Автор Тема: Откачвачка на вагони за ТТ  (Прочетена 6348 пъти)

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Откачвачка на вагони за ТТ
« -: 13 Март 2016, 18:40:05 »
Чудех се къде да го пусна това и не съм сигурен дали уцелих правилния раздел. Това е една тема за нещо /поне според мен/ доста подценявана. На срещите когато трябва да се направи маневра сме използвали какво ли не - дървени бъркалки, пластмасови бъркалки и други подръчни материали.
Днес се хванах да направя откачвачка, като в Русе ще я тестваме в реални условия.

Ето стъпките:

1. Присвоих пластмасовите букви с магнит на детето. Махнах магнита. Другото в боклука да не ме хванат.
2. Залепих магнита на дървен шиш за готвене. В магазините има едни дето са доста тънки, но Емо ми даде други значително по-дебели. Нямам идея от къде ги е сякъл. Получи се това:


3. Напъхах магнита с шиша в сламка.

Ето и резултатата:


4. Сега ги предавам на бояджийския екип да ги пръсне малко, че има опасност гаровия персонал да ги вземе за сламки, да пробва да си пие бирата, то да не става. Ще се изнерви обстановката.

След Русе ще докладвам дали е свършило работа.

Като минус мога да кажа, че този проект може да се оскъпи значително. Детето като ме попита къде са му буквите ще трябва да се ходи до Джъмбо, а там не ми мърдат 50 лв за тия букви.  :drinks:
« Последна редакция: 13 Март 2016, 18:42:40 от pavel75 »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Откачвачка на вагони за ТТ
« Отговор #1 -: 15 Март 2016, 08:01:30 »
Павка, незабавно поправи буквите на детето - тепърва ще му трябват!!! :angry:  .......   :pleasantry:

А иначе ето ти 100 магнита за без пари (2,99 евро)!!!!


Размерите на тези са 3 х 1 мм, а ако ти трубват други - при продавача има всякакви размери:
http://www.ebay.de/itm/351298859415?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649

...и друг път питай...преди да пипаш на детето нещата!!!!  :haha: :haha: :haha:

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re: Откачвачка на вагони за ТТ
« Отговор #2 -: 15 Март 2016, 08:59:26 »
Аз намерих в нета, ама не ми се чакаше. А иначе ходенето до Джъмбо не ми мърда независимо от буквите. :swoon:

Ако това се окаже успешно тогава ще премина към тези магнити. Нека първо го видим как се държи в реални условия. Такава разкачвачка видях на Тилиг - малка отверка с магнитче. Оттам ми дойде идеята да направим бг разработка.
« Последна редакция: 15 Март 2016, 09:06:30 от pavel75 »

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
Re: Откачвачка на вагони за ТТ
« Отговор #3 -: 15 Март 2016, 12:40:17 »
 :good: