Автор Тема: Казусът с Urko  (Прочетена 21098 пъти)

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Казусът с Urko
« -: 10 Април 2016, 10:41:53 »
Във връзка с наложеното ограничение на потребителя Urko имам нужда от помощта на форума – от вашата помощ.

Реалният участник, който подозирам в нарушаване на правилата е единственият, който твърди, че познава Urko, но категорично отказва да ми съдейства, като не желае дори да ми каже какво е истинското име на Urko, камо ли да спомогне за осъществяването на контакт по между ни. За мен това е напълно достатъчно потвърждение на подозренията ми, но все пак искам да се постарая да съм максимално обективен и безпристрастен, тъй като подобно провинение предполага и много тежко наказание.

Затова моля всички, които лично познават Urko, виждали са го на живо или имат някаква надеждна и достоверна информация за него от първа ръка, да се свържат с мен чрез лично съобщение и да ми помогнат да установя контакт с него, за да го видя с очите си и да потвърдя неговата самоличност на реален човек.
 
Ако и с вашата помощ не успея да потвърдя истинската самоличност на Urko през следващите няколко дни, профилът му във форума ще бъде заличен, а участникът, създал фалшивата регистрация ще бъде сурово наказан с оглед на всичко, написано и публикувано до момента от името на Urko и причинените от това последствия през годините. В резултат на всичко това вероятно ще се въведат и промени в правилата, с цел верифициране на новорегистрираните членове и прекратяване на бъдещи злоупотреби с кухи регистрации.

Моля пишете ми само по същество – предположения, догадки, въпроси, коментари и др. под., които не носят реална полза за разрешаването на казуса няма да бъдат разглеждани и няма да отговарям на подобни съобщения. Пишете ми само ако наистина сте виждали Urko и информацията с която разполагате (име, адрес, телефон и др. под.) ви е споделена лично от него. Предварително благодаря на всички за оказаното съдействие.

Mixy,

Администратор на Railwaypassion.com

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re: Казусът с Urko
« Отговор #1 -: 11 Април 2016, 10:18:30 »
Нещата лека-полека започват да се изясняват. Казусът върви към приключване.

Въпреки всичките ми опити за контакт и установяване на истинската самоличност на Urko, директно с него, чрез подозирания потребител, изграждащ неговия образ, както и с помощта на останалите форумни членове, аз и до момента нямам никаква информация, която дори да загатне, че това действително е жив човек. Urko цяла седмица не пожела да се представи на живо, въпреки че редовно влизаше във форума от IP адрес в София и въпреки многократните ми съобщения и опити за осъществяване на среща. Дори и по телефона не пожела да ми се обади (пратих му моя GSM номер няколко пъти на ЛС и по мейла). И с това просто потвърди моята теза. А именно:

Urko е измислен персонаж.
Не съществува като реален човек и никога не е съществувал, освен във виртуалното пространство на нашия форум и в съзнанието на представящия се за него потребител Пламен Челебиев – Pach.


Ето и основната част от легендата за Urko, създадена от Pach чрез публикации през двата профила, с лични съобщения и с разговори на живо между Pach и другите участници във форума:

- Те са стари приятели, набори, съседи и опитни хобисти.
- Служили са по едно и също време в казармата, в еднакъв род войски, даже и двамата са вършели едно и също - разнасяли са секретната поща.
- Много са близки и в момента поддържат постоянен контакт по между си.
- Urko e потаен и срамежлив и никой (освен Pach) не го е виждал. Pach съответно се познава с почти всички останали форумни членове, контактен е и е един от най-активните хобисти във и извън форума.
- Urko пише рядко, най-често вечер, през почивните дни или когато трябва да нахока някой във форума. Pach е активен пък предимно през деня, в работно време от своята работа, тъй като (както всички знаят) няма възможност да ползва интернет в дома си.
- Двамата пишат в много близък, почти неподражаем стил, с еднакви правописни и пунктуационни грешки, но това може би си има своето логично обяснение – като комшии и набори сигурно са учили заедно при един и същ учител и той не се е справял особено добре.
- По някаква причина, те никога не са се засичали във форума (никога не са писали по едно и също време), което е малко учудващо, но винаги са на едно и също мнение по всички въпроси.

Някой може би ще каже “това са само съвпадения”, но аз не мисля така. Тези “съвпадения”, заедно с факта, че никой никога не е виждал Urko (освен Pach) и тоталния отказ и на двамата да съдействат са напълно достатъчни за мен. Все пак си мисля, че всеки нормален човек, поставен под някакво съмнение за нарушение или измама, веднага би направил всичко възможно, за да разсее подозренията и да докаже своята невинност и правота. Но не и Urko. Още по-малко Pach.

Естествено, двамата пишат от различни IP адреси, но пък в мрежата на един и същи ISP доставчик (още едно съвпадение). И тук вече става интересно. Явно, в самото начало на зараждането на Urko, някой май не е внимавал достатъчно :)

Фактите говорят сами:













Както е видно от последните два screenshot-а, въпросният IP адрес 188.254.177.184 е ползван за публикации във форума от Urko за период от 26.02.2013 до 08.03.2015 и от него той има над 120 поста. За непосветените ще отбележа, че това е статичен реален IP адрес. По-запознатите вече са наясно какво значи това.

Изводите всеки може да си ги направи сам, а междувременно администрацията на форума ще вземе решение как да процедира с провинилия се потребител Pach/Urko.

Mixy,

Администратор на Railwaypassion.com

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re: Казусът с Urko
« Отговор #2 -: 11 Април 2016, 14:15:10 »
Темата е заключена с цел избягване на полемика с негативни и/или обидни коментари от "феновете" на Pach/Urko, но първият все още е пълноправен член на форума и ако желае, може да отговори на обвиненията и да се защити в нова тема или да ми напише лично съобщение в което ясно и категорично да изрази желанието си за отключване на настоящата тема, за да публикува в нея, каквато молба аз веднага ще удовлетворя.

Отделно от това съм готов да публикувам и цялата лична кореспонденция по между ни от последната седмица, с цел максимална прозрачност по случая, но и това може да стане само със съгласието и разрешението на Pach.

Mixy,

Администратор на Railwaypassion.com


pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Казусът с Urko
« Отговор #3 -: 30 Май 2018, 14:29:22 »
Стефане, вярно не си адвокат, но дори ти (кашонера) можеш да различиш старо от ново. Тоест какво е купувано и какво е продавано!!!

Май стана тя...иди обяснявай, че нямаш сестра.
Микси, за казуса с урко, практически нищо не доказа,
а изложи своето и на въпросния " липсващ" потребител виждане
по въпроса. И тогава ти казах, и сега ще го повторя - ти просто
се направи на ударен и злоупотреби с една друга информация,
която я знаехте изключително тесен кръг хора. Което и тогава и сега все още, въобще не ти направи чест


Като и да е...онзи казус нали го реши "сам", какво още те вълнува по него!? Интересно, че дори оценките от урко си ги изтрил, а тези на липсващия потребител са все още валидни. Дори сбора в таблицата показва тази ....без думи!!!

За мен, както "онзи казус", така и този тук са приключили вече!!!
Изводите си ги направих и тогава и сега!!! Само все още
ме учудва безочието на някои лица и техните заблуди!!!

ПП. Има и едно друго лице, което на ден се чувахме по десет пъти,
ама сега се прави, че не знае какви ги ...насра, също с доверената му този път изключително лична информация. И той да е жив и здрав - оня горе всичко вижда и знае! А дали се спи така спосойно, не знам....
А спя като младенец! Все още...
 :hi:
« Последна редакция: 30 Май 2018, 14:36:04 от pach »

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re: Казусът с Urko
« Отговор #4 -: 30 Май 2018, 16:34:05 »
Цитат на: pach link=topic=5002.msg111837#msg111837 date=1527679762
Микси, за казуса с урко, практически нищо не доказа,
а изложи своето и на въпросния " липсващ" потребител виждане
по въпроса. И тогава ти казах, и сега ще го повторя - ти просто
се направи на ударен и злоупотреби с една друга информация,
която я знаехте изключително тесен кръг хора. Което и тогава и сега все още, въобще не ти направи чест

Като и да е...онзи казус нали го реши "сам", какво още те вълнува по него!? Интересно, че дори оценките от урко си ги изтрил, а тези на липсващия потребител са все още валидни. Дори сбора в таблицата показва тази ....без думи!!!

За мен, както "онзи казус", така и този тук са приключили вече!!!
Изводите си ги направих и тогава и сега!!! Само все още
ме учудва безочието на някои лица и техните заблуди!!!

Пламене, не знам защо държиш да настъпваш една и съща мотика по няколко пъти. Но щом си решил да ми търсиш сметка, ще ти опресня паметта.

Да, аз сам реших казуса при който ТИ се представяше тук като urko и манипулираше всички останали по най-безочлив и гаден начин в продължение на години. И само аз можех да го разреша поради една проста причина - преди да стана администратор тук, бях (и все още съм) администратор и на форума на BGTT, където ти пишеше под истинското си "аз", а именно с прякора pach. И след като станах администратор и тук, имах възможността да засека, че си писал в BGTT като pach от същия IP адрес, от който пишеше и тук, но под името urko. И за да не съм голословен, ще представя пред останалите участници и сводката от BGTT:



Статистиката от този форум (railwaypassin.com) вече съм я публикувал и който иска може отново да я прегледа. Както ясно се вижда, pach и urko публикуват в двата форума от един и същи IP адрес, като понякога дори пишат почти по едно и също време! Не съм подозирал, че на мен ще се падне "честта" да те разкрия по този безспорен начин, но както казах и по-горе, сам настъпи мотиката и ме принуди да се заровя в техническите подробности и административните статистики след пререканията ти с мен относно Велко и настояването ти за неговото изключване от форума, след като той ти даде само една-единствена отрицателна оценка от неговия втори (дублиран) профил. Е, получи каквото търсеше - твоят втори профил също беше деактивиран. Само дето има мааааалка разлика между това, което Велко ти причини с неговата единствена оценка и помията, която ти изливаше в продължение на години с над 130 поста от името на urko. И единствената причина, поради която не получи постоянен бан от мен е, че ти (за разлика от Велко), си допринесъл и продължаваш да допринасяш с полезна информация, линкове, снимки и др. за хобито и форума. Това може и да беше полезно за форума, но на мен ми навреди в личен план, защото някои хора ме обвиниха, че съм мекушав, че погазвам правилата заради теб, че отново те "покривам" и т.н. Както и да е, преживях го, но с теб компромиси повече няма да правя, нито ще ти позволя отново да коментираш работата ми като администратор (което е забранено в т. 2.7 от правилата).

А иначе, въпросната "информация" която твърдиш, че си споделил в нашия "тесен кръг" е поредната ти лъжа. Защото кристално ясно си спомням срещата в една кръчма в Лагера, на която аз и другите от тесния ни кръг те попитахме за това и какво беше твоето категорично опровержение пред всички нас. И ако държиш да докажеш това си твърдение, а именно, че си разкрил тази информация там, което аз твърдя, че е лъжа, готов съм да направим очна ставка с мен, теб и всички присъствали на въпросната среща, както и с независими свидетели, които да ни гледат и слушат и да потвърдят после кой какво е казал! Когато кажеш и където кажеш! Аз заставам с името си и авторитета си на хобист и администратор зад всичко казано от мен по твой адрес! Докажи, че не си лъжец, измамник и манипулатор!

P.S. Извинявам се на всички останали за този off-topic.  :hi:
« Последна редакция: 30 Май 2018, 20:38:10 от Mixy »

МАШИНИСТ

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 367
  • Рейтинг: 41
Re: Казусът с Urko
« Отговор #5 -: 31 Май 2018, 00:33:44 »
БРАВО !
ОТЛИЧЕН ПОСТ !
Не се извинявай и не е оф-топик.
Време беше на пач да му кажеш истината и да четат всички , защо много колеги не пишат , споделят и прочее,което между впрочем и аз отдавна не съм правил.
Човека очевидно обича адреналина и е с клюки в кръвта,не бензин.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Казусът с Urko
« Отговор #6 -: 31 Май 2018, 01:38:49 »
За Милен

