Автор Тема: Представяне на декодер Tsunami SoundCar  (Прочетена 4485 пъти)

BaHkaTa

  • БАНКАТА
  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 464
  • Рейтинг: 56
  • BDZ/UP/BN - София
    • Хоби Работилница
Защо да чуваме звук само от локомотива и да се лишим от удоволствието да чуваме звук от целия влак??
Сега вече е възможно да оживите и останалата част от вашите влакове с реалистично записаните звуци.


Ще направя кратка презентация на един сравнително нов модел декодер на американската компания SoundTraxx. Всъщност декодера е на пазара от почти на 2 години, но да си призная бях се откъснал от хобито за известен период и не съм купувал нито тествал последните новости. Но да преминем по същество.

SoundTraxx пуснаха дългоочаквания аксесоарен звуков декодер от серията Tsunami, който е предназначен за подвижен състав и носи името SoundCar.

Какво представлява:
Това е напълно функционален декодер без изводите за управление на мотор.
Разполага с обичайните изходи за светлини предни и задни плюс за осветление и няколко допълнителни като например мигачка за края на влака.
Подходящ е за инсталиране в подвижен състав като пътнишки вагони, фургони, цистерни както и в крайни вагони чело.
Разполага с порт за включване на допълнително устройство произведено пак от SoundTraxx, което те наричат KeepAlive и неговата функция е да служи като външен токоизточник.

Звукови функции:
Активиране на спирачни цилиндри
Свирене на калодките при спиране
"Трака-трак" звук програмируем за 2, 4 или 6 остни вагони
Затваряне на автосцпека
Отваряне на автосцепка
Скърцане на реборди
Тракане на износено (плоско) колело от търкане по релсите
Екстенно отваряне на спирачната клапа
Генератор с опция за пътнишки или товарни/хладилни вагони
Няколко въздушни тромби, свирки и звънци с променяща се честота
            Тромби: Wabco E2, Nathan K5LA и Hancock air whistle
            Камбани: чугунена, електронна и гонг

Изходът за говорителя е максимум 2W за 8Ohm
Изходите за светлини са по 100Ma максимум
Разполага с РИД сензор (ампула), която се използва за активиране или деактивиране на декодера.

Декодера изглежда така





Функциите на SoundCar по подразбиране са настроени 1 към 1 за Tsunami локомотивен декодер.
Например при активиране на екстренно спиране от локомотива (F12) се аквира и влаковата спирачка на всички вагони.
Необходимо е да се напаснат вагонните и локомотивните декодери по отношение на ускорението и спирачния моментум.
Според упътването се правят с еднакви стойности за CV3 и CV4 и в двата декодера, но е възможно да има разминаване в зависимост от това колко е дълъг влака и колко е тежък.


Ето няколко оригинални клипа на  SoundTraxx, за да добиете повече представа

https://www.youtube.com/watch?v=qPYATGs0Bpc
https://www.youtube.com/watch?v=yaz2MzmS5Vc
https://www.youtube.com/watch?v=FHbG79aDj94

Това е в кратце за самия декодер, останалото от моя опит ще напиша в другата тема.
Със здраве  :hi:

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1342
  • Рейтинг: 208
Re: Представяне на декодер Tsunami SoundCar
« Отговор #1 -: 10 Март 2016, 09:31:32 »
Много е итересно това. Аз имам едно цунами. Този функционалният може ли да се сврзва към друг фънкционален ?

BaHkaTa

  • БАНКАТА
  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 464
  • Рейтинг: 56
  • BDZ/UP/BN - София
    • Хоби Работилница
Re: Представяне на декодер Tsunami SoundCar
« Отговор #2 -: 10 Март 2016, 14:12:57 »
Работи с всеки друг декодер локомотивен или функционален.

Аз лично съм го тествал с Tsunami DSD, QSI Revolution, QSI Titan FX, QSI Titan E.T., ESU LokSound 3.5/4.0, ESU LokSound Select 4.0, както и с няколко обикновенни декодери на Bachmann, NCE, Digitrax, Lenz. Работи си чудесно с всичките единствено трябва да се направят на един и същ DCC адрес за да реагират едновременно.

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1342
  • Рейтинг: 208
Re: Представяне на декодер Tsunami SoundCar
« Отговор #3 -: 11 Март 2016, 18:37:12 »
Демек с този мога да си доъпгрейдвам локомотивите с обикновенни декодери да  имат и звук. Това ми е тенката мисъл! :spiteful: