Автор Тема: Как да слагаме снимки когато публикуваме мнение.  (Прочетена 27986 пъти)

stivi1504

  • Trade Count: (4)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 199
  • Рейтинг: 83
  • "Най-висшата ценност е любовта"- 1 Коринтяни 13
Re: Как да слагаме снимки когато публикуваме мнение.
« Отговор #15 -: 16 Февруари 2016, 08:48:17 »
Здравей!
Във връзка, че не съм писал от доста време в сайта, не съм го направил нарочно. Ако погледнеш мои запитвания, винаги има отговори от мен. Дали ще са  благодарности, дали още въпроси, но винаги има отговор. :good: Твоят прекрасен коментар относно Клайнбан беше много подробен, отговарящ абсолютно на това, което попитах. Но аз го видях точно преди да замина за Италия, и исках да напиша по голям коментар от едно просто "Благодаря",защото информацията дадена от теб, беше просто удивителна.  :yes:Но не ми стигна времето, а трябваше да оправим багажите, защото на 10 заминавахме.
На 12-ти февруари успях да влезна от телефона в сайта, от лай-фая на една пицария във Ватикана, защото хотелът нямаше, и написах последното си запитване, относно снимките. Вчера се върнах към 21 часа в нас от полета, и чак днес,от около 9 дена, отварям сайта да прочета какво става.
Искренно ти се извинявам, че не получи отговор от мен, но наистина нямаше как да ти отговоря. :( :(
Надявам се по-нататък да не обиждам по някакъв начин и други членове от сайта, защото си губим доверието, а то се гради най-трудно.

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Как да слагаме снимки когато публикуваме мнение.
« Отговор #16 -: 16 Февруари 2016, 09:06:02 »
Цитат на: stivi1504 link=topic=3966.msg103429#msg103429 date=1455302991
Здравейте!
Не може ли да се качват снимки във форума без snimka.bg?

Стиви, въпросът ти съдържа невярно твърдение и няма как да се отговори на него, особено когато е зададен в темата, в който на същата страница е обяснено как се качват снимки в този форум. А и за всяка снимка, който отваряш, прекрасно се вижда къде е качена и по какъв начин е показана тук.

ПС: Не се чувствай задължен да отговаряш на всичко е на всеки. Във един форум се задават въпроси за да се предизвика дискусия по даден въпрос, и в хода на дискусията да си направиш съответните изводи и да намериш посока към отговора, който те устройва. Обикновено въпроси с бърз, кратък и еднозначен отговор не са интерсни за никого (сам можеш ад си намериш отговор) и като правило трябва не се задържат в повечето форуми (модераторите ги почистват след някой ден).

Boris 2-12-4

  • Trade Count: (7)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 531
  • Рейтинг: 164
  • Еп. І,ІІ,III; вагонни фабрики; кранове; военни
    • rocklokomotive.blogspot.com
Re: Как да слагаме снимки когато публикуваме мнение.
« Отговор #17 -: 16 Февруари 2016, 11:23:06 »
Привет Стиви!

Давай напред!  Всичко е О.К.
Писането беше и за нЕкои голЯЯми специалисти!

Бъди здрав и се радвай на хобито!
Без питане и търсене, трудно се напредва!
Не се стеснявай за питаш до края на живота си, даже след като си станал професионал!!!
 bg&flag

D_Salin

  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 22
  • Рейтинг: 2
Re: Как да слагаме снимки когато публикуваме мнение.
« Отговор #18 -: 24 Декември 2016, 10:56:35 »
А как на таблет?

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re: Как да слагаме снимки когато публикуваме мнение.
« Отговор #19 -: 25 Декември 2016, 11:42:24 »
По същия начин, както и на компютър. Трябва да имаш линк към снимката, който можеш да вмъкнеш в свой пост както е показано в началото на тази тема.

D_Salin

  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 22
  • Рейтинг: 2
Re: Как да слагаме снимки когато публикуваме мнение.
« Отговор #20 -: 27 Февруари 2017, 18:38:16 »
Въпрос.
А на се сменя профилната снимка?

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Как да слагаме снимки когато публикуваме мнение.
« Отговор #21 -: 27 Февруари 2017, 20:10:55 »
Качваш новият линк на мястото на старата снимка в профила и си готов.