Милене, не се прави на великият администратор.
Като софтуерист може и да си върха ( :hi:) ама
останалото не е твоя заслуга. Да не би да забрави, кой създаде
сайта за БГТТ? Щото този човек потвърди въпроса зададен от
друг член, на едно маса в бирария Кортен. Горе/долу година по-късно.И ти беше там, и ти се смя заедно с нас, когато
отговорих , смятайки ни за свои си хора и мъже.
Ти, както и останалите от БГТТ, знаеше много добре
за компа на съседа и защо освен той (урко) понякога публикувам и аз. Намекнах ти го и при разследването, но ти реши да злоупотребиш с тази информация. За това накрая ти писах, да
правиш каквото искаш, щото на мен ми е все едно.
И от тогава другите забелязаха, че съм се променил...поне в отношението ми към бесния рИализъм...за разлика от него.
Ти и тогава, и сега реши да го защитаваш (обслужващ!?).
 По-подробно за комплексните причини но в някои подробности,
по този случай тогава, ще го публикувам може би в неделя. Трябва питам и реша, до колко лична информация за мен и някои
други хора на които държа, може да публикувам, защото това ще го прочетат всички. Тогава на всички може би ще стане съвсем ясно какво стана.

Сега само това казвам, за да не си помислят тези пък,
на които въобще не държа, че когато ме обвиняват в "края на света" аз мълча и те са правите.

Нали всички знаем, че истината винаги излиза на светло!!!
Когато публикувам, много неща ще станат ясни и прозрачни,
каквото и да ми струва това!!!
Когато - тогава!!! Само малко търпение трябва!

Да, именно за бирария Кортен става въпрос!!!
Как така си изведнъж си спомни??? Щото това го отричаше
при "разследването" ти. Нито тогава, нито сега постъпват като мъж. Не си залагайки името, щото има Видов ден.
Как отрекоха така, ме всички се засмяха и от тогава знаеха, макар и не с всички подробности. Ако ти не знаеш, какво е двойно положително отрицание (да, да...), останалите явно знаят.
Даже друг го каза и за това с IP-то, и всички се смяхме и знаехме.
Това го отрече при разменените лс-та , пък сега изведнъж си спомни!!! Много избирателно....също като да се трият само някои, постове, оценки и т.н. пък други да те можело...тогава.
То все още си седи в съответните таблици и лс- та.
А и хората също си спомнят надявам се.
Само ти - не!!! ...ти да видиш... :scratch_ones_head:

И много те моля - не ви се крийй зад т.2.6
Когато сипеш обвинения пред всички, имай доблестта да видиш
и отговорите на обвиняемия. Както и не се крийй зад натиска от
някои рИалисти и сие, че не пазиш. Кажи и да натиска от също другите хора, които ти пишат възмутени от държането спрямо мен.
А кой всъщтост наистина поддържаш, се видя с изтриването в тази тема по-горе. Те хората видяха.


******
 За машиниста!
Нито ме познаваш, нито ще имаш тази чест, така че
по-добре си мълчи, да не се излагаш още...
Иииии,
не плачи на чужд гроб,
защото нямаш си на понятие на кого е и на къде е обърнат!!!
Да не се окаже, че му плачеш над оная работа!!!

Ако толкова си сърцат, ТУК още с влизането си обиди един
много уважаван човек, на когото  все още не си се извинил!
Това би трябвало да те вълнува повече от чуждите могили!
Феерщееен зи!?
 :hi:

*******

ПП. А това сега не е офтопик:

Така и не ми отговори, ако Хетцер-а беше препоръчал
въпросния потребител, като продавач в ибей и съответната
тема, пак ли щеше да изтриеш линка, като двусмислен?
За такива балами ли ни имаш тук хората,
та не можем да вържем две мисли в една цяла!?

Само моля те  - това с твоето кръвно и аз го преживявам...
даже повече пъти и през по-голямата период от теб.
Аз пия хапчета (цитирам любимеца ти) - а ти нямаш ли!?
« Последна редакция: 31 Май 2018, 01:56:45 от pach »

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re: Казусът с Urko
« Отговор #7 -: 31 Май 2018, 09:00:02 »
Пламене, ясен си на всички и не разбирам, защо още се напъваш, но щом си решил, давай! Постъпи като мъж! Изкарай истината на светло! Докажи, че не си лъжец, измамник и манипулатор, както твърдя аз! Кажи къде да направим очната ставка и да питаме и другите присъствали, "какво е двойно положително отрицание (да, да...)" за което "останалите явно знаят", а само аз съм се заблудил? Избери кой още да викнем за свидетел. Публикувай тук всичко, което си говорихме на ЛС. Темата е отклчена, действай! Не го ли направиш още днес, само ще препотвърдиш моята теза, а именно това - че ти си лъжец, измамник и манипулатор.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Казусът с Urko
« Отговор #8 -: 31 Май 2018, 09:52:59 »

Каква поредна тенис драма на корт Рейлуон Пашос ! При 2:2 Mixy сервира IP-ta , а Pach отговаря с 2-3 голи бири без мезета ! Съдията Машинист дава 'аут' - Пач твърди , че не го познава ! Армия от Духовете на Кортен  френетично го подкрепя ! Всъщност Микси играе с Урко , който е холограма на Пач , тайно създадена от Мъск ! Това си е война 6-то поколение , драги зрители !

Адри, темата тук е сериозна, затова моля теб и всички останали, подобни постове-закачки да ги пускате в ПОЧЕШИЕЗИК.

Mixy

Администратор на Railwaypassion.com
« Последна редакция: 31 Май 2018, 09:59:41 от Mixy »

МАШИНИСТ

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 367
  • Рейтинг: 41
Re: Казусът с Urko
« Отговор #9 -: 31 Май 2018, 11:34:06 »
За машиниста!
Нито ме познаваш, нито ще имаш тази чест, така че
по-добре си мълчи, да не се излагаш още...
Иииии,
не плачи на чужд гроб,
защото нямаш си на понятие на кого е и на къде е обърнат!!!
Да не се окаже, че му плачеш над оная работа!!!

Ако толкова си сърцат, ТУК още с влизането си обиди един
много уважаван човек, на когото  все още не си се извинил!
Това би трябвало да те вълнува повече от чуждите могили!
Феерщееен зи!?
 :hi:
-----------------------------------------------------------------------Ти как разбра , че не те познавам?
-----------------------------------------------------------------------И кой съм обидил ? Да си каже.В МИГ ЩЕ МУ СЕ ИЗВИНЯ !
-----------------------------------------------------------------------Феерщеен , нефеерщеен , не знам,ама устата ти ще ти изяде главата.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Казусът с Urko
« Отговор #10 -: 31 Май 2018, 13:32:41 »
Цитат на: Mixy link=topic=4852.msg111841#msg111841 date=1527687245
... и помията, която ти изливаше в продължение на години с над 130 поста от името на urko....

Нали не смяташ (за втори път те питам), че хората тук са балами и не могат да видят всъщност (това все още не си го изтрил)  въпросните 130 поста!?
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php?action=profile;area=showposts;u=1422

Та къде в тях е тази твоя " помия", също могат да преценят и сами, колкото и да го повтаряш (не си Гьобелс все пак)!?

Колкото до хората тогава на оная маса в бирарията,  все още си мислехме, че всички сме приятели и се доверявахме един на друг. За това и ми бе зададен въпроса, на който отговорих усмихвайки се, че със съседа сме в комбина, но почти всичко си е негово. Духът на разговора беше такъв. Даже един от вас (не ти обаче) смеейки се, го каза това за IP-адреса.  И всички се смеехме и всички знаехме, какво точно е питано и какво е отговорено!!!
Не знаехме, обаче, че после ти ще ползваш това и ще си направиш разследването. Всъщност събра само казаното на масата в указващи линкове и публикации.
Искаше и среща, дори телефон на въпросния урко, за да го занимаваш с нашите глупостни. Дори след като разбра,
че често пътува и искаше ( поне на мен така ми бе предадено)
да го търсиш дори зад граница!!! Но стана глух, защо и по какви причини бе се стигнало до там. Пардон - слушаше всъщност само другата страна ...явно като единствена рИална. И дори остави
излиянията и, за разлика от изтритите оценки от урко.

Ето още нещо дето си личи точно какво всъщност се получи така:
Графата е за отрицателно.ниту оценки:

pach.....................67
Best Ripper...........41
urko.......................27
( сбора от последните двама е ...68!!!)
Но пряко обидните коментари за мен, пускани
дори в оценки към трети лица е още,си стоят, защото отказа
да ги изтриеш, и могат да се видят в съответния потребителски линк. рИалността беше такава тогава и се вижда и сега.
Макар и с изтрити оценки дадени от урко, резултата е 67-68!!!
И никога не съм бил първи, позволил си да плюя по опонента си.
Винаги съм "го" следвал в оценките. И това може да се проследи
ако някой има нерви да чете темите съм които са прикрепени линковете от коментарите и отрицателни.ните оценки. По дати и часове.

 А ти се опитваш да ме убедиш, че не си разбрал и не си знаел преди да станеш администратор и по-късно, да "проведеш разследването по казуса урко". Как само звучи - направо по-лошо и от "световен тероризъм"!!! Добре, че поне не отричаш присъствието ти на онази маса...

Но дума не споменаваш
, защо се стигна до казуса урко.
Та дори и сега защитаващ липсващият потребител, вадейки старите  казуси.
 
Казах, че намесеният от ТЕБ отново урко,
засяга и тогава, и сега доста хора, външни и вътрешни, които сами ще решат дали да ти отговорят. А ти ми искаш очни ставки като някакъв прокурор. ТОВА обаче не може да бъде мое и твое решение, защото не знам дали хората желаят повече да участват във водевила "Пламен настъпи мотиката"!
Аз мога само да ги питам (външните и тогава отказаха), а вътрешните сами могат да преценят и решат тук.
Колкото и да наблягаш на лъжец, измамник и манипулатор, хората ме познават достатъчно и слава богу си имат свое мнение. А аз както вече го казах спе спокойно и не ми пука с твойте нападки.
Но вече се замислям какво пък толкова,
направихме, та защитаваш като "матросов на амбразурата" баш оня мошеник  и сие - неграмотния вишист,който сам се разкара от тук, пак след една модулна среща на КЖМБ???
Май не е само заради едни двусмислени линкове които сам върна. Може би не очакваше такъв резонанс от едно запитване. Сега има и второ - за книгите.
Ама ...да не настъпя пак мотика няква...

То и не очаквам много ( желание за чудеса)
от онези хора в бирарията, защото само след кратък
 период от време, един реши, че видео със "сапунерка"
са по-добре от мойте клипове с НD-камера,
друг реши да наложи своето си мнение за модулното развитие на BGTT, въпреки останалите шест мнения, и в крайна сметка получи клуба, такъв какъвто го искаше, но го закри след 6 месеца (а може и още да не е закрит - не ми пука,
макар да помолих да ми каже когато и това стане), трети се оттегли от моделизма по семейни причини.А дали
бяха такива (?) само той може да каже.
Или просто предпочете  така да изглежда.
Друг, и тогава, и сега е отвратен от развитието на нещата и пише изключително рядко вече тук.
А във форума на БГТТ пък въобще кой ли писа, когато се оттеглиха!?

Така,че не очаквам да се включат, нито
тая някакви надежди какво точно ще кажат - потвърждение или отричане.
Още повече, че си спомням кога точно и при какви обстоятелства като никога до тогава, и никога след това всички вкупом ме подкрепихте тук...в този форум, не в другия.

Цитат на: Mixy link=topic=4852.msg111841#msg111841 date=1527687245
Както и да е, преживях го, но с теб компромиси повече няма да правя, нито ще ти позволя отново да коментираш работата ми като администратор (което е забранено в т. 2.7 от правилата).

Аз в уговорени мачове отдавна не участвам. Хем си то преживял, хем намесваш пак казуса с урко, хем не желаеш да чуеш цялата истина, като се криеш зад правилата.
Дори сега ми се налага да те коментирам.
Направо съм си готов за наказание.
Ще видим към неделя какво и как ще се получи.
Само не ме обвинявай, че аз настъпвам мотиката. Ти намеси "казуса" вместо да
направиш това което направи след като се извини на Хетцер-а.  На Хетцер-а се извини и публикува изтрито, а на мен  ми подлоги мотиката. Даже трябва да се радваш - нали услужливо ти я настъпих...отнова.
Но станалото е вече свършено - оня тема е замазана и приключена, даже част от нея вече е тук,  а тая пъкпослужи само за отклоняваща вниманието сякаш.
 Опс, ...е и аз... да настъпя отново мотиката, въпреки че с извинението си съм Хетцер-а, практически се съгласи с четиримата, които се осмелихме да коментираме там!!!!
За това казах, че този случай за мен отдавна е приключен.
Пък ти ме обвинявай колкото си искаш - явно нещо не си удовлетворен от резултата, та отново намесваш урко и казуса му!!!

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re: Казусът с Urko
« Отговор #11 -: 31 Май 2018, 14:28:38 »
Жалък си, даже не знам защо още си губя времето с теб.

Но тъй като с поредния си пост с енциклопедична дължина и клоняща към 0 полезна стойност вече открито започваш да намесваш и другите хора от тесния ни кръг и вече несъществуващия клуб BGTT, нека и те се изкажат относно мен, теб и urko. Нека и те кажат как виждат и си спомнят нещата. Без очна ставка, без прокурор, без съд и присъда. Нека потвърдят тук и сега, че не само сме подозирали за теб и двойствената ти същност, но те са разбрали съвсем правилно твоето "двойно положително отрицание" и са знаели със сигурност за теб и за това което правиш чрез профила на urko. И въпреки това са си траели и са гледали сеира, който твориш. Въпреки това са те оставили да си развяваш коня необезпокоявано и да обиждаш всички останали от името на urko. Въпреки това, не ми казаха, когато те разследвах и изрично говорих с всеки от тях и ги питах дали има нещо което не знам или което пропускам относно теб и urko.

Шатов, Зазо, Жоро, Рефил, Митак - ваш ред е!

Съжалявам, че бяхте замесени по този начин, но е време да се включите и вие в разрешаването на този спор. Знаехте ли със сигурност какви ги върши Пламен чрез неговото второ "аз"? Само аз ли бях този, който "пак не е разбрал" и после "се е направил на ударен"?

Явно е настъпило време разделно за един от нас двамата (аз или Пламен) относно писането в този форум, затова открито заявявам, че дори и само един от гореизброените да е разбрал правилно намеците, алабалистиките, позитивно-негативните внушения и т.н. изявления направени от Pach на някоя от нашите сбирки, но по каквато и да е причина след това да си е замълчал, нека просто да го каже (може и на ЛС) и аз ще се откажа от ролята си на администратор на мига. А ако някой форумен член и/или приятел на Pach (но истински човек, а не анонимен прякор) реши публично да пише тук и успее обективно да обори кое да е от моите решения или наказания спрямо Пламен, съм готов веднага да напусна не само поста на администратор, но и форума въобще.

Давайте!

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re: Казусът с Urko
« Отговор #12 -: 31 Май 2018, 15:07:02 »
Милене, мога да кажа за себе си, но мисля, че и останалите изброени биха казали същото - аз бях, съм и ще бъда убеден, че под urko се подвизава Pach. Споделял съм мнението си с не един форумист. Беше тъжно да гледа човек, как му се присмиват хората зад гърба на Пламен с тази негова двойна самоличност.
Въпрос на време беше urko да бъде изваден на светло. Още не мога да разбера безмислената упоритост, с която Пламен продължава да твърди, че такъв човек реално съществува. Ако urko наистина съществува и Пламен не го крие под претекст, че видите ли, човекът е много притеснителен, никой тук няма да го изяде, ще се извиня. Но до тогава за мен ползването на повече от една регистрация си е нарушение на правилата и подлежи на санкция, независимо за колко голям или малък хобист става дума.

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re: Казусът с Urko
« Отговор #13 -: 31 Май 2018, 15:21:02 »
Жоро, всички го подозирахме, но това, което той твърди сега е различно. Пламен твърди, че специално с нас е споделил своята тайна двойнствена природа. И всички вие сте го разбрали това и сте знаели, а само аз не съм разбрал и после съм се правил на ударен. Едно е да подозираш някой, друго е той да ти го каже и ти да го знаеш, пък макар и само за себе си.

Та питанката е: ти знаеше ли със сигурност че Pach е Urko? Узна ли това, когато бяхме заедно в онази кръчма? Само аз ли не вдянах тогава за какво става на въпрос?

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re: Казусът с Urko
« Отговор #14 -: 31 Май 2018, 16:12:31 »
Момчета, понеже директно ме попитахте мога да кажа следното:

Последните няколко години не съм следил форума редовно, поради факта че тук за влакове и железница все по-рядко става дума.
Горната тема не съм я чел цялата и нямам такова намерение. Така и не разбрах защо изплува отново 2 години по-късно. Нали е изтрита регистрацията, имаше санкция и нещата приключиха.
Защо трябва да се търси някаква криворазбрана абсолютна справедливост и да се занимава целия форум с това. На мен ми е приятно да си пия бирата и с двама ви, все ми едно какво, кой, как, защо е Урко.

Този форум не е живота ни, но тук предпочитам да чета и пиша за влакове.