без размествания да дослагвам липсващото (или като теб - очакваното).
Жоро наистина е страхотен човек  ;) - вчера нарочно минах през магазина му (щото знаех че няма да е там  ::)) обаче и служителката му е една подкокоросница - та ми фръкнаха 100 лв .
Освен другите неща , си купих една много готина гара от Аухаген в ТТ.Ама от гледане цяла нощ , не я снимах , та в "похвалете се" да я постна. ;D ;D ;D

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макета на muncho
« Отговор #39 -: 28 Май 2008, 00:29:24 »
Голям труд кипи братя  ;D.Тези механизми на конрад са супер... ама няма хем евтино ,хем лесно.Докато закача 3-4 бива ,ама после ... баси и физ-зарядката дето правя-стани-клекни,стани-клекни :D.Стават ама и аз станах на пружинка.Остана още един от общо 11 .То голямо хоби тоя моделизъм,ама и бачкането му голямо шЪ знаете.Като спра да дупча с бормашината ще направя снимки да видите докъде/никъде/съм стигнал,че сега не е за показване.Тъщата вика-"е кво правиш по цял ден,тея релси както си ги наредил,все така седят >:( ;D.Ама няма да се наведе да види отдолу под плота към чечмел става от кабели...Като бригадир на линията Волуяк-Перник съм.Лягам в 24.00 и в седем с бодра стъпка към обекта.Щото съм в отпуска де ;D ;)

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макета на muncho
« Отговор #40 -: 28 Май 2008, 04:51:08 »
Цитат на: pach link=topic=482.msg5261#msg5261 date=1210837072
...и служителката му е една подкокоросница...

Ако говориш за магазина на "Кирил и Методий", Лина е страхотна скица  ;D Умее да те подкокороса към изкупуване  ;D

Цитат на: muncho link=topic=482.msg6139#msg6139 date=1211923764
Тъщата вика...

Я тъщовището да не се обажда, че камъни за чукане за баластра винаги трябват! Аааа!  >:(

 ;) ;D

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Макета на muncho
« Отговор #41 -: 28 Май 2008, 07:47:18 »
Цитат
Тези механизми на конрад са супер... ама няма хем евтино ,хем лесно.

Колко парички са , че казваш евтино?

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макета на muncho
« Отговор #42 -: 28 Май 2008, 08:17:20 »
Ами 10бр. са 50 Е /110лв./ ,А стандартните са към 31 лв. за брой. ;) и то на Пико,на Роко са към 40 лв. :o

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макета на muncho
« Отговор #43 -: 29 Май 2008, 23:54:23 »
Ето докъде стигнах за 4-5 дни работа ...Наредих наново релсите с лека промяна от преди,за да имам двойно трасе ;).След това сложих призма,почти на целия релсов път,само около депото няма,щото ми трябва още една 11-а стрелка,ама ще почака тя малко.Закачих и свързах 10 механизма от конрадските.Направих входовете на тунела .... и утре продължавам:) .Който иска да види макет на един почти заврян зет /къщата е на тъщата ;D/- воаля:
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=24018&AlbumId=85713

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Макета на muncho
« Отговор #44 -: 30 Май 2008, 07:56:53 »
Страхотен сграден фонд!Гледам,бяхаш от наклоните.Нямаш релсов път за други нива или се плашиш от евентуален недоразчетен наклон,при който влаковете ще буксуват?  ???...иначе става супер!   ;)