Автор Тема: Макета на muncho  (Прочетена 62720 пъти)

ritchie

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макета на muncho
« Отговор #15 -: 12 Май 2008, 15:05:39 »
Защо  го  навирате  човека  с  тези  идей  под  земята ?
Както  му  препоръча  Красимир  от  Разград,  в  една  друга
тема  на форума - твори  във  височина - там  е  майсторлъка.
Успех  в  начинанието !

NoHaB

  • Trade Count: (7)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 260
  • Рейтинг: 11
  • N-Scale-Плевен-Стремеж към 5-та и 6-та епоха...
Re: Макета на muncho
« Отговор #16 -: 12 Май 2008, 15:21:02 »
Цитат на: ritchie link=topic=482.msg5049#msg5049 date=1210593939
Защо  го  навирате  човека  с  тези  идей  под  земята ?
Както  му  препоръча  Красимир  от  Разград,  в  една  друга
тема  на форума - твори  във  височина - там  е  майсторлъка.
Успех  в  начинанието !

Подкрепям...

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макета на muncho
« Отговор #17 -: 12 Май 2008, 15:44:03 »
Уфф, на Калоянчо ,как му "завиждам" ;).Помощници има,врели и кипели  в тая сфера :).
Той Краси хубав акъл дава,ама де го.Рече и никъв го няма вече :)).
Така се бях фишосал по едно време,че викам -край ще праим пазарлък да прави той ландшафта ;D.
А за снимки в раздела-благодаря  че решихте с моя скромен макет ,че имам и аз място сред всички онези майстори.Надявам се до края на месеца да светнат сградите и релсовия път да е готов с призмите.Ама за съжаление само събота и неделя мога да творя и то ако няма гадни дежурства ;)

br185

  • Trade Count: (19)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 533
  • Рейтинг: 4
  • HO 1:87/всички епохи без I/DB,OBB Велико Търново
Re: Макета на muncho
« Отговор #18 -: 12 Май 2008, 23:34:07 »
  Здравей muncho! Поздрави за макета. Сигурен съм че каквото си го захванал ще го изкараш докрай и то както трябва.
На тази площ първоначалния ти замисъл който беше описъл някъде във форума трудно ще се реализира поради големите наклони. Включвам се към препоръката на Антон. Удвои си трасето. Така че имаш поне две композиции едновременно в движение. По-долу съм показъл два варианта които нарисувах на бързо.
  И двата варианта са с удвоено трасе и един допълнителен независим контур. Така можеш да осъществиш движението едновременно на три състава. При втората схема дори е възможно през това време да имаш маневрена дейност между двата коловоза на товароразтоварня пункт (в горната част на схемата има положена допълнителна стрелка даваща възможност за маневра без навлизане в главното трасе).
  На схемите оцветеното в синьо трасе е мост, а в зелено - тунел. Звеното с жълт цвят може евентуално да бъде малка спирка, а през мястото показано с червено да преминава автомобилен път т.е. там ще имаш ж.п. прелез.
  Ако приемем че товарния пунк е неелектрифициран то тогава може трасето по моста да преминава на височина 70мм от основата и при това положение поне по моите сметки наклона няма да е повече от 31 промила. Това не е малко но е в рамките на допустимото. Може да го смъкнеш и още по надолу ама ще бъде малко странно (както в англииските железници при които на много места старите шосейни мостове минават на сантиметри от покривите на влаковете).

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макета на muncho
« Отговор #19 -: 13 Май 2008, 14:31:20 »
 :o,бря ,е ся ма хвърли в размисъл.Тъкмо реших,че съм събрал релсовия материал ;),ай,ай...В тази схема ,пиковски стандарт ли са релсите?

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re: Макета на muncho
« Отговор #20 -: 13 Май 2008, 16:00:22 »
Ако знаеш мен в какъв размисъл ме хвърлиха след като пуснах проекта си за обсъждане. Мислех, че всичко съм обмислил, а сега съм токова разколебан, че все едно започвам от начало, а като се сетя и колко още неща има да мисля и колко ще излязат докато го правя, не ми се мисли. Брррррррррр.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Макета на muncho
« Отговор #21 -: 13 Май 2008, 16:02:39 »
хах , и така ...няколко години :) в чудене и маене...то възможностите са толкова много

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re: Макета на muncho
« Отговор #22 -: 13 Май 2008, 16:41:56 »
Имам и резервен вариант, ама за него дори и аз незнам  ;).

Иначе се надявам Мунчо да прояви постоянство и да прогресира постоянно, пък било то и бавно, поне е поставил началото и си мисля, че за всички ще е много интересно пред тях да става случването на макета.

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макета на muncho
« Отговор #23 -: 13 Май 2008, 16:45:31 »
Цитат на: Adrian link=topic=482.msg5132#msg5132 date=1210683759
хах , и така ...няколко години :) в чудене и маене...то възможностите са толкова много
А хич няма много да се мая,размествам малко релсите и ако не стане от 1-2 път ,си остава както е.То хубаво,имаш 7-8 стрелки,решаваш да направиш малка промяна...тряя ти още 1 стрелка и отиваш да си вземеш.А ся кво-2,5  месеца чакане.... ???Докато дойде,ще забравя за кво съм я поръчал :D

br185

  • Trade Count: (19)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 533
  • Рейтинг: 4
  • HO 1:87/всички епохи без I/DB,OBB Велико Търново
Re: Макета на muncho
« Отговор #24 -: 13 Май 2008, 19:44:18 »
  Muncho в макетирането нещата се променят в движение. Докато не поставиш и последното (ако има въобще такова) парченце от пъзела винаги са възможни промени, преправки и рационализации.
  За да ти помогна (объркам) още повече по-долу съм ти дал още един вариант за размисъл. При него използвам малко нетрадиционно може би решение- поставянето на допълнителни коловози вътре в невидимата част на макета. Така ще се предоставя възможност за имитиране на по-продължително движение. Влаковете се изчакват вътре в тунела. Запазва се възможността за независимо движение на три състава като по трасето към малката планинска гара се движат два влака примерно Дезиро и Метроном (и двете са производство на Piko).
  Относно трасето то си е на Piko.
  Ако все пак държиш на еднопътното трасе виж тук http://www.vlaky.net/servis/galeria.asp?lang=1&id=896 какво е свършил един наш колега моделист.
« Последна редакция: 13 Май 2008, 19:47:19 от br185 »

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макета на muncho
« Отговор #25 -: 13 Май 2008, 20:05:05 »
 :o :o ;D ;D ;D

br185

  • Trade Count: (19)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 533
  • Рейтинг: 4
  • HO 1:87/всички епохи без I/DB,OBB Велико Търново
Re: Макета на muncho
« Отговор #26 -: 13 Май 2008, 20:33:05 »
Цитат на: muncho link=topic=482.msg5150#msg5150 date=1210698305
:o :o ;D ;D ;D
Нещо май не ти харесва а 8)! Ако искаш може да помисля и да ти дам още по-сложен вариант!

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макета на muncho
« Отговор #27 -: 13 Май 2008, 22:04:28 »
За харесване-много си е хубаво,ама като преброих стрелките :o.Кажи как го правиш на снимка схемата ,да ти покажа аз кво измислих,само с още една допълнителна стрелка BWL,дето ще ме забави :(

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макета на muncho
« Отговор #28 -: 13 Май 2008, 23:34:42 »
Ето как направих двупътно трасе
« Последна редакция: 14 Май 2008, 07:18:06 от muncho »

br185

  • Trade Count: (19)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 533
  • Рейтинг: 4
  • HO 1:87/всички епохи без I/DB,OBB Велико Търново
Re: Макета на muncho
« Отговор #29 -: 14 Май 2008, 00:55:40 »
Цитат на: muncho link=topic=482.msg5155#msg5155 date=1210705468
За харесване-много си е хубаво,ама като преброих стрелките :o.Кажи как го правиш на снимка схемата ,да ти покажа аз кво измислих,само с още една допълнителна стрелка BWL,дето ще ме забави :(
  Вариянта който си направил не е лош, но помисли за възможността да вкараш двете стрелки които си поставил горе някъде по гарата. Щото ми се струва безмислено да поставяш стрелки в средата на трасето.
  Когато записваш файловете на WinRail има възможност те да се записват и във формат jpg. Натискаш на контекстното меню Fail и после Save as. В излезлия прозорец си записваш името на фаила и от долу има прозорец в който се указва вида на фаила.