Автор Тема: Казусът с Urko  (Прочетена 21099 пъти)

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re: Казусът с Urko
« Отговор #15 -: 31 Май 2018, 16:18:16 »
И аз, Зазо, предпочитам да си играя с влакчета, вместо да се занимавам с простотии, но ето на - Пацо пак е решил да ми търси сметка, защо и как се правя на велик администратор или по-скоро на прикриващ престъпление и съответно съучастник в него.

Та ако си спомняш сбирката в онази кръчма, моля те сподели с нас - ти разбра ли тогава със сигурност, че Pach е Urko?

Това е много важно, защото Пламен вече твърди, че тогава ни е казал точно това под секрет, а само аз "не съм го разбрал" и после "правейки се на ударен", най-вероломно съм използвал тази информация срещу него, предавайки нашето приятелство в полза на един друг клуб.
« Последна редакция: 31 Май 2018, 16:32:01 от Mixy »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Казусът с Urko
« Отговор #16 -: 31 Май 2018, 16:45:53 »


     Като гледам изказванията на двама от Кортенската афера - изключително замазани и хлъзгави btw - ми става ясно ,че други изказвания няма и да получиш . Явно всички са знаели , а ти не си разбрал. Но има и някаква тежка тайна с внезапното изчезване на БГТТ , нещо като омерта за мълчание ?... ето това е интересно да разберем

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Казусът с Urko
« Отговор #17 -: 31 Май 2018, 16:55:28 »
Защото Зазо, зададох неудобен въпрос!!!
Защо е изтрит пост съдържащ линк.
Трябвало да има преки доказателства, сякаш ако този линк
бе е споделен в "какво намерих вибей", щеше да остане и без доказателства.  В крайна сметка линка вече е върнат с извинение,
а на мен продължава да се вменява освен урко ( което официално е ясно отдавна) и това което не съм извършил.

Първо вместо отговор на въпроса ми за поста с линка,
ми се  припомни за урко. ( демек налегай си пърцалките, щото...)
Ама а от дума не разбрах, на пак попитах директно защо така, нали има решение на стария казус, на какво става с темата?
 
Последва и наблягане на случая урко ( казуса),
но не и по темата от която се тръгна.

 Следваше разделяне на темата защото внесла офтопик, е и админ и се сети за това. Всичко беше прехвърлена именно в старата тема, под предлог че тя не е завършва, докато в онази,
пазената вече никой не чете или коментира.

Ми така де - смеели да изкаже предположения или нещо повече от " пазар"!!!?

Но тук си разменихме едни постове от които сега се оказва че
само мойте а дълги. ...Аби какво да ти кажа - от всякъде прозира
една много рИалистична ръка ( предмет в другата тема обаче)
която като я зитират, не се усещат дори че това не са техни думи.

После пък вече се почнаха и свободне интепретации"
чрез които например в"двойното положително отрицание",
някак си,  вече забежи как мутира в "казано под секрет"!!!

Пак там стана и така, че съм питал дали някои тук админ не е съучастник!!! А аз само споменах, да не би да станем такива,
като не можем да коментираме по темата и изтрития пост.
И казах, " да не се окаже,че има някаква сестра", за която да даваме обяснения! Очаквах такова нещо отвън, пък се прехвърлихме вътре в темата за приключилият урко.
Въпреки настояванията ми да се отговори на въпроса, защо линка се счита за двусмислен и изтрит, такъв не получих, но се позоваха на т2.7. ( без право на коментар по обвинения спуснати от админа).

И се почна една.... някой спомня ли си от ъде тръгнахме.
То там линка го върнаха и извиниха, но нали някой трябва да
го отнесе за глупостни на другите. Ми аз съм на разположение.

Само не разбрах при поставянето на въпроса " или аз или Пламен"
какво ще стане ако съм аз - дали ще се върнат старите правила,
преди а бъдат променени и да се изтрият мойте...10516 (Адли)
поста освен регистрацията ми?
Все пак не считам за редно, мен да ме няма а Теда останат!!!
Така ще бъдат изтрити и "помийте" които съм излял по хората
които ги пазим се.
А и когато си направих регистрацията тук, нямаше такова правило,
Да не се трият качените постове.
То това е страшно хитро. Хем форума не носи отговорност
за публикациите на потребителите, хем се оказва единствен техен собственик!!!!
 Абе......де бяхме, пък къде и ни докараха...



« Последна редакция: 31 Май 2018, 16:58:06 от pach »

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re: Казусът с Urko
« Отговор #18 -: 31 Май 2018, 17:03:43 »
Цитат на: Adrian link=topic=4852.msg111878#msg111878 date=1527774353
     Като гледам изказванията на двама от Кортенската афера - изключително замазани и хлъзгави btw - ми става ясно ,че други изказвания няма и да получиш . Явно всички са знаели , а ти не си разбрал. Но има и някаква тежка тайна с внезапното изчезване на БГТТ , нещо като омерта за мълчание ?... ето това е интересно да разберем

Точно там е работата: Пламен сега твърди, че ни е казал и сме знаели, че той е и Urko, а аз твърдя точно обратното - никога не ни го е казвал, нито сериозно, нито на шега, нито с двойно отрицание или под каквато и да е друга форма. Винаги е поддържал тезата, че Urko е негов приятел и никога не е и намеквал пред нас, че той и Urko са едно и също лице.

И понеже ми писна от простотии, за пореден (всъщност вече ще е последен) път залагам моето име и дума срещу неговите. На тази среща бяхме 6 човека - нека останалите четирима кажат дали си спомнят тогава (или когато и да било на сбирка на BGTT), Пламен да е споделял тази информация пред нас и те да са разбрали със сигурност, че той е Urko.

Ако те потвърдят неговата теза, ще се окаже, че аз наистина не съм го разбрал и после абсолютно целенасочено съм го предал. И ако дори и само един от тези хора реши, че съм предател спрямо Pach, веднага ще се откажа от поста си на администратор - ще е пределно ясно, че не разбирам хората и не заслужавам да заемам тази длъжност.

schatsi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 583
  • Рейтинг: 52
Re: Казусът с Urko
« Отговор #19 -: 31 Май 2018, 17:34:56 »
Лично за мен , "казусът с Urko" приключи мноооого отдавна и наистина не виждам смисъл и причина сега да се прави ексхумация на случая....
 Но на въпроса на Милен.

Доста преди въпросната сбирка в небезизвестното заведение , всички от БГТТ подозирахме и бяхме убедени ,че Пламен е Urko и  тъй като кръгът ни беше доста тесен и приятелски си позволихме да му зададем въпроса дали той е Urko. Доколкото си спомням , НЕ ПОЛУЧИХМЕ ЕДНОЗНАЧЕН ОТГОВОР , а само подсмихване и замазване на нещата....твърдя го , защото с Жоро почти се бяхме басирали за отговора му .

  И тъй като вече казах ,че за мен случаят е приключил много отдавна , МНОГО МОЛЯ да не ме замесвате повече в подобни казуси и препирни .

   Благодаря!

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re: Казусът с Urko
« Отговор #20 -: 31 Май 2018, 17:39:20 »
Цитат на: Adrian link=topic=4852.msg111878#msg111878 date=1527774353

     Като гледам изказванията на двама от Кортенската афера - изключително замазани и хлъзгави btw - ми става ясно ,че други изказвания няма и да получиш . Явно всички са знаели , а ти не си разбрал. Но има и някаква тежка тайна с внезапното изчезване на БГТТ , нещо като омерта за мълчание ?... ето това е интересно да разберем

Адри, какво точно те вълнува около БГТТ? Питай директно и ще ти кажа.

refil

  • Trade Count: (14)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 549
  • Рейтинг: 42
  • Клуб BG TT
Re: Казусът с Urko
« Отговор #21 -: 31 Май 2018, 18:00:39 »
Аз ще използвам два цитата от Шатов
1."НЕ ПОЛУЧИХМЕ ЕДНОЗНАЧЕН ОТГОВОР "
и вторият е "за мен случаят е приключил много отдавна "

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: Казусът с Urko
« Отговор #22 -: 31 Май 2018, 18:18:42 »
Не знам съвпадение ли е, че точно сега и в този момент се повдига отново тема, която всякаш отвлича вниманието от най-голямото престъпление в цялата история на българският ЖП моделизъм.

Спомням си още в зората на форума каква вълна от възмущение предизвика случката, когато един брадат и чипонос приличащ на Пекинез чичка, бидейки посредник в сделка със чисто нов локомотив беше извадил двигателя, карданите и зъбните предавки и ги беше подменил със счупени такива, преди да предаде локомотива на купувача.
Спомням си и когато Марио от Локфорума беше взел назаем локомотив от Кракомобила и му го беше върнал пребоядисан с четка и блажна боя, както и си беше поръчал локомотив и пантографи от Мишо Табаков (по онова време извършващ доставки от ebay срещу комисионна), които в последствие не си ги беше платил. Доста морал се изчете и тогава, като че все едно "форумното гражданско общество" тогава беше някак си по-будно.
То ако ще се вадят кирливи ризи знам и една много атрактивна случка - как се гепят хмелни течности от известна чешка марка, от известна верига супермаркети, в известен столичен квартал, ако Ви кажа там пък кой беше героят - ще паднете от стола и няма да повярвате, защото звучи наистина невероятно! Това обаче няма да го разкажа и най-вероятно ще си отнеса тази тайна в гроба, споменавам я единствено за да си знае(те) че колкото и да се правя на тъп или разсеян - не съм расъл в саксия, доматите ги ям без колците и не съм правен у д**е, всъщност да, обичам да ме поденяват  :spiteful:
Вярно че времената се смениха, с тях и част от потребителите, много от тогавашните ги няма и/или вече не пишат, новите които се появиха пък не са запознати с тези вече отдавнашни събития (изпитвам странното чувство че хем бяха все едно вчера, хем ми се струват някак си далечни, всякаш от един предишен живот и друг свят).
Разбирам и шока и объркването на тези, които наивно бяха подведени и ревностно защитаваха крадливата шайка, разбирам че съвестта им е проговорила (все пак убеден съм че те имат такава, за разлика от айдуците от "светата троица") и сега са гузни, нищо фатално де, нужни са съвсем малко лично достойнство и и себеуважение, както и наличието на две сбръчкани полукълба между краката за да излезеш и да си признаеш "Да, сбърках тогава, бях наивен и ме подведоха", няма нищо срамно и страшно, нито пък боли.  Останалите пък не виждам причина какво толкова се притесняват, все пак не става въпрос за някакви зловещи мутри или босове от подземния свят от тези, дето като им споменаваш имената или прякорите в разговор и снижаваш глас и се оглеждаш някой да не те чуе, а за най-обикновенни хомлеси и шматароци на по три чимбера и две масльонки живот всеки. На всичкото отгоре и като ЖП Приватизатори (както и съм ги наричал неведнъж) се оказаха калпави и негодни - цели 9 години им бяха нужни, трябваше да се поучат от челния опит на един бивш премиер с лилави устни, преподавател по марксизъм и ленинизъм, но иначе "строител" на капитализма, родом от село Блатино (Станке Димитровско), силно изразено френско "Р" и пряк потомък на скитащите номадски племена произхождащи от северозападните индийски щати Раджастан и Пенджаб. Този "талант" подобни приватизации ги приключваше за 9 минути, а не за 9 години  :haha: Недейте да следвате примерите и заветите за отклоняване на вниманието от действителните злободневни проблеми чрез създаването на изкуствени такива, присъщи на настоящият тиквено-кратунен премиер - виден собственик на диорама (дело лепнало също доста позорно петно върху българският ЖП моделизъм).
Така че в момента хич не ме интересува кой е Урко, Пурко и Гурко, при наличието на действителен проблем и престъпление в особено големи размери това ми прилича на лов на вещици, все пак навремето по времената на форумният тоталитаризъм и аз имах множество регистрации и въпреки че съвсем по Димитровски ми спретваха задочен народен съд - не съм отсъствал от форума дори и за миг и до ден днешен не намирам нищо лошо в това! Ама пък бяха славни времена, а?  :spiteful:

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Казусът с Urko
« Отговор #23 -: 31 Май 2018, 19:08:46 »
pach, хайде стига вече. (няма да слагам друг препинателен знак).

Мисля че сам си навиваш някакви неща, и сам си вярваш, и си ги развиваш до безкрай. Не ми се вижда много нормално за човек на такива години.

Може и да е било малко прибързано това че Mixy изтри поста на хетцера. Триперът си беше забърсал обявите, и на мен ми трябваше време да ровя из фидбеците за да разбера за какво става въпрос. Мислиш ли че Mixy трябва на всеки нов пост във форума да прави разследване, да търси и доказва правота и кривота и т.н. И аз да бях, и аз щях веднага да го забърша (онзи пост с линка), пък ако авторът (НО НЕ ТИ) му пусне още нещо по въпроса, ще се замисля и ще се извиня, както и в случая Mixy направи. Нищо не е прикрил или замел и т.н.

Вместо хетцера, ти ревна и завъртя някакви за мен смешни (да не кажа думата идиотски, че ще се обидиш) конспирации, кой кого защитавал, прикривал и какво ли не. Пак така сам си навиваш и нещата с папурко, на всички им беше ясно за какво става въпрос, само ти си живееш и си ПРОДЪЛЖАВАШ да си навиваш и аз не знам откъде измислени теории кой как те е бил пре..ал за това че тогава ти се подигра с целия форум. Нещата с теб са ясни, и ако ти сам не си измислиш и раздухаш някоя простотия, никой не ги натяква и напомня.

ПС: Моля, не ми отговаряй, не е необходимо. Изказах си личното мнение по казусът урко и по действията на администратора, а не съм отворил нова тема за диалог или за дискусия.

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re: Казусът с Urko
« Отговор #24 -: 31 Май 2018, 19:25:58 »
Е, след всичко изписано през последните два дни и особено в тази тема, явно за всички вече е очевидно, че аз съм този, който се опитва да отвлича вниманието с вадене на скелети от миналото. Аз съм този, който опита да прикрие явно престъпление. Аз съм този, който пречи на свободата на словото тук и който налага едноличното си мнение от позицията на силата като администратор. Нещо, което честно да си призная, просто не очаквах.

Но както и да е, няма проблем. Няма да ви преча повече, нито ще чакам събирането на още мнения. Поднасям извиненията си на всички, които са се почувствали ощетени от моите модераторски действия през времето на моя мандат. Опитах се сам да модерирам и администрирам форума по начин, който да го направи по-приятно място за всички, които обичаме това хоби, но и аз, както и повечето преди мен, накрая претърпях провал. Паце, печелиш, както винаги си печелил досега. Аз просто нямам сили вече да те надприказвам и затова смирено се оттеглям. Поздравления и успех на теб и всичките ти приятели тук. Сигурен съм, че ти, със своите знания, опит и енергия ще си много по-полезен за форума, отколкото аз, с моите виждания за справедливост и за налагане и спазване на правилата.

Възстановявам Павката като администратор, поне докато не се намери някой друг, който ще успее да се справи с управлението на форума по-добре от него или мен. А това, мили приятели, зависи само и единствено от вас и вашата силна, безусловна и най-важното публично изразена подкрепа към действията на администраторския екип. Подкрепа, която аз лично не почувствах, когато ми беше нужна, вероятно защото просто не съм я заслужвал.

С уважение:

Mixy

Вече бивш администратор на Railawaypassion.com

Boris 2-12-4

  • Trade Count: (7)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 531
  • Рейтинг: 164
  • Еп. І,ІІ,III; вагонни фабрики; кранове; военни
    • rocklokomotive.blogspot.com
Re: Казусът с Urko
« Отговор #25 -: 31 Май 2018, 19:53:18 »
Да, за съжаление самофффлюбения Pach, пак победи. Както каза Милен. 

Милен нямаше да напусне, ако БЕШЕ ПОЛУЧИЛ ЕДНОЗНАЧНА ПОДКРЕПА!!!

За съжаление това не е факт. Няма и да бъде след като си гледаме само в собствената паничка.

За повечето е важно да са на някаква хранилка - примерно информационна, каквато е форума.

Тези които обаче слугуват на всички ни без собствен гювеч и фандък като Милен, Павел, преди това Владо например, вълци ги яли... :diablo: :diablo: :diablo:

Кражбата си е кражба. Нека се разнищва, проверява и прочие,

но измамата също е грях нали?!? :angel: :angel: :angel:

На колко им пука?!? :(

А колко се отказаха от форума, щото като го отворят - във всеки пост - Пламен. Това не е грях или престъпление, вярно, но си е чиста проба навлекска работа... Та нима няма хора или е нямало, които могат да пишат по почти всички въпроси, но се спират щото имат чуство за мярка....Имаше соц поговорка. - Чрез нахалство към прогрес...

Хайде към новите администратори, за да им намерим и на тях цаката, когато спазват правилата и държат на истината... :sarcastic:

П.П. Честно казано ме учуди индифирентното отношение на колеги и/или приятели на Милен...

« Последна редакция: 31 Май 2018, 19:58:04 от Boris 2-12-4 »

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re: Казусът с Urko
« Отговор #26 -: 31 Май 2018, 19:54:05 »
Милене, като те знам колко си праволинеен в решенията си, няма да те придумвам да размислиш. Но и не съм съгласен да се предава човек пред безпардонността. Така тя винаги ще се радва на комфорт. Досега мога да кажа, че се справяш отлично с модераторстването на форума и имаш моите адмирации и подкрепа.
Колкото до "оная" среща по повод urko, от Пламен не се чу еднозначно и ясно кой е urko. Иначе, както казва Шатци, няма как да не си спомняме, то щеше да е чудо на чудесата ако си беше признал.

Колкото до администрирането на форума - предлагам да си вземеш един месец почивка, иди на море, планина, някъде и като се върнеш отпочинал се връщай на поста си. :buba:

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: Казусът с Urko
« Отговор #27 -: 31 Май 2018, 20:10:37 »
Само за протокола да вметна, когато съвсем случайно се натъкнах на този профил в Ebay - първоначално бях изненадан и пратих линка на Пламен и на още един потребител с лично съобщение и само с текста "Ти да видиш!", при което ме разбраха чудесно за какво иде реч. Още не ми бяха отговорили и около 10 минути по-късно пуснах линка във форума. Останалото е история...

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re: Казусът с Urko
« Отговор #28 -: 31 Май 2018, 20:29:40 »
Милен, до сега ти се справи най-добре от всички. Смятам, че ще е грешка ако се откажеш. Отделно аз специално имам доста други задължения около хобито. По тази причина не мога отново да поема форума.

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re: Казусът с Urko
« Отговор #29 -: 31 Май 2018, 20:43:39 »
Сори, че те накиснах така, но и аз съм в същото положение - имам много други задължения, сериозни текущи проблеми и просто форумът вече ми идва в повече. Ето, прибързах и от недоглеждане допуснах грешка. За нещо, за което всички останали веднага са разбрали за какво иде реч, а само аз съм проспал очевидното. Това е абсолютно недопустимо и аз повече нямам право да се правя на администратор. Ако и на теб не ти се занимава, ми нека просто се възцари Дивият форумен запад...

 :hi:

P.S. Не знам как съм проспал и това, но все още се водя модератор. Моля те, премахни ме от модераторската група. Не искам и за това си недоглеждане да трябва да се оправдавам впоследствие...
« Последна редакция: 31 Май 2018, 20:46:43 от Mixy »