Автор Тема: Макетът в HO на Станислав Георгиев  (Прочетена 29123 пъти)

stivi1504

  • Trade Count: (4)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 199
  • Рейтинг: 83
  • "Най-висшата ценност е любовта"- 1 Коринтяни 13
Re: Макетът в HO на Станислав Георгиев
« Отговор #45 -: 24 Април 2017, 23:24:44 »
Зравейте!

София 70, кръговото ,в моя случай на макета, има смисъл. Ако го нямаше- накъде щеше да продължи една уличка... в града?  ;D ;D ;D
Макетът изобщо не е голям, и гледам да има от всичко по малко, но и да е добре замислено. Понеже разглеждам и твоя макет, виждам,
че е доста по-голям, разполагаш с много място, но имам и на предвид, че е от градски тип. Нормално е да ти липсва някое разклонение,
въпреки, че аз имам такова, на направено с павета. Няма за какво да ти се сърдя, всеки има гледна точка на нещата. :good: :) :)

Ето го и разклонението


Pach, успокой се, ето сега ще покажа снимки как е вече е завършено кръговото, където дърветата не са изчезнали, а и не е замислено да
изчезват. Но ,за съжаление, забравих да поснимам как го направих до този резултат, но нищо де, вижда се.

Първо направих лампи, после сложих още цветя по зелените площи, а по-натам и повече детайли ще направя... ;D





Много съм доволен от резултата! :lol: :) :)
« Последна редакция: 24 Април 2017, 23:27:05 от stivi1504 »

София 70

  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 621
  • Рейтинг: 165
  • София ,ТТ DR & DB ІV ер.
Re: Макетът в HO на Станислав Георгиев
« Отговор #46 -: 26 Април 2017, 19:11:58 »
Повечето снимки дават по-добрър изглед към макета.Тук вече се вижда ,че има смисъл, особено за бензиностанцията. От него се влиза и в гарата.Не знам само дали може да се влиза и към улицата,където е пекарната?

stivi1504

  • Trade Count: (4)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 199
  • Рейтинг: 83
  • "Най-висшата ценност е любовта"- 1 Коринтяни 13
Re: Макетът в HO на Станислав Георгиев
« Отговор #47 -: 13 Юли 2017, 15:32:59 »
Цитат на: София 70 link=topic=4848.msg107530#msg107530 date=1493223118
Не знам само дали може да се влиза и към улицата,където е пекарната?

Не, оттам минава само трамваят :) :) :)

stivi1504

  • Trade Count: (4)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 199
  • Рейтинг: 83
  • "Най-висшата ценност е любовта"- 1 Коринтяни 13
Re: Макетът в HO на Станислав Георгиев
« Отговор #48 -: 06 Февруари 2018, 13:40:53 »
Здравейте!

Извинявам се, че не съм качвал скоро нищо, но ето ме тук :clapping:

Продължавам със снимки на макета ми...
Те не са много скорошни, защото нямам толкова време да се занимавам с макета, но все пак- да покажа :dance1: ;D

Градът започна да се заформя, започнах изграждане на зони за отдих, пешеходни алеи, детайли около централната зона.
Съвсем скоро ще покажа и живите плетове, още лампи и нещо повече... но след известно време.

Сега да се съсредоточа към темата, с която започнах а именно- градът :good:

Ето и малко снимчици със съответните пояснения към тях- все пак да продължа със стила си :lol: :lol: ;D



Започвам с първата главна зона, която си заслужава да покажа, вече доста променена... Слжих осветление, пейки, дървета, а скоро- табели за туристи, кошчета, колчета и др., а отстрани на паважа- ще има жив плет. :) 



Продължавам на ляво... където стигаме до доста непозната част, за която потребителят София 70 ме бе попитал. И сега ще отговоря със снимка- именно тук минава само трамваят, без коли и други превозни средства. Трамваят е направен ръчно, частите осигурени от Адриан :victory:
Този кът "желае" доста работа, но ще стигнем и до там. ;)



Иии продължавам надясно- пазарът... Доста вече завършен, липсват само детайлизиране отново с кошчета, фонтани и други допълнителни елементи. :yes:
Забравих да спомена, че на тази снимка се вижда и етапът, където започнах с живия плет. :)



Малко различен изглед на пазара за по- обща представа.

Понеже не ми остава повече време- следващият път още... :good: :good: :yes:


« Последна редакция: 06 Февруари 2018, 13:44:23 от stivi1504 »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Макетът в HO на Станислав Георгиев
« Отговор #49 -: 06 Февруари 2018, 14:29:13 »
Като гледам пича как се е тръшнал на стола от последната снимка, явно е пиян!!! Сигурно той е обърнал надписа обратно зад едрогърдата сервитьорка... :lol: :lol: :lol:
Става все по оживено градчето ти! Трамвая е интересен.
Този "лош" Адриан!!!  :punish: :friends:
 ;D ;D ;D

stivi1504

  • Trade Count: (4)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 199
  • Рейтинг: 83
  • "Най-висшата ценност е любовта"- 1 Коринтяни 13
Re: Макетът в HO на Станислав Георгиев
« Отговор #50 -: 18 Февруари 2018, 17:23:21 »
Здравейтее!!!

Ето ме отново с още снимки от макета. :yahoo:
Ще продължа с по- вътрешната част на града. :yes:

Надявам се да ви хареса! ;D

Снимки и пояснения:

 
Това е така наречената от мен градска сцена - влюбените, които с нетърпение чакат да се видят отново и си махат :give_heart: :give_heart: :give_heart:
Изгледът от сградата е един от най-хубавите и вдъхновяващите за художниците :haha:



Продължавам още по-навътре след кметството, а именно- красивата ъглова къща, както и сградите около нея, които я правят сгушена и още по-сладка :blush2:



И понеже времето не достига, това е общия изглед на града отгоре. Понеже имах запитвания по този въпрос- ето, вече може да  поогледате и да видите коя сграда къде се намира :yes: :) :)

Следва продължение!!!

Благодаря за вниманието!
« Последна редакция: 18 Февруари 2018, 17:31:31 от stivi1504 »

stivi1504

  • Trade Count: (4)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 199
  • Рейтинг: 83
  • "Най-висшата ценност е любовта"- 1 Коринтяни 13
Re: Макетът в HO на Станислав Георгиев
« Отговор #51 -: 23 Февруари 2018, 00:27:01 »
Здравейте!

Продължавам със снимки на макета ми 8)

Сега малко ще сменя темата с града, за да вкарам малко разнообразие.

Днешната част за показване е именно тази- извън града :yes:

Снимки и обяснения:



Така изглежда товарното отделение на макета. Много съм доволен от получилия се резултат,
защото отдавна го бях замислил - и сега... е реалност. Почти завършен, вече може спокойно
да кажа, че почти нямам някакви довършителни работи. Оградата вече е пребоядисана, сложено е светещо
осветление (с благодарност към Адриан за лампите) тира, вагоните и кранът са заели съответните си места...  ;D :)



Иии отивам към главния път, където лампите са сложени на мястото си.
Те са със съвсем леки орнаментни очертания, защото именно малко по- надолу
е центърът на града  ;) ;)



И продължавам малко по- надолу, където пространството около супермаркета се развива.
Лампите (които ще се фиксират правилно) са подбрани специално за тази част, която е една от най- оживените на макета.
Съвсем скоро тротоарът ще бъде готов, ще има колчета, знаците ще бъдат поставени както трябва,
както ще има и малко озеленяване за цялостната свежест на самото пространство. :good:



Връщам се назад, близо до товарната зона. Точно отдясно от нея се намират полетата.
Там също претърпя промени, като озеленяването почти е приключило, и остава да
сложа ръчно направената от мен върба, за която ще дам повече информация по- натам :good: ;D

До скоро!

« Последна редакция: 23 Февруари 2018, 00:30:08 от stivi1504 »

stivi1504

  • Trade Count: (4)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 199
  • Рейтинг: 83
  • "Най-висшата ценност е любовта"- 1 Коринтяни 13
Re: Макетът в HO на Станислав Георгиев
« Отговор #52 -: 25 Февруари 2018, 20:41:18 »
Здравейтее!!

Днес ще отклоня малко досегашното развитие на темата, като ще включа
снимков материал как се развива макетът в частта на града, а именно новите
попълнения, които са от важно значение.  ;D :blush2:

Започнах с оформянето на пешеходните части, както и затворените пространства между тях. :dance1:

Снимки и пояснения:



Началото стартира от това пространство, което е между пекарната и пазара.
Именно тук, където са очертанията, ще седи живият плет и съответният паваж около него. :good:
Цялостното поставяне го осъществих трудничко, понеже има доста очертани извивки, но този проблем
го реших като по извивките сложих боички, които страшно много ми помогнаха  :good: ;D

Следват снимки от етапите  на фиксирането и поставянето на живия плет.







И резултатът, който според мен се получи супер и съм много доволен.  :dance1: :yahoo:
Всичко изпъкна, допълни се, остават само поставянето на цветята и допълнителни детайли. 8)







stivi1504

  • Trade Count: (4)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 199
  • Рейтинг: 83
  • "Най-висшата ценност е любовта"- 1 Коринтяни 13
Re: Макетът в HO на Станислав Георгиев
« Отговор #53 -: 04 Март 2018, 23:15:13 »
Здравейте отново!

Днес ще продължа с макета, но само със снимки :good: ;D
Засега съм съсредоточил развитието главно в градската част. :yes: :)

Само един съвет- снимките се виждат много по-добре, ако ги отворите!  :good:









Следва продължение ;D
« Последна редакция: 04 Март 2018, 23:18:37 от stivi1504 »

stivi1504

  • Trade Count: (4)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 199
  • Рейтинг: 83
  • "Най-висшата ценност е любовта"- 1 Коринтяни 13
Re: Макетът в HO на Станислав Георгиев
« Отговор #54 -: 01 Юни 2019, 18:25:51 »
Здравейте!

Малко снимчици от макета;D ;D

ПС: Таурусът е напълно завършен!


(Една обща на тримата ми красавци- хаха)








Скоро започвам да се занимавам с нови участъци от макета, които ще доразработя
« Последна редакция: 01 Юни 2019, 18:29:00 от stivi1504 »

stivi1504

  • Trade Count: (4)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 199
  • Рейтинг: 83
  • "Най-висшата ценност е любовта"- 1 Коринтяни 13
Re: Макетът в HO на Станислав Георгиев
« Отговор #55 -: 27 Януари 2021, 18:23:08 »
Здравейте на всички!

След близо две години застой, реших да се завърна!

Понеделник реших да направя първото си по-голямо озеленяване от това, което досега съм правил.
Ще поискам вашето мнение дали се получи реалистично, както и относно още две неща:

1. Как най-лесно да направя храстчета.
2. На последната снимка се вижда готовият за грунд терен. Имам подходящата елекростатична трева, Но като съм я купил,
въобще не съм знаел тогава, че се използва специален уред за поставянето ѝ. Ако някой има такъв, ще бъде ли така добър
да ми го даде само за 1 ден. Обещавам, че съм внимателен ;D ;D






Благословена вечер!

София 70

  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 621
  • Рейтинг: 165
  • София ,ТТ DR & DB ІV ер.
Re: Макетът в HO на Станислав Георгиев
« Отговор #56 -: 28 Януари 2021, 08:26:55 »
Аз имам правен от мен уред - от биячка за мухи и метална цедка . Получава се добре . Ако го искаш - можеш да го вземеш , да си свършиш работа . Удароустойчив е . Иначе - много се радвам , че отново се завърна, защото твоето макетче се заформя хубаво .
С храстите си се сдправил перфектно , мисля, че нямаш нужда от съвет .

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Макетът в HO на Станислав Георгиев
« Отговор #57 -: 28 Януари 2021, 09:02:04 »
По принцип е добре, ако можеш, леко да промениш бластирането. Траверсите трябва да са някъде около 30 мм, баластовата призма, отгоре, трябва да стърчи още с около 5 мм настрани. След това, обаче, наклонът, купчината, трябва да е нещо малко под 40 градуса, 1:1.25. Призмата в долния си край трябва да е някъде около 50 - 55 мм широка при минималната си височина, и по-широка ако е по-висока. При теб стои много стръмно скосена, като отрязана. Особено в кривата преди входа на тунела.

Също така не ми се вижда много реално такова рязко отрязване от чакъл в храсти. На някои места се вижда, хубаво си го направил, някои дунапренчета да се качват на призмата. Но също и на някои места е нормално чакъла да излиза и по-настрани, в хратите, да не е така равно отрязано (поне така изглежда на снимките). На теория между баласта и храстите може да има още една ивица, някои слагат фин пясък, или "земя". Като правило там трябва да е обезтревено.

Като ръсиш тревата е добре да имаш няколко вида с различна дължина и цвят. Да не стане равна английска ливада ... Мисля че Ивайло Ненчев правеше и продаваше сеячки за 20 лв или евро, все се каня и аз да си взема една.

stivi1504

  • Trade Count: (4)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 199
  • Рейтинг: 83
  • "Най-висшата ценност е любовта"- 1 Коринтяни 13
Re: Макетът в HO на Станислав Георгиев
« Отговор #58 -: 28 Ноември 2022, 16:05:52 »
Здравейте!

След години прекъсване, реших, че би било хубаво да споделя за нови неща, които се случиха по макета.
Скалата най-после стана водопад, но има още работа.
Снимките са в последователност - преди боядисване на коритото - след боядисване и финален резултат след слагане на няколко слоя епоксидна смола.
Последната да покажа малко промени в града.

Линк към видето:https://www.youtube.com/watch?v=6BUsTsLMVAY

Надявам се да Ви хареса! :)