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK

Някой знае ли подробности за дереджето на http://alfa.kachi-snimka.info/ ?
Ще го оправят ли някой хубав ден, или да го броим вече "оправено"?
Ако го оправят, дали ще възстановят снимките, които са били качени преди проблема им?

Ако не, да пооправя което мога от онова дето съм качвал, доста снимки в няколко теми стоят изсъхнали вече няколко месеца...

Ivo Nedkov

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1163
  • Рейтинг: 177
  • HO, София
Как да публикуваме снимки във форума, качени на сайта FLICKR.COM

След като сме качили снимката в FLICKR.COM, кликваме върху нея и тя се отваря в нова страница.
Кликваме върху бялата стрелка долу в дясно - пише Share Photo:



След това виждаме следната картинка:



1 - първо избираме BBCode.
2 - после избираме размера за превю, 800х600 е добър вариант.
3 - копираме линка и го пействаме директно когато публикуваме отговора тук във форума.
Надявам се информацията да е полезна.



mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Извинявай, ама това е правилният начин според фликър. Не всеки иска да си качва снимките така. Според твоя пример се получава такова нещо:

07 086 and 55 325 PIMK Rail Cargo at Plovdiv station - 12.09.2019 г. by dgfen bdz, on Flickr

(както виждате снимката не е моя, просто я използвам).

От линка се стига към всичките снимки, албуми и т.н. на автора. Както и към всички възможни размери на снимката. Обикновено хората си качват снимките големи, а дават линкове към по-малките резолюции. Много често във форума хората искат да дадат линк към една снимка. Да не говорим че така горната жълта лента е линк, от който се виждат всички снимки на потребителя и албумите му, а не само тази.

Според мен най-удобно е, след като снимката е на екрана, от твоята картинка, в дясно, от download (следващата стрелка надолу), да си изберем размера, с който искаме да е снимката, без да цъкаме на него с десния бутон да изкопираме линка. Става нещо такова, без интервалите разбира се:

h t t p s://live.staticflickr.com/65535/49677149732_1f051c88c3_c_d.jpg

Накрая махаме това _d, т.е. да остане

h t t p s://live.staticflickr.com/65535/49677149732_1f051c88c3_c.jpg

След това да вмъкнем това в [ img ] картинката от форума, или за по-бързо пишем отпред [ img ] r fjpdo [ /img ], пак без интервалите.



Така  всеки ще гледа снимката, може да си я отваря в отделен таб, може да се записва с цялата страница, а и не може да се разглеждат другите снимки и албуми.
« Последна редакция: 12 Април 2020, 17:32:17 от mitko0888 »

Ivo Nedkov

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1163
  • Рейтинг: 177
  • HO, София
Това, което си показал, е някакъв много нестандартен начин за качване на снимки.
Аз никога не бих се заигравал да качвам снимки така.
Показал съм правилния начин, който според мен е най лесен и удачен.
Вярно е, че от една снимка можеш да стигнеш до целия албум.
Така ще можеш да видиш и други снимки качени от този човек, които вероятно ще са по същата тема.

При качването, всеки потребител се съгласява, че снимките му ще станат публични.
Качени в мрежата, по един или друг начин могат да бъдат видяни.
Не виждам какво толкова трябва да се скрива.

Нека всеки сам да прецени, кой начин му е най-лесен и да ползва него.
« Последна редакция: 12 Април 2020, 17:57:04 от Ivo Nedkov »

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Не е въпрос да се скрива. Въпросът е да се вижда снимката , а не още сто неща. Като гледам линковете на Грег, както и всички останали в този форум, слагани са линкове към самата снимка. Който иска си дава и снимка към албума или личната си страница.
И не съм казал кое е правилен и кое - неправилен начин. Всеки си решава. Аз предпочитам да има линкове към снимката, както ги показах - на мен ми е по-удобно да си ги гледам. Сашо беше показал и даване на линк към голямата снимка, като на страницата на форума се зареждат малки preview снимки. Тогава ходя на всяка една да си я свалям поотделно, което е много досадно.
« Последна редакция: 12 Април 2020, 17:53:39 от mitko0888 »

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Ако премахването на това _d оправя проблема бих помолил прекото да ми услужи с гумичката за малко, за да го изтъркам от линковете в поста си. Или най добре той, ако му се занимава. Иначе май схванах какво се прави, така, че следващия път се надявам да няма такъв проблем. :hi: :drinks: