Макетиране и техники на макетирането | All about layouts > Похвалете се с вашия макет | Show us Your layout

Макетът в HO на Станислав Георгиев

(1/12) > >>

stivi1504:
Здравейте отново!
Поради големия интерес, реших да покажа и моя макет.
За сега не мога да се похваля с макет, който да е довършен, или пък да изглежда прекрасно, но поне го започнах!
Проектът за масата го направи дядо, може би в края на 2014, и го сглобихме заедно. Направихме страхотна работа с него, за което съм му много благодарен, и съм много доволен.
Това беше самото начало на макета. :dance1:
И така, все по нещо на ден-два, правя по него. Ще покажа в следващите няколко дни различни снимки от различни страни на макета. Много се старая , когато работя по него,
и непрекъснато ми изникват нови идеи, и все се прави нещо ново, което е добре, защото не става лошо. Със сигурност не изглежда като някои други макети във форума,
които са почти завършени и т.н. , но все пак това зависи и от материалите, материалите от възможностите. Но всичко зависи и от старанието.
Аз не мога да си позволя скъпи материали за макета, затова доста от нещата съм си ги правил собственоръчно.
Макетът си го правя сам, което донякъде ми харесва, но понякога наистина имам нужда от съвет, защото някои неща не знам как се правят, и заради това трябва да мисля собствени начини. Гледам макетът да има от всичко по малко. :haha:
Въпреки това смятам, че се справям. Надявам се се до края на тази година, че ще стане готов.  ;D ;D
Сега малко снимки и пояснения към тях:

Ще разделя макета на 3 части- предна, средна и задна.

Започваме пътешествието от предния ляв ъгъл на масата.
Тук направих съвсем скоро площадката да контейнерите . Това ми хрумна, след като не знаех какво да направя в този ъгъл,
и се сетих какво да сътворя, след като видях крана, който го имам от джуниорски сет на Механо. В момента тече усилено развитие в тази зона. Този сладур много ме кефи.  ;D



Скоро ще направя оградите, вратите, ще сложа още зеленина, лампи и т.н. Кранът е пребоядисан почти изцяло.


В близост до мястото за товарене и разтоварване на контейнерите, се намират и селската къща с полетата, блатото и оранжериите, които все още не съм направил





До контейнерите се намира и малката постройка за петрол, която го съхранява за бензиностанцията, но за нея ще поясня по-натам.


Малко подробности.
Понеже, когато правих паважа за мястото за контейнерите, кранът зае доста голяма част, камионът не можеше да мине, и затова се наложи да направя павета и по линиите. Занимавах се около 4 часа и половина, но пък си струваше всяко усилие, а резултатът стана супер. :yahoo:


 
Една снимка на коловозите и влаковете от така наречената от мен "тройна стрелка", защото не знам как се казва. :lol: :lol:


За сега толкова, понеже вече нямам време, че гостите чакат. ;D ;D

stivi1504:
Върнах се!

Ще продължа с макета. Този път с предната дясна част. Това е най-новото произведение, което ми хрумна. :haha:
Реших да направя мини, колкото и планината да е мъничка.
Идеята ми дойде, когато веднъж видях, че имам миниорски влакчета и линии (всичките на Auhagen). Пребоядисах ги и направих планината.
Има още много работа. Огради, човечета, зеленина, дървета тук-таме малко водичка.

Вратите тук се отварят, и вътре се вижда метална порта.


Малко и отзад.


Тук, на неоцветеното място, ще бъде разположен бункерът за въглищата, с мини кран. Миниорските влакчета ще изсипват въглищата тук.

Отпред:

Направих и тук порти.

И като цяло.


И депото, с част от бъдещата контактна мрежа

Adrian:
Браво.Приятно съм изненадан!

stivi1504:
Ето ме отново!

Иии... продължаваме темата, макар че няма да мога да покажа много снимки. Но нищо, по-нататък още.
Сега и снимките.
Тук ще покажа средната част от макета. Точно по нея не е пипано почти нищо.
Но ще разясня какво ще се прави по, защото засега седи  много голо.

Започваме с мястото на бензиностанцията (която все още не е довършена) и супермаркета. Между тях ще има паркинг, а където са колите ще бъде пътят.

Той ще продължава надолу, близо покрай депото, а по- нагоре, където е градът, ще има кръгово.


Тук ще бъде кръговото, като в средата му ще има фонтан с пейки и дървета.


Покрай кръговото ще има виличка, която ще е разположена тук, но ще направя гора около нея, в която ще изглежда много сладурско.
Тук се виждат и част от линиите на трамвая, който смятам малко неуместен за такъв не толкова голям макет, но съм планирал да има,
защото винаги съм си мечтал да се движи трамвайче по макета. :haha:


И зад виличката, почти завършеният ландшафт, всъщност заради когото направих темата за водата по макета, защото искам да придам на рекичката дълбочина.


Точно ,до почти завършения ми ландшафт, се намира и мостът, който е малко ниско разположен, но нищо. Той беше в окаяно състояние.
Целият беше ръждив, беше в захабена много тъмно зелена боя.
Но ето го вече реставриран. Около него има страшно много работа, но всичко с времето си.  :yes:




И с последната снимка само ще загатна какво ще покажа във следващата част от макета.  ;D ;D

Ivo Nedkov:
Здравей.
Харесва ми това, което видях. Поздравления.
И трасето е интересно и околната среда също се получава добре.
Имам няколко въпроса:
1. размер на макета, разглобява ли се?
2. управление - аналогово, цифрово,  изолирани участъци, пулт за управление?
3. механизми за стрелки, управление?
4. осветление на макета, прелези и др?
5. какви техники ползваш за направата на планините и околната среда?





Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия