Макетиране и техники на макетирането | All about layouts > Похвалете се с вашия макет | Show us Your layout

Макетът в HO на Станислав Георгиев

<< < (12/12)

stivi1504:
Здравейте на всички!

След близо две години застой, реших да се завърна!

Понеделник реших да направя първото си по-голямо озеленяване от това, което досега съм правил.
Ще поискам вашето мнение дали се получи реалистично, както и относно още две неща:

1. Как най-лесно да направя храстчета.
2. На последната снимка се вижда готовият за грунд терен. Имам подходящата елекростатична трева, Но като съм я купил,
въобще не съм знаел тогава, че се използва специален уред за поставянето ѝ. Ако някой има такъв, ще бъде ли така добър
да ми го даде само за 1 ден. Обещавам, че съм внимателен ;D ;D






Благословена вечер!

София 70:
Аз имам правен от мен уред - от биячка за мухи и метална цедка . Получава се добре . Ако го искаш - можеш да го вземеш , да си свършиш работа . Удароустойчив е . Иначе - много се радвам , че отново се завърна, защото твоето макетче се заформя хубаво .
С храстите си се сдправил перфектно , мисля, че нямаш нужда от съвет .

mitko0888:
По принцип е добре, ако можеш, леко да промениш бластирането. Траверсите трябва да са някъде около 30 мм, баластовата призма, отгоре, трябва да стърчи още с около 5 мм настрани. След това, обаче, наклонът, купчината, трябва да е нещо малко под 40 градуса, 1:1.25. Призмата в долния си край трябва да е някъде около 50 - 55 мм широка при минималната си височина, и по-широка ако е по-висока. При теб стои много стръмно скосена, като отрязана. Особено в кривата преди входа на тунела.

Също така не ми се вижда много реално такова рязко отрязване от чакъл в храсти. На някои места се вижда, хубаво си го направил, някои дунапренчета да се качват на призмата. Но също и на някои места е нормално чакъла да излиза и по-настрани, в хратите, да не е така равно отрязано (поне така изглежда на снимките). На теория между баласта и храстите може да има още една ивица, някои слагат фин пясък, или "земя". Като правило там трябва да е обезтревено.

Като ръсиш тревата е добре да имаш няколко вида с различна дължина и цвят. Да не стане равна английска ливада ... Мисля че Ивайло Ненчев правеше и продаваше сеячки за 20 лв или евро, все се каня и аз да си взема една.

stivi1504:
Здравейте!

След години прекъсване, реших, че би било хубаво да споделя за нови неща, които се случиха по макета.
Скалата най-после стана водопад, но има още работа.
Снимките са в последователност - преди боядисване на коритото - след боядисване и финален резултат след слагане на няколко слоя епоксидна смола.
Последната да покажа малко промени в града.

Линк към видето:https://www.youtube.com/watch?v=6BUsTsLMVAY

Надявам се да Ви хареса! :)






Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